Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

brutalus

Member
Przy powyższych założeniach jaki tv byłby właściwy.
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 16 m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
7.Jaki masz obecnie telewizor ? brak
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Aplikacja netflix
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? dekoder upc lub przez moduł, laptop hdmi
10.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 2
11.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matowa
12.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? seriale, film, sport
13.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie
14.Czy zamierzasz grać w gry? nie
15.Preferencje co do marki ? nie mam
16.Preferencje co do wielkości ? 43"
17.Co Cię denerwuje w telewizorach ? teatralny ruch, jaskrawe i nienaturalne kolory, powolne działanie, szara czerń, nieintuicyjna obsługa
18.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorem
19.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup 3000 zł
20.Czy telewizor ma mieć 3D? nie
21. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? raczej tak
 
Ostatnia edycja:

ConnorPL

New member
Przy powyższych założeniach jaki tv byłby właściwy:
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 26 m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5 - 4 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 3 - 5
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć? raczej wisieć
7.Jaki masz obecnie telewizor ? samsung LE46B650
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Aplikacja netflix
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? dekoder upc, Android box (jeśli nie ma android on-board)
10.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 2 - 3
11.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matowa
12.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Netflix, SPORT (piłka nożna), seriale, film
13.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie
14.Czy zamierzasz grać w gry? XBOX 360 :)
15.Preferencje co do marki ? nie mam
16.Preferencje co do wielkości ? 65"
17.Co Cię denerwuje w telewizorach ? zakłócenia przy ruchu (rozmazywanie, szarpanie), wolne działanie
18.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? w dzień, wieczorem
19.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup 6500 zł
20.Czy telewizor ma mieć 3D? nie
21. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? raczej tak

ostatnie 3 tyg spędziłem czytając forum i kierując się radami/opiniami przedstawianymi przez Was znalazłem 2 faworytów:

Samsung UE65MU7042
Sony 65XE8505

Znalazłem je w jednym ze sklepów stojące obok siebie i oba mi się bardzo podobają. Sony ma ładniejsze kolory, Samsung fajniejszą biel. Obawiam się troszke tzw. bandingu (dość mocno komentowanego w opiniach o Sony).

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w ostatecznej decyzji. Z góry dziękuję :)
 

jarswi

New member
Witam
Do tej pory oglądałem Toshiba 55L7453 - z odległości 3-4 m w średnio nasłonecznionym pomieszczeniu. W nocy tv raczej działa w półmroku. Oglądam w większości na wprost ale jak jestem w jadalni to często zerkam na zawieszony bocznie na ścianie tv.

Znalazłem okazyjne oferty na nowe tv:
Panasonic 65" LED TX-65EX780E - za 5396zł
Sony 65" LED KD-65XE9005 - za 4990zł
LG 65" LED 65SJ950V za 5154 zł
Samsung 65 " LED 65MU8002 za 4478 zł.

Który z tych tv warto brać jeżeli sygnał mam z N+ i czasami Netflix w pakiecie HD oraz komputer po parę godzin dziennie.
LG ma trochę mniej przychylne opinie ale tak jak pisałem treści 4k w HDR to tylko z kompa i chyba dema a kąty oglądania ma chyba rewelacyjne.

Pozdrawiam

Jarek
 

jarswi

New member
Tophit24 - sklep znalazłem w forumowej porównywarce cen .
W dziale gdzie kupić - opinie o sklepach dałem zapytanie - pewnie próba oszustwa ale warto popytać bo różnie bywa.

edit
temat do zamknięcia - ceny od oszusta. Poczekam do mś lub czarnego piątku z zakupem
 
Ostatnia edycja:

soft92

New member
Szukam telewizora, prosze o pomoc :)

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 12 m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? pod kątem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
7.Jaki masz obecnie telewizor ? brak
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? netflix, czytać dyski do 2tb, 4k uhd, fajnie jak android ale nie koniecznie
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? laptop hdmi, dysk usb
10.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 2
11.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matowa
12.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? seriale, film, sport
13.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie
14.Czy zamierzasz grać w gry? tak - xbox one s
15.Preferencje co do marki ? nie mam
16.Preferencje co do wielkości ? 49" (do 50 max)
17.Co Cię denerwuje w telewizorach ? nienaturalne kolory, powolne działanie, nieintuicyjna obsługa
18.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorem
19.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup 4000 zł
20.Czy telewizor ma mieć 3D? nie
21. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie

Patrzyłem następujące telewizory dzisiaj:

LG 49SJ800v
Sony KD-49XE7005
Sony KD-49XE80
Philips 49PUS7502

Czy może jeszcze coś innego?
 

jarswi

New member
Witam
Prośba do znawców, recenzentów i hobbystów i innych posiadających wiedzę na temat różnych tv.

Od jakiegoś czasu jestem znowu stałym gościem forum.
Jak kupowałem 4 lata temu też namiętnie czytałem wszystko i o wszystkich tv.
Szczerze mówiąc wtedy było łatwiej - recenzja toshiby dość szybko przekonała mnie do zakupu u Kiki-ego.
Obecnie chyba za dużo modeli jest podobnych o nikłych różnicach wizualnych - tak mi się zdaje po oglądach w sklepie.
Ciężko jest nawet się ustosunkować do opinii posiadaczy - oni już mają ale nie porównują i wychwalają lub ganią model z czysto subiektywnych powodów.
Może wywołam wojnę ideologiczną zwolenników firm ale może warto prosto i łopatologicznie porównać modele w zakresach cenowych - np 55, 65 cali w przedziale 3-4 tyś, 4-5. 5-6 itd
Czytając recenzje z portali zagranicznych można starać się wysnuć jakieś sensowne wnioski z porównań w danych przedziałach cenowych Sony z Panasonikiem i Samsungiem ale z innymi firmami to już raczej brak danych.
Oczywiście zaraz ktoś powie, że można iść do sklepu i samemu popatrzyć - ale wątpię aby był ktokolwiek z normalnie kupujących wiedział jak należy ustawić wszystkie modele do celów porównawczych. O warunkach oświetleniowych nie wspomnę.
Specyfikacje tv też można porównywać ale wiedza ta raczej też dla specjalistów co i jak należy interpretować.
W jaki sposób laik ma wybrać tv dla siebie?
Oczywiście przedziały cenowe są płynne ale obecnie raczej ceny są zamrożone do mś, więc porównanie tv w danych przedziałach zawsze będzie miało sens biorąc tylko poprawkę na ceny nowości, których zawsze poziom będzie odbiegał od rzeczywistej wartości.

Podejmie się ktoś próby segregacji?
Albo chociażby napisania subiektywnego rankingu np w cenie 4-5k wg niego z 55" wybrał by jako nr 1 sony..., 2 Philips..., 3 lg... z krótkim uzasadnieniem.

Jarek
 

jarswi

New member
Witam Panie Krzysztofie - ceny podałem z Forumowej wyszukiwarki "porównaj ceny" od prawdopodobnie oszusta oferujące nowe tv- temat troszkę bardziej rozwinięty w dziale gdzie kupić - opinie o sklepach.
Oczywiście od razu miałem mocne podejrzenie oszustwa gdy zobaczyłem 950lg w cenie poniżej 6k - ale tak jak tam pisałem cuda się zdarzają - w swojej drogerii sam sprzedawałem kuchenki mikrofalowe kupione okazyjnie za 1/2 ceny - pomimo, że drogeria 40 szt w niecały miesiąc poszło.
Potem po lg zobaczyłem inne tv również z niższą ceną - w takie cuda to nawet ja nie wieżę więc dałem temat jako ostrzeżenie w dziale opinia o sklepach.
Jak pan popatrzy na konkurencyjne forum w dziale philips pus8102 to tam trochę opisałem moje spostrzeżenia i oczekiwania finansowe odnośnie tv z pułapu średniej półki (subiektywną wartość - ocena związana z awaryjnością, rzeczywistym kosztem produkcji i podejściem do klienta)) - nawet moje oczekiwania są dużo powyżej podawanych cen przez oszusta.
Mam nadzieję, że na początku czerwca lub pod koniec roku zadam Panu pytanie odnośnie ceny tv 65" - jaki to będzie model czas pokaże jaki producent zweryfikuje swoje ceny do poziomu rzeczywistej wartości. Na razie wszyscy równo udowadniają, że przy wypuszczeniu nowych modeli tv szuka się jeleni (sorki za porównanie dla tych co kupują nowości) potem obniża sie ceny o średnio 40 % do cen adekwatnych do wartości a przed imprezami takimi jak np mś lub przełom roku sztucznie podnosi się ceny aby nowe modele mimo, że gorsze miały zbyt - ewidentny przykład polityki cenowej SONY - oczywiście to moje subiektywne odczucie - jako poznaniak zbyt może bardzo szanuję swoje pieniądze - np telefon też kupiłem samsung s7 za 1200 2 lata temu w promocji `wtedy gdy uważałem, że wreszcie jego wartość pokrywa się z rzeczywistością, notabene kupiłem od Pana toshibę parę lat temu w cenie 4,5k PLN a startowała z pułapu około 6k - do tej pory uważam, że wydałem dobrze swoje pieniądze.
Reasumując moje podejście do cen tv - są one zawyżone w stosunku do wartości i nawet patrząc na abstakcyjne ceny od oszusta może on jest bliższy prawdziwej ich wartości niż my sami je wyceniamy.
Pozdrawiam i życzę w życiu samych okazji
jarswi
 

watkem

New member
Witam, przymierzam się do zakupu telewizora, celuje w rozmiar 65(odległość do telewizora niecałe 3 m). Telewizor narazie będzie używany w małym pokoju, użytkowany głównie wieczorami do : nc+, netflix, filmy, i możliwe że też konsola.
Cena telewizora nie jest jakoś ściśle określona ale w okolicach 7 tys chciałbym się zmieścić.(ewentualnie że opłaca się do czegoś dopłacić)
Myślałem o : sony xe9005 lub mu8002
Co myślicie o tych dwóch telewizorach? czy coś innego jeszcze kupić? lub poczekać na modele 2018?
Dodam jeszcze że to będzie mój pierwszy kontakt z smart tv.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To masz super model 65PUS8102 za 6899 zł z kalibracją.
To jedyny model z podświetleniem pełnym w tej klasie.
A i multimedia i wyposażenie ma lepsze niż Samsung.
 

emeth

New member
Dzień dobry,
bardzo proszę Was o pomoc w doborze telewizora:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20 m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? pod kątem
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? netflix, 4k uhd, hdr, smarttv (najlepiej android, ale nie koniecznie)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? PS4Pro, UPC
10.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 5-6
12.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport (piłka nożna, siatkówka), film
14.Czy zamierzasz grać w gry? tak - PS4Pro
15.Preferencje co do marki ? nie mam
16.Preferencje co do wielkości ? 55"
18.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorem
19.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup 5000-5500 zł
20.Czy telewizor ma mieć 3D? nie
21. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? możliwe


Głównie zależy mi na braku smużenia podczas transmisji piłki nożnej, dobrej czerni, dobrym kątom widzenia
Z góry dziękuję za pomoc
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz same extra telewizory:
- Philips 55Pus8602 z kropkami kwantowymi za 4999 zł
- LG 55 SK 85 ze sztuszną inteligecją. Strefowe podświetlenie 5799 zł
- Oled LG 55B7 za 5999 zł
- Sony 55xe9005 za 4999 zł
 

emeth

New member
Masz same extra telewizory:
- Philips 55Pus8602 z kropkami kwantowymi za 4999 zł
- LG 55 SK 85 ze sztuszną inteligecją. Strefowe podświetlenie 5799 zł
- Oled LG 55B7 za 5999 zł
- Sony 55xe9005 za 4999 zł

Kolejność przypadkowa ?
W którym najmniejsza szansa na smużenie i bardzo dobra czerń?
 

spooknienty

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 28m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost 80%, pod kątem 20%
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć? na początku stać (tymczasowo) później wisieć
7.Jaki masz obecnie telewizor ? samsung UE40ES6340
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? możliwość instalacji aplikacji hbo go, youtube
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? laptop hdmi, soundbar jbl 3.1 (ARC)
10.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 2-3
11.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętne
12.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? seriale, bajki na youtube xD
13.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie
14.Czy zamierzasz grać w gry? rzadko nVidia shield tablet lub laptop Alienware przez hdmi
15.Preferencje co do marki ? nie mam
16.Preferencje co do wielkości ? 55"
17.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Nierówna jakość obrazu (np super dynamika a mega słaba czerń itp) szukam równego średniaka
18.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorem
19.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup 3000 zł ale wolałbym się zmieścić do 2500 zł aby starczyło na soundbara
20.Czy telewizor ma mieć 3D? nie
21. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? tak (jeżeli zrobi to ktoś za mnie bo zupełnie nie wiem o co kaman;)

Na TV będą lecieć tylko YouTube i HBO GO, rzadko jakieś filmiki prywatne puszczane przez hdmi z lapka lub kamery. Jak pisałem wyżej w ciągu dnia 1h bajek i wieczorkiem 1h serialik lub 2h filmidło (albo dwa serialiki xD).
Szczerze, to najlepiej gdyby nie było to 4k tylko porządne FullHD, nie potrzebuje też bajerów w stylu wifi i BT. Zwykły Smart z przyzwoicie pracującym Youtube i możliwością instalacji HBO GO.
Myślałem o TCL z serii P60 ale tak bardzo luźno, miałem ciężki rok i jestem zupełnie zielony aktualnie w TV co za ile i o co chodzi.
Jak wynika z funduszu nie szukam kosmosu i wymagania takie se, ale chętnie kupie coś przyzwoicie przyzwoitego ;P
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli do 2500 zł to masz :
- TCL 55P6046 za 2399 zł
- Philipsa 55PUS6262 za 2200 zł
- TCL 55C70 za 2899 zł
- Hitachi 55HZt66 za 2450 zł
- Thomson 55UC64 za 2399 zł
Kalibracja gratis, pilot głosowy gratis, dostawa gratis, uchwyt gratis.
 
Do góry