Jamo s606

owca

New member
Witam wszystkich serdecznie :)
Jestem na etapie zakupu KD i po dłuższej lekturze na różnych forach po cym mam i tak mętlik w głowie:???: , ale doszedłem do wniosku, że w mój gust te kolumny trafią, a że budżet mam nie wielki myślę o zakupie narazie samych frontów + ampli H/K avr 147 ampli to jeszcze sprawa do dyskusji, bo biorę pod uwagę używane.
A chodzi mi o to ile by wyniósł zakup reszty głośników poza subwofferem z zestawu w późniejszym czasie czy w ogóle by się to opłacało w sensie ekonomicznym i z punktu samego dzwięku, wrażeń nie wiem jak te kolumny grają w stereo, z odsłuchem będzie problem zresztą w domu i w sklepie zapewne inaczej to zagra.

pokój; ok 18 mkv (4x4,4)
zastosowanie; KD+ gry (PS3 źródło dżwięku i filmów), muzyka (rytmy dynamiczne- rock trochę elektronicznej; nie kupuję pod kątem danej muzy bo gust mam zmienny)

blackninja tu pytanko do Ciebie czy masz w ofercie same fronty + H/K avr 147, jeśli tak to jaka cena?
Jeśli ktoś znajdzie chwilkę na odp na moje pyt to będę bardzo wdzięczny.
 

armi

New member
Bez reklam
kolce są w zestawie :) jak bardzo potrzebujesz to się 'poświęcę' i zmierzę :) tylko co tam dokładnie Ci zmierzyć ?
 

djwozik79

New member
chodzi mi o średnice otworu w który wkładamy kolce i jak można to głębokość. Chce sobie zrobić własne kolce :)
dzięki za poświęcenie
 

arturas22

New member
Witaj,
kolce w Jamo 606 wkręcane są w dwa płaskowniki wystające po obu bokach kolumny a te (płaskowniki) są przykręcane do ich spodu.
Kolce NIE są wkręcane bezpośrednio w kolumny.
Pewnie widziałes jak wyglądają 606. A może nie.....?

Pozdrawiam
 

owca

New member
Jamo + RX-V659

Witam.
Jako że szukałem tu pomocy i taką otrzymałem jestem Wam winien swoją opinię, komentarz po wrażeniach z nabytego drogą kupna zestawu Jamo S606 5.0 :grin:
Jestem już po kilku dniach "obcowania" z pierwszym moim KD w postaci Yamaha RX-V659+Jamo S606 5.0.
W pierwszym dniu gdy jeszcze nie ustawiłem wszystkiego jak należy, a kable były delikatnie mówiąc niewystarczające- coś nie grało tak jak należy i byłem nieco zawiedziony. Lecz gdy... kable wymieniłem głośniki i ampli ustawiłem zrozumiałem, że można normalnie zrelaksować się słuchając muzyki bez akompaniamentu obrazu :shock: coś na co wcześniej bym się nie zdecydował :lol: Usłyszałem niesłyszalne wcześniej instrumenty, nie prawdopodobne jak chwila odsłuchu kawałków Metalica czy Rammstein potrafi naładować energią, kwestia filmów to też inna bajka to co się dzieje wbija w fotel :shock:
Reasumując, jestem w pełni zadowolony z zakupu i zaskoczony różnicą wrażeń przed i po może to powód tego, że to mój pierwszy kontakt z takim sprzętem, ale to już temat na inną bajkę, jednak nie mam zamiaru słuchać niczego "lepszego" w najbliższym czasie :)
Dziękuję za pomoc jaką otrzymałem na tym Forum, bez tego było by znacznie trudniej.
Pozdrawiam serdecznie.
 

armi

New member
Bez reklam
owca napisał:
Witam.
Jako że szukałem tu pomocy i taką otrzymałem jestem Wam winien swoją opinię, komentarz po wrażeniach z nabytego drogą kupna zestawu Jamo S606 5.0 :grin:
Jestem już po kilku dniach "obcowania" z pierwszym moim KD w postaci Yamaha RX-V659+Jamo S606 5.0.
W pierwszym dniu gdy jeszcze nie ustawiłem wszystkiego jak należy, a kable były delikatnie mówiąc niewystarczające- coś nie grało tak jak należy i byłem nieco zawiedziony. Lecz gdy... kable wymieniłem głośniki i ampli ustawiłem zrozumiałem, że można normalnie zrelaksować się słuchając muzyki bez akompaniamentu obrazu :shock: coś na co wcześniej bym się nie zdecydował :lol: Usłyszałem niesłyszalne wcześniej instrumenty, nie prawdopodobne jak chwila odsłuchu kawałków Metalica czy Rammstein potrafi naładować energią, kwestia filmów to też inna bajka to co się dzieje wbija w fotel :shock:
Reasumując, jestem w pełni zadowolony z zakupu i zaskoczony różnicą wrażeń przed i po może to powód tego, że to mój pierwszy kontakt z takim sprzętem, ale to już temat na inną bajkę, jednak nie mam zamiaru słuchać niczego "lepszego" w najbliższym czasie :)
Dziękuję za pomoc jaką otrzymałem na tym Forum, bez tego było by znacznie trudniej.
Pozdrawiam serdecznie.

to nie słuchaj niczego lepszego - dłużej będziesz się cieszył tym co masz (ja również) :)
jest to sprzęt który wg mnie w kinie podnosi atrakcję oglądania filmów o 70-80% :)
jak piszesz że wcześniej nie miałeś styczności z takim sprzętem to szok jest dość duży - powiem Ci że będzie jeszcze lepiej - sprzęt wygrzewa się nawet ok miesiąca
a jak już Ci spowszednieją te doznania co masz to zostaje zakup suba, a potem 'przy okazji', 'niby przypadkiem' odsłuchiwanie lepszych zestawów i pojawiające się myśli o zmianie na coś lepszego :D dobrze że nie jesteś audiofilem - bo takie osoby czują wiecznie niedosyt i już w momencie zakupu z chęcią by wymieniały ... hehe
Życzę udanych :eek:k:
 

owca

New member
Pochi napisał:
Pytanie laika. Po co są właściwie te kolce montowane przy głośnikach??

Z tego co ja się orientuję to aby drgania nie przenosiły się na podłogę, im mniejsza powierzchnia styku tym mniej drgań dociera.
 

Badman2503

New member
Owca, a jakie kable użyłeś?? Ja zatrzymałem się na etapie lamp i jutro przyjedzie do mnie zestaw Panasonic TH-42PY80 P + Onkyo TX SR606 +DVD Onkyo D-406 + Jamo 606s. Martwię się tym że nie wiem za bardzo jakich kabli użyć. Czytałem powyżej że ktoś użył do kolumn przednich 4 mm ( teraz nie wiem czy te same używać do wysoko i niskotonowych). Jakich używać do satelitek ?

Dodatkowo nie chcąc zakładać nowego postu-pytania może któryś z szanownych kolegów podpowie jakie przewody zakupić do tego zestawu - DVD do telewizor + amplituner oraz z telewizora do amplitunera.
Pozdrawiam
 

Badman2503

New member
blackninja napisał:
Do przednich 2x2,5mm2 lub 2x4mm2, do centrala i tylnych 2x1,5mm2.
Dzięki za odpowiedź. Przednie mają w sobie wysoko i niskotonowe podłączane osobno. Nie ma znaczenia że do jednych i drugich zamontuje np 4 mm ??
pytanie laika... co oznacza ta dwójka w "mm2"
 

owca

New member
Witam.
Dokładnie takich jak podał blackninja "AQ" fronty 2x2,5mm2, sur. 2x1,5mm2 miedź beztlenowa 6,99zł za grubsze, a 5,99 cieńsze. Usłyszałem różnicę między nimi a takimi za 2,50zł/m. I narazie przy takich pozostanę.
 

Badman2503

New member
Dzięki, szukam już kabelków. Zastanawiam się tylko jak podłączyć osobno nisko i wysokotonowe głośniki we frontach. Oglądam sobie tył Onkyo 606-tki i mam wyjścia na fronty, środkowy i tylny surround oraz jedno wyjście ( chyba chinch) na sub'a.
na 7 stronie wyczytalem aby niskotonowe podłaczyć pod fronty a woskotonowe po surround back.
W takim razie satelitki podłączyć pod surround prawy lewy ??
 
Ostatnia edycja:

Dugit

New member
Posiadam te ślicznotki już jakieś 4 miesiące współpracują z Yamahą 461 i muszę przyznać że jestem zadowolony. Jednak po pewnym czasie zaczęło brakować mi dołu w czasie cichego słuchania wieczorem. Jakiś miesiąc temu uzupełniłem zestaw o sub 250 Jamo teraz mam wymiatającą atmosferę w moim pokoiku 24 m2 (wysokość 3 metry). Nie żałuję wyboru tych kolumn, wybrał bym je jeszcze raz bez wahania. Polecam tym bardziej że cena zestawu S606 akceptowalna. :)

Dugi
 

marcb

New member
Wymiary

Mam jedno prozaiczne pytanie do kolegów/posiadaczy Jamo S606 5.0 - jakie są wymiary pudła, mieszczącego owy zestaw. Wiem, że waży toto ok 60 kg, ale nigdzie nie mogę znaleźć rozmiaru. Jak się pewnie domyślacie chodzi mi o kwestie transportowe, a konkretnie o możliwości techniczne upchnięcia tego w samochodzie.
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Witam,
widzę, że wszyscy mają doświadczenia z Jamo 606 oraz Onkyo i HK, a może już ktoś słyszał te kolumienki w akcji z Denonem 1909??
Taki zestawik:
Denon 1909
Panasonic BD30
Jamo 606, wydaje się być bardzo atrakcyjny cenowo (ok.5500??) i funkcjonalnie, a jak brzmieniowo?? :confused:
 
Do góry