Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

Audio_33

New member
Dzięki za propozycje tv. Znalazłem jeszcze taki model 65" Premium UHD 4K Smart TV MU7072. I z ciekawości zapytam ile kosztuje dla ,,niebieskich'' oczywiście z kalibracją? I czy ewentualnie jest lepszy od wyżej wymienionych. Matryca z tego co kojarzę 120Hz
 

c0lin

New member
Witam, poszukuję telewizora i proszę o poradę, bo nie wiem co konkretnie wybrać. Póki co patrzyłem na takie modele jak Philips 43PUS6401/12, Samsung ue40mu6172, Sony kdl-40w705c. Czy któryś z nich jest atrakcyjny pod względem tego, co oferuje? Poniżej wszystko opisuję.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 18m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok 2 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? jedna osoba
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? często również bokiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Okno od prawej strony
7. Jaki masz obecnie telewizor? brak, nie ma w tym pokoju telewizora
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? brak konkretnych wymagań, musi mieć wifi i funkcje internetowe, takie jak np. youtube
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? telewizja naziemna
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? 2-4 godziny dziennie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? głównie będą to filmy
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie koniecznie, potrzebny tylko youtube
15. Czy zamierzasz grać w gry? raczej nie
16. Preferencje co do marki? brak
17. Preferencje co do wielkości? około 40 cali, może być też np. 42, 43
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? raczej nie mamy większych wymagań, ma być po prostu opłacalny cenowo, ale często irytuje, że systemy są strasznie zamulone i słabo łapie internet z wifi
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2000zł
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? tak, z youtube
23. Czy telewizor ma mieć 3D: nie potrzebny
 

Reven16

New member
Trafiła mi się możliwość zakupu 49mu7042 za 2999.
Czy za tą cenę kupię coś lepszego czy niekoniecznie ?
Tv głównie do netflixa i Xbox one
 
Ostatnia edycja:

glenton

New member
Cześć.
Proszę o podpowiedź co do wyboru telewizora. Obecnie mam 42" plazmę panasonic ale po 9 latach ciągłego grania pojawia się niebieski odcień na środku ekranu i zmuszony jestem pomyśleć o kupnie nowego tv



Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20 m2.
***
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok. 4 m.
***
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-4
***
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? żona na wprost ja pod kątem 45`(naprzeciwko mam duże okno czyli światło pada z prawej strony telewizora patrząc na niego na wprost)
***
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
***
6. Jak słońce świeci w pokoju? z prawej strony, okno na północny-wschód. TV używany jest od 15 do 24
***
7. Jaki masz obecnie telewizor? Plasma Panasonic 42`
***
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał? internet, odtwarzanie filmów z usb
***
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? - kablówka Vectra, może kiedyś konsola (dzieciaki rosną ), dużo gram na laptopie więc chciałbym go CZASAMI podłączyć do tv aby więcej widzieć
***
10. Jakie urządzenia będą podłączane do TV? - niekiedy laptop
***
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok. 8-9 godzin.
***
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? preferuję matową
***
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? bajki, filmy (preferuję horror i s-fi więc często ciemne scenerie)
***
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? - YouTube, Twitch itp. Do telewizora bezpośrednio będzie podpięty kabel LAN
***
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile godzin dziennie? nie potrafię określić ale fajnie by było pograć w Diablo III na duuużym ekranie
***
16. Preferencje co do marki? mam sentyment do Panasonica ale nie upieram się przy tej marce choć ciężko mi będzie przełknąć TCL (jestem starej daty i chcę kupić tv na kolejne 10 lat )
***
17. Preferencje co do wielkości? 55+
***
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? - brak czerni w czerni (jestem spaczony plazmą), wypalanie ekranu/artefakty, smużenie
***
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? - ja+żona wieczorami, dzieciaki non stop w ruchu więc nie biorę ich pod uwagę
***
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? ok 5k
***
21. Czy telewizor ma mieć 3D? Nie
**
22. Wi-Fi? Tak.
***
23. ma mieć slot na karty SD ? nie musi
***
24. ma mieć tuner DVB-S? Nie
***
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? hdmi kablówka/laptop
***
26. Rozdzielczość: full hd+
***
27. Funkcje SMART? tak
***
28. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: TAK
***
29. Kiedy zakup? teraz

Na dzień dzisiejszy planuję dołożyć do 5300 i kupić PANASONIC TX58EX780E. Ale może ktoś mi podpowie abym pomyślał nad czymś innym? najbardziej zależy mi na czerni i poprawnym odtwarzaniu filmów przez USB. Nie planuję OLED`ów bo nie stać mnie a przy graniu codziennie po 8h boję się o wypalanie.

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale 4 m to minimum 65".
W klasie cenowej masz extra modele i to bez przepłacania.
Czasy się zmieniły i firmy które rządziły za Twoich czasów zmieniły się radykalnie.
Z modeli 55"
- TCL 55X2 Qled za 3999 zł
- Philips 55PUS8602 za 5299 zł tez z kropkami kwantowymi.
- Sony 55XE8505 za 4199 zł
- Oled LG 55G910 za 3999 zł
- LG 55SJ850 za 4299 zł
- Philips 55PUS7502 za 4299 zł
 

scandelux

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam i proszę o radę


1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? około 12 m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok. 1,5-2m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? najczęściej 1 sporadycznie do 4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? okno za telewizorem (są rolety)
7.Jaki masz obecnie telewizor ? stary kineskopowy Phillips 21 cali
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? dekoder UPC, komputer stacjonarny
10.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? ok 4-6 godz.
11.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? chyba bardziej matowa
12.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? 70% sport (piłka nożna), reszta to filmy, programy informacyjne
13.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie
14.Czy zamierzasz grać w gry? tak, chcę podpiąć komputer stacjonarny
15.Preferencje co do marki ? myślałem o Sony 32w7.. ale chyba już nie są dostępne
16.Preferencje co do wielkości ? najlepiej pasowałoby mi 32 cale ale nie wiem czy są w tym rozmiarze telewizory dobre do sportu. Z 40 cali musiałbym pokombinować jak zmieścić
17.Co Cię denerwuje w telewizorach ? smużenie, brak płynności, złe proporcje obrazu, niewłaściwe kolory
18.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? głównie późne popołudnia i wieczory
19.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? około 1500-2000zł
20.Czy telewizor ma mieć 3D? nie
21. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? mogę rozważyć


Reasumując: szukam raczej małego (najlepiej 32 cale) TV do którego podłączę dekoder UPC i komputer Stacjonarny. Zależy mi na tym aby przede wszystkim dało się płynnie oglądać mecze. Fajnie aby TV radził też sobie z grami po podłączeniu komputera.


pozdrawiam i proszę o sugestie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Powinieneś brać zdecydowanie 40-43".
Warto pokombinować by zmieścić.
Z modeli 32 masz extra Philipsa 32PFS6401 za 1499 zł z ambilightem i z Androidem. I masz teraz extra aplikacje.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Takie które mają FRC - czyli TCL 43P60 za 1799 zł
I masz zakup na lata i radość na lata.
Jesteś niebieski więc dostaniesz model skalibrowany.
 

glenton

New member
Ale 4 m to minimum 65".
W klasie cenowej masz extra modele i to bez przepłacania.
Czasy się zmieniły i firmy które rządziły za Twoich czasów zmieniły się radykalnie.
Z modeli 55"
- TCL 55X2 Qled za 3999 zł
- Philips 55PUS8602 za 5299 zł tez z kropkami kwantowymi.
- Sony 55XE8505 za 4199 zł
- Oled LG 55G910 za 3999 zł
- LG 55SJ850 za 4299 zł
- Philips 55PUS7502 za 4299 zł

No dobra. Ale który z tych 6 modeli będzie najodpowiedniejszy do moich potrzeb: czerń ma być czarna, nie chcę widzieć smużenia, ma idealnie odtwarzać filmy przez usb (głównie hd :???:) i ma poprawnie skalować przez 8h dziennie sygnał z dekodera Vectra (nie zawsze programy hd).

Jutro zamawiam :-D (być może od Ciebie Kiki :mrgreen:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czerń - to LG Oled, a z LCD Philips 55PUS8602 lub TCL X2
Odtwarzanie Philips lub TCL bo mają MxPlayera.
Wszystkie są dostępne.
 

piotras31

New member
Ponieważ mój stary TV odmawia często współpracy,proszę o pomoc w wyborze nowego TV.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? około 25 m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok. 2,5-3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? najczęściej 2 sporadycznie do 4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost,czasami troszkę z boku.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? mam rolety.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Lcd Lg 42cale
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?wifi
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? dekoder Polsatu, laptop
10.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? ok 4-6 godz.
11.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? chyba bardziej matowa
12.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, programy rozrywkowe
13.Czy zamierzasz serfować po internecie ? sporadycznie
14.Czy zamierzasz grać w gry? nie
15.Preferencje co do marki ? Sony,Samsung TCL
16.Preferencje co do wielkości ? 49-55
17.Co Cię denerwuje w telewizorach ? smużenie, brak płynności, złe proporcje obrazu, niewłaściwe kolory
18.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? głównie późne popołudnia i wieczory
19.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4500zł
20.Czy telewizor ma mieć 3D? nie
21. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? mogę rozważyć
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do tych warunków sięgałbym po 55" tym bardziej, że kasy wystarcza:
- TCL 55X2 Z kropkami kwantowymi za 3999 zł
- Philips 55PUS7502 za 4199 zł
- LG 55Sj80 za 4199 zł
- Sony 55XE8505 za 4199 zł
- LG Oled 55G910 za 3999 zł
- Philips 55PUS8602 za 4999 zł
- Samsung 55MU7052 za 3999 zł
Jak będziesz niebieski to masz jeszcze specjalne pakiety.
 

jarswi

New member
65'' około 7500
Witam
Proszę o poradę co w tej cenie najkorzystniej kupić.
Obecnie używam toshibe 55L7453 wbudowaną we wnęce ściennej i jestem ogólnie z niej zadowolony.
Oglądam tv z odległości 3 m raczej na wprost. Pomieszczenie nie za jasne, seanse nocne z delikatnym podświetleniem od tyłu tv.
Materiały tylko hd z cyfry lub z komputera różnej jakości (tv działa 3-5 godzin dziennie jako monitor) Z uwagi na przepustowość neostrady materiały 4k tylko po ściągnięciu na komp dam radę zobaczyć (netfix nie uciągnie a w n+ nie ma nic))
Dźwięk w przypadku lepszych filmów, meczy i koncertów przez Yamahe rx-v777. (amplituner posiada przepustowość i skalowanie do 4k ultra hd i do niego mam wszystkie źródła (nc+, komputer, Samsung BD-H6500 i dysk sieciowy) podpięte - jak to będzie rzeczywiście z przesyłem 4k nie próbowałem - tv obecny ful hd) Dosyć często zamiast tv używam projektor hd sanyo - ekran wtedy 3x2m)
TV 65" będzie zewnętrzną częścią prawie licować ze ścianą - max oddalony od ściany na 6 cm)
Początkowo śledziłem ceny Philipsa 8102 ale z uwagi na odległość zalecaną tv od ściany do uzyskania ambilightu w philipsach (pośrerdnie metody uzyskania efektu odpadają) rozważam zakup sony XE9005.
Drugą opcją jest poczekanie z kupneme tv i kupno tv oled ale boję się wypaleń. Oczywiście dziękuję z góry za inne propozycje - też je rozważę - poczytam opinie)
Nie śpieszę się z zakupem (tośka dalej działa z małym pajęczakiem w matrycy) więc jestem otwarty na wszelkie propozycje i jeżeli nowe modele oled mają mieć lepsze i niekonfliktowe zabezpieczenia mogę nawet czekać na zejście ich z cen do poziomu zbliżonego 8000 (może czarny piątek 2018 ?)
Zakup będzie w systemie ratalnym więc chyba markety z ofertą raty 0% (od kikiego kupiłem wcześniej tośkę i polecam go jako rzetelnego sprzedawcę ale z gotówką mogę mieć problem - inne ważniejsze wydatki)

Pozdrawiam
Jarek
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
w Klasie cenowej masz extra modele.
Philips 65PUS8602 za 7499 zł z kropkami kwantowymi
Philips 65PUS8102 za 6899 zł lub z pełnym podświetleniem.
Raty zero też są .
 
Do góry