Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

wszary

New member
tucz napisał:
Witam,

Mam nadzieję, że jako nowy użytkownik forum nie narażę się tym postem nikomu :) Jeśli tak to poproszę o wyrozumiałość :)
No wiec zamierzam zakupic tv, najpierw myslalem o 32", ale dochodze do wniosku, ze bedzie za maly (blisko 5m odleglosc).
TV bedzie wykorzystywany glownie do ogladania kablowki (Aster - filmy, sport i programy informacyjne), bedzie tez podlaczony dekoder cyfrowy od Astera, z ktorego bede ogladal Canal+ i inne cyfrowe kanaly, bedzie tez kino domowe. Musi byc tez koniecznie podlaczenie komputerowe. Przy 32" myslalem, ze zmieszcze sie do ok. 4200zl, ale juz za 40-42" chyba bede musial wydac wiecej... No chyba, ze do tej ceny cos zaproponujecie...
Istotne jest chyba tez to, ze nie bedzie sie zazwyczaj siedzialo dokladnie na wprost tv, ale troche z boku, wiec katy widzenia musza byc dobre.
Z tego co czytalem forum to polecacie LG 42LB2R, Philips 42PLF7332 albo Sharp 42RD2. Sa to niestety dosyc drogie modele. Czy lepiej szarpnac sie na cos z tej listy czy moze bedzie jakas dobra alternatywa dla mnie?
Dziekie wielkie za pomoc i jakby cos bylo niescisle to prosze pytac.

Pozdrawiam,
Tucz

Witam,

Osobiście mam 32PFL7332 i jest super, więc w 42" powinno być jeszcze lepiej:) .

Pozdrawiam,
 

jarwisz

New member
Bez reklam
kasia.bydzia napisał:
Dzięki bardzo za odpowiedź. A właśnie, jak to jest z taką prezentacją. Pewnie od razu można dokonać zakupu, ale tu pojawia się problem ceny. Chcielibyśmy kupić za pomocą porównywarki tam gdzie taniej a trochę głupio byłoby odsyłać tych ludzi po prezentacji z kwitkiem. Jak to się odbywa i czy można im podziękować i kupić ten sam model ale w najkorzystniejszej cenie z porównywarki. Czy oni nie poczują się urażeni?

do tej pory było tak
prezentacja 200zł - jak NIC NIE KUPISZ
prezentacja 100zł - jak kupisz jakiś model

tak więc "z kwitkiem" ich nie odprawiasz a z 200zł
 

blodek

New member
Toshiba czy Samsung

Witam.
Po długich przemyśleniach doszedłem do wyboru z 2 modeli:
Toshiba 37C3030D lub SAMSUNG LE 37 R 82 B.
Czy ktoś może miał okazję porównać te 2 LCD-ki? Bo nie mogę się zdecydować...:confused:
Dodam, że głównie ogladam sygnał z kablówki (analogowa) i z DVD.
Wdzięczny będę za jakąś poradę.
Pozdrawiam serdecznie.
blodek
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
blodek -
mamy te telewizory na półce obok siebie.
To trudna odpowiedź jednoznaczna na to pytanie. Bo jeden ma to drugi co innego. Toshiba znakomicie daje sobie radę z Sygnału HD, Ma matową obudowę co nie daje refleksów świetlnych , prezentuje się dostojnie i nawet w słonecznych pomieszczeniach "łyka" promienie.
Samsung znakomicie współpracuję z grami i kompem, ma mniejsze kąty niż konkurent. Ale polecam abyś sam sprawdził - bo tu rządzą niuanse i detale. A przecież każdy ma swoją wrażliwość.

tucz -
za 4200 nie poszalejesz z jakością LCD 42". Chyba że ma służyć do gier - to wówczas nawet 42 LG LC 2 - bedzie ekstra. W innych przypadkach ludzie są załamani że ich stary telewizor / ze wzgledu na czystość -płynność obrazu/ kosztował znacznie mniej i gra lepiej. Musisz o tym pamiętać.

wuy - na prezentacji są również inne źródła /np.WMVHD/
 

Markus1

New member
Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów!
Jestem tu nowy. Chciałbym Was spytać o radę.
Za niedługo zamierzam kupić albo LCD albo plazmę.
Rozmiar:
plazma 37"- bo to najmniejsza;
LCD 32-37"
I teraz tak:
-jako źródło sygnału puki co mam tylko antenę dachową w bloku 7 kanałów (nie śmiejcie się) całkiem przyzwoity sygnał.
- brak możliwości montażu anteny TV sat (mieszkam na 1-szym piętrze i blok przede mną centralnie zasłania mi hotbirda i astrę-sprawdzone przez gościa z cyfry+).
Opcja balkon sąsiada albo dach odpada sprawdzone, niestety brak możliwości.
- brak kablówki (jeszcze nie dotarli do nas).
Do tej pory (3 rok) używam tv Thomson DZ 640S 29" (Swojego czasu całkiem dobra 100Hz-ówka za prawie 3,5 tys. ze skanowaniem progresywnym).
Obraz b. dobry jak na tv "klasyczny"
-pozostaje chyba tylko Videostrada ale jest chyba za droga.
Jako w miarę dobre źródło sygnału, służy mi odtwarzacz DVD Pioneer 575A z wyjściem component progresywnym.
Przyznam wam szczerze, że mam trochę świra na punkcie jakości obrazu.

Chciałem kupić coś z LCD, ale jak widzę obraz ze zwykłej anteny na LCD to chyba jednak sobie odpuszczę.
Mam jednak wrażenie (widziałem plazmę Panasonic 37"), że na Plaźmie obraz jest jednak trochę lepszy dla słabych jakościowo sygnałów.

Doradźcie czy może jednak są LCD, które lepiej sobie radzą z kiepskim sygnałem i nie kosztują powyżej 5tys.

Pozdrawiam wszystkich
Maro
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
jarwisz napisał:
do tej pory było tak
prezentacja 200zł - jak NIC NIE KUPISZ
prezentacja 100zł - jak kupisz jakiś model

tak więc "z kwitkiem" ich nie odprawiasz a z 200zł
Tak było kiedys ja miałem prezentacje w styczniu i wtedy było 200 jak kupisz a jak nie kupisz to 400 zł.
 

tucz

Member
kiki napisał:
tucz -
za 4200 nie poszalejesz z jakością LCD 42". Chyba że ma służyć do gier - to wówczas nawet 42 LG LC 2 - bedzie ekstra. W innych przypadkach ludzie są załamani że ich stary telewizor / ze wzgledu na czystość -płynność obrazu/ kosztował znacznie mniej i gra lepiej. Musisz o tym pamiętać.

No to moze przy mojej odleglosci (4m) wystarczy 32"? Czy jednak bedzie za maly ekran?
A co zaproponujesz jesli moglbym wydac do 6000zl?
Dzieki wielkie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
tucz - do 4 metrów nie wystarczy 32" . W nowej klasie cenowej ja sięgałbym po :
Loewe 42 Modus.
42 Sharp Ra 1
42 JVC 42 G 80
==============
37" Sharp RD2
37 JVC m 70
37" Samsung M 86
37 Benq - full hd
==============
Tu znajdziesz swojego faworyta spokojnie.


blodek - w sygnałach SD nie wiem - bo nie sprawdzałem . jeśli chcesz to sprawdzę jutro , ale przypomnij się na gg 2868226 w dzień lub na priv.

Markus 1 - u Ciebie to wogóle misz masz.
Za 3,5 tyś zapomnij ze coś kupisz dla swoich potrzeb.
Musisz sięgać minimum od poziomu:
Sharpa 32 RD2
Panasonic 32 LX 70
Loewe Xelos 32
=============
pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
nie wiele drożej masz nowsze i szybsze modele - 32 A 80 JVC , 32 Sharp BV 8 - sprawdź te modele bo do kablówki są lepsze ze względu na
szybkość matrycy i procesorów , skalowanie, formatowanie . Do komputera lepszy jest Samsung - tyle ze polecam już nowy model .
pozdrawiam
 

stary00

New member
no to bedzie tv do telewizji raczej tylko. do kompa raczej nie. sygnal z dvd i z cyfry. znaczy cyfra w tej chwili a w przyszlosci moze co innego ale ogolnie tv sat. kablowka odpada wogole.
 

steven26

New member
Witam

Ja tez dorzucam sie do prosby i prosze o pomoc w wyborze.
Mam 2 modele na oku:
Panasonic TX-32LX70
KDL-32V2500
I po dzisiejszym kontakcie z kikim doszedł jeszcze jeden:
JVC LT-32G80
Telewizor bedzie wspolpracowal z tunem cyfry+ przez euro, xbox360 przez komponent i dvd rowniez na komponencie. Odlglosc od telewizora 2m

Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc
Szymon


empty.gif
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
steven26 - przecież sam najlepiej wybierzesz .
Postaw wszystkie obok siebie . I sprawdź.
Jedyny problem masz taki ze odległość jest skrajna.
I sprawdzaj ze swojego sygnału żebyś nie żałował.
Przecież robisz dla siebie i nikt tego lepiej nie zrobi.
Podnieś poprzeczkę o jedną do góry:
Loewe Xelos
Sharp 32 Rd2
Sony 32 D 3000
Panasonic 32 Lx700
JVC 32 P 80
Samsung 32 M 86
==================
tu nie ma pustych przbiegów. To jak jakbyś wszedł głodny do restauracji - sam nie wiesz co wybrać.
pozdrawiam
 

krzych94

New member
Pomcy!:?:
Nie wiem jaki lcd kupić. Mam przeznaczone na to około 4000 zł. Oglądał będe z odległości ok 5 m i sygnał będzie z polsatu cyfrowego. Zależy mi szczególnie na dobrym obrazie przy oglądaniu sportu by nie występowała pikseloza ani smużenie oraz na możliwie jak największej przekątnej ekranu w tej cenie i przy zachowaniu dobrej jakości obrazu. Szczególnie licze na pomoc kikiego gdyż widze że twoje porady są naprawde dobre i wielu już pomogły. Dzienki
 
Do góry