JBL BAR 3.1 czy JBL BAR 5.1

Lekki28

New member
Update 5.1

Witam, czy do zestawu JBL BAR 5.1 wyszedł jakikolwiek update ? Wiem żę do 3.1 na pewno, natomiast nigdzie nie potrafię znaleźć informacji czy od premiery był jakikolwiek upgrade ?
 

jacekgothic

New member
Witam,

Zastanawiam się na zakupem bar 5.1, przeczytałem ten temat, instrukcję bara i wszystko byłoby OK, gdyby nie jeden szczegół dotyczący zachowania głośników efektownych (odłączanych satelitek) a mianowicie i samoczynne wyłączanie się ich przy dłuższej bezczynności bara i konieczność włączania każdej z osobna (fizycznym przyciskiem) po ponownym włączeniu belki.

Odpinane głośniki chciałbym na stałe umieścić po bokach sofy (zawiesić na ścianie) i podłączyć ładowanie, ale z tego co zrozumiałem z instrukcji i wypowiedzi użytkowników, to włączając TV i belkę dodatkowo muszę podejść do każdego z odpinanych głośników i włączyć go fizycznie przyciskiem i tak za każdym razem po włączeniu TV, lub przerwie w odtwarzaniu dźwięku trwającej dłużej niż 10 minut?

Jeśli tak, to ten system jest kompletnie bez sensu.

Czy te głośniki nie mają trybu czuwania, po którym automatycznie włączą się i sparują z Bar 5.1 po jego włączeniu, po jakimś dłuższym okresie nieużywania (po nocy)?
 

darekgra

Member
Z tym włączaniem z guzika przy stałym zasilaniu zewnętrznym jest niestety tak jak piszesz, chociaż wydaje mi się że ten czas czuwania jest trochę dłuższy, co nie zmienia faktu że jednak po dłuższej przerwie trzeba je włączyć ręcznie. Jest to rozwiązanie dobre przy zasilaniu tylko z akumulatora w celu oszczędzania go lecz przy zasilaniu z ładowarki powinne cały czas być w stanie czuwania.
Mam nadzieję że zmienią to poprzez aktualizacja oprogramowania.
Poza tym i brakiem DD+ zestaw dla mnie jest najlepszy w stosunku cena jakość.
 

airdw

New member
Rozważyć można zakup Sony ht-zf9, cenowo podobnie, a nie ma problemu z wyłączeniem się tylnych głośników. Bezprzewodowe ale ze stałym podłączeniem do prądu.
 

ewaldus

New member
Ja tam problemu nie widzę.
4dccf9c74f6d43d373bfe09c664ae063.jpg
 

DeadMan274

New member
Witam,
Chciałem o coś zapytać. Zakupiłem sobie JBL 5.1 (jak dla mnie MEGA), przy podłączaniu kabli zauważyłem lekkie ryski belki. Sprawdziłem wszystko dokładnie i znalazłem kilka dziwnych rzeczy. A to otarcie, nie równą płaszczyznę tej maskownicy metalowej, siatki nad wyświetlaczem. Śrubki od dołu wyrobione, odpryśnięta farba. Na froncie belki z lewej strony widać było głośnik tak jakby brakowało materiału maskującego. Moim zdaniem sprzęt był po jakimś serwisie czy może się mylę? Oddałem cały zestaw do sklepu, nie było problemu. Sprzedawca zamówił drugi. Dzisiaj oglądam i to samo część śrubek wyrobionych i obdarta na nich farba. I znów brakuje, tym razem w dwóch miejscach materiału pod metalową maskownicą.

W sklepie był na wystawie jeszcze jeden JBL 5.1 w nim nic nie było nic takiego jak w zestawach które zamawiałem.
O co chodzi, czy sprzęt jest po jakichś serwisach?
 

wojtek013

New member
Niczego takiego nie zauważyłem; wszystko, do ostatniego kabla rozpakowywałem z zaklejonych woreczków foliowych. Dziewica, żadnych otarć, śladów rozkręcania, montażu, ubytków, no nic. Kupowane w MM.

Pewnie jest tak jak mówisz.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

DeadMan274

New member
U mnie też wszystkie kabelki fabrycznie zapakowane. Ale pudło już niestety nie było fabrycznie zaklejone.
Po majówce zamówię gdzie indziej. Ja zamawiałem w Media Expert.
 

vt9st

New member
Bylem juz wlasciwie zdecydowany na zakup JBL Bar 3.1 badz 5.1, ale teraz pojawily sie watpliwosci spowodowane tym wyciszaniem dzwieku i "pykaniem". Czy problem jest duzy i wyczuwalny podczas np. filmow?

Druga sprawa - czy wersja 5.1 bez rozlaczenia tylnich satelitek brzmi jak 3.1, czy jednak jest odczuwalna roznica?

Trzecia sprawa - czy moge miec soundbar na szafce rtv nad ktora wisza szafki z TV (25cm nad nia), a subwoofer kolo kanapy? Zalaczam obrazki, na ktorych widac o czym mowie.

Z gory dzieki za pomoc.
 

Attachments

  • soundbar.jpg
    soundbar.jpg
    15,5 KB · Wyś: 78

darekgra

Member
Ad1 mi to nie przeszkadza w ogóle, pyka tylko podczas zmiany wejścia lub zmiany filmy na YouTube.
Ad2 gra lepiej niż 3.1 ale prawdziwe efekty 5.1 można odczuć dopiero po ich rozstawieniu.
Ad3 możesz tak ustawić
 

wojtek013

New member
Pykanie nie występuje podczas oglądania treści, ale np. podczas zmiany kanałów w TV ; dokładnie tak, jak kolega wyżej napisał. I to też nie zawsze.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry