Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

krzych94

New member
Pomcy!:?:
Nie wiem jaki lcd kupić. Mam przeznaczone na to około 4000 zł. Oglądał będe z odległości ok 5 m i sygnał będzie z polsatu cyfrowego. Zależy mi szczególnie na dobrym obrazie przy oglądaniu sportu by nie występowała pikseloza ani smużenie oraz na możliwie jak największej przekątnej ekranu w tej cenie i przy zachowaniu dobrej jakości obrazu. Szczególnie licze na pomoc kikiego gdyż widze że twoje porady są naprawde dobre i wielu już pomogły. Dzienki
 

autorus

New member
Powiem ci szczerze ze z tymi funduszami bedzie ciężko. Z 5 m to musisz mieć min 52 cale. Ja mam 3,5 i celuje w 52 cale. Pozatym jak chcesz lcd do odbioru sporty z polsatu to też kiszka. Zeby na lcd było ok musi być sygnał HD. Inaczej będzie mniejsza lub większa pikseloza.

Autorus



krzych94 napisał:
Pomcy!:?:
Nie wiem jaki lcd kupić. Mam przeznaczone na to około 4000 zł. Oglądał będe z odległości ok 5 m i sygnał będzie z polsatu cyfrowego. Zależy mi szczególnie na dobrym obrazie przy oglądaniu sportu by nie występowała pikseloza ani smużenie oraz na możliwie jak największej przekątnej ekranu w tej cenie i przy zachowaniu dobrej jakości obrazu. Szczególnie licze na pomoc kikiego gdyż widze że twoje porady są naprawde dobre i wielu już pomogły. Dzienki
 

r4ven

New member
Jaki TV wybrac

Witam,
Szykuje sie do zakupu TV LCD, zastanawiam się nad tymi modelami:

Telewizor 37" LCD SAMSUNG LE37M87B
Telewizor 37" LCD Sharp LC37XD1E (Aquos)

Telewizor 40" LCD SAMSUNG LE40M87B
Telewizor 42" LCD Sharp LC42XD1E (Aquos)

TV bedzie mi sluzyl glownie do x360, do tego "n-ka" i z kompa filmy HD. Jest to moj pierwszy zakup i nie wiem na co zwracac uwage, moze ktos z was ma juz jeden z powyzszych modeli i mogl by cos o nim napisac.
Dziękuje za kazda sugestie;]
Pozdrawiam
 

jazyl

New member
proszę o pomoc

Witam wszystkich

przymierzam się do kupna TV LCD i po wielu obserwacjach wytypowałem 3 modele pytanie tylko który wybrać?

pokój 20m2, odległość oglądania ok 3 - 3,5 m, sygnał z kablówki (cyfrowa multimedia), DVD, głównie filmy, pokój zacieniony cały dzień

1. samsung le32m71b
2. samsung le32r82b
3. phillips pf7332

a także (chociaż trochę droższy)

panasonic 32lx70p

kupić któryś 3 wymienionych wyżej czy dołożyć trochę do panasonica?

z góry dziękuje za odpowiedź

pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jazyl - podzielam opinię jarwisza -
oczywiście że warto dołożyć do 32 Panasonica LX 70.

r4ven - nie podałeś jakie masz warunki ?

krzych94
za 4000 zł - do pięciu metrów - to Ci nie poradzę .
Kup 42 LG Lcd - bo chyba się mieści. Musisz mieć jedynie świadomość że kupujesz tylko cenę.

Dobrym wyborem byłaby plazma Smsunga c 91 H - i zmieścisz się w cenie.
 

krzych94

New member
Będe więc musiał dozbierać.Tylko w takim razie ile muszę mieć kasy żeby kupić coś w miare dobrego w tych 40 calach i jakie to modele.
Dzienkuje za pomoc.
 

krzych94

New member
A co sądzicie o LCD SAMSUNG LE37R81B mniejszy niż muszę według was mieć, ale zmieszcze się w cenie 4 000 zł. Musze w końcu isć na jakiś kompromis.
 

krzych94

New member
Rozmawiałem dzisiaj z kolegą który jest sprzedawcą i namawia mnie na PHILIPSA 42PFL7332. Sprzedał by mi go za 4900 zł. Kategorycznie mówił żebym nie kupował SAMSUNGA, bo ich serwis to woła o pomste do nieba a i że telewizorki lubią sie szybko psuć. Oglądałem też u niego:
LG 42LC2RR za 4500 zł
PHILIPS 42PFL5322 za 4200 zł
SONY KDL-40U2000 za 4200 zł
PHILIPS 42PF5421 za 4100 zł
Są to ceny jak dla mnie po upustach, więc bym się zmiescił w budżecie.
Mętlik jednak mam w głowie straszny i nie wiem co brać, bo więcej kasy szkoda mi wydawać na tv. Muszę kupić jeszcze jakieś fajne kino domowe do 2000 zł a żoncia jest nerwowa i mnie zabije jak sie dowie ile to razem kosztowało.
Pozdro.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
prz takich warunkach ja wybierałbym pomiędzy większymi modelami.
Nie wszystko napisałeś . Jesli pomieszczenie nasłonecznione - to zdecydowanie Sharpa 42 Xd1 . ALe jeśli do nocnych i mrocznych pomieszczeń - to sprawdź również Samsunga .
Z tym że Samsung nie zawsze się wyrabia z obróbką sygnału SD.
Zdjęcia masz w wątku - sharp rd2.
 

slwi

New member
Jaki LCD ???

Witam wszystkich jestem posiadaczem Xboxa360 i chciałbym jakiś LCD HD-READY kupić,a może nawet FULL-HD tylko niewiem jaki.Odrazu mówie,że nie tylko do xboxa potrzebny LCD ale również do filmów DVD,HD-DVD,Blu-Ray oraz do telewizji N nowej generacji.Zależy mi te też żeby filmy wyglądały dobrze.Jak już kupie LCD to chce powiesić na ścianie i oglądac filmy,oraz grać z odległości 2,8-3,0 metra.Pozdro :confused:

ps. Z tego co czytałem to filmy z DVD na LCD od Sony wyświetlają się bardzo dobrze ale czy tak naprawdę jest tego neiwiem.Ktoś ma LCD 32 Sony Bravia 2500 ? i mógłby coś powiedzieć na jego tamat.

Samsung LE37M87BD FULL HD 5650zł
LCD 40 SONY KDL-40V2500 BRAVIA HD-READY 5339zł
Samsung 40" LE40R82B HD-READY 4899zł
Samsung 40" LE40S81B HD-READY 4599zł
SONY LCD KDL-32D3000 100hz HD-READY 4290zł
Samsung 37" LE37R82B HD-READY 4199zł
Samsung 37" LE37S81B HD-READY 3699zł
SONY KDL-32V2500 BRAVIA HD-READY 3490zł
Samsung LE 32R82B HD-READY 2999zł
SONY KDL-32S2510 BRAVIA HD-READY 2999zł
Samsung LE 32S81B HD-READY 2799zł
SAMSUNG LE32R73B HD-READY 2699zł
SAMSUNG LE32S62B HD-READY 2299zł
PANASONIC TX-32LX60 HD-READY 2199zł
LG 32LE2R HD-READY 2189zł
SAMSUNG LE32S71B HD-READY 1999zł
LG 32LC3R HD-READY 1950zł
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
przeleciałeś przez wszystkie modele jak przez tablicę Medelejewa .
Od najtańszych do najdroższych.
Z Twoich modeli wybrałbym Sony 40 V 2500 .
Ale ponieważ nie podałeś klasy cenowej a dysponujesz znakomita jakością sygnału to w Twoim wypadku sięgałbym zdecydowanie po Full hd.
A tu czeka Cie wybór:
Sharp 42 XD1
Samsung 40 M86/87
Ale na prezentacje użyłbym również Pioneera /korzystając z obniżki cen/ . Dziś trzy prezentacje uwzględniające również LCD full hd -zakończyły sie wyborem - Pioneera.
Ale o wyborze decydował udział w sygnałach SD.
 

slwi

New member
kiki widzę,że się znasz na LCD-kach także niewiem co wkońcu mam kupić bo jest promocja za 5050zł LCD 40 SONY KDL-40V2500 BRAVIA.I teraz mam dylemat czy brać LCD 40 SONY KDL-40V2500 BRAVIA czy LCD SONY KDL-32V2500 BRAVIA czy LCD SONY KDL-32D3000.Co o tym sądzisz bo będe oglądał filmy i grał z odległości 3 metrów.I ostatnie pytanko do 5100zł niema nic lepszego od Soniaka 40V2500V BRAVIA ?.Pozdro ;)

ps.Właśnie jedno mnie jeszcze dziwi kontrast w soniaku 32V2500 1700:1 ,a w soniaku 40V2500 1300:1 przecierz to te same modele a tu taka lipa w tym 40 ehh...
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ja wybrałbym zdecydowanie Sony 40 V 2500.
Danymi sie nie przjmuj . W większosci przypadków to tylko marketing.
Czyli jakbym Ci postawił dwa obok siebie i kazał wskazać 10000:1 i 1700 :1 , to byś nie zgadł który jest który .
 

slwi

New member
kiki ale jak na stronie sony pisze że soniak 40 ma dynamiczny kontrast 5000:1 ,a normalny 1300 :-( ,a soniak 32 7000:1 dynamiczny i 1700:1 normalny to chyba nie marketning ?.I czy będzie widać jakaś różnice miedzy tymi dwoma modelami jak bym postawił czy praktycznie jest to samo ? :-(
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeszcze nie ma . pierwsze zapowiedzi są dla modelu Sharpa. Ale jeszcze nie ma terminu wejścia - mimo wcześniejszych zapowiedzi ze świata.
 

Emiel

New member
kupno TV

Szukam TV do PS3, ale przede wszystkim chciałbym też TV na przyszłość. Ogólnie nie będę w najbliższej przyszłości kupować innego TV, więc następna wymiana to przy jakiejś większej okazji (przeprowadzka, a może next-geny). Myśląc o tym chciałbym TV Full HD, nawet jak na dziś mi się nie przyda, to kiedyś filmy na BR/HD DVD będą kosztować niewiele, a TV wtedy już nie zmienię. Niestety na więcej niż 40 cali nie mogę liczyć przez odpowiednie fundusze. W takim wypadku zostałem z wyborem bliski sytuacji tutaj opisanej czyli:
Samsung M86/M87 40 cali
Sharp XD1 42cale
może jakiś z nowych Sharpów?
Sony 40W2000
może coś z nowych Soniaków, ale obawiam się, że ich ceny będą się zaczynać od 15 tyś albo i więcej.

Chciałbym tutaj uwzględnić, że mowa tu nie tylko o TV do PS3 bo nie taki chce kupić tylko do TV SD, TV HD, odtwarzacza BD (czyli PS3), PS3/XO, a i dodatkowo sporo materiału oglądam z komputera, więc chciałbym, żeby nie było z tym problemów, jakiś sztuczek i obraz był wyświetlany w odpowiedniej rozdzielczości. Telewizor jak się uda chciałbym kupić na przełomie końca czerwca, początku lipca może wyczekam do jakiejś sensownej promocji w MM czy innym Saturnie. Wiem, że muszę pójść i pooglądać obraz z nich (co już uczyniłem), jednak chodzi mi bardziej o wasze zdanie/wnioski i również współczynnik jakość/cena bo po co przepłacać. Gdyby ktoś mi sugerował jakiś inny TV to mówcie możliwe, że coś pominąłem, jednakże raczej chciałbym Full HD, chyba, że naocznie zobaczę że nie warto. Ogólnie chciałbym znaleźć TV tak gdzieś do 7 tyś, ostatecznie przekroczyć ten budżet. Może być 37 cali, no powiedzmy tak mogę zapłacić, ale chcę być zadowolony, a jak nie to może lepiej wziąć jakiś dobre 32 cale lub 40 cali w 720p?
 
Do góry