Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

karolboss

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 27m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ~3metry(kanapa)
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost(kanapa), czasami pod kątem(przy stole)
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać - możeeee w przyszłości zawiśnie.
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Po południu, ale są zasłony.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Philips 49pus8303
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Ambilight - jestem wielkim fanem. Aleee jeśli są w podanej cenie lepsze tv z lepszym obrazem, rozważę rezygnację z ambilight
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4k - Streaming (YT, Netflix itd.), tv naziemna, PS4/PS5
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS4/PS5
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-5h - głownie po pracy, wieczorne oglądanie.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sport (Canal+online), Filmy/seriale na platformach stremingowych
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Przeglądarka? - Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? TAK, 20%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Zdecydowanie wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? raczej 55", mniej 65"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Że są drogie ;-)
19. Preferencje co do marki ? Philips (bo ambilight), ale opcje z lepszymi parametrami bez ambi też rozważę
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3.3k max
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Tak
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kto ma ten wie, kto nie ma musi wymyślać ...
Dokładnie, na początku jak Philips wszedł w Androida były z nim problemy z wolnym działaniem, ale odrobili lekcje i obecnie jest extra. Kupować Philipsa z Androidem z serii PUS850X w zwyż, niższe serie mają gorsze parametry, gorszy procesor i mniej pamięci.

Dlatego kto się zastanawia nad Philipsem, to kupować puki seria PUS850X ma jeszcze Android/Google TV, nie stety nowe modele na ten rok będą go pozbawione i mieć autorski system Titan, a to oznacza mało aplikacji itp. Tylko Oled w Philipsie zostanie z Google TV.
 
Ostatnia edycja:

luck76

Well-known member
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Ambilight - jestem wielkim fanem. Aleee jeśli są w podanej cenie lepsze tv z lepszym obrazem, rozważę rezygnację z ambilight
19. Preferencje co do marki ? Philips (bo ambilight), ale opcje z lepszymi parametrami bez ambi też rozważę
Nowe samsungi od serii B współpracują z mostkiem Philips hue więc nie musisz się ograniczać do lampek wbudowanych w tv. Direct Ledy Philipsa mają koszmarne podświetlanie. Każdy Samsung zjada je na śniadanie.
 

Marlo

Active member
PHILIPS PUS8818 na matrycy VA z Pentonic 1000 , tylko sprawdzić matrycę przed zakupem,
przetwarzanie i skalowanie obrazu jest bardzo dobre, wyciska wszystkie soki z rozdzielczości 4K.
 

luck76

Well-known member
PHILIPS PUS8818 na matrycy VA z Pentonic 1000 , tylko sprawdzić matrycę przed zakupem,
przetwarzanie i skalowanie obrazu jest bardzo dobre, wyciska wszystkie soki z rozdzielczości 4K.
Ten Philips jest spoko, przy czym w tej samej cenie dostaniesz Samsunga q80C przy którym obraz z tego Philipsa prezentuje się jak ubogi krewny. Argument za Pentonic 1000 w przypadku telewizora bez strefowego wygaszania to jak mówienie o zaletach ogrzewania siedzeń w przypadku gdy samochód ma ogrzewane jedynie środkowe siedzisko na tylnej kanapie albo o super wzmacniaczu kina domowego do którego podłączyłeś tylko jeden głośnik. Zarówno wspomniany Samsung jak i Sony X85L to tzw FALDy ze wszystkimi ich zaletami. Jeśli nie przeszkadza Tobie brak tego w Philipsie, a ważniejszy jest Ambilight, to faktycznie jest on dobrym wyborem, szczególnie biorąc pod uwagę okreslony przez Ciebie budżet.
 

kuzmik

New member
Polecam poczytać o tym co piszą tu na forum o tych urządzeniach. Jak już przeczytasz, polecam Hisense 75u7kq poniżej 6900 PLN. Brakującego Player.pl możesz odpalić z Chromecasta. Przesiadka z nawet z 10-letniego Panasonica na Google TV (niezależnie od producenta) jest z punktu widzenia doświadczeń użytkownika związanych z responsywnością systemu dużym rozczarowaniem - w przeciwieństwie do Vidaa Hisense. Jeśli jednak chcesz spróbować czego na Google, osobiście polecam serię X90K/X94K, którą możesz znaleźć za ok 7 tys PLN.
A co to jakaś wojenka między Panami: HISENSE z TCL?
Czytam na tym właśnie forum bardzo wiele opinii złych o jednym jak i drugim producencie. A ja po prostu do konkretnych celów, o czym pisałem (sport, rzadziej filmy, często wiadomości - głównie telewizja) potrzebuję tv który się nie wypali, jest czarny w nocy (mam plazmę wiem co mówię), i można dojrzeć np krążek w hokeju bez smużenia. Upscaling ze słabszych materiałów telewizyjnych i jednak 75 cali. Wyciąłem karton na 65 cali - będzie za mały. Może jakieś inne propozycje na budżet 7-9 tysięcy? Kąty nieważne, jasność w dzień nieważna, dżwięk nieistotny, system i jego płynność pomijalna.
 
Siema, prośba o pomoc w ogarnięciu tematu TV. Mam w tej chwili totalnego dinozaura Sony 32 cale HD ready - kupiłem go jakoś 10-15 lat temu.

Po krótkich researchu trafiłem tutaj. Prośba o pomoc :)

Osobiście od zawsze ufam Sony (TV, konsole). Zawsze trafiałem sztos - każda konsola, każdy TV (u mnie czy u rodziców). Kupiłem, odpakowałem, korzystam. Nigdy nie było awarii, reklamacji, narzekania, że coś słabo działa.

Nie jestem jednak jakimś wyznawcą Sony - po prostu z moich doświadczeń mogę wysnuć wniosek, że to dobra firma. Ale nie jetem totalnie w temacie co dzieje się w świecie telewizorów. Może od kilku lat firma zeszła na psy i kupię totalne dziadostwo?

Zastanawiałem się nad Sony KD-55X75W.

Z drugiej strony wszędzie widzę pozytywne recenzje tiwików TCL(nie wiem czy opłacone? Trochę siedziałem w branży PR w technologiach więc wiem, że połowa tych "recenzji" jest za hajs :)).
Rozkminiałem temat TCL 50c809, czytałem też o TCL 55C745 - chociaż zdaje się, że jest trochę słabszy od c805/808

Widziałem też dobre promo (2,5K) za Philips 55PUS8558.

Ogólnie nie zamykam się na żadną firmę. Chociaż tak jak piszę wyżej Sony jest #1 w moim rankingu ze wzzględu na (dotychczasową) niezadowność.

Doradzicie coś?


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 230 cm
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? 95% na wprost(kanapa), 5% pod kątem 45 stopni(wyrko)
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać, ale może i w przyszłości (zmiana mebli) bym powiesił
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Od rana do połowy dnia
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Jakiś stary SONY HD ready kupiony 15 lat temu
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Ładny obraz, funkcjonalnego pilota, spoko dźwięk, ładny ekran, małą ramkę. Biorąć pod uwagę z jakiego dinozaura się przesiadam chcę żeby TV szybko się włączał, miał jakiś konkret Smart TV żebym mógł włączyć szybko Netflixa, Youtube czy Disney+. ładny obraz do oglądania meczów piłkarskich, wiadomości czy innych faktów i sporadycznie będę grał na konsoli (PS4 mam, PS5 w planach).
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4k - Streaming (YT, Netflix itd.), HD w TV po kablu od UPC ze starym dekoderem, PS4/PS5
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS4/PS5 i sporadycznie macbook (do filmów z netu - jak czegoś nie ma legal na streamingach :))
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? +/-3 godziny - głownie po pracy, wieczorne oglądanie.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sport (Canal+online), Filmy/seriale na platformach stremingowych
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, sporadycznie 5-10%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? Myślę nad 50-55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ?Zbyt długi czas uruchamiania/zmian kanałów. Chciałbym żeby TV działał jak w macbook - szybko i sprawnie :)
19. Preferencje co do marki ? Od zawsze mam telewizory Sony. ALE nie wiem czy to tak udana kampania czy TCL są takie zajebiste?
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? NIEE, w życiu!!!
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Chciałbym wydać max 3K
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Tak
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Max 3 tyś - to nie wystarczy na 55 Mini led.

Najlepiej z matrycą 144 Hz i 120 Hz.
Zostają więc modele 55" .
Masz bardzo dobre :
  • 55C745 za 2899 zł
  • 55PUS8818 za 3199 zł
  • 55c735 za 2699 zł
  • 55FQ8 za 2950 zł
Plus dodatkowo do każdego pakiet gratisów wartości 500 zł .
 
Nie upieram się przy 55 mini led :)
Dlatego zapytałem o tego Sony KD-55X75WL
Drugi, który chodzi mi po głowie to TCL 50C809. I to jest, z tego co czytam, mini led?

Widzę, że sprzedajesz TVki. Mam wątpliwości względem TCL - dużo jest reklamacji, niezadowolonych klientów? Bo tak jak pisałem, robiłem w PRze. Ciężko jest mi dać wiarę, że wszyscy tacy zajarani tym TCL - nie widziałem negatywnych opinii. A recenzje na youtube... to kibel totalny ;/
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wybierasz co uważasz, to zawsze są jedynie sugestie w klasie.
Najlepiej sprawdź na własne oczy.
Ci co wybrali modele raz , kolejny raz sami z siebie wybierają nastepny tej samej marki i polecają innym .
Mini led to jednak inna klasa technologia jakości.
Masz wątpliwości, nie kupuj.
Nic ma siłę.
 

zakoo

New member
Uszanowanie, witam serdecznie!

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 22m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 330 cm
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Wyłącznie na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Okna z dwóch stron, więc spore nasłonecznienie
7. Jaki masz obecnie telewizor ? SAMSUNG LED UE55NU8052 z którego jestem bardzo zadowolony :)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Ma być większy od poprzednika i chciałbym poczuć różnicę w jakości obrazu, Airplay, apka canal plus
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4k - Streaming (YT, Netflix itd.), HD w TV po kablu od Play, PS4/PS5
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS4/PS5 i sporadycznie Macbook
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? +/-3 godziny - głownie po pracy, wieczorne oglądanie.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sport (Canal+online), Filmy/seriale na platformach stremingowych
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Jeżeli w końcu odkurzę swojego prosiaka to pewnie 2-3h w weekend.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? Mam mocną rozterkę ograniczoną budżetem. 65-75 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Blooming
19. Preferencje co do marki ? Samsung
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 7500
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Tak

Uparłem się na Samsunga i Samsunga kupię :) Z obiegu wypadłem dawno, trochę poczytałem, obejrzałem kilka testów jakieś neokuledy, oledy wodotryski. Chyba nawet zrozumiałem główne różnice :) Zatrzymałem się na:

QE75Q80C
QE65S90C
QE75QN85C
QE75QN92C


Pierwszy to po prostu Qled którego zakup pozwoliłby na dokupienie soundbara czy konsoli mieszcząc się w okolicach budżetu 7,5k. Lub po prostu budżetowa opcja która nie wydrenuje portfela a da mi 75 cali.

Drugi wybór to polecany bardzo często OLED ale niestety jedyny na jaki mnie stać to 65 cali - mam w związku z tym DUŻE obawy czy nie będzie zwyczajnie za mały...

Co do trzeciego i czwartego wyboru mam rozterkę bo za chiny nie wiem czym się różnią. Mają inne matryce? Wiem, że qn92c aktualnie przekracza budżet ale jeżeli upoluje jakieś promki, keszbeki, darmowe raty to pewnie uda się zmieścić.

Pomóżcie proszę, czy najtańszy q80 będzie mocno odbiegał od pozostałych i powinienem odrzucić go z miejsca? Czy różnice pomiędzy ostatnią dwójką są znaczące i również któregoś z nich nie powinienem brać z jakichś powodów w ogóle pod uwagę? Myślę raczej o walorach technicznych, Waszej opinii, czy doświadczeniu z tymi produktami. W tygodniu ruszę pewnie do marketów by obejrzeć je na miejscu, chciałbym jednak już zawęzić wybór tak jak tylko to możliwe.

W najbliższym czasie wchodzą chyba nowości od samsunga więc to chyba dobry moment na zakup? Jak to wyglądało historycznie, wyprzedawane są starsze modele? Wstrzymywać się z zakupem kilka tygodni, czy brać teraz bo taniej już nie będzie a starsze modele sukcesywnie będą znikać z półek?

Czy 65 cali w takim pomieszczeniu będzie wystarczające i powinienem pójść w jakość obrazu, czy może jednak szukać kompromisu i wybierać coś co ma 75 cali?


:)
 
Ostatnia edycja:

luck76

Well-known member
Osobiście, czytając Twojego posta, brałbym qn85 albo qn92 i doczepiłbym Apple TV 4K (na chromie 4:4:4). Wbudowany AirPlay we wszystkich TV jedzie na HD a nie 4K. Więc widać istotną różnicę.
 

zakoo

New member
No i wyśmienicie, piąty dzień mózg mi paruje od prób podjęcia decyzji. Kupuję zatem QE75QN92C i serdecznie dziękuję za wskazania - potrzebowałem impulsu :D
 

jas78

New member
Witam, szukam TV 75 cali+, parametry poniżej;
Proszę o rade co wybrać;

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 35m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ~3metry(kanapa)
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost i bokiem (kanapa)
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? od wschodu do zachodu, sa żaluzje i rolety.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? LG65mini led
8. Co chcemy aby telewizor posiadał nie mam wygórowanych pragnień
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? LAN - streaming (YT, Netflix itd.), tv naziemna, PS4/PS5
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS4/PS5 , subwoofer
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-6h - głownie po pracy, wieczorne oglądanie.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sport (Canal+online), Filmy/seriale na platformach stremingowych
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Przeglądarka? - Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? TAK, 20%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Zdecydowanie wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? nie mniej niż 75"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Cena ;-)
19. Preferencje co do marki ? LG, Sony, ewentualnie awaryjny Samsung
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 8k max, mogę lekko nagiąć budżet, can do jakości
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Tak
 
Do góry