Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

Tomi2311

New member
Witam jaki telewizor polecilibyście do 55 calowy . Telewizor do pokoju o powierzchni 17m2. Budżet ok 4000zl.
Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam
 

PiotrekZas

Member
Witam jaki telewizor polecilibyście do 55 calowy . Telewizor do pokoju o powierzchni 17m2. Budżet ok 4000zl.
Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam
Przy budżecie 4000 za 55 cali to można miniLEDa fajnego wyrwać.
Np. QE55QN85C od Samsunga, 55PML9008 z PHILIPSA czy TCL 55c809.
Polecam zapytać @kiki o ceny, ma naprawdę fajne oferty
 
Ostatnia edycja:

Wojo85

New member
witam, chce kupić tv 55" dla rodziców do salonu do 2500zł. Nie musi mieć bajerów, sygnał jest z canal plus i głównie będzie oglądana telewizja. Youtuby i inne aplikacje raczej okazjonalnie. Jest to nasłoneczniony pokój i popołudniami jest tam bardzo jasno. Jeśli chodzi o treści ogladane to z reguły sport, filmy przyrodnicze itd.
Myślałem o Philipsie 55pus8057, bo czytałem za ma przyzwoitą liczbę nitów, ale też ma Ambilight a raczej nie będzie to używane, a pewnie się dopłaca parę stówek do tego systemu.
 

inuictus

Member
Racja. Sorki za pomyłkę. Późno już :)
"Zedytowane"
Czy zmieniłeś na coś? Również jestem szczęśliwym posiadaczem tego Philipsa co Ty, czerń na Netflixie mam wrażenie że wygląda jak na oled :)

No i tutaj pojawia się pytanie na co zmienić, brak ambi będzie trochę bolało, no ale pewnie zamontuję jakieś ledy.

Zmiana na 65” pewnie odpada, zmieniać na taki sam rozmiar i odrobinę lepszy obraz (o ile w ogóle będzie to zauważalne), chyba bez sensu.

W związku z tym pod uwagę biorę 75”, a że budżet ograniczony to wyłącznie modele LCD, no i tutaj pytanie - Samsung? Sony?
Może 75Q80C…
 

PiotrekZas

Member
Czy zmieniłeś na coś? Również jestem szczęśliwym posiadaczem tego Philipsa co Ty, czerń na Netflixie mam wrażenie że wygląda jak na oled :)

No i tutaj pojawia się pytanie na co zmienić, brak ambi będzie trochę bolało, no ale pewnie zamontuję jakieś ledy.

Zmiana na 65” pewnie odpada, zmieniać na taki sam rozmiar i odrobinę lepszy obraz (o ile w ogóle będzie to zauważalne), chyba bez sensu.

W związku z tym pod uwagę biorę 75”, a że budżet ograniczony to wyłącznie modele LCD, no i tutaj pytanie - Samsung? Sony?
Może 75Q80C…
Hej.
Ja zdecydowałem się na 75pml9008.
Co mnie zawiodło w porównaniu do 65PUS8102? Przede wszystkim jeżeli oglądam film z pasami to one świecą 😞
Mimo że ma wygaszanie strefowe, pasy nie są jak smoła. Natomiast czerń w obrazie jest super. Może któraś aktualizacją zmieni system wygaszania.
Druga sprawa to dwa małe wylewy światła z ramki na dole. Jeżeli miałbyś go brać to dokładnie obejrzyj podswietlenie przy krawędziach.
Smart TV już nie google, ale jest wszystko co potrzebuje. Dziala szybko. Pozatym można dokupić sticka. Tak myślałem że zrobię ale na razie nie potrzebuję.
TV służy mi glownie do oglądania sportu i filmów. Dzieci tylko konsola :)

Na pewno na plus to technologia miniLED, Ambilight, jakość obrazu dużo lepszą niż na PUS 8102.
No i przede wszystkim cena...
Zapytaj @kiki na priv o aktualną cenę.
Dostałem super ofertę. Ciężko się było nie zdecydować.

Wiem że z 75 polecają TCL 75c805 ale jakoś mnie do tej marki nie ciagnie. No i żadna inna marka nie ma Ambilight'a.
MiniLEDy z samsunga i sony w rozmiarze 75 wykraczały poza mój budżet.

Pozdrawiam
 

luck76

Well-known member
Hej.
Ja zdecydowałem się na 75pml9008.
Co mnie zawiodło w porównaniu do 65PUS8102? Przede wszystkim jeżeli oglądam film z pasami to one świecą 😞
Mimo że ma wygaszanie strefowe, pasy nie są jak smoła. Natomiast czerń w obrazie jest super. Może któraś aktualizacją zmieni system wygaszania.
Druga sprawa to dwa małe wylewy światła z ramki na dole. Jeżeli miałbyś go brać to dokładnie obejrzyj podswietlenie przy krawędziach.
Smart TV już nie google, ale jest wszystko co potrzebuje. Dziala szybko. Pozatym można dokupić sticka. Tak myślałem że zrobię ale na razie nie potrzebuję.
TV służy mi glownie do oglądania sportu i filmów. Dzieci tylko konsola :)

Na pewno na plus to technologia miniLED, Ambilight, jakość obrazu dużo lepszą niż na PUS 8102.
No i przede wszystkim cena...
Zapytaj @kiki na priv o aktualną cenę.
Dostałem super ofertę. Ciężko się było nie zdecydować.

Wiem że z 75 polecają TCL 75c805 ale jakoś mnie do tej marki nie ciagnie. No i żadna inna marka nie ma Ambilight'a.
MiniLEDy z samsunga i sony w rozmiarze 75 wykraczały poza mój budżet.

Pozdrawiam
wpisz sobie na stronie MM w wyszukiwarce produktów kod 9999044228. To ekspozycyjny 75x95K. Osobiście bym się nie bał i brał. Dodatkowo w SONY możesz dokupić za ok 900 PLN przedłużenie gwarancji do 5Y.
 

inuictus

Member
Hej.
Ja zdecydowałem się na 75pml9008.
Co mnie zawiodło w porównaniu do 65PUS8102? Przede wszystkim jeżeli oglądam film z pasami to one świecą 😞
Mimo że ma wygaszanie strefowe, pasy nie są jak smoła. Natomiast czerń w obrazie jest super. Może któraś aktualizacją zmieni system wygaszania.
Druga sprawa to dwa małe wylewy światła z ramki na dole. Jeżeli miałbyś go brać to dokładnie obejrzyj podswietlenie przy krawędziach.
Smart TV już nie google, ale jest wszystko co potrzebuje. Dziala szybko. Pozatym można dokupić sticka. Tak myślałem że zrobię ale na razie nie potrzebuję.
TV służy mi glownie do oglądania sportu i filmów. Dzieci tylko konsola :)

Na pewno na plus to technologia miniLED, Ambilight, jakość obrazu dużo lepszą niż na PUS 8102.
No i przede wszystkim cena...
Zapytaj @kiki na priv o aktualną cenę.
Dostałem super ofertę. Ciężko się było nie zdecydować.

Wiem że z 75 polecają TCL 75c805 ale jakoś mnie do tej marki nie ciagnie. No i żadna inna marka nie ma Ambilight'a.
MiniLEDy z samsunga i sony w rozmiarze 75 wykraczały poza mój budżet.

Pozdrawiam
Niestety ten model ma bardzo mało stref, widziałem go "na żywo" i niestety nie zrobił na mnie dobrego wrażenia. Do tego wykastrowanie go z androida/google, z automatu jakoś przekreśliło w moich oczach ten model. Niestety po tym co napisałeś, tylko mnie utwierdziło w przekonaniu że to słaby wybór (mimo plusów jak ambi).

Obecnie wybór opieram na dwóch modelach:
  • Sony XR-75X94K 75"
  • Samsung QE75Q80CAT 75"

TV wykorzystywane do wszystkeigo po trochu, żona ogląda "tv śniadaniową, plus jakieś tefałeny czy innne domo+", ja ogląda przede wszystkim mecze, razem oglądamy Netflixa/HBO/itd., a z synem gramy w FC24, Gran Turismo czy Spiderman :)
 

PiotrekZas

Member
Niestety ten model ma bardzo mało stref, widziałem go "na żywo" i niestety nie zrobił na mnie dobrego wrażenia. Do tego wykastrowanie go z androida/google, z automatu jakoś przekreśliło w moich oczach ten model. Niestety po tym co napisałeś, tylko mnie utwierdziło w przekonaniu że to słaby wybór (mimo plusów jak ambi).

Obecnie wybór opieram na dwóch modelach:
  • Sony XR-75X94K 75"
  • Samsung QE75Q80CAT 75"

TV wykorzystywane do wszystkeigo po trochu, żona ogląda "tv śniadaniową, plus jakieś tefałeny czy innne domo+", ja ogląda przede wszystkim mecze, razem oglądamy Netflixa/HBO/itd., a z synem gramy w FC24, Gran Turismo czy Spiderman :)
Mojp poprzedni philips miał ich128 przy 65 calach i dawał radę. A PML ma problem z wygaszeniem pasów :-(
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na początku lutego Philips zaprezentuje nowe modele na 2024 rok, kto może niech zaczeka.
Z tymi telewizorami mini LED Philips dał ciała, kiepski system (nie Google TV) kiepski procesor i mało pamięci i mało stref, oraz wadliwe matryce i trzeba szukać dobrej sztuki. Na dzisiaj jak mini LED to tylko TCL.
 

Marlo

Active member
Niech Philips wypuści Mini LED na matrycy VA , to nawet przy stu kilkudziesięciu strefach
przyciemniania już będzie dużo lepszy kontrast i czerń.
 

Slay75

New member
Na początku lutego Philips zaprezentuje nowe modele na 2024 rok, kto może niech zaczeka.
Z tymi telewizorami mini LED Philips dał ciała, kiepski system (nie Google TV) kiepski procesor i mało pamięci i mało stref, oraz wadliwe matryce i trzeba szukać dobrej sztuki. Na dzisiaj jak mini LED to tylko TCL.
Dlaczego tylko TCL? Ja uważam, że Hisense jest lepszy od TCL.
 

luck76

Well-known member
Dlaczego tylko TCL? Ja uważam, że Hisense jest lepszy od TCL.
Naturalnie, każdy ma prawo uważać jak chce. Ktoś może napisać, że najlepsze TV to radziecki Rubin albo nasza krajowa Manta. Dokładnie tak samo pomyślałem jak Ty. Hisense, Samsung, Sony, Panasonic. Każda z tych marek dostarcza na rynek odbiorniki, które o ile nie są takiej samej jakości, to w wielu obszarach (np jakość procesowania obrazu, materiały z których są zrobione, wzornictwo, działanie systemu) przewyższają TCL :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Warto dodać, że taki Samsung jest niemal "bezawaryjny".
Koń by się uśmiał :grin:
Rozumiem (kiedyś) Sony - klasa sama w sobie, Panas, ale Samsung?
Wystarczy porównać budowę chociażby monitora LG i Samsunga, gdzie na tym drugim odleja się matryca/ramka która świeci w nocy na łączeniach?

Nierozwiązywalne problemy z audio z arc na różnych źródłach w połączeniu z ampli, gdzie tylko wytarganie wtyczki rozwiązywało problem?

Zestawianie z Sony, źle świadczy o Sony.
Ew. Sony już dawno nie jest tym, czym kiedyś było.

Bądźmy poważni, lubię Samsunga, kupuje i będę kupował, tv, tel. itd., niektóre produkty mają świetne i bezkonkurencyjne, ale jeżeli chodzi o awaryjność, to szmelc jakich mało, no chyba, że miałem pecha i te 90% sprzętów Samsunga (z tuzina) padło na złość. Szkoda, że kilkadziesiąt innych sprzętów, w tym chociażby z kilkanaście klocków audio, nigdy, lub prawie nigdy nie miało awarii.
 
Do góry