JBL BAR 3.1 czy JBL BAR 5.1

Tvmania

New member
Bez reklam
Czy to że nie aktywuje mi się listwa w aplikacji może być c spowodowane tym ze nie został sprzęt zarejestrowany w bose?
 

dudikovvv

New member
Swój użytkuje prawie miesiąc i jedyne co pyka to przy zmianie kanałów tv lub źródła sygnału, przy czym jest to ciche i moim zdaniem akceptowalne pyknięcie. A wiąże się to z zanikiem sygnału audio na HDMI, i np shield lub kodi ma generator cichego szumu który zapobiega tego rodzaju pikaniu.


Nie o taki rodzaj "pykania" tu chodzi. Ten który opisujesz to inna sprawa i wydaje się to normalne.


Nagrany problem;


https://www.youtube.com/watch?v=0KxN8bKAI7k&feature=youtu.be
 

darekgra

Member
Nic takiego na razie u mnie nie występuje.
wygląda to na zakłócenia z elektroniki lub w paśmie łączności bezprzewodowej suba z listwą
 
Ostatnia edycja:

Danilo84

New member
Witam. Mam pytanie techniczne odnośnie odtwarzania dźwięku. Rozumiem, że jak podłącze urządzenie po HDMI typu Himedia, które dekoduje np muzykę w formacie FLAC to ten Soundbar mi to po hdmi odtworzy czy to w 2.0 czy w 5.1 ? Pozdrawiam i Proszę o odpowiedź Daniel
 

Danilo84

New member
W jakim formacie nie wiem, Może być 2.0 może być 5.1 (passthrough). I tak głównie będę słuchał stereo. Więc może BAR 3.1 ?
 

zxxxz

New member
Kupiłem dzisiaj JBL 5.1 , nie wiem może z czasem to się poprawi i nie wiem jak wy to wytrzymujecie ale oglądałem Transformersów i Bas miałem tylko na 7 i przy wybuchach czy większych hałasach nie szło tego słuchać tak w uszy waliło a głos miałem także przy dialogach ledwo co było słyschać. To samo jest przy niektórych kawałkach muzycznych, Bas 20 nawet się jeszcze nie odważyłem ustawić
 

darekgra

Member
Zmień na pilocie do bara korektor na profil muzyka to bas sporo osłabnie.
Ps. Basu nigdy za wiele, chociaż moja żona uważa inaczej :)
 
Ostatnia edycja:

Raider113

New member
Jest różnie przy różnych materiałach. Poza tym ma wpływ to wszystko, co w audio stanowi podstawowe zasady akustyki, gabarytura pomieszczenia, odstęp suba od sciany itp.

Ja zostaję z tym JBL 5.1, tylko dokupilem stojaki do satelit. W filmach tak siak, ale daje radę. Do muzyki przelaczam na zestaw stereo.
 

grubszy

New member
Witam zakupiłem wczoraj Jbl Bar 3.1 jest to mój pierwszy taki sprzęcik i jestem bardzo zadowolony ale mam 2 pytania i z góry przepraszam za pytania które mogą wydawać się banalne. 1.Przy zmianie programów na NC+ i nieraz w trakcie filmów na Jbl wyświetla się komunikat PCM co to oznacza i czy tak powinno być? 2.Wydaje mi się że środkowy kanał w listwie nie gra. Czy jest to jakiś kanał specjalny(gra w jakichś momentach) czy powinien grać cały czas?
 

George2222

New member
Kupiłem wczoraj JBL 3.1 i mam pytanie.
Posiadam telewizor Samsunga i na poprzednim soundbarze HW-K450 w opcjach TV miałem ustawiony dźwięk na DTS a teraz na JBL 3.1 wyskakuje mi "error" i muszę używać PCM bo ten niema tego kodeka.

Zastanawiam się nad wymianą na JBL 5.1 - czy ten bez problemu obsłuży DTS? Kiedyś porównywałem PCM do DTS na HW-K450 i różnica była znacząca - może ktoś ma Samsunga i JBL 5.1 i może to sprawdzić?

JBL 5.1 w specyfikacji posiada DTS a Samsung w opcjach DTS Neo 2:5
 
Ostatnia edycja:
Do góry