Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

luck76

Well-known member
Widziałem ostatnio u8kq a obok phila 9008 a jeszcze obok x90k. Zgadnij który zagrał najlepiej z YT 4k HDR w dobrym bitrate, jaki w słabym w SDR a jaki z naziemnej
 

Norrberrto

New member
Witam

Mierzę się z zakupem telewizora 50-55" do pokoju syna. Telewizor z przeznaczeniem do gier i oglądania filmów (głównie Netflix).
Ważne żeby przyzwoicie działał z Xbox one S i i umożliwiał podpięcie komputera (niski input lag mile widziany).
Głośniki nie muszą być rewelacja mam zestaw głośników. Są rolety w oknach, więc odbijanie światła nie jest problemem.
Chciałbym wydać możliwie najmniej więc tak budżet do 2.5 tyś. Czy coś sensownego możecie polecić?
Zainteresował mnie TCL55C645 ale w opisach sklepów jest że nie dla graczy wiec sam już nie wiem.
 

selk

New member
Jest jeszcze Hisense 65U8KQ za 7999 , nie ma szans żeby Sony 65X95L w 2023 wyrwać poniżej 9999. W testach wychodzi że 65QN92C jest lepszy od 65QN91B pod względem jakości obrazu ,ale z ceną tego TV Samsung całkowicie odleciał w kosmos.
jak to nie ma :)- ja na BF kupiłem poniżej:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie cenowej mieścisz się na 55c735 za 2699 zł I ma niski input lag, więc extra do grania, ma 144Hz do grania.
Masz w cenie dodatkowo z pakietem gratisów o wartości 500 zł.
 

southstream

New member
Panowie szukam czegoś dla mnie Treści to filmy 4k, streaming i gry 1080 (ps4) Priorytet to jednak te 1080 i upscaling bo sporo mam gier ps4. Rozmiar 65, Koszt to 5-6 k więc niestety musiałem skreślić OLED :( Myślałem o qn91b ale ceny podskoczyly pod oled więc dałem sobie spokój i nastawiam się na coś z googlem (apka xbox). Wyszło mi że:
  • c809 (nie widziałem), c845 (widziałem tylko demo i zaskoczył mnie blooming-w demie c745 nie widziałem-kwestia jasności?)
  • pml9008 (nie widziałem)
  • x90k/l (widziałem j)
Ciężko mi we wrocławiu na własne oczy coś wybrać (przechodzę z 720p - th42pv80)... Liczę na uwagi i sugestie
I pytanie - to prawda że każdy miniled/fald dla niskiego inputlaga (tryb gra) wyłącza strefy i bazuje na bezpośrednim podświetleniu??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie koniecznie, masz za 6499 zł 65oled 707
Jeśli kwota nie przekraczalna to mini LED 65c845 za 5099.
W tej klasie spełni wszystkie Twoje oczekiwania.
Masz jeszcze dobra modele
Philips mini LED 65 Pml 9008
LG Mini LED 65qmef 913
Plus dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł.
 

Steven150

New member
Panowie, poszukuje telewizora dla mojej mamy 55 cali. Nie jest to najbardziej wymagający odbiorca, ważne aby działał Netflix. Budżet do 1800zł.

Pokój w którym stoi jest dosyć jasny, odległość od Telewizora to 4m.

Najbardziej zastanawiałem się nad TCL 55P635 oraz modelem zbliżonym TCL 55C635, lecz oprócz mocniejszych głośników na korzyść C635 nie zauważyłem żadnych większych różnic. TCL55P635 da się wyrwać w granicy 1700zł.

Czy to dobry wybór, czy polecacie coś innego w tym pułapie cenowym?
 

bakaesce

New member
Witam , mam szybkie pytanie - Tv dla rodziców , oglądają tylko upc z dekodera nic wiecej. Standardowy pokój w bloku około 20 m2 , odległość o tv około 2,5-3 m , okno na wschód , więc raczej większego problemu ze światłem słonecznym w godzinach oglądania nie ma , budżet około 3 tys.
Czytałem , szukałem i moje wstępne typy:

TCL 55C745​

Samsung QE55Q77B
Samsung UE55AU7192

Poprzedni Tv Samsung UE50TU8002
 

gooralek

New member
Zarejestrowałem się na tym forum, żeby pokazać jak wyglądało podświetlenie w nowym PML9008 65". Albo miałem jakiegoś pecha albo taga wada. Sądząc po komentarzach na ME nie tylko mój tak miał. Jestem w trakcie wymiany na 65C845. Ambilight fajny, ale nie kosztem obrazu.
IMG_8309.JPG
 

trelix25

New member
To nie masz dużego wyboru.
Najlepszym przedłużeniem i poprawą jakości jest Oled TV.
Na dobrego mini leda 75" -kasy nie wystarczy.
A bardzo dobry oled jest - 6799 zła 65Oled 707 , 65Oled 718 za 6899zł
Każdey zagra lepiej niż Twoja plazma - wraz z efektem - WOW.
Dla członków forum masz dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł.
Kiki dzięki za radę.
Za Twoją namową oglądnąłęm w ME tego Philipsa 65 oled718, w sklepie demo na nim nie wyglądało wybitnie i gorzej od pansaonica LZ1000. Sprzedawca włączył też sygnał z kablówki i z ok 3 metrów wyglądało to całkiem poprawnie.
TV zamówiłem przez neta w ME na BF ( z dwoma ratami gratis wyszło coś około 6,5k).
Jestem po 2 tygodniach testowania, bez kalibracji ( pod siebie zmienione tylko kilka ustawien) i obraz wygląda naprawde super.
Oglądanie Disney+ czy Viaplay lub granie na PS4 to bajka.
Obraz z C+ w hd też wygląda nieźle.
Zaraz po instalacji tych 65" myślałem: "Jezu jaki on wielki" ale po 2 tyg stwierdzam, że mógłby być jeszcze rozmiar większy :) Ambilight też fajna sprawa.
Jeszcze raz dzięki za radę a niezdecydowanym polecam ten TV.
 
Do góry