Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

Sierak2012

New member
XH90 czy NANO90? Może jednak coś innego? Szukam czegoś do nie bardzo słonecznego pokoju, do PS5 i Netflixa i sportu. Zależy mi na w miarę ok czerni i niskich refleksach. Tv oglądany głównie wieczorem przy świetle jakieś 3.5m od ekranu (na wprost lub max ok 45 stopniowym kącie)
Pytałem już kikiego o ceny tych 2 egzemplarzy i trochę wykraczają mój budżet (3000)
Dołożyć czy znajdzie się coś do tej ceny? Max 55 cali
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mieści Ci się jeden model z matrycą 120 Hz, to jet LG 55Nano863 masz za 3199 zł słuchawki FN 4 za 400 zł gratis plus dla niebieskich pakiet gratisów dodatkowo o wartości 500 zł
 

Rokko32

New member
Cześć,
Słuchajcie proszę o radę w sprawie zakupu nowego TV, dla starszej osoby, tylko do oglądania programów z kablówki, będzie stał w dość dużym pokoju także chyba nie mniejszy niż 49 cali, budżet do ok.2200zł. Jakiej marki, model polecacie żeby był w miarę niezawodny, ładny obraz itp?, nie potrzebuje wodotrysków, ma ktoś coś podobnego i może polecić?
Dziękuję bardzo za każde sugestie
 
Nie napisałem ze w przedziale do 2,5 tys. W tamtym roku polecany był LG50um7600 teraz chyba go zastąpił LG LG 50UN81003LB.
Co można o tym modelu powiedzieć ?
 

12jojko

Banned
Jeżeli będzie oglądany Netflix w 4K, to koniecznie szukaj czegoś z Dolby Vision. Z Soniaków na VA jest chyba tylko 49XH8505, ale to 3k na promocji. Tego LGNANO793 miałem, całkiem fajny tv, tylko HDR słabe, nie odtwarza formatu DTS, jakby co (Samsungi tak samo). Ciężko coś polecić w tej cenie, bo wszystkie zbliżone do siebie jakością obrazu w SDR.
 
12jojko dzięki .
Czy możesz coś więcej napisać o tym TV?
Czerń, kolorystyka, clouding, DSE?
Do sypialni nie zależy mi na HDR tylko na dobrej czerni z matrycy VA .
Szybki system też może być przydatny
 

12jojko

Banned
12jojko dzięki .
Czy możesz coś więcej napisać o tym TV?
Czerń, kolorystyka, clouding, DSE?
Do sypialni nie zależy mi na HDR tylko na dobrej czerni z matrycy VA .
Szybki system też może być przydatny

No ja go oddałem, bo trafił mi się model z DSE i ewidentnie ciemniejszymi rogami, tak to pewnie by został. Czerń nie była jakoś mega głęboka, taka to tylko w Samsungach z racji wyższego kontrastu. więc była to typowa czerń w tv z tej półki cenowej, jakieś 4000:1. Cloudingu nie miałem, kolory mi się podobały, wyglądały naturalnie. To, co mi się nie podobało, to brak wsparcia dla DTS, trochę irytujący wbudowany odtwarzacz filmów: nie rozpoznawał kursyw w napisach i jak było wiele napisów w pliku, to zamiast nazw języka, były cyferki i trzeba było zgadywać, które polskie. Cała reszta OK, upłynnianie ruchu mogłoby być lepsze, ale z 24fps radził sobie dobrze. Ale ja nie oglądam prawie w ogóle telewizji, więc nie wiem, jak sobie radził na zwykłej naziemnej. WebOS jak to WebOS - bardzo dobry, zero zwiech, choć menu się trochę długo uruchamia.
 
Ostatnia edycja:

braciak

New member
Cześć,

Jakiś czas temu kupiłem 65 cali Sony KD-65XF9005 .Od razu zaznaczam,że nie mam z nim za dużo do czynienia . Gra i jest ok bez jakiegoś wnikania szczególnego co do jego wad i zalet bo po prostu nie znam . Pytanie czy kupować z tej samej serii 75 cali czy jakiś inny ?
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Jakiś czas temu kupiłem 65 cali Sony KD-65XF9005 .Od razu zaznaczam,że nie mam z nim za dużo do czynienia . Gra i jest ok bez jakiegoś wnikania szczególnego co do jego wad i zalet bo po prostu nie znam . Pytanie czy kupować z tej samej serii 75 cali czy jakiś inny ?
XF to seria SONY przeznaczona na 2018 rok. Od tego czasu właśnie mijają 3 lata. Raczej nie kupuj zabytków sztuki uzytkowej.
 
Do góry