Jamo 506 kontra Quadral Quintas 5000

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Przyzwoity podstawkowiec to wydatek ok. 1000zł do tego standy jakieś 500 i robi się 1500zł czyli koszt porównywalny z małymi podłogówkami
Duże znaczenie ma też sam pokój ,nieraz jest tak zagracony, że trudno nogę w nim postawić a co dopiero jeszcze wstawiać kolumny ,dlatego warto się zastanowić i wybrać optymalne rozwiązanie aby uniknąć potem odsprzedaży "nie trafionych " głośników ponieważ się na tym straci
 

Alik

New member
Jak pisałem wcześniej mam JAMO 506. Mają gdzie stać. Pokój jest kwadratowy. Rozstawienie w rogach. Reszta rzeczy była ustawiana pod kolumny, a nie odwrotnie. Jamo jakoś się sprawdzały, ale nadarzyła się okazja sprzedaży, więc chciałem wymienić na cos lepszego, a nie wpaść z deszczu pod rynnę stąd moje pytanie do fachowców.
 
D

Deleted member 452525

Guest
Z tym graniem przyzwoicie to różnie bywa. Najlepiej posłuchać, ale i to nie gwarantuje sukcesu. Ja wymieniłem 4 komplety zanim uznałem, że obecne mogą zostać a i pewnie bym zmienił choćby na Monitor Audio Silver 6 :) Ale już sił brak. Też i odsłuchy guzik grają. Koleś tu napisał stek bzdur jak to odsłuchy z marantzem robił na różnych kolumnach. Każdy ma inne preferencje do tego z innym ampli inaczej grają i każdy ampli można ustawić w różnych konfiguracjach.
 

Alik

New member
W jakim pośpiechu? Że niby szybko odpowiadam? Akurat mam teraz czas. Sprzęt mogę kupić za miesiąc, ale chcę mieć jakieś wyrobione zdanie jak wejdę do sklepu. Przynajmniej wiedzieć na jakie marki i modele zwrócić uwagę. Nie każdy na codzień siedzi w temacie i śledzi na bieżąco wątki na forum.
 

Alik

New member
Nie masz o co błagać. Po co w ogóle dyskutujesz jak nie chcesz wypowiedzieć się merytorycznie? Sorry, ale nie wdaje się z tobą w bezsensowne dyskusje, które nic nie wnoszą do tematu. Z mojej strony koniec dyskusji.
 
D

Deleted member 452525

Guest
Nieładne te klipsze. Nie chciałbym żeby takie coś stało mi salonie :)))) To taka niska klasa normalnych :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Tak na marginesie...
Co ci nie pasuje w obecnych?
Te Jamo, jak na swoją cenę są naprawdę całkiem niezłe, przy odsprzedaży dużo za nie weźmiesz, więc może skup się na samych frontach, a resztę z Jamo wykorzystasz do pełnego KD.
Jak kupisz cały zestaw 5.0 w planowanym budżecie to aż takiego dużego przeskoku jakościowego nie odczujesz...
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Głośniki Klipch są specyficzne i nie chodzi o wygląd bo to jest już kwestia gustu ,dla przykładu Monitor Audio też piękne nie są ,dobrze posłuchać sobie przed ewentualnym zakupem
 

Henry

Active member
Bez reklam
Xseb, To może jakieś propozycje?
Skoro wszystko jest do bani, to może polecisz coś co super gra w budżecie około 3 tys za set 5.0,

może Cantony GLE, podziel się swoimi spostrzeżeniami, słuchasz ich na co dzień, a w zakładany budżet za set 5.0 prawie się łapią
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Widziałeś je na żywo słuchałeś?

Nic w życiu nie widziałem i nic nie słyszałem :D

Bez urazy, ale ładnych kolumn to Ty na oczy nie widziałeś ,jeżeli kawałek płyty polakierowanej na czarno ma być "rarytasem wizualnym " ,to o czym z Tobą rozmawiać ???

577170sonus.JPG
 
D

Deleted member 452525

Guest
przemko no sorry, ale zapodałeś kolumny hahah w takim stylu to miała moja babcia segment w latach 60-tych :))))))) no spoko o gustach sie nie dyskutuje.
Dla mnie cantony są eleganckie i mi się podobają.

henry kolega chciał sprzęt do 2,5k a za cantony trzeba dać 4k. z upustem za swoje dałem 3,5k. Wolałbym wersje chrono 509, ale jest co jest.
Wykop mają dobry i jakość góry też. Gdy wchodziły na rynek kosztowały ponad 6 tys. Alu membrany z ich patentem zawieszenia.

https://www.youtube.com/watch?v=G-cEVgbWd2Q

Miałem Jamo 626, 628, quadral ferrum 7000, obsidiany 600 wszystkie przy cantonach do d... grają nieczysto.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry