Jamo s606

Pietkad

New member
Witam , jestem pierwszy raz na tym forum ale mianowicie mam maly problem z wyborem kolumn do mojego pokoju wiec tak pokoj mam 14m2 zainteresowałem się Jamo S606 sluchałem je w Vobisie w ZG i u kumpla w salonie spodobaly mi się nie powiem!!!! pytanie tylko jak one zagrają w 14m2 ? kumpel maloman mowi za duze! i w sumie sam juz nie wiem... co mam kupić monitorki? i wydac tyle samo kasy co za kino domowe Jamo... proszę o obiektywna ocene. dzieki i pozdrawiam.
 

Pietkad

New member
gdzie wstawic hm.. tu tez moze pojawic sie problem ale zawsze mozna isc na jakis kompromis chcialbym zakupic jamo s606 ale same fronty do stereo o ile uda sie je wyrwac w rozsądnej cenie. cholernie podobaja mi sie te glosniki z wyglada i z dzwieku maja czysty i precyzyjny dzwiek jak dla mnie! wiec co sadzicie o jamo s606 w 14m2 ?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
deniro24 napisał:
Blackninja to jakieś kabelki "no name"? (pytam z ciekawości) W poniedziałek zadzwonię pod ten numer co podałeś w sprawie rat za Jbl 250P. A jak zamówić u Ciebie ten zestaw Jamo S606? Jaki rodzaj płatności: przy odbiorze, wpłata na konto? Jak wygląda sprawa z gwarancją?
Pozdrawiam.
kabelki sa zwykłe z miedzi beztlenowej, najczęściej technokabla.
Możesz zamówic na maila blackninja@loco.internetdsl.pl
Wysyłamy kurierem ups za pobraniem.
Gwarancja jest polska, dla jamo to Konsbud a dla jbla RB Katowice.
 

autorus

New member
blackninja napisał:
Na głośniki trzeba przeznaczyć więcej kasy niż na amplituner, taki zestaw odwdzięczy się nam jakością :)


Jak się sprawują twoje JBL Studio L880?

Czy można zakupić same fronty na początek i jaki jest u was ich koszt? Poprosiłbym o info na priv. Pokój 25m2.

Autorus
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Kolumny spisują się wyśmienicie, do tego stopnia, że jak widzisz idzie rozbudowa do pełnego 5,1 ze studio L. Cenke podałem na PW.
 

Bulsky

New member
niedawno zakupilem do yamahy V661 zestaw Jamo S606 z subem 200. I jak to w zyciu bywa, apetyt rośnie w miarę jedzenia - mam problem z subem. Polega na tym, że dość ..cicho / słabo gra.

JaK w aplitunerrze dam przekierowanie basu na suba, to gra on bardzo cienko (słabo słyszalnie), a jak dam BOTH to dopiero zaje to lekkiego kopa, ale o dziwo gdy zaczynam krecic potencjomentrami w subie, to niewiele to daja. Troche w\zmacnia bass ale to nie to samo. Oczywiście sub powinien byc mocniejszy niz frontowe niskotonowce, prawda? Tak na logikę, przynajmniej w odniesieniu do firmowego zestawu?

Moglby ktos poradzic jak ten problem rozwiazac? Sam juz nie wiem co zle robię, przypuszcczam ze cos zle pokonfigurowałem. Przydałby się jakiś idioten proof tutorial lub po prostu pomoc :)

Pozdrawiam.
K.
 

deniro24

Member
Bez reklam
Ja zestaw Jamo S606 zakupiłem ok. 3 tyg. temu od Blackninja (przy okazji polecam tego człowieka każdemu), ale dokupiłem mocniejszego suba niż Jamo 200 - JBL'a E250P. Słabszego nawet nie brałem pod uwagę, jestem baaardzo zadowolony. Jamo 200 nie należy do gigantów, ale z niskotonowcami frontów S606 nie ma co porównywać - wg mnie są słabe. Więc chyba jednak masz cos źle ustawione.

Mam ampli bardzo podobny do Twojego - Yamaha 659. W ampli bas ustawiony na both, suba ustawionego na połowę w ampli (+5), jak również potencjometr w subie ustawiłem na połowę głośności. Ustawiałem też coś z fazą, nie pamiętam teraz dokładnie (jak wrócę do domu to sprawdzę) bo bez tego sub tez grał słabo. A efekt finalny...sąsiedzi niechętnie odpowiadaja mi na "dzień dobry". Dla mnie szok zarówno w filmach, jak i mp3 (tego sie obawiałem, gdyż czytałem że na mp3 "będzie słaby bas z suba") potężny bas. Ale jamo 200 to nie ten jbl, więc sam niewiem...może poprostu spodziewałeś się za dużego efektu jeżeli chodzi o Jamo 200, chociaż nie sądze. Myśle że diabeł tkwi w ustawieniu. Korzystałeś z automatycznego ustawinia YPAO w ampli?
 

TATAKUBY

New member
Mam te Jamo s606 jakieś 3 miesiące, później wstawiłem suba też Jamo - tyle, że sw300. Trochę knułem z ustawieniami. Wiadomo na początku, każdy chce żeby sub robił w domu za odkurzacz ;) i wymiatał i wymiatał. Ale po jakimś czsie natarczywe mruczenie zaczyna ..... przeszkadzać (?) Zresztą
spojrzyj na to może pomoże Ci znaleźć patent na Twój system http://www.audiostereo.pl/art06.html

Pokombinujesz trochę też znajdziesz, to co Ci odpowiada a Twój sub pokaże co potrafi, chyba że masz pokój 45 m2 to może byc za mały ;)
 

Bulsky

New member
deniro24 napisał:
Ja zestaw Jamo S606 zakupiłem ok. 3 tyg. temu od Blackninja (przy okazji polecam tego człowieka każdemu), ale dokupiłem mocniejszego suba niż Jamo 200 - JBL'a E250P. Słabszego nawet nie brałem pod uwagę, jestem baaardzo zadowolony. Jamo 200 nie należy do gigantów, ale z niskotonowcami frontów S606 nie ma co porównywać - wg mnie są słabe. Więc chyba jednak masz cos źle ustawione.

Oczywiście, nie wymagałbym wiele po tym subie, ale moj wysluzony bass od komputera (z x-530 logitecha) czasami mocniej grzmiał.

Wydaje się że obadałem większość opcji - w aplitunerze crossover, faza (normal/ odwrócona), przekierowanie bassu, a w subie wiadomo. Może mam coś zle podłączone, sam już nie wiem.

Objawy są takie (15 minut temu jeszcze raz sprawdzalem), że po ustawieniu w yamaszce: crossover= 80 Hz, faza: norm, przekierowanie= SUBW, że bass bardzo słabo gra, prawie znikomo. Natomiast jak wlacze BOTH (ampli) momentalnie pojawia się silniejszy basik i z frontow i z suba . Z tym, że głównie dochodzi on z FRONTÓW. Aczkolwiek wówczas można podkręcić bass na samym subie, aczkolwiek to nadal nie to.

Na przekierowaniu SUBW przy zabawie potencjometrami, prawie w ogole różnica nie jest zauważalna.

Zastanawiam się czy to nie jest jeszcze sprawa samego podłaczenia, użylem kabla z kompletu od Jamo i wpiąłem do LINE-IN LEFT. W subie tylko jedno wejscie jest tego typu do suba, a przynajmniej by to wyglądalo.

deniro24 napisał:
Mam ampli bardzo podobny do Twojego - Yamaha 659. W ampli bas ustawiony na both, suba ustawionego na połowę w ampli (+5)(...). Myśle że diabeł tkwi w ustawieniu. Korzystałeś z automatycznego ustawinia YPAO w ampli?

Korzystałem oczywiście, system puszcza serię testów a ja siedzę w cichym pomieszczeniu i nie kicham ;) Tak poważnie to może i w tym problem. Dalem na scena 2 (dvd) -- było cicho, dalem autosetup, i doszedlem do start i dalej wiadomo. Wydaje sie ze dbrze dziala YPAO ale bass slabo gra. Czy jak sie ustawia tym systemem glosniki, to trzeba dac wzmocnienia na off. Ja suba dalem na srednia wartosc a Tre / Bass na amplitunerze na "0". ??
 

Bulsky

New member
TATAKUBY napisał:
Mam te Jamo s606 jakieś 3 miesiące, później wstawiłem suba też Jamo - tyle, że sw300. Trochę knułem z ustawieniami. Wiadomo na początku, każdy chce żeby sub robił w domu za odkurzacz ;) i wymiatał i wymiatał. Ale po jakimś czsie natarczywe mruczenie zaczyna ..... przeszkadzać (?) Zresztą
spojrzyj na to może pomoże Ci znaleźć patent na Twój system http://www.audiostereo.pl/art06.html

Pokombinujesz trochę też znajdziesz, to co Ci odpowiada a Twój sub pokaże co potrafi, chyba że masz pokój 45 m2 to może byc za mały ;)

a jak podłączałeś fizycznie ten sub do ampli? Artykulik zaczynam czytać :)

Ja mam zrobione to tak:

[URL="http://img182.imageshack.us/my.php?image=dscf7214tb7.jpg"]

Ps. Mam nadzieję, że nie było literówki i zamiast 45 mialo byc 25 ;-)
[/URL]
 
Ostatnia edycja:

TATAKUBY

New member
Wygląda na to, że podłączone jest ok. Tzn. ok u mnie bo u Ciebie nie do końca działa :-| . Hm Zwróć uwagę na przełącznik Auto on/off. U mnie sub działa wyraźnie lepiej jak jest on :) Może przestaw...
W ampli jak włączyłem autokalibrację było słabo, to musiałem podbić suba do +3. Jak dałem więcej to mi drzwi stukały o futrynę i żona warczała (bynajmniej nie z rozkoszy ;) ) więc na dłuższą metę się nie dało.

W metrażu nie było literówki chodziło mi o 45 :) Ja mam pokój ok 35 m2 dlatego za namową Blackninji wziąłem większe pudełko i działa bez zarzutu.
 

Bulsky

New member
wlasnie przyjrzalem sie zdjęciom i okazuje sie ze suba mozna w jeszcze jedno gniazdo podpiac, mianowicie multi channel. Ja ma pod pietego pod pre out ale przed jakakolwiek zmiana poczekam na rade.

editL zrobilem maly experyment. puscilem dzwiek z dvd przez koaksjalne w dd i subwoofer dziala w kazdym trybie. I powiem ze znacznie lepiej :) Czyli dobra wiadomosc :) To samo puszczone z satki brzmialo jakos slabiej i ciszej (przy tej samej ust. pootencjometru glosnosci) ale okazuje sie ze satka jest na zwyklym chinchu stereofonicznym, wiec nie wiem ale moze to jest to?

Ps. czy będzie różnica jakbym podłaczył na ten drugi sposób suba (2-kabelkowy) ;) ??

EDIT: będę walczył z tym subem nadal, a na przyszłość kupię coś mocniejszego. Ja mam pokój 25 m2 wiec nie jest tez maly:)

Aaaa wyczytalem w instrukcji ze powodem slabych basow moze byc tez zle podlaczenie kabelkow, wiec czeka mnie zabawa :cool: a póki co, ogromne dzięki za wskazówki.
 
Ostatnia edycja:

Sojer122

New member
Chłopaki a ja mam właśnie pytanko odnośnie połączenia Suba Jamo e200 z
Yamaha rx-v661

W komplecie dostałem jeden kabelek i jak pokazał na zdjęciach Bulsky trzeba go tak właśnie podłączyć, a co wtakim razie z drugim wejściem chinch na subie ? czy tez da sie go jakos podlaczyc (czy poprawia to jakość dźwięku)

A i przede wszystkim czy można podłączyć Suba z Yamaszką po kablach głośnikowych ? Bo jak widze sub ma takie wejścia a na ampli nie ma specjalenego wyjścia na kable głośnikowe do suba, a jeżeli można to po któeym wyjściu?

Z góry dzięki za odpowiedź;)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Do kina domowego powinieneś połączyć przewodem chinch z wyjścia subwoofer w amplitunerze do L w subie. Możesz oczywiście dokupić sobie kabelek chinch w układzie Y (jeden chinch po jednej i dwa po drugiej), ale nie ma to większego sensu w tym przypadku. Wejścia głośnikowe w subie wykorzystuje się wówczas, gdy wzmacniacz nie posiada wyjścia na subwoofer.

ArtS :)
 

Arek

Member
Witam,
podpinam się pod wątek ponieważ przyklepałem właśnie decyzję o zakupie kolumn jamo 606, do tego zestawu chcę zakupić onkyo 505 (wiem że 605 będzie lepszy ale budżet jest ograniczony)

Chwilowo cały ten zestaw chciałem podpiąc pod jakieś tam DVD philipsa za punkty Smart ;) , ale się okazało że o zgrozo nie ma ono wyjść audio. (jest z zestawu 5.1). A dlatego chwilowo, że mam na oku nagrywarkę panasonica Eh-770 (mam plazmę PV700), ale z powodu ograniczonego budzetu odkładam zakup na parę miesiecy.

Stąd kilka pytań:
- czy używa ktoś onkyo 505 z nagrywarką panasonica - jak to chodzi jeśli chodzi o muzykę w stereo (domyślam się że w kinie jest ok)

- czy jest różnica w stereo jeśli pod onkyo 505 + jamo 606 podepnę zamiast w/w nagrywarki panasa odtwarzacz dvd DV-SP 405 , albo odtwrzacz stereo DX-7355 (warto???)

pozdrawiam
 

redlum

New member
Bez reklam
Witam - tez podepne sie z pytankiem - w jakiej odleglosci fronty z tego zestawu musza stac od tylniej sciany i od szafki z TV? Pytam sie bo robie maly remoncik pokoju i tak prawie na styk to one by mi jeszcze weszly - ale jakbym musial je ustawic aby z kazdej strony bylo po 50cm wolnego miejsca to juz niestety nie upcham tego w tym pokoju...

Nikt mi nie pomoze? Bo jesli mi te jamo sie nie zmieszcza - to co polecacie? Co powiecie o JBL Balboa do pokoju 4,2*3,7m? Z tego co widzialem maja tylko z przodu bass reflex i nie posidaja glosnikow z boku - to czy mozna je ustawic tak aby mialy po 10cm wolnego miejsca po bokach i z tylu?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mk1976

New member
Witam
Mam kolumny Jamo 606 i chce podłączyć osobno tony wysokie i niskie tzw bi-amping, do amplitunera Onkyo 605, czy ma znaczenie a jesli tak to które są wejscia w tych kolumnach na tony wysokie a które na niskie.
W kolumnach wejście górne to tony niskie czy wysokie?
Dzięki z góry za odpowiedź
 
Ostatnia edycja:

rav_net

New member
Nie da rady podłączyć tych kolumn w bi-ampingu z Onkyo 605. Jamo sa 6 Ohm'owe, a min. impedancja kolumn, ktore to Onkyo obsłuży w tym trybie to 8 Ohm. Spowodowane to jest tym, że minimalna impedancja kolum podłaczonych do tego ampli. wynosi 4 Ohm (a Jamo w bi-ampingu bedzie dawać 2 x po 3 Ohm'y)

Pozdrawiam,

Rafal
 
Do góry