Jamo 506 kontra Quadral Quintas 5000

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Różne style grania ,Indiana Line nie nadaje się do "łomotu" brzmienie jest bardziej wyważone ,bas też nie ma porywającej mocy

Już Quadrali nie będziesz kupować ?
 
D

Deleted member 452525

Guest
Szczerze to ja bym nie kupił tych quadrali. Potem to odsprzedać to koszmar. Fuksem odsprzedałem ferrum 7000 ze sporą stratą. Poziom kolumn Taga.
 

Alik

New member
Quadrale na początku były dla mnie priorytetem, ale warto przed wydaniem kasy przeczytać opinie ludzi, którzy mają większe doświadczenie w temacie i przede wszystkim kierunku styczność ze sprzętem. A co mi napiszesz o tych Avanto? Łomot mówisz? Raczej słucham czegoś w stylu Pink Floyd, Genesis. Cały czas oczywiście koncerty w 5.1 z blu-raya.

Wysłane z mojego GT-I9301I
 

Henry

Active member
Bez reklam
Avanto są niezłe, pamiętaj jednak, że mają boczny niskotonowy, co niejako wymusza zapewnienie im przestrzeni po bokach.

Noty też są niczego sobie, dla mnie to trochę takie tańsze Monitor Audio BX, grają równo, spokojnie, a bas mimo niewielkich gabarytów nisko schodzi.

Jednych i drugich warto posłuchać, w tym budżecie to jedne z ciekawszych opcji,
do listy możesz także dorzucić Melodika BL3 lub 4 oraz Elac Debut B5 lub B6
 

Alik

New member
Z racji tego, że pomieszczenie niewielkie ok. 15m2 chciałbym uniknąć kolumn z bocznymi głośnikami.

Wysłane z mojego GT-I9301I
 

Henry

Active member
Bez reklam
Melodika to dobry wybór, ale postaraj się je posłuchać i porównać z innymi propozycjami, może zdecydujesz się na coś innego ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jeszcze jedno...pomieszczenie duże nie jest, to może coś na podstawkowych?
Mógłbyś wtedy pomyśleć o czymś lepszym jakościowo ;)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Niektóre głośniki podstawkowe mają bas na miarę małych podłogówek ,takim pierwszym z brzegu przykładem mogą być Magnat Quantum 673
 

Henry

Active member
Bez reklam
Cambridge Audio Aero 2, Indiana Line Tesi, Monitor Audio BX-Bronze, JBL Studio 230, Zensor 3, może Pylon Audio Opal, Tannoy Mercury, Elac Debut lub BS.... jest tego trochę
jest jak Przemek pisze, a niektóre nawet więcej ;)
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Dochodzą też walory estetyczne ,taka kolumna podstawkowa na standzie dużo lepiej sie prezentuje niż taka "mała pokraka" podłogówka o wys 80cm.
 
Do góry