Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

Gandalf01

New member
Witam,
szukam TV 65-70' do salonu (większy nie wejdzie) TV do oglądania bajek przez dzieci w ciagu dnia z YT, a wieczorem film. Grać nie będę, czasem film z netu. Odległość do TV - 4-5m., katy widzenia szerokie 160-170st. Napaliłem się na Sharpa 70fn7ea za 2700 w Euro. Ale jak zobaczyłem obraz i wykonanie to podziękowałem. Teraz kusi mnie wyższy model Sharpa 70gp6760e na QLED 60Hz za 3500zł. Niestety nie ma nigdzie o nim opinii (znalazłem opis o starszej wersji 70EQ - były pozytywne). Co o nim sądzicie? W necie nie ma NIC. Pani z Euro mnie zniecheciła, że powyżej 2 bedpixelów nie będą go naprawiać (?!) i najlpeij kupić dodatkowe ubezpieczenie 1200zł/lat - dziękuje nie.

Poza tym rozważałem jeszcze Philipsy ze względu na ambilight, ale możliwość ze matryca będzie do bani dałem sobie z nimi spokój. Ma ktoś sprawdzonego Philipsa 65 cali z dobrymi kątami widzenia??

Rozważam jeszcze
Hisense 65E7KQ PRO 144HZ Qled za ok 2800zł (praktycznie nie używany, z pewnego żródła)
Hisense 65U7KQ 144HZ MiniLED za ok 3200zł (jak wyżej praktycznie nie używany, z pewnego żródła).
W Hisense mierzi mnie brak androida i słabe audio (zawsze można dokupić soundabr + przystawę Android po HDMI - takz wyjście jest.

Ew. TCL65c645 QLED 60Hz za ok 3100zł
lub LG 65Nano763QA QLED 60hz za 3200zł

Może inne sugestie w kwocie ok 3000-4000zł?
 

luck76

Well-known member
Masz z matrycą 144 Hz 65C735 za 3599 zł z pakietem i 65C745 teźż z matrycą 144Hz za 3899 zł
@kiki, przeczytaj co napisał @Gandalf01 nt grania. Po co podkreślasz że to 144hz skoro kolega nie podłącza komputera do TV. No i od kiedy uważasz, że direct led bez strefowego wygaszania albo ze strefowym z mniejszą ilością stref ale nie mini led będzie lepszy od mini leda z prawie 400 strefami?
 

luck76

Well-known member
Określam potrzeby w klasie cenowej i to najlepszy wybór.
Zdaje się, że to Twoje słowa: “mini LED więc jakość wyższa niż w LCD”
Co więcej, określając potrzeby w określonej przez kolegę kategorii cenowej, weź pod uwagę wskazane przez niego urządzenia - wydaje mi się, że napisał “Hisense 65U7KQ 144HZ MiniLED za ok 3200z”. Czy chcesz przez swój komentarz powiedzieć, że 65C735 i 65C745 lepiej zaprezentują obraz?

Możesz przecież napisać tak: “To fakt że z przedstawionych przez Ciebie telewizorów 65” w kategorii cenowej do 4 tys PLN, wskazany przez Ciebie Hisense 65u7kq będzie najlepszym wyborem jeśli chodzi o jakość obrazu, natomiast to co ja mogę Tobie zaoferować w tej granicy cenowej to 65C735 i 65C745”. Będzie to po pierwsze informacja prawdziwa, po drugie pokażesz, że chcesz w sposób uczcimy zaprezentować swoją ofertę i że - co najważniejsze - dajesz Klientowi prawo do nie, bez nachalnego namawiania.
 
Ostatnia edycja:

Daro_ufo

New member
Poszukuję telewizora 50” (niestety nie może być większy) w cenie około 2500-3000 zł dostępnego najlepiej w Media Expert, RTV Euro AGD itd. (z uwagi na raty 0%). Telewizor będzie ustawiony prostopadle do okien, używany do oglądania Netflix, Disney itd. oraz okazjonalnego grania na PS5. W oko wpadł mi SONY KD-50X75WL oraz TCL 50C809. Czy w ten cenie znajdę coś lepszego?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie cenowej masz bardzo dobry mini led 50C805 za 2999 zł plus dla członków forum dodatkowo pakiet.
W tej klasie lepsze niż mini led nie kupisz.
 

rafaaaal

Member
Witam

Zastanawiam się na zmiana mojego samsung 55mu7002 na coś 65 cali.

Raczej nie przeszkadzają mi ograniczenia tizena. Pasuje mi obecna jakość jego dzwieku.
Bardzo podoba mi się że pilot od Samsunga paruje się z innymi urządzeniami i nie muszę używać kilku do obsługi.
Więc skłaniam się raczej do kolejnego samsunga.

Kupiłem di za 4tys więc kolejny myślę że chciałbym w podobnych pieniądzach.

Zastanawiałem się rowniez nad doplata do polecanego c845 ale mam w sypialni jednego tcl i włącza się przynajmniej 2 minuty co strasznie irytuje.

Czy pilota od tcl idzie parować tak jak samsunga z innymi urządzeniami?

Jakie mam sensowne opcje jeżeli chodzi o samsungi?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Za 4 tyś masz już modele z matrycą 144 Hz. Tcl 65c735 za 3599 zł
Za 4899 masz już faktycznie mini LED tv
Czyli 65c805, a za 5099 masz na BF 65c845 z pakietem gratisów dodatkowo.
 

gumeko

New member
Cześć, poszukuje TV 75'. Na początku myślałem o Samsungu QN91, ale jest problem z dostępnością. W związku z tym zacząłem interesować się markami dla mnie mniej popularnymi (hisense/TCL). TV do konsoli i filmów, Posiadam soundbar Q990C i super jak by TV gładko z nim współpracował. Budżet to 7000-8000.
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dobrze że zerkasz na mini LED TV.
Masz na BF w tej klasie - 75c805
I 75c845 w specjalnej ofercie na BF plus dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł do każdego.

Kiedy planujesz zakup ,?
 

dylus72

New member
Ja jakoś nie mogę się zdecydować .Tv ma być uniwersalny do pokoju w bloku .Ma być do oglądania i grania na ps5 w dzień i wieczorem .Im więcej czytam tym jestem głupszy .Bardzo ciągnie mnie w stronę Hisense 65U8KQ lub tańszy 65U7KQ ale brakuje w nich Androida lub Google TV .Jak myślicie mini led w cenie do 7 000 obraz będzie lepszy w Hisense czy innych markach ? Nie myślę o OLED i za bardzo nie wiem w co się pchać .
 
Do góry