Jamo s606

fafik-rm

New member
Trochę zamieszam, ale co sądzicie o:
KLIPSCH F-1 HT/HTB
Jamo C405,
Jamo C407
lub też tańszych Quadral Quintas 700 do Onkyo 705? - wygłupiłem się chyba dając je do tego porównania (a może i nie?)
Które lepsze??
Moje wrażenia z odsłuchu Jamo S606 vs. Rubicon RT-26 już opisałem w poście powyżej.
Muszą mieć soczystą górę i ciepły pomruk basiora (jamo S ma tylko dół).
Te Klipsch-e mają ciekawe dane znamionowe (hmm... Pasmo przenoszenia ( Hz ): 38 - 23000 (+/- 3dB) dynamika 93dB ....jak ładnie :) ale tylko 100W :( )


P.S.
Blackninja - jakie cenki tych kolumn (5.0) u ciebie?
i co sądzisz o tych Klipsch-ach
 
Ostatnia edycja:

Pochi

New member
Jestem w trakcje zamawiania sprzętu (ONKYO 505 + JAMO S606).
Jakie kable głośnikowe polecacie do takiego zestawu??
 

harry_keogh

New member
Jamo S606 a nietypowe wnętrze

Witajcie,


Mam prośbę o opinię dotyczącą głośników 5.1 (5.0), w szczególności Jamo S606, które mają zostać umiejscowione tutaj:
http://img88.imageshack.us/img88/7990/rtv1ia9.jpg

W tym miejscu szerokość pokoju to 310cm (długość 600cm), po obu stronach szafki jest jakieś 30cm.

Jak widać w połączeniu z szeroką szafką miejsca na kolumny jest mało - pytanie czy nie za mało ? Jamo z bocznymi niskotonowcami być może nie jest dobrym wyborem ?
Pomijam tu też oczywisty problem z subwooferem - będzie musiał stać gdzieś za plecami.

Jakieś uwagi ?
Czy "klasyczne" głośniki bez bocznych wyprowadzeń będą lepsze ?
Chętnie przeczytam każdą opinię, z góry dziękuję.


p.s. Czy ktoś z posiadaczy czarnych Jamo S606 mógłby wrzucić/podesłać ich fotkę "w realu" ? Szczególnie ciekawi mnie jak te grafitowe fronty wyglądają..

p.p.s. Jeśli ktoś ze sprzedawców ma do zaoferowania jakąś ciekawą cenę za te głośniki, to proszę o PM (z subem/bez suba, opcjonalnie w zestawie z Oknyo 605)
 

deniro24

Member
Bez reklam
Ja również myślę, że ten sub jest trochę za słaby do takiego pomieszczenia. Z drugiej strony nie każdy lubi "trzęsienie ziemii w pokoju", ale jeżeli już decydujemy się na suba to dobrze by było żeby spełniał swoją rolę.

Ja kupowałem S606 do pokoju 20m2 i ani przez chwilę nie brałem pod uwagę tego suba.

Pozdrawiam.
 

Pochi

New member
Mam mało miejsca miedzy linią siedzenia a ścianą ok. 50cm. Linia uszu ok. 100cm na podłogą.
Na jakiej wysokości zamocować tylne głośniki??
 

imalas

New member
IMHO.... "wyceluj" głośnik wysokotonowy dokładnie w ... środek ucha z tolerancją plus- minus 10cm (jeśli więcej to będziesz odczuwać różnicę) :)
Kolumienka powyżej oparcia kanapy!:D
Sztywnej zasady brak, ważne są Twoje osobiste odczucia.
 
Ostatnia edycja:

wladdd

New member
Jamo S606 i SUB200 - wrażenia

Witam uczestników tego wątku.

Jako, że ten wątek zadecydował o kupnie kolumn Jamo S606 i jest moim zdaniem bardzo ciekawy, czuję się zobowiązany do jego wyciągnięcia wyżej z miejsca w którym się znalazł.

Kupiłem Jamo S606 już kilka miesięcy temu i muszę powiedzieć, że była to jedna z lepszych moich decyzji. Nie jestem co prawda typem melomana, ale dla mnie dźwięk tych kolumn jest powalający. Na nowo przesłuchuję wszystkie swoje płyty CD, bo w każdej dociera do mnie coś nowego. Nie wiem jak to jest, ale teraz słyszę dźwięki i instrumenty, których poprzednio po prostu nie słyszałem. Dźwięk jest bardzo zrównoważony. Nie wybija się żaden zakres, chyba, że co innego wynika z zawartości i brzmienia utworu.

Do kina domowego kupiłem w zestawie również SUB200 (trochę na przekór opiniom w tym wątku zalecającym wybór mocniejszego). Bezpośrednio po jego włączeniu byłem trochę zawiedziony. Mimo posiadanych przez SUB regulacji, efekt był daleki od oczekiwań. Tak było do momentu, gdy sprawdziłem, że mój amplituner posiada własną regulację kanału SUB i po wzmocnieniu sygnału wszystkie zastrzeżenia odpłynęły. SUB200 jest całkowicie wystarczającym i zgranym z zestawem S606 modelem - pod warunkiem, że istnieje możliwość regulacji mocy SUBa bezpośrednio z amplitunera.

Jeszcze słowo nt. koloru zestawu. Nijak do pozostałego sprzętu, mebli i otoczenia nie pasował mi kolor brązowy. Do wyboru jest również kolor czarny, ale na wszelkich dostępnych w Internecie zdjęciach nie prezentuje się on dobrze. Mimo tych obaw zdecydowałem się na kolor czarny i ostatecznie nie żałuję tego wyboru. W rzeczywistości czarny zestaw jest bardzo gustowny i elegancki i jeśli ktoś ma obawy podobne do moich, to zapewniam, że są nieuzasadnione. Po postawieniu kolumn w pokoju - nie wyobrażam sobie, że mogłyby stać tu kolumny innego koloru.

pozdrawiam wszystkich
zadowolony właściciel Jamo S606 :)

PS. do blackninja - dzięki za pośrednictwo.
 
Ostatnia edycja:

cezary777

Member
jak jestes zadowolony z jamo s606 to jestes w bledzie nieslyszalaes chyba jak powinny grac kolumny one nie maja basu tylko basik wymien i dopasuj zwrotnice to zobaczysz jak powinny grac nara
 
Ostatnia edycja:

wladdd

New member
nie jestem zwolennikiem posiadania w kolumnach tylko basu. jak napisałem wyżej - wg mnie te kolumny są dobre w całym zakresie i to mi się w nich podoba.
można poczytać o nich np. w http://www.konsbud-hifi.pl/product_test//HiFi/Jamo.pdf i z tą opinią zgadzam się w całej rozciągłości.
nie napisałeś o jakim zastosowaniu basu myślisz? mój SUB200 po dokonanych ustawieniach potrafi mruknąć potężnym basem (chociaż używam go tylko w kinie domowym).

jeśli robiłeś z nimi jakieś doświadczenia, może napiszesz coś więcej na ten temat! podziel się doświadczeniami!

pozdr
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Raku2006

New member
Witam
Mam taki zestaw Pioneer dv-400v,vsx-917v, jamo s606, chcę dokupić do tego sub i zastanawiam sie nad jamo sub 200, ale nie wiem czy nie bedzie za słaby. Mój pokój ma 20 m2.

Z góry dzięki za odpowiedź i ewentualną porade co do innego suba!

wladd jeśli można wiedziec to w jakim pomieszczeniu tak ładnie gra twoj zestaw?:)
 

boromirep

New member
ja też mamjamo s606 i jestem zadowolony , dla mnie bas jest wystarczający , nie lubię jak mi dudnienie lub buczenie czy jak to nazwać zagłusza cała resztę , kazdy musi sam wybrać a najwazniejsze przesłuchać ( nie ma sie co bac idzie sie do sklepu i słucha z trzech rodzaji kolumn a kupuje tam gdzie najtaniej ) .co do fanów basów ( niech nikt się nie obraza ) czy to nie jest tak jak z tymi samochodami im wiekszy tym przyrodzenie mniejsze :))) , taki zarcik pod koniec .
 

wladdd

New member
Raku2006 napisał:
Witam
Mam taki zestaw Pioneer dv-400v,vsx-917v, jamo s606, chcę dokupić do tego sub i zastanawiam sie nad jamo sub 200, ale nie wiem czy nie bedzie za słaby. Mój pokój ma 20 m2.

Z góry dzięki za odpowiedź i ewentualną porade co do innego suba!

wladd jeśli można wiedziec to w jakim pomieszczeniu tak ładnie gra twoj zestaw?:)

Pokoik też ma 20 m2, więc warunki porównywalne. I tak nie wykorzystuję możliwości tego sprzętu - rodzina...
Nie słuchałem brzmienia zestawu z SUB250, więc nie jestem w stanie stwierdzić, na ile efekt byłby lepszy. Dla mnie i w takiej konfiguracji jest po prostu OK. Różnica w cenie też jednak jest.
Pamiętać oczywiście należy, że pisałem poprzednio, że przed podbiciem wzmocnienia kanału SUB w amplitunerze, na tle pozostałych kolumn zestawu Jamo S606 - SUB200 był jednak mało słyszalny.
Wszystko zależy od możliwości pozostałego sprzętu (i finansowych oczywiście). Jeśli masz do wydania więcej kasy, to dla pewności faktycznie możesz kupić SUB250.

pozdr
 
Do góry