Jamo s606

Jazzweek

New member
Pomieszczenie ok. 22 m2 w kwadracie. Muzyczka różniasta w kształcie trochę rocka (raczej tego starszego), trochę jazzu, trochę popu i elektroniki. Generalnie wolę w miarę ciepłe brzmienia ale z "uwydatnieniem" góry i dołu.
Zastanawiam sie właśnie nad Jamo (jak wyżej) i Rubiconem Libra.
Kolumienki muszą też wyglądać :D
Co byś ewentualnie jeszcze polecał w kwocie maks. do 4000 zł?

Aha. Zapomniałem dodać, że jak na razie słacham leciwego Soniacza STR-DE445 z DVP-NS430.
Zamierzam kupić nowy zestaw, ale jak na dobre wejdzie HD z wszystkimi kodekami i w "przyzwoitej" cenie.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
S606 to raczej kino domowe i głośne słuchanie muzyki z uwydatnionym dołem i górą, E680 wydaja się bardziej ułożone.

Zestaw za 4000pln to rozsądny zakup JBL E80+EC25+E20+E150P, świetne kino, ciepłe brzmienie i jeszcze zostaje 300pln na kabelki do podłączenia.

HK_DSCN7336.jpg
 

MyKey

New member
setunia napisał:
No cóz bardziej chodziło mi jednak o zasadę, że mechanika, czyli kolumny powinna kosztować w przybliżeniu tyle co elektronika, czyli ampli + DVD. Jeżeli wejścia HDMI mają dla Ciebie tak fundamentalne znaczenie to nie ma dyskusji jednak ja nie jestem zwolennikiem puszczania sygnału przez dodatkowe przełączniki tym bardziej, że HDMI ma swoje odchyły i np Twoje DVD może pracować super z TV po HD, ale jesli wepniesz w ten szereg np. Ampli to masz dwa gniazda po drodze więcej i więcej możliwości wystąpienia błędów. Nie wspomnę, ze koszty rosną bo potrzebujesz dodatkowych kabli i to raczej nie po 29PLn za sztukę.
Jeśli musisz korzystać z Ampli jako switcha Hdmi to raczej kupiłbym ten:http://www.allegro.pl/item187057560_belkin_hdmi_3_1_video_switch_hdmi_od_ss.html
- ma 3 wejścia :D i np Pionka 916 - komplet ponad 500pln taniej.
Pozdrawiam.
Szczerze mówiąc chodziło mi o zminimalizowanie obsługi z kilku pilotów do jednego z poziomu ampli. Wydawało mi się że wogóle najlepszym sposobem na przesłanie sygnału (obraz i dzwięk(!) ) będzie hdmi.Więc stwierdziłem że wszystko (dvd->ampli->tv) będzie po hdmi... Aż doczytałem (m-dzy innymi dzięki Twojemu post'owi ) że po hdmi to ja prześlę obraz ale już nie dźwięk...
Stąd moje pytanie - jak optymalnie połączyc dvd amplituner tv i pc ?
Wiem że pytanie szerokie i może nawet na inny wątek ale pytam pod kątem doboru sprzętu do s606 bo z tego co się już dowiedziałem hdmi w ampli do niczego mi się nie przyda (i nie bede się sharpał :cool: na h/k 245 tylko nabędę drogą zakupu cos nizszego) ?
ale juz w dvd jest chyba sensowne/nieodzowne (jakośc sygnału) ??
Pytanie tylko jak to wszystko fajnie połączyc coby nie chwytac pięciu pilotów celem włączenia czegokolwiek...
czyli zminimalizowac obsługę do poziomu amplitunera... (oczywiście zdaję sobie sprawę że ON trza kliknąc na każdym z urządzen - chodzi mi o obsługę zdarzeń ;) )
Wdzięczny będę za pomoc wielce...
 

deniro24

Member
Bez reklam
Odrazu piszę że napisałem podobny post w temacie o Yamaha 659.

Posiadam amplituner Yamaha RX-V659 i chcę kupić do niego zestaw głośników Jamo S606 + Jamo S708 jako dodatkowa para frontów (subem będzie JBL E250P). Problemem może być moim zdaniem to że zarówno wszystkie pięć głosników Jamo S606, jak i dwie kolumny Jamo S708 maja impedancję 6 ohmów. Natomiast, o ile wiem, Yamaha 659 pozwala podłączyć kolumny o impedancji mniejszej niż 8 ohmów tylko na fronty jak są dwie sztuki, natomiast jeżeli podłącza się dodatkową pare frontów piszę 8 lub 16 ohmów (z tyłu amplitunera przy gniazdach głośnikowych "Front A or B - 4 or 8 ohm, Front A and B - 8 or 16 ohm" - czyli chyba Jamo nie pasuje). Co do pozostałych wejść na głosniki: centralny, surround, surround back (te mi nie są potrzebne) - pisze 6 or 8 ohm (czyli chyba by pasowało w sam raz).

Moje pytanie do znawców tematu: czy muszę kupić zestaw głośników o impedancji 8 ohmów żeby podłączyć dwie pary frontów?
Czy dodatkowa para frontów pod postacią Jamo S708 (do zestawu Jamo S606) nie może być u mnie podłączona z racji tego że na ampli pisze, że jeżeli są dwie pary frontów to muszą być 8 lub 16 ohmowe, a zarówno Jamo S708, jak i fronty Jamo S606 są 6 ohmowe?

Trochę dla mnie załamka, (ampli mam od października - narazie podłączony pod tonsile - i teraz dopiero mam pieniądze na kupno przyzwoitego zestawu głośników) bo wiele miesięcy czytania i decydowania sie co kupie jak będę miał wreszcie pieniążki może znowu sie przedłużyć!!! A juz byłem zdecydowany na taką konfigurację o której piszę. Ale jak amplituner ma się grzać za bardzo/za szybko, lub ulec uszkodzeniu to będę musiał zastanawiac sie dalej nad wyborem głosników.

Proszę o sugestię znawców tematu. Dla mnie to sprawa bardzo ważna!
Z góry dzięukuję i pozdrawiam.

P.S.
Jeszcze pytanie do Blackninja:
Jakie ceny proponujesz za:
Jamo S606 .............zł?
Jamo S708 .............zł?
JBL E250P .............zł?
Wszystko kupowałbym razem.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
W każdym amplitunerze natkniesz się na ten problem. Po prostu wykorzystanie głośników w drugiej strefie wiąże się z ich de facto równoległym podłączeniem, przez co impedancja spada o połowę, przy głośnikach o takiej samej impedancji.

ArtS :)
 

deniro24

Member
Bez reklam
Dzięki za odpowiedź.
To wychodzi na to że w moim przypadku:
a) muszę darować sobie dodatkową pare frontów w postaci Jamo S708
b) poszukać podobnej konfiguracji tylko o impedancji 8 ohm

ArtS007 dobrze to rozumię?

Dobrze że upewniłem się pytając o to tutaj na forum bo za kilka dni kupiłbym to wszystko i jak widać mógłbym uszkodzić ampli.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Dobrze myślisz. Ale jak kupisz jedną parę frontów spróbuj podłączyć je na jednym kanale na dwie strefy. Wtedy przekonasz się empirycznie, czy amplituner sobie z tym poradzi. Przy założeniu, że nie będziesz szalał z głośnością, nie powinno być problemu.

ArtS :)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
ArtS007 napisał:
W każdym amplitunerze natkniesz się na ten problem. Po prostu wykorzystanie głośników w drugiej strefie wiąże się z ich de facto równoległym podłączeniem, przez co impedancja spada o połowę, przy głośnikach o takiej samej impedancji.
ArtS :)
A i B to nie to samo co zone I i zone II, pierwsze wyjścia są zasilane z tej samej końcówki, a drugie z różnych. Przy takim połączeniu jak chce zrobić forumowicz przy da sie amplituner, który ma bi-amping. Każdy z czterech głośników ma swoją końcówkę 4kolumny = 4końcówki mocy i nie ma problemu z impedancją wypadkową z dwóch kolumn.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Wszystko zależy od tego, czy chcemy słuchać w dwóch pomieszczeniach tego samego, czy różnych rzeczy. Po drugie on już ma 659, więc ma nieco związane ręce.

ArtS :)
 

deniro24

Member
Bez reklam
Moim zdaniem nie było by żadnego problemu gdyby Jamo (S606 i S708 były 8 ohmowe. Tak jak już pisałem z tyłu amplitunera piszę że gdy podłączamy dwie pary frontów muszą być conamjmniej 8 ohmowe (Front A and B - 8 or 16 ohm). I właśnie w takiej konfiguracji mój ampli gra przez kilka miesięcy. Podłączone są cztery Tonsile: para Ton 200 (8 ohm) pod fronty A, i para Altus 300 (8 ohm) pod fronty B. Amplituner radzi sobie znakomicie w takiej konfiguracji, ale oczywiście mam już dosyć dwięku Tonsili (podłączyłem je tylko dlatego że w momencie kupna ampli nie miałem pieniędzy na zestaw głośników).

Pozostaje mi kupić u Blackninji tylko zestaw Jamo S606, a zestawu Jamo S708 zrezygnować. Myślę że jeżeli w stereo fronty S606 będą słabo sobie radziły z basem (dlatego chciałem dodatkową parę frontów w postaci S708 to sub E250P wypełni tą lukę.

Blackninja zaproponój jakieś dobre (w ramach rozsądku cenowego) kable do zestawu Jamo S606 i jakiś kabel do suba JBL E250P.

I jak można zamówić ten towar u Ciebie? Kupowałbym Jamo S606 oraz kable (jeżeli sprzedajesz kable), suba najprawdopodobniej zakupię na raty w sklepie internetowym (niestety jak to w życiu znowu coś wypadło kosztownego).

Czekam na Twoją odpowiedź.

Pozdrawiam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Na przednie kolumny 2x4mm2 po 8zł/metr, na centrala i tylne 2x1,5mm2 po 3,50zł/metr, do suba 80-100 za przewód.
Suba tez możesz kupic u nas , bo mamy raty, chcesz sie o nie zapytać, dzwoń do naszego człowieka od rat 89 5370100

pozdro.
 

magumagu

New member
deniro24 napisał:
... Myślę że jeżeli w stereo fronty S606 będą słabo sobie radziły z basem (dlatego chciałem dodatkową parę frontów w postaci S708 to sub E250P wypełni tą lukę.
...

Mam s606 od stycznia (na Onyko 600)
i basy z biegiem czasu sie jeszcze rozegrały (wygrzały się)
możesz (jak chyba wiesz) 'kombinować' też z ustawieniem tych kolumn prawa/lewa - niskotonowe glośniki mają z boku i odpowiednie ustawienie 'do' jakiejs scianki wzmacnia jeszcze efekt
 

deniro24

Member
Bez reklam
magumagu napisał:
Mam s606 od stycznia (na Onyko 600)
i basy z biegiem czasu sie jeszcze rozegrały (wygrzały się)
możesz (jak chyba wiesz) 'kombinować' też z ustawieniem tych kolumn prawa/lewa - niskotonowe glośniki mają z boku i odpowiednie ustawienie 'do' jakiejs scianki wzmacnia jeszcze efekt

I jak ogólnie wrażenia z gry Jamo S606? Jakie masz pomieszczenie i czy niskie tony z frontów są dla Ciebie wystarczające w stereo?
 

Bulsky

New member
magumagu napisał:
Mam s606 od stycznia (na Onyko 600)
i basy z biegiem czasu sie jeszcze rozegrały (wygrzały się)
możesz (jak chyba wiesz) 'kombinować' też z ustawieniem tych kolumn prawa/lewa - niskotonowe glośniki mają z boku i odpowiednie ustawienie 'do' jakiejs scianki wzmacnia jeszcze efekt

czy przed ich zakupem sprawdzałeś może przypadkiem jakiś zestaw koda typu 702F i Sw1000v2, ot tak dla porównania i jakie ewentualnie miałeś wrażenia?

no wlasnie, jakby porówywać jamo s606 i 702f kody - jakie bylyby wrażenia odsłuchowe na średniej klasy sprzęcie?
 

magumagu

New member
deniro24 napisał:
I jak ogólnie wrażenia z gry Jamo S606? Jakie masz pomieszczenie i czy niskie tony z frontów są dla Ciebie wystarczające w stereo?

Pomieszczenie otwarte z boku (pokoj ze 30m2 + kuchnia 'za lada')
Z basów jestem zadowolony - po chyba miesiacu dalem niskotonowe na zewnatrz w celu 'wspoldzialania' z meblami (kredens i szafka)

Na poczatku kombinowalem z podbijaniem basow w ampli
ale teraz mam w stereo +0dB i mi starcza i mym córom tez
- cos tam nawet nowego 'odkryly' w basach w swych utworach

W KD jedyne zastrzezenia mialem do satelit ale albo sie rozegraly (glosniej)
albo sie przyzwyczailem

Koda sluchalem wczesniej ale w innym sklepie (wiec nie porownywalem 1:1) ale jakos Jamo mnie przekonaly ...choc 'dluuugie i chude' :)
a SW nie mam
 
Ostatnia edycja:

Bulsky

New member
:) ja z kolei słyszałem jedynie kodę 702F, bo facetowi w sklepie nie chcialo się podpiąć najwydoczniej całego kompleciku, natomiast moja znajomosc "pracy" subwooferków ograniczona jest do komputerowego S750 od creative'a wiec raczej nic szczególnego.

Co do samych Jamo, to jednak przyznam, ze ssciagnalem ze stronki producenta wymiary i sworzylem sobie taka pseudo wizualizację. Będą pasowały napewno kompozycyjnie, natomiast jeden zasadniczy / ryzykancki krok poczyniłem (a w zasadzie dwa) - mianowicie - nie posłuchałem rady "fachowców" oraz / i -- zamowilem bez odsłuchu, z mysla przewodnia ze uwydatniaja niski i wysokie tony. Tak w sumie lubie słuchać, musi być przede wszystki mruczące basicho. :) Mysle ze bede zadowolony ale poki co mam czekac do ok piatku na dostawę i na tej tez podstawie powstają pytania do uzytkownikow - jak sie podoba s606 :)
 

deniro24

Member
Bez reklam
blackninja napisał:
Na przednie kolumny 2x4mm2 po 8zł/metr, na centrala i tylne 2x1,5mm2 po 3,50zł/metr, do suba 80-100 za przewód.
Suba tez możesz kupic u nas , bo mamy raty, chcesz sie o nie zapytać, dzwoń do naszego człowieka od rat 89 5370100

pozdro.

Blackninja to jakieś kabelki "no name"? (pytam z ciekawości) W poniedziałek zadzwonię pod ten numer co podałeś w sprawie rat za Jbl 250P. A jak zamówić u Ciebie ten zestaw Jamo S606? Jaki rodzaj płatności: przy odbiorze, wpłata na konto? Jak wygląda sprawa z gwarancją?

Pozdrawiam.
 
Do góry