Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

luck76

Well-known member
Warto dodać, że taki Samsung jest niemal "bezawaryjny".
Koń by się uśmiał :grin:
Rozumiem (kiedyś) Sony - klasa sama w sobie, Panas, ale Samsung?
Wystarczy porównać budowę chociażby monitora LG i Samsunga, gdzie na tym drugim odleja się matryca/ramka która świeci w nocy na łączeniach?

Nierozwiązywalne problemy z audio z arc na różnych źródłach w połączeniu z ampli, gdzie tylko wytarganie wtyczki rozwiązywało problem?

Zestawianie z Sony, źle świadczy o Sony.
Ew. Sony już dawno nie jest tym, czym kiedyś było.

Bądźmy poważni, lubię Samsunga, kupuje i będę kupował, tv, tel. itd., niektóre produkty mają świetne i bezkonkurencyjne, ale jeżeli chodzi o awaryjność, to szmelc jakich mało, no chyba, że miałem pecha i te 90% sprzętów Samsunga (z tuzina) padło na złość. Szkoda, że kilkadziesiąt innych sprzętów, w tym chociażby z kilkanaście klocków audio, nigdy, lub prawie nigdy nie miało awarii.
Nie pisałem nic o awaryjności, bo w tym zakresie to wszyscy to samo za uszami mają. Miałem na myśli excela :) W kwestii Samsunga materiałowo było wzorcowo więc teraz spada jakość vs to co było. Może odrobią lekcje jak Sony, które po chudym 2021 i 2022 w 2023 roku wróciło do lepszych detali. Z tyłu Soniaki, szczególnie z najwyższej półki (95) prezentowały się zawsze zacnie podobnie jak Panas z serii 2000, Lg z serii G, czy Samsung z serii 95 i 8K - jak na premium przystało. Teraz niestety Samsung wali wszędzie plastik (za wyjątkiem 8k)
 

Slay75

New member
Vidaa nie bida imho. Szybko działa, dobrze wygląda. Do tego piloty które można traktować jako wzorzec w klasie.
Pilot może i wygląda bardzo dobrze, ale z jego ergonomią nie jest juz tak dobrze. Ta aluminiowa obudowa która tak się świetnie prezentuje jest śliska w dotyku, szczególnie teraz zimową porą kiedy skóra jest sucha, druga wada to przyciski które są tuż obok siebie, po ciemku trudno znaleść odpowiedni przycisk, a one nie sa podświetlane, wg. mnie powinny być większe czy mniejsze przerwy miedzy nimi, trzeci minus to kształt, pilot jest zbyt wąski.
 

Jawosz

Member
Hej. Szukam czegos w rozmiarze 65" w okolicach 5k.
Przeznaczenie - serwisy streamingowe i TV ze sportem.
wpadl mi w oko KD65X85K
@kiki możesz coś polecic?
 
Ostatnia edycja:

to tamto

New member
Cześć,

Widzę że koledzy pomagacie chętnie, będę ogromnie wdzięczny za wszelka pomoc i podpowiedzi w doborze telewizora, modeli na które warto zwrócić uwagę.
Moje oczekiwania:
  • TV w wielkości 50 cali (większy nie wejdzie)
  • głównie sygnał to dekoder Canal+ (Netflix, YouTube i sporadycznie TVN 90%), choć jeśli będzie aplikacja wbudowana to pewnie ominę dekoder, lub kupię Chromecast 4
  • oglądam filmy 90%, trochę dokumentów i informacji
  • dolby vision - chciałbym mieć bo niby daje lepsze efekty, zdaję się na Twoją podpowiedz czy faktycznie się to sprawdza
  • Oglądany z odległości ok. 2,5-3 metrów.
  • ustawienie: w meblach między półkami
  • użytkowanie generalnie w wieczornych godzinach, rzadko w środku dnia
  • głośniki bez znaczenia, mam zewnętrzne źródło dźwięku
  • budżet niewielki - coś pomiędzy 2 a 3 tysiące.

  • Co do modeli, które próbuję rozważyć
  • PANASONIC TX-50LX650E - brakuje trochę testów i info, gdzieś wyczytałem że pilot wariuje
  • TCL 50C645 lub TCL 50C735- 645 niby nieco lepszy ?, boję się trochę wymian, jest "trochę" opinii o wadach, niby słaba kontrola jakości więc jak się trafi
  • SAMSUNG QE50Q67C - niby qled jeśli to coś znaczy w ogóle, brakuje dolby vision, ale poza tym wydaje się spoko
  • SONY KD-50X80J - ciężko z dostępnością
  • LG 50NANO88 - jednak tez ciężko dostępny, w zastępstwie LG 50NANO763Q ten jest dostępny
Generalnie jestem otwarty, jak pisałem priorytet to oglądanie filmów i tutaj chciałbym by obraz był przynajmniej dobry-poprawny, czarne niech będzie czarne itd., reszta to szczegół.
Z góry bardzo dziękuję za poświęcony czas i wszelkie podpowiedzi i rady.
 

camen1987

New member
witam
z racji podeszłego już wieku mojego obecnego tv sony 42 cale ( ma już około 13 lat i dalej jest mega dobry ) rozważam zakup nowego tv bo zachciało mi się smart tv.
Budżet to max 6 tyś zł , tylko 55 cali bo 65 za duży do mojego salonu.
TV z przeznaczeniem do użytku codziennego , nie gram w gry.
Wytypowalem 3 telewizory.
1. Sony xr-55x90l
2. Samsung QE55QN92C 55
3. Hisense u8kq 55
który z tej trójki Wy byście wybrali ?
główną cechą na której najbardziej mi zależy to niezawodność i bezawaryjność , chciałbym , żeby posłużył mi przynajmniej tyle samo co obecny sony , który nawet dziś nie musi się wstydzić jakością obrazu i dźwięku.
Pozdrawiam
 

luck76

Well-known member
witam
z racji podeszłego już wieku mojego obecnego tv sony 42 cale ( ma już około 13 lat i dalej jest mega dobry ) rozważam zakup nowego tv bo zachciało mi się smart tv.
Budżet to max 6 tyś zł , tylko 55 cali bo 65 za duży do mojego salonu.
TV z przeznaczeniem do użytku codziennego , nie gram w gry.
Wytypowalem 3 telewizory.
1. Sony xr-55x90l
2. Samsung QE55QN92C 55
3. Hisense u8kq 55
który z tej trójki Wy byście wybrali ?
główną cechą na której najbardziej mi zależy to niezawodność i bezawaryjność , chciałbym , żeby posłużył mi przynajmniej tyle samo co obecny sony , który nawet dziś nie musi się wstydzić jakością obrazu i dźwięku.
Pozdrawiam
Jeśli masz Sony, bierz Sony. Awaryjność to nie kwestia marki. Pytanie czy gracz na TV, czy oglądasz sport. Jakie kąty oglądania?
 

camen1987

New member
Jeśli masz Sony, bierz Sony. Awaryjność to nie kwestia marki. Pytanie czy gracz na TV, czy oglądasz sport. Jakie kąty oglądania?
nie gram na tv , potrzebuje jedynie tv do normalnego użytkowania , czasem skorzystam z funkcji smart. A co do kątów oglądania to nie zależy mi aż tak bardzo na tym bo i tak siedzę na wprost tv. Bardziej mi zależy na opinii , który z tej 3 byłby częściej wybrany przez Was ?
 

luck76

Well-known member
Poprzedni Sony to był Sony.
Teraz produkcja zlecona
a kto sam dziś produkuje wszystkie komponenty tv pod jednym dachem? produkcja zlecona to coś złego? iPhone produkuje Apple?
Produkcja zlecona to dziś norma. Podzespoły produkują specjalizujący się w danym elemencie podwykonawcy, montaż też jest realizowany przez zewnętrzne firmy.
Za sukcesem produktu nie stoją wytwórcy a projektanci...
 
Ostatnia edycja:

arczi81

Member
a kto sam dziś produkuje wszystkie komponenty tv pod jednym dachem? produkcja zlecona to coś złego? iPhone produkuje Apple?
Produkcja zlecona to dziś norma. Podzespoły produkują specjalizujący się w danym elemencie podwykonawcy, montaż też jest realizowany przez zewnętrzne firmy.
Za sukcesem produktu nie stoją wytwórcy a projektanci...
Otóż to. Zależy ile dana firma telewizora jest w stanie z podzespołów wyciągnąć...
 

Damnen

New member
Dobrze że trafiłem na to forum bo byłem napalony na tego 9008 w wersji 65 cali, nie ukrywam że głównie ze względu na Ambilight. Ale chyba zdecyduję się na c845 i podepnę pod niego po prostu system Govee.
 

camen1987

New member
Dobrze że trafiłem na to forum bo byłem napalony na tego 9008 w wersji 65 cali, nie ukrywam że głównie ze względu na Ambilight. Ale chyba zdecyduję się na c845 i podepnę pod niego po prostu system Govee.
a ja zdecydowałem się jednak na sony xr-55x90l , pomimo że to tylko led z fald a nie mini led to i tak uważam , że ten tv będzie bardzo dobrym wyborem. Czekam jedynie na promocję w jednym ze sklepów.
 

Damnen

New member
a ja zdecydowałem się jednak na sony xr-55x90l , pomimo że to tylko led z fald a nie mini led to i tak uważam , że ten tv będzie bardzo dobrym wyborem. Czekam jedynie na promocję w jednym ze sklepów.
Bardzo Fajny tv, aczkolwiek w wersji 65 trochę cena przegięcie jak za LEDa bo 7 tysięcy na dzień dzisiejszy. To już półka cenowa dobrych OLED w tym rozmiarze. Tyle że jakoś się obawiam na razie tej technologi.
 

luck76

Well-known member
Bardzo Fajny tv, aczkolwiek w wersji 65 trochę cena przegięcie jak za LEDa bo 7 tysięcy na dzień dzisiejszy. To już półka cenowa dobrych OLED w tym rozmiarze. Tyle że jakoś się obawiam na razie tej technologi.
Oczywiście, że 7k to dużo jak za 65” ale tyle dziś kosztują dobre TV z tej kategorii (średnia wyższa). I nie ma znaczenia, czy to jest OLED czy LED. Za top modele w tym calarzu zapłacisz od 10 TPLN w górę.
 

luck76

Well-known member
Dobrze że trafiłem na to forum bo byłem napalony na tego 9008 w wersji 65 cali, nie ukrywam że głównie ze względu na Ambilight. Ale chyba zdecyduję się na c845 i podepnę pod niego po prostu system Govee.
Govee? Nie prościej od razu zrobić streaming na YT? Przyjemniej będziesz świadomy że Cię ktoś podgląda :) ale w sumie to bez różnicy. W końcu wybór TCL to podanie się na tacy chińskiemu wywiadowi.
 

Damnen

New member
Govee? Nie prościej od razu zrobić streaming na YT? Przyjemniej będziesz świadomy że Cię ktoś podgląda :) ale w sumie to bez różnicy. W końcu wybór TCL to podanie się na tacy chińskiemu wywiadowi.
Kamera skierowana jest w stronę matrycy. Zresztą niech oglądają. Wyjście z domu powoduje że obserwują Cie z każdej strony. Chyba że siedzisz zamknięty w 4 ścianach i masz zaklejone okna gazetami.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie. W tym pominięcie całej infrastruktury wifi w tym bankowości elektronicznej.
Najlepiej szałas w lesie, ale i tutaj trzeba uważać, żeby nas dzika zwierzyna nie zdradziła, bo już leśnicy monitorują zwierzynę kamerami i śledzą ich wędrówki ; )

Govee? Nie prościej od razu zrobić streaming na YT? Przyjemniej będziesz świadomy że Cię ktoś podgląda :) ale w sumie to bez różnicy. W końcu wybór TCL to podanie się na tacy chińskiemu wywiadowi.

Podobnie jak korzystanie z googla, androida, fejsbuka, w tym whatsupów czy messengerów. Nie wspominając już o alexach.

Powiem więcej, wystarczy wejść w "historie" na smartfonie, można się przerazić ilością informacji i nie mam tu na myśli historii przeglądarki.
Trzeba być wyjątkowo naiwnym, aby wierzyć, że nikt po za nami w razie "w" nie skorzysta z tym dobrodziejstw, a tam hulaj dusza.

Przy zintegrowanych urządzeniach, info dot. jakości snu, pobudek (czyli mówiąc wprost, kiedy idziesz się wylać do kibla), poprzez cały cykl dzienny z całą mapą dnia codziennego, jak dojdą do tego płatności elektroniczne, to już w zasadzie w 99% jesteśmy prześwietleni. Ten 1%, to jak nam się telefon rozładuje.

Paradoksalnie, co zresztą było już gdzieś poruszone, wolałbym już ten "chiński wywiad" odizolowany z dala od europy, podglądający jak myje zęby, jak całą resztę która jest kontrolowana tu na miejscu.

Nie dajmy się zwariować.
 
Do góry