Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

venthias

New member
Witam szanownych kolegów, od jakiegoś czasu przymierzam się do kupienia nowego TV:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 30m2 (aneks+salon)
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? glownie na wprost
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4k uhd, hdr, opcjonalnie netflix
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? PC, Nintendo switch, kablowka JMDI
10.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 2-6
12.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, seriale, youtube
14.Czy zamierzasz grać w gry? tak, zarowno PCtowe jak i konsolowe
15.Preferencje co do marki ? nie mam
16.Preferencje co do wielkości ? 55"/65"
18.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorem
19.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup 6000-9000zl
20.Czy telewizor ma mieć 3D? nie
21. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? możliwe

Do tej pory rozpatrywałem w zasadzie 65B7V/C7V, jednak w moim przypadku tj. podłączenia tego TV do PCta z mnóstwem statycznych obrazów zacząłem się zastanawiać czy to dobry pomysł biorąc pod uwagę donosy o wypaleniach na matrycy... Drugim typem był PUS8102, chociaż tutaj czytałem podzielone opinie, niektórzy twierdzą że jest super, inni że wykonany po taniości, no i trochę mnie martwi Android TV, bo słyszałem że zamula i WebOS w LGku wyglądał na lepszy. Być może polecacie jakiś inny fajny TV? Nie jestem też pewien czy w moim przypadku odpowiedni będzie 65 calowy ekran, czy pomieszczenie nie jest zbyt male i TV nie zdominuje całości? Im dłużej się zastanawiam i czytam tym głupszy się staje, a zakupy miałem już zrobić pare tygodni temu...

Proszę o jakieś porady, dzięki!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli dużo statycznych obrazów to odpuść sobie oledy.

Masz extra modele do potrzeb.
- LG z FALD 65Sk950 za 9999 zł
- Philips 65PUS8602 z kropkami kwantowymi za 7899 zł
- Samsung 65Q7F za 8500 zł
- Philips 65PUS8901 z Ambiluxem za 9999 zł
- Sony 65 xf 9005 za 9350 zł
- Philips 65PUS8102 za 6499 zł
Jak się zalogujesz w Klubie HDTV - kalibracja gratis, dostawa gratis
 

krzychooo

New member
janusz, przestań proszę się ośmieszać. Smart jest w pełni sprawny, o całą epokę bardziej sprawny od niedorobionego androida. Jakość wykonania jest rewelacyjna - wystarczy raz ten telewizor obejrzeć i porównać choćby do kurzących się Philipsów żeby się o jakości wypowiadać. A jeśli chodzi o obraz to już w ogóle nie wiem o czym piszesz czy co w domu oglądasz, bo jeśli twierdzisz że Panasonic ma słabą jakość obrazu to Tobie radio powinno wystarczyć, możesz śmiało swój TV sprzedać.
 

emeth

New member
janusz, przestań proszę się ośmieszać. Smart jest w pełni sprawny, o całą epokę bardziej sprawny od niedorobionego androida. Jakość wykonania jest rewelacyjna - wystarczy raz ten telewizor obejrzeć i porównać choćby do kurzących się Philipsów żeby się o jakości wypowiadać. A jeśli chodzi o obraz to już w ogóle nie wiem o czym piszesz czy co w domu oglądasz, bo jeśli twierdzisz że Panasonic ma słabą jakość obrazu to Tobie radio powinno wystarczyć, możesz śmiało swój TV sprzedać.

Uprzedziłeś mnie, więc nawet już nie będę odpisywać. Może jedynym minusem jest brak niektórych aplikacji
 

janusz

New member
Bez reklam
Pewnie dlatego nikt nie kupuje Panasoników? To, że jakość jest lepsza od dużo tańszych TV to nie zaleta, powinna być lepsza od porównywalnych cenowo.
Smarty sensowne to tylko Tizen, Android i Webos, każdy z nich ma jakieś wady i zalety. Pozostałe smarty (Panasa, TCL, Philipsa itp) są tylko dla osób które do TV chcę podłączyć komputer lub boxa ewentualnie chcą tylko oglądać TV.
 
Ostatnia edycja:

krzychooo

New member
Jednak ludzie kupują Panasoniki, i to nawet na tym forum. Ludzie którzy wiedzą czego oczekują od telewizora a wiec przede wszystkim dobrego obrazu, świetnego wykonania i doskonałej jakości. Natomiast ludzie nie znający się i szukający pomocy wchodzą na forum i czegokolwiek by nie potrzebowali, na czymkolwiek by im nie zależało, zawsze propozycje są te same: Philips lub TCL. Dlatego daruj już sobie ten nędzny marketing bo Ci to niezbyt wychodzi.
 

janusz

New member
Bez reklam
Jednak ludzie kupują Panasoniki, i to nawet na tym forum. Ludzie którzy wiedzą czego oczekują od telewizora a wiec przede wszystkim dobrego obrazu, świetnego wykonania i doskonałej jakości. Natomiast ludzie nie znający się i szukający pomocy wchodzą na forum i czegokolwiek by nie potrzebowali, na czymkolwiek by im nie zależało, zawsze propozycje są te same: Philips lub TCL. Dlatego daruj już sobie ten nędzny marketing bo Ci to niezbyt wychodzi.

Marketing chyba sam uprawiasz, sprzedajesz Panasoniki a ja jestem tylko zadowolonym klientem.
 

krzychooo

New member
Nie sprzedaje, jestem CEO Panasa pod przykrywką. Nie jestem na prowizji w podrzędnym sklepiku handlującym chińszczyzną, całą kasę zbieram do swojej kieszeni.
 

janusz

New member
Bez reklam
Nie ma się czym chwalić. Jakbyś jeszcze potrafił zachować minimum kultury i nie wmawiać innym czegokolwiek to byłoby miło.
 

krzychooo

New member
Miło by było gdybyś wymagając od kogoś kultury najpierw sam ją okazał. Cofnij się dwa posty do tyłu i przeczytaj, najlepiej ze zrozumieniem, kogo oskarżyłeś o sprzedawanie Panasoniców jako pierwszy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ktory tv wybrac z podanych?
LG 55SJ800V
Samsung UE55MU7042
Panasonic TX-58EX780E

Ok. ale napisz proszę do jakich potrzeb ?
 

Bartezzo1987

New member
Z tych które podałeś zdecydowanie bym brał Panasonica ( jeśli chcesz dopłacić względem samsunga)

Ma najlepszą jakość obrazu,lepsze przyciemianie strefowe niż w samsungu a co za tym idzie hdr jest lepszy pomimo trochę gorszej jasności maksymalnej.
Niestety smart panasa jest biedny.

Jednak w kwocie panasa masz Sony 55XE9005 i to jego bym brał w tych pieniądzach.
W miarę dopracowany android,bardzo dobre przyciemnianie, bardzo dobry hdr, pełne podświetlenie. Niczego leszego za 5k nie dostaniesz niż ten soniacz
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście, że dostaniesz - Philipsa 55PUS8602 z kropkami kwantowymi za 4999 zł
 

Bartezzo1987

New member
Oczywiście, że dostaniesz - Philipsa 55PUS8602 z kropkami kwantowymi za 4999 zł

Jest jakiś test na "poziomie" tego TV ?
Na poziomie tzn. z godną dzisiejszych czasów metodą testową ( coś jak rtings)

Edyta:
Szukałem testów tego philipsa, ale nie znalazłem więc uznaję go tylko jako ciekawostkę.

Podtrzymuje swoją opinię i uparcie twierdzę,że za 5k nie kupi się lepszego tv od Sony 55XE9005
 
Ostatnia edycja:

Unbeliver21

New member
1. Odległość od ekranu:2.5 metra
2. Jak duży jest pokój:4x4
3. Nasłonecznienie: spore ale mam rolety
4. Preferowana technologia: LCD,LED?.
5. Preferowana wielkość telewizora: 55
6. Preferowana marka: nie mam
7. Jaki masz obecnie telewizor: starego lg
8. Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: rozne pory dnia
9. Jakie programy najczęściej oglądasz: sport filmy reszta tv
10. Jakie urządzenia będą podłączone:
11. Jaki sygnał: nc+
12. Ile masz kanałów HD: kilka
13. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 3-5 godziny dziennie
14. Ile osób zasiada przed telewizorem: 2-3 osoby
15. Osoby siedzą raczej na wprost telewizora, okazjonalnie pod kątem
16. Ma stać czy wisieć: stać albo wisieć zawieszenie może się okazać pożądane
17. Jaka klasa cenowa: do 4 tys.
 

krzychooo

New member
W pełni zgadzam się z opinią kolegi Bartezzo. Panasonic w porównaniu z tym modelem Samsunga to inna półka, zarówno cenowa jak i jakościowa. O wspomnianym LG się nie wypowiadam ponieważ nie znam tego modelu. Jednak w tych pieniądzach też bym zwrócił uwagę na Sony xe9005, lub jesli kasa pozwala to jeszcze lepiej xe9305. Oba te modele mają o wiele lepszy HDR. Stety lub niestety oba są na androidzie, dla jednych to zaleta, dla innych wada.
Philipsa po prostu przemilczmy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philipsa poczytaj proszę tych co mają:
https://www.ceneo.pl/56123216#tab=reviews
Nie czytaj hejterów - ale tu się szybko połapiesz bo hejter opluwa i nie nie napisze bo nie ma o czym.
Ludzie są bardzo , bardzo zadowoleni. Masz też oprócz kropek kwantowych soundbar w komplecie.

Sony za model w tej klasie chce 6500 zł.

Jeśli kwota nie przekraczalna 4 tyś zł to masz teraz :
- Samsung 55MU7052 za 3899 zł
- Philips 55PUS8303 - super nowy model
- Sony 55XE8505 za 4250 zł
- LG 55G910 za 3899 zł Oled.
- LG SK80 za 3999 zł
 
Do góry