Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

mariusz2827

New member
Dzień dobry, bardzo proszę o pomoc w wyborze tv 75 cali.
Odległość do tv ponad 3m
Pokój dobrze naświetlony
Oglądane będzie TV SAT z tunera czyli HD i Netflix i cala reszta smart
Do tv chce podłączyć soundbar LG sn11r
Budżet to ok 7000, mogę dołożyć jak tv będzie tego wart.

Zastanawiam się jeszcze nad OLED 65 cali

Dziękuję i pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz extra modele :
- TCL 75C815
- Sony 75XH90
- LG 82UP80003

Do Twoich potrzeb tym razem Oled zachwyci Cię najbardziej:
- Philips 65Oled 854 za 7499
- LG 65 BX za 6399 zł
- Philips 65Oled 855 za 7899 zł
 

login_87

New member
Witam,

Przeprowadzam się i będę potrzebował nowy TV. Aktualnie posiadam Panasonic TX-P50ST50E i nic mu nie mogę zarzucić poza tym, że aplikacje już marnie działają i zrobił się trochę mały ;).

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4-4,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? Max 2-3:
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? TV niestety nie będzie centralnie na wprost kanapy. Zastanawiam się nad odchylanym uchwytem. Dobrę kąty mile widziane. ( rysunek poniżej ).
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Od lewej strony telewizora, kierunek południowy. TV wisi na ścianie zachodniej i z prawej strony też są okna. Ogolnie bardzo jasne pomieszczenie.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Panasonic TX-P50ST50E
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Smart TV, podoba mi się pilot z LG ( magic ), jakies sterowanie głosem.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Netflix i pewnie TV z Orange.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? dekoder Orange, wzmacniacz po kablu optycznym
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-4h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie mam preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Netflix ( filmy i seriale) YouTube, czasem sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Popołudnia i wieczory
17. Preferencje co do wielkości? 75cali, chyba że lepiej cos lepszego a 65
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? dlugie wczytywanie się kolejnych programów w TV, ale niewiem czy to zalezy od TV czy dekodera
19. Preferencje co do marki ? w LG podoba mi się pilot, w panasonic ambilight ( natomiast niewiem jakby to wyglądało jak TV byłby po skosie na odchylanym uchwycie).
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4000-7000
 

Attachments

  • tv browar.jpg
    tv browar.jpg
    28 KB · Wyś: 25

Pawelook

New member
Z 65 cali LCD xh9005 jest za 4600 obecnie bywał taniej . Jest tez samsung q80 t w neo z odbiorem za 4700 lepszy od Sony . Do 7000 są tez oledy w 65 calach ale to jest z nimi różnie . No i dobry wieszak obrotowy obowiązkowo + długie kołki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

login_87

New member
Z 65 cali LCD xh9005 jest za 4600 obecnie bywał taniej . Jest tez samsung q80 t w neo z odbiorem za 4700 lepszy od Sony . Do 7000 są tez oledy w 65 calach ale to jest z nimi różnie . No i dobry wieszak obrotowy obowiązkowo + długie kołki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A 75xh9096 ? Górna granica budżetu ale widzę, że polecany model.
 

Pawelook

New member
Mam 65cali z 4m jest ok. Jakbym miał wybierać i mieć dalej te 2800 w kieszeni to 65 cali. W ponad 7000 pewnie są mądrzejsi na forum . Ogólnie to dobre tv pozostaje tylko ekonomia .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
DO Twoich potrzeb extra będzie telewizor co nie odbija mocno światła:
- TCL 65C825 Mini Led
 

NightmareZ

New member
Dzień dobry,

poszukuje pomocy z wyborem TV LCD (lub zestawu TV + soundbar) (za pewnie zabraknie budzetu na OLED, a nie jestem pewien czy zrobi dla mnie aż taką różnicę)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20-25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? min. 3,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? zazwyczaj 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost oraz pod nie wielkim kątem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? pokój nie jest bardzo słoneczny
7. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic tx40cs520e
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? netflix, youtube
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? DVB-C (kablówka), czasami HDMI z innego urządzenia
10. Jakie urządzenia? brak
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-4h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? raczej nie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Film oraz Sport
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? tylko serwisy streamingowe i YT
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? aktualnie nie
16. Preferencje co do marki? nie
17. Preferencje co do wielkości? 49-55 - większy się nie zmieści
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? - w obecnym TV najbardziej jakość dźwięku, stąd chęć zakupu soundbara
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4000zl +- 500 zł za cały zestaw
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? rzadko
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Tak, głównie YT i Netflix

Szukam tandemu TV + soundbar (brak miejsca na kino domowe, brak miejsca na soundbar z oddzielnym subwooferem, chyba, że malutki), ponieważ w obecnym TV to właśnie jakość dźwięku jest największym problemem (czy to filmowa czy też zwykłe puszczenie muzyki w tle jakiejś posiadówki, od razu zaznaczam, że nie jesteśmy jakimiś melomanami) stąd zwróciłem uwagę na

Philips 55PUS9435 (wbudowany soundbar)

jednakże ciężko mi porównać go do jakiegoś tandemu TV + soundbar w podobnej półce cenowej.
Nie zdecydowałem się jeszcze na jego zakup z dwóch powodów:
1. Możliwość podobnej jakości obrazu + lepszy dedykowany soundbar (nie znalazłem żadnego porównania tego wbudowanego do jakiegoś dedykowanego)
2. brak HDMI 2.1 i matrycy 120Hz (obecnie nie posiadam konsoli, nie wiem czy w ogóle brać pod uwagę ten aspekt bo nie planuje zakupu przez minimum najbliższe 3-4 lata)

Bardzo proszę o jakieś porady, może ktoś miał do czynienia z powyższym modelem albo może zaproponować coś lepszego?
 

Mariusza

New member
jaki wybrac telewizor 55-65

Dzien Dobry

Potrzebuje rady jaki kupic telewizor do sypialni 55-65 cali.
Kwota do wydania do 5000 zł
 

NightmareZ

New member
Dzień dobry,

poszukuje pomocy z wyborem TV LCD (lub zestawu TV + soundbar) (za pewnie zabraknie budzetu na OLED, a nie jestem pewien czy zrobi dla mnie aż taką różnicę)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20-25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? min. 3,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? zazwyczaj 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost oraz pod nie wielkim kątem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? pokój nie jest bardzo słoneczny
7. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic tx40cs520e
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? netflix, youtube
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? DVB-C (kablówka), czasami HDMI z innego urządzenia
10. Jakie urządzenia? brak
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-4h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? raczej nie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Film oraz Sport
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? tylko serwisy streamingowe i YT
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? aktualnie nie
16. Preferencje co do marki? nie
17. Preferencje co do wielkości? 49-55 - większy się nie zmieści
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? - w obecnym TV najbardziej jakość dźwięku, stąd chęć zakupu soundbara
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4000zl +- 500 zł za cały zestaw
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? rzadko
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Tak, głównie YT i Netflix

Szukam tandemu TV + soundbar (brak miejsca na kino domowe, brak miejsca na soundbar z oddzielnym subwooferem, chyba, że malutki), ponieważ w obecnym TV to właśnie jakość dźwięku jest największym problemem (czy to filmowa czy też zwykłe puszczenie muzyki w tle jakiejś posiadówki, od razu zaznaczam, że nie jesteśmy jakimiś melomanami) stąd zwróciłem uwagę na

Philips 55PUS9435 (wbudowany soundbar)

jednakże ciężko mi porównać go do jakiegoś tandemu TV + soundbar w podobnej półce cenowej.
Nie zdecydowałem się jeszcze na jego zakup z dwóch powodów:
1. Możliwość podobnej jakości obrazu + lepszy dedykowany soundbar (nie znalazłem żadnego porównania tego wbudowanego do jakiegoś dedykowanego)
2. brak HDMI 2.1 i matrycy 120Hz (obecnie nie posiadam konsoli, nie wiem czy w ogóle brać pod uwagę ten aspekt bo nie planuje zakupu przez minimum najbliższe 3-4 lata)

Bardzo proszę o jakieś porady, może ktoś miał do czynienia z powyższym modelem albo może zaproponować coś lepszego?
A co sądzicie o HISENSE 55U8QF ? (ewentualnie U7QF I trochę droższy soundbar)
Cenowo wychodzi za ~3700, + jest parę soundbarów w okolicy 800-900 zł

Myślę jeszcze o Sony 49/55 XH95 lub XH90
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To zdecydowanie lepiej kupić Sony 65 XH9005 !
Masz go za 3499 zł i to z pakietem dodatkowym gratisów.

W klasie cenowej świetny model TCL 55c728.
 

NightmareZ

New member
To zdecydowanie lepiej kupić Sony 55 XH9005 !
Masz go za 3499 zł i to z pakietem dodatkowym gratisów.

W klasie cenowej świetny model TCL 55c728.
Niestety 65 tak jak zaznaczyłem nie zmieści mi się, celuje jedynie w przedział 49-55.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mruczek66

New member
Chcę kupić 2 telewizory 65" do oglądania netflix i canal+. cena do 4tysi za sztukę. co waszym zdaniem powinienem kupić? THX
 

NightmareZ

New member
Jeszcze jedno pytanie - od jakiej ceny zaczyna się sensowny OLED 49-55" ? Pisząc sensowny mam na myśli jakość obrazu, zauważalnie lepszą niż LCD
 
Do góry