Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

mruczek66

New member
Telewizor SAMSUNG 65" QE65Q67TAU QLED czy możecie się wypowiedzieć na temat tego modelu? ewentualnie co innego kupić?
 

konradk

Klub HDTV.com.pl
VIP
TV 65" do jasnego pokoju, okna południe i zachód ale często oglądany wieczorami.
NC+, netfix, hbo go, youtube, ew. naziemna. Potencjalnie, sporadycznie xbox - jak wnuki przyjadą - tv dla starszych osób.

Wstępnie zaproponowałem Sony 65hx9505 lub LG 65nano9xx - liczą się kąty.
Pytanie, czy jest sens dopłacać do Sony - jak bardzo dużą jest różnica w czerni iw skalowaniu obrazu?.
Jeśli nie warto, to który z nano9xx? Nie wiem o co chodzi z tymi numerkami w lg.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
 

SDman

Banned
Sony xh95 jest o wiele lepszy od LG serii 9xx.
Posiada matrycę VA (kontrast, czerń)
Lepsze skalowanie materiałów 1080, znacznie lepsze.
Posiada tak samo dobre kąty mimo, że to matryca VA.
O wiele jaśniejsza matryca -efekty HDR, o niebo lepsze.

Jest jeszcze Samsung Q90T jakby był nowy gdzieś jeszcze to również świetny TV.
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja osobiście poczekam na Sony 55X94J i Neo Qled od Samsunga i podejmę decyzję , choć brak Dolby Vision i Atmos , dalej jest dla mnie niezrozumiałe w Samsungach. Maja sporo soundbarów z Dolby Atmos , a TV nie wspiera, bez sensu.

Ostatecznie będzie Sony 55XH9505 . Cena 4500 zł jest rozsądna i są spore ilości fabrycznie zapakowane na magazynach.

Ciekawe czy któryś z producentów , zaproponuje coś w związku z Euro 2020 , jakaś promocja :). Partnerem jest Hisense , ale to dobry czas przed takim turniejem i później Igrzyska Olimpijskie , żeby powalczyć o klienta.
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wiem , że tegoroczne będą droższe , kwestia czy technologia i jakość obrazu będą warte dopłacenia tych kilka setek, czy zakup modelu 2020.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Różnice mogą być naprawdę duże cenowe.
Jeśli jakościowo to co widzisz teraz Ci odpowiada , to ja brałbym obecne modele.
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sony 55XH9505 teraz cena około 4500 zł. Patrząc na przedsprzedażowe modele X94J to jest 5699 zł czyli realna cena około 5200-5300 w jakiejś weekendowej promocji. 700 zł jest warte rozważenia tylko w przypadku naprawdę widocznej różnicy technologicznej.

Wczoraj w MM na Młocinach fajna promka była i to po jednej ostatniej sztuce zapakowanej w ori karton i taśmy jakby ktoś szukał starszego oleda

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

Attachments

  • 20210520_190758.jpg
    20210520_190758.jpg
    185 KB · Wyś: 25
  • 20210520_190849.jpg
    20210520_190849.jpg
    181,2 KB · Wyś: 23
Ostatnia edycja:

szyzag123

Member
Dzień dobry ;)

Ja powoli przymierzam się do wymiany telewizora w głównym pokoju. Telewizor ma być pod weekendowe granie na PS4 Slim, czasami jakiś serial na Netflixie, telewizję z modułu CI+ oraz posiadać Android TV.

Przeglądając w necie trafiłem na TCL 43P715, który ma fajne opinie i jest w przystępnej cenie (1600zł w Media Expert).

Pewnie spytacie się, czemu 43 cale, a nie większy. Odpowiadam : rozmiary od 50 w górę byłyby za kolosalne w małym metrażu pomieszczenia, a poza tym nie potrzebuję jakiegoś dużego telewizora. :)

Chętnie się dowiem opinii o tym modelu oraz sugestii odnośnie innych modeli. :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bardzo dobry model. DLa niebieskich masz za 1550 zł z pakietem gratisów o wartości 500 zł dodatkowo.
Model jedyny z pełnym wyposażeniem w tej klasie cenowej.
 

bady87

Member
Witam.Przymierzam się do zmiany tv .Odległość do telewizora około 3 m oglądanie na wprost .Sygnał z kablówki . Telewizor na va marka panasonic ,sony ,samsung .Czy mógłbym prosić o jakieś typy Cena do 5 tyś 55 cal lub 65 cal
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najlepsze masz :
- Philips 55Oled 805
- TCL 55 mini LED 55C825
- LG Oled 55A13

- Sony 65XH90
- TCL 65C815
- Sony 65XH95
- Philips 70PUS8535

Masz je w specjalnych cenach plus dodatkowo do każdego pakiet gratisów o wartości 500 zł
 

loituma

New member
Witajcie
Poszukuję dla znajomego TV ok. 65-70"
Od kilku lat użytkuję Philipsa 55PUS6561 z Ambilight kupionego u kikiego. TV działa bez zarzutu i jestem zadowolony.
Pomyślałem, że i dla niego poszukam czegoś z Ambilight. Jednak lektura forum trochę mnie zniechęciła do Philipsa. Czy rzeczywiście jest aż tak źle? Czy może jest jednak coś godnego do polecenia?

TV nie będzie bębnił 24h, raczej do sporadycznego oglądania. Myślę, że średnio godzinka-dwie na dobę. Najczęściej TV naziemna i trochę internet. Żadne gry.


Patrzyłem na Philips 70PUS8535 ale lektura tego tematu: http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/147293-philips-pus8535-ustawienia-obrazu.html nie napawa optymistycznie.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wystarczy sprawdzić przed wysyłką.
W tej klasie , ten Philips 70PUS8535 będzie najlepszy.
Masz też extra LG 75 Nano793 za 4899 zł
Dla niebieskich masz dodatkowo do każdego pakiet.
 

arab3d

New member
Dzień dobry,

poszukuje pomocy z wyborem TV LCD

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 16m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? min. 3 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? zazwyczaj 1
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost oraz pod nie wielkim kątem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? słońce świeci z za telewizora
7. Jaki masz obecnie telewizor? 10-letni samsung
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał? netflix, youtube
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? DVB-C (kablówka)
10. Jakie urządzenia? brak
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-4h
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Informacyjne
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? tylko serwisy streamingowe i YT
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Preferencje co do marki? nie
17. Preferencje co do wielkości? 43", podstawka max 70cm (stolik ma blat 70x40cm)
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? - nic
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? w dzień
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? najchętniej około 1500zł (max 2000zl)
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? rzadko (jak się zepsują)
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? nie

Chciałem jakiegoś TCL albo Samsunga, ale zobaczyłem, że mają szeroko rozstawione nóżki.
Teraz głównym kryterium jest podstawka max 70cm.

Obecnie rozważam:
Panasonic TX-43HXW584
Hitachi 43HL7200
Hitachi 43HAK5750
Toshiba 43UL3063DG
 
Ostatnia edycja:
Do góry