Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

jarswi

New member
kiki - tak jak pisałem philipsy odpadają - twoja sugestia montażu tv na wysięgniku została odrzucona przez szyję rodziny (żonka chce aby tv jak najbardziej licował do ściany i nie wyraziła zainteresowania efektami ambi - wręcz stwierdziła, że nie chce wiochy :( - mi się efekt podoba ale jak to się mówi o gustach się nie dyskutuje - i tak się cieszę, że udało mi się przekonać ją, że mały pajączek może być powodem do zmiany tv a że na większy to dopiero po fakcie będę się gimnastykował :) )
Mając tv z dodatkiem ambilightu i nie korzystając z niego czułbym się nieswojo.
Jeśli możesz to napisz coś o ratach na forum lub prywatnie.
Jak najbardziej wolę kupić od Ciebie sprawdzony tv, kalibracja obojętnie co o niej piszą inni, też się przydaje - dzięki niej nie męczyłem się długo z tośką dopasowując wyświetlanie pod siebie a co najważniejsze odpada ryzyko kupna np z alledrogo (tv sony 9005 w ratach 20x 344PLN (6888PLN) jest dostępny w chwili obecnej - 2 szt z 10 zostały - ale czy nie ze zwrotów - kto to wie?)
Piszesz Philipsy extra modele - brakuje mi rzetelnego porównania do wymienionego sony - obraz w nim mi się spodobał, skalowanie materiałów wypróbowałem i było ok. Philipsów niestety nie dało rady nawet sprawdzić dokładniej w marketach.
Pisałeś miesiąc temu, że mam czekać do marca - z chęcią poczekam więcej aby nie brać np 2 tv na próbę bo szkoda dodatkowych kosztów odsyłania i niepotrzebnego zamieszania.

Jarek
 

piotras31

New member
Do tych warunków sięgałbym po 55" tym bardziej, że kasy wystarcza:
- TCL 55X2 Z kropkami kwantowymi za 3999 zł
- Philips 55PUS7502 za 4199 zł
- LG 55Sj80 za 4199 zł
- Sony 55XE8505 za 4199 zł
- LG Oled 55G910 za 3999 zł
- Philips 55PUS8602 za 4999 zł
- Samsung 55MU7052 za 3999 zł
Jak będziesz niebieski to masz jeszcze specjalne pakiety.
Który z nich będzie najlepszy,i o co chodzi z niebieskim :sad:?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Niebieski, czyli zalogowany w Klubie HDTV :
http://www.hdtv.com.pl/forum/o-forum-i-serwisie/14168-klub-hdtv-com-pl.html#post104906
Piotras - Philips 55PUS8602 za kropkach kwantowych z pełnym wyposażeniem.
--------------------------------

Nie dlatego Ci podałem Philipsy, że mają ambilight ( który można włączyć lub wyłączyć albo ustawić stały kolor podświetlenia), ale dlatego że mają najlepszy obraz, najlepsze multimedia i największe możliwości.
Sony i Panasonic też mają takie modele ale kosztują one prawie dwa razy tyle.
Mają najlepszą czerń i głębię obrazu, najlepsze przejścia tonalne.
Masz teraz też najlepsza aplikacje na świecie , które zabezpieczają
dostęp do najlepszych platform za darmo.

SOny wprowadza za kilka dni FX9000.
 

jarswi

New member
Ok kiki biorę poprawkę na Twoją sugestię (gdzieś ktoś dał opinię, że dzięki ambilight w philipsach jest pobita jakość wyświetlania)


Orientuje się ktokolwiek gdzie w Poznaniu/okolicach można spokojnie obejrzeć 65PUS8602 i porównać do 65PUS8102.
W necie też nie znalazłem żadnego porównania tych tv oraz chyba jest brak rzetelnych testów 8602.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Test na 8602 wkrótce.
Mamy je do porównania w każdej chwili.

Na czym CI najbardziej zależy ?
 

jarswi

New member
Trudno napisać na czym mi zależy - po prostu oglądam tv i nie wpatruję się w obrazy kontrolne. Tak jak pisałem z obecnego tv byłem zadowolony (Toshiba 55L7453) do puki nie zobaczyłem owada w matrycy. Oczywiście po czasie porównując inne widać, że są lepsze ale wtedy kupując ją miałem pewność dobrze wydanych i mimo wszystko małych pieniędzy. Więc nie będę pisać, że zależy mi na super czerni lub super HDR po prostu chcę mieć w danej cenie w określonym czasie zakupu najlepszy tv do oglądania programów z cyfry i netu przez kompa. Chyba zależy mi najbardziej na upewnieniu się, że wydałem pieniądze na produkt warty ceny - nie nawidzę sytuacji gdy kupuję coś co po paru miesiącach jest tańsze o kilkanaście procent.
Zależy mi też na w miarę spokojnym użytkowaniu - szkoda czasu na ciągłe szukanie aktualizacji, szukaniu serwisu lub kupowania co chwilę innych kabli bo może po ich wymianie zagra lepiej. (tu mała aluzja do tych co słyszą w zestawach stereo kabel zasilający)

Tv podłączę do ampli Yamaha RX-v777 i to jest raczej nie do sprawdzenia przed zakupem jak całość sprzętu będzie współpracować a nie zamierzam zmieniać ampli bo wybitnie pasuje mi jakość dźwięku tego zestawu co mam - więc tu jeszcze jedna sugestia na czym mi zależy.

P.S.

TY Panasonic Viera TX-65EZ1000E miałem przez przeszło 2 miesiące w drugim pokoju gościnnym (na czas remontu przygarnąłem z nim szwagra) ale i tak większość programów oglądałem na tośce. Oczywiście pewnie z tego też powodu chcę obecnie 65" ale pomijając przydatność oleda do wyświetlania po pare godzin treści z kompa to mam inne priorytety życiowe. Możliwości podłączeń do mojego systemu nawet nie sprawdzałem gdyż wydanie około 18k za tv uważam za zbytek - i tak bym go nie kupił - wolę wyjechać na egzotyczne wczasy lub dokończyć basen w ogrodzie.
 

azzarinio

New member
Witam, stoję przed wyborem telewizora, który będzie użytkowany głównie do oglądania telewizji kablowej UPC, Netflix, youtube. Na TV oglądam głównie filmy oraz sport. Ze względu na wymiary wnęki ,w której będzie się znajdował (szerokość 122 cm) jedyna opcja to około 50".

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok 18m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 do max 4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost lub delikatnie bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? będzie stał
6.Jak słońce świeci w pokoju ? na wprost telewizora jest okno ale są rolety - strona wschodnia
7.Jaki masz obecnie telewizor ? brak - mieszkanie wynajęte
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? dobrej jakości obraz, obsługę aplikacji YouTube, netflix
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? UPC,
10.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 3-4 h
11.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? ze względu na położenie okna raczej matowa
12.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport, filmy, seriale
13.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie korzystałem więc nie mam zdania
14.Czy zamierzasz grać w gry? okazjonalnie PS
15.Preferencje co do marki ? Brak
16.Preferencje co do wielkości ? ok 50 cali
17.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
18.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
19.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3-3,5k pln
20.Czy telewizor ma mieć 3D? nie
21. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie cenowej masz extra model Philipsa 49PUS7502 za 3499 zł
To jedyny model w klasie cenowej z matrycą 100Hz.
 

Bing

Banned
Witam, chcę zrobić prezent dla brata, telewizor który posiada jest średni, co chwilę słyszę komentarze, że mecze powinno się oglądać na czymś przyzwoitym.. więc składamy się ze znajomymi i rodziną ;) Mógłby ktoś polecić coś większego, nie tylko pod mecze, ale również filmy czy nawet konsolę? ;) Z góry dziękuję za pomoc ;)
 

wi1c

New member
Mam pytanie

Przy powyższych założeniach jaki tv byłby właściwy.
.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 22 m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5-3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 do max 4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć na ścianie
6.Jak słońce świeci w pokoju ? z lewej strony (od zachodu) ale rolety są
7.Jaki masz obecnie telewizor ? 46” lcd
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Możliwość korzystania z internetu typu Netflix, etc.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? dekoder sat hd (w przyszłości UHD) streem z laptopa, karta w CI
10.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 10 h***
11.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matowa
12.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? info, sport, filmy,
13.Czy zamierzasz serfować po internecie ? sporadycznie pewnie
14.Czy zamierzasz grać w gry? raczej nie
15.Preferencje co do marki ? nie mam
16.Preferencje co do wielkości ? 65 cali***
17.Co Cię denerwuje w telewizorach ?*** szybkie zmiany parametrów
18.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? generalnie wieczorem
19.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5000 pln*** ale najlepiej do 4000
20.Czy telewizor ma mieć 3D? nie***
21. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie wiem

Ostatni raz na tym forum byłem 10 lat temu, kupiłem samsunga 46" z górnej półki teraz mierzę w słabszy sprzęt bo 10 lat to epoka w telewizorach i lepiej chyba zmieniać je po 3-5 lat.
Mam też pytanie czy stary tv sprawdzi się w otwartej altanie, chodzi o wilgoć.
Będę bardzo wdzięczny za wszystkie sugestie.
 

Robert_T

New member
Przy powyższych założeniach jaki tv byłby właściwy.
.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 22 m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5-3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 do max 4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć na ścianie
6.Jak słońce świeci w pokoju ? z lewej strony (od zachodu) ale rolety są
7.Jaki masz obecnie telewizor ? 46” lcd
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Możliwość korzystania z internetu typu Netflix, etc.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? dekoder sat hd (w przyszłości UHD) streem z laptopa, karta w CI
10.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 10 h***
11.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matowa
12.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? info, sport, filmy,
13.Czy zamierzasz serfować po internecie ? sporadycznie pewnie
14.Czy zamierzasz grać w gry? raczej nie
15.Preferencje co do marki ? nie mam
16.Preferencje co do wielkości ? 65 cali***
17.Co Cię denerwuje w telewizorach ?*** szybkie zmiany parametrów
18.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? generalnie wieczorem
19.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5000 pln*** ale najlepiej do 4000
20.Czy telewizor ma mieć 3D? nie***
21. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie wiem

Ostatni raz na tym forum byłem 10 lat temu, kupiłem samsunga 46" z górnej półki teraz mierzę w słabszy sprzęt bo 10 lat to epoka w telewizorach i lepiej chyba zmieniać je po 3-5 lat.
Mam też pytanie czy stary tv sprawdzi się w otwartej altanie, chodzi o wilgoć.
Będę bardzo wdzięczny za wszystkie sugestie.


Trochę polazłeś ostatnio po sklepach i proponuje obejrzeć LG OLED 65 cali.
W tym rozmiarze nie ma nic lepszego - jeśli masz 10k, to takze w tej cenie nic lepsżego (moim zdaniem) nie dostaniesz
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zgadzam się. Brałbym Oleda 65" tym bardziej że juyż jest poniżej 10 tyś zł.
LG Oled masz za 10.199 zł i 400 zł gotówką zwrot z LG Polska
Oraz Philipsa 65Oled873 za 10500 zł z pakietem i zestaw Hue ( kosztuje 800 zł ) - gratis.
 

LookAss92PL

New member
Witam wszystkich, potrzebuje porady co do kupna tv, a konkretnie 2 telewizorow dla rodzicow.

Pierwszy ma stac w duzym pokoju, Siedzi sie ok 3-4m od tv. Oglada przewaznie 1-2 osoby, przy roznych okazjach rodzinnych grono sie powieksza. Siedzi sie na wprost odbiornika. Okna sa z lewej strony, ale to chyba nie ma duzego znaczenia. Tv bedzie stal na stojaku. Obecnie stoi stary tv grundig. Z racji tego, ze tv bedzie dla rodzicow nie sa wymagane szczyty technologii, odtwarzanie filmow/zdjec z USB i to chyba tyle. Do tv podlaczony jest dekoder HD z Vectry. Co do matryc oraz marki to nie ma znaczenia, wazne zeby to nie byl "no name". Glownym kryterium jest dlugowiecznosc TV. Najczesciej ogladana jest telewizja informacyjna oraz kanaly przyrodnicze. Wielkosc to max 43". Kwota to 2000-2500. Oczywiscie przy duzo lepszym modelu moglbym naciagnac budzet.

Drugi telewizor bedzie stal w malym pokoju. Siedzi sie ok 2m od TV. Telewizor dla mamy ma miec max 32". Siedzi sie na wprost, okna po lewej. Do tv bedzie podlaczony dekoder HD z Vectry. Oglada glownie seriale. Odtwarzanie filmow/zdjec z USB bedzie preferowana funkcja. Podobnie jak przy pierwszym tv, nie mam preferowanych marek czy matryc. Kwota to 1000. Nie wiem czy to nie za malo, ale moja mama na pytanie jaki chce tv powiedziala, za ma byc nie za drogi, prosty w obsludze i ma dlugo dzialac. Tak wiec zero szczegolow.

Za pomoc z gory dziekuje. Telewizory beda pewnie kupowane w markecie RTVeuroAGD, pracuje tam czlonek rodziny. Skorzystalem kiedys z pomocy tego forum i jestem bardzo zadowolony z udzielonych mi rad i pomocy. Teraz tez nie mam watpliwosci, ze taka pomoc otrzymam.
 

LukaszNDM

New member
Przy powyższych założeniach jaki tv byłby właściwy.
.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20 m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? z boku tylko do południa , są rolety
7.Jaki masz obecnie telewizor ? 37” toshiba lcd
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Android ,4K , HDR 10
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? dekoder vectry hd (w przyszłości UHD) streem z laptopa, x-box 360 w przyszłości x-box one lub PS4
10.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 5-6
11.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matowa
12.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? głównie sport ,piłka nożna , filmy.
13.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak
14.Czy zamierzasz grać w gry? raczej nie
15.Preferencje co do marki ? nie mam
16.Preferencje co do wielkości ? 55 - 65 cali***
17.Co Cię denerwuje w telewizorach ?*** za dużo tych bajerów
18.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? generalnie wieczorem
19.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5000 pln
20.Czy telewizor ma mieć 3D? nie***
21. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? raczej tak

jaka jest optymalna wielkość Tv do odległości 3m 55 czy jednak brać 65 ??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz extra modele w klasie :
- Philips 55PUS8602 za 4999 zł z kropkami kwantowymi.
- TCL 65C7006 za 4999 zł z pakietem gratis
 
Do góry