Jamo s606

januszm

New member
Witam. od wczoraj jestem w posiadaniu 606, pierwsza uwaga - są starannie wykonane, nawet mojej krytycznie nastawionej żonie podobają się. Fajnie brzmią, słyszę dźwięki, których wcześniej nie było.
Podaję wymiary pudła: 1165x645x420 mm.

PS. Polecam bardzo zakupy u Blackninja, takie zakupy to przyjemność, sporo kupuję przez internet więc mam porównanie.
 

armi

New member
Bez reklam
zakupy u Blackninji - :) - z czystym sumieniem polecam - rzadko w którym sklepie internetowym czy przy transakcjach allegro jest taki dobry kontakt, profesjonalizm i pomoc (może brzmi jak wazelinka :p) ale tak uważam

no i Jamo s606 - każdego dnia bardziej mnie cieszy ten zakup :) - audiofilem nie jestem na pewno
 

infi

New member
no ja tez wlasnie kupilem 606 plus pioneer 1017 i mam pytanie, na identycznym zestawie robilem odsluch w sklepie i tam te samo jamo mialy o wiele wiecej basu (a byl to duzy sklep bez sali do odsluchu i basu naprawde bylo duzo) natomiast u mnie w pokoju 18m2 basu praktycznie nie ma tylko srednie i wysokie, tak wiec mam pytanie czy to norma i az tak bardzo te glosniki potrzebuja wygrzania aby zaczely ladnie grac ?


ps czy ktos sie orientuje czy mozna dostac gdzies dodatkowo same glosniki tylne bo chcialbym miec kompletne 7.1 (bo tyle ma ten pioneer 1017) a chyba dokupic 2 fronty i zamontowa je jako glosniki rear to zly pomysl?
 
Ostatnia edycja:

infi

New member
co do malej ilosci basu juz to rozwiazalem, w amplitunerze mialem nastawiona wielkosc kolumn przednich jako small (bardzo malo basu)
 

vxam

New member
Witam,
szukam zestawu 5.0 do yamahy rxv440. PO opiniach i wyglądzie podoba mi się jamo s606. Chce się upewnić czy mój sprzęt da rade tym s606. Yamaha wg specyfikacji technicznej ma:
Minimum RMS Output Power for Main, Ceneter, Rear, Rear Center
20 Hz to 20khz, 0,006% THD 8 Ohm.....65W
1kHz 0,7% THD, 8 Ohm......................80W
DIN Standard Output Power
1kHz, 0,06 THD 4 Ohm.......................110W

Power consumption............................270W

Kolumny mają grać w pokoju 24m2 razem z subem (DIY 56L na głośniku JBL 30cm + wzmacniacz około 150W RMS)
Sprzęt głównie do kina i czasami muzyka.

Czy to dobry wybór? Jeżeli S606 to jakie?? Co radzicie?
 

marho760816

New member
A jak Jamo 606 napędzi Yamaha htr-6040 ?

Witajcie
Czy ktoś się może spotkał z zestawieniem Yamaha htr-6040 + Jamo 606? Czy te Jamo występuje w kolorze czarnym? Jak to zagra na 18m2? Audiofilem nie jestem. Teraz mam ampa podpiętego do starych kolumn od wieży Philipsa i jest dobrze ale one mają 50wat więc się boję podkręcić na więcej niż -15. Może Blackninja mi podpowie jaką cenę bym uzyskał (zapytanie wysłałem na prv).
Pozdrawiam
 

emeryt21

New member
W sobote (11.10.2008) dzieki Blackninja stalem sie wlascicielem wspanialego kompletu kolumn.Czas oczekiwania - tydzien,bo chcialem miec czarny zestaw a nie mieli na magazynie subwoofer'a w tym kolorze.
Bawie sie juz dwa dni w ustawianie,podlaczanie itd.
Oczywiscie urzywalem automatycznego systemu i wyszlo b.dobrze.Nic nie trzeba poprawiac.Ja jednak pokombinowalem i wzmocnilem sub do +3,0.
Moze troche przesadzilem i sluchanie radia na falach FM daje zbyt duzo basow.Jednak w telewizji jest w sam raz.Bez tego bylo slabo.
Puscilem sobie Rambo z DVD i efekty sa super,prawdziwe kino.
Mam do Blackninja pytanie odnosnie suba300.Z tylu na wzmacniaczu jest malutki przelacznik "off-auto-up".Co nalezy wybrac auto czy up.W obu tych polozeniach subwoofer dziala tak samo.
W instrukcji Onkyo 606 wyczytalem,ze polaczenie left-in ogranicza dzialanie suba do programow,ktore nadawane sa w systemie LFE.Czyzby wszystkie byly w nadawane w tym systemie?
Drugie pytanie dotyczy "lampki" na przedniej sciance subwoofera.U mnie nie dziala.Moze ja czegos nie wiem?Jak ja "wlaczyc"?

Przepraszam za drugi kolejny post dot.Jamo 606+sub 300.Zapomnielem o jeszcze jednym "problemie".
Na jakiej wysokosci powinny byc zawieszone glosniki tylne?
Uczeni koledzy na tym forum i na innych rowniez pisza,ze powinny byc na wysokosci uszu widza.
Natomiast w instrukcji Onkyo 606 napisali,ze to ma byc jeden metr powyzej glowy sluchacza.Kto ma racje?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blejdd

New member
ja mam powieszone jakies 50 cm nad glowa w rogach scian. Ale wydaje mi sie, ze jesli powiesisz je na wysokosci uszu to powinny grac lepiej. W zestawie jamo s606 nie ma co sie oszukiwac ale satelity graja po prostu SLABO w zwiazku z czym moze dlatego ta sugestia zeby powiesic na wysokosci uszu. Ja mam powyzej glowy ale to niestety z przymusu.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Przełącznik ustawiamy na auto. Gdy sub będzie w LFE , amplituner będzie wtedy odpowiedzialny za sterowanie częstotliwościami odcięć idt.
Jak lampka jest to raczej powinna działać :)
SUB_light-detail_med.jpg


Satelity powyżej uszu słuchacza.
 

Shagohad

New member
Bez reklam
blejdd napisał:
ja mam powieszone jakies 50 cm nad glowa w rogach scian. Ale wydaje mi sie, ze jesli powiesisz je na wysokosci uszu to powinny grac lepiej. W zestawie jamo s606 nie ma co sie oszukiwac ale satelity graja po prostu SLABO w zwiazku z czym moze dlatego ta sugestia zeby powiesic na wysokosci uszu. Ja mam powyzej glowy ale to niestety z przymusu.

W Jamo 606 jak nie wzmocnisz surroundow w ustawieniach ampli, to nie wiele uslyszysz. Jeden minus tego zestawu :/. Chociaz faktycznie jak powiesisz blisko glowy i na wysokosci uszu to nie bedzie znowu tak zle.
 

marho760816

New member
?

blackninja napisał:
S506 bardziej będą odpowiednie do tych Yamah.
Wiem że nie masz czasu na wyjaśnienia ale czy mógłbym prosić o głębszą wypowiedź. Chodzi mi o to czy wzmacniacz jest za słaby? Czy basu będzie mniej niż w zestawieniu z 506? Dokładnie o plusy i minusy pomiędzy 606 i 605 w zestawieniu z HTR-6040.
No i jaka różnica ceny?
Same fronty-?
5.0 - ?
5,1 z SUB 200-?
 
Ostatnia edycja:

emeryt21

New member
Regulacje suba Jamo 300

Dziekuje Blackninja za porady,bo instrukcja dolaczona do suba jest wiecej niz skromna.Wlasciwie to nie jest instrukcja,lecz ulotka reklamowa-typowe
commercial,tak nazywaja reklamy za oceanem dostarczane poczta do mailbox.
Przez przypadek odkrylem,ze "lamka" na froncie suba to potencjometr suba.Im wiecej "odkreci" sie tym glosniej dziala sub,niezaleznie od wszelkiej automatyki.Odkrecenie na pelny regulator,polowa obwodu lamki oswietlona,daje najsilniejszy glos.
Juz spiesze przestawic ten tylny przelacznik na "auto".Napewno zniknie dudnienie,ktore pojawia sie niezaleznie od automatycznej regulacji.
Ogolnie jestem naprawde zadowolony z zakupu i z tego,ze dalem sie namowic Blackninja na ten wydatek.
Informuje wszystkich,ze u Niego jest taniej niz w innych sklepach internetowych.Moglem kupic zestaw u siebie w Bydgoszczy,ale Blackninja zaproponowal mi cene,ktora przebila konkurencje.:) :) :)
 

wally666

Klub HDTV.com.pl
VIP
czarne Jamo 606 - prosze o zdjecia

Kilka osob juz o to pytalo, kilka tez sie chwalilo ze takowe posiada ale jeszcze ani jednego zdjecia czarnych Jamo nie widzialem. Czy ktos moglby je pokazac jak wygladaja na zywo? Wiem ze sa czarne ale co z frontami - czy to czarny lakier (fortepian) czy tez jakis grafit lub szary w polysku. Zdjecia dostepne w necie sa jakby komputerowe a nawet nie wiem jak one w rzeczywistosci wygladaja a nie powiem - dark apple nijak nie pasuje mi do salonu.

Blagam niech ktos zamiesci zdjecia w realu
 

_cichy_

New member
Ustawienie kolumn

Witam,
harry_keogh napisał:
Mam prośbę o opinię dotyczącą głośników 5.1 (5.0), w szczególności Jamo S606, które mają zostać umiejscowione tutaj:
link wyciety

W tym miejscu szerokość pokoju to 310cm (długość 600cm), po obu stronach szafki jest jakieś 30cm.

Jak widać w połączeniu z szeroką szafką miejsca na kolumny jest mało - pytanie czy nie za mało ? Jamo z bocznymi niskotonowcami być może nie jest dobrym wyborem ?
Pomijam tu też oczywisty problem z subwooferem - będzie musiał stać gdzieś za plecami.

Jakieś uwagi ?
Czy "klasyczne" głośniki bez bocznych wyprowadzeń będą lepsze ?
Chętnie przeczytam każdą opinię, z góry dziękuję.
Poniewaz nie znalazlem za bardzo odpowiedzi na zapytanie Harry'ego a mam podobna sytuacje wiec ponawiam temat. Ja z kolei mam miejsca po obu stronach szafki jakies 40 cm (wysokosc szafki - 35 cm). Jak to bedzie gralo? Czy ktorys z forumowiczow praktykowal takie ustawienie? Jesli ustawienie z Jamos S606 nie wchodzi w gre to jakie zamienniki?
Dzieki,
 
Do góry