Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

jarom

New member
Wniosek płynacy z obserwacji:
Odległośc pomiędzy ekranem mojego telewizora, a kanapą to 5,60m. Telewizor jest 40 całowy. Z odległości mniejszej niż 5m daje sie ogladac tylko HD. Reszta poraża.
 

PRL

New member
Też miałem problem BV9 32" czy 37 BV8

Co prawda zaczołem czytać forum dopiero po zakupie telewizora ;), rozterki doszły zresztą też potem. Cała historia zakupu LCD jak widzę w stosunku do większości czytelników formum jest mało standradowa. Pojechałem z żoną zobaczyć do marketu jakiegoś CTR 29-32" bo mój Grundig 21" pada. Skończyło się jednak tak, że po ok. 1 godzinie wylądowałem w firmie LOCO z Olsztyna i wieczorem miałem już w domku SHARPA BV9.
Potem jeszcze bardziej się skomplikowało bo dowiedziełem się, że jak chcę to mi moga go wymienic bez problemu na SHARPA BV8 37".

Pozostał jednak BV9, który chodzi wspaniale nawet na dipolu z drutu miedzianego (niedługo może "n") i w sumie przy odległości 2-3 m jestem zadowlony że został.
Wcześniej myslałem o SONY może jakimś Samsungu ale teraz tylko SHARP :) kiedyś może kolejny większy :) z pełnym HD lub Plazma Paionieer (chba tak to się pisze).
Choć chętnie usłyszę od KIKI czy ten BV932 jest lepszy od BV837 do satelity z HD w pokoju z odległości do 3,5 m to i tak uważam że to jeden nie tylko z najlepszych LCD ale też jeden z najładniejszych - super wzornictwo.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

gatar

Active member
Bez reklam
PRL napisał:
Skończyło się jednak tak, że po ok. 1 godzinie wylądowałem w firmie LOCO z Olsztyna i wieczorem miałem już w domku SHARPA BV9.

uważam że to jeden nie tylko z najlepszych LCD ale też jeden z najładniejszych - super wzornictwo.
Pozdrawiam.

Ale Ty szybki jesteś :D
Pewnie to dobrze. Nie doświadczyłeś rozterek wyboru, który w bardziej "klinicznych" przypadkach trwa pewnie z rok lub dłużej. ;)
Zgadzam sie w pełni, że BV9 "gra: wysmienicie przy słabszych sygnałach oraz ma super wzornictwo, nie to co ten czarny lakier "fortepianowy" u Samsunga. ;)
 

jar.cin

New member
Witam Wszystkich serdecznie!
Dziękuję za Wasze opinie na temat wyboru pomiędzy formatem 32" a 37". Chodzi oczywiście o modele SHARP-a, a konkretnie rozważane były: LC37GA8E,
LC37BV8E,
LC32GA9E,
LC32BV9E.
Skoro jednak decydowałbym się na jeden z dwóch ostatnio wymienionych modeli, to czy nie warto byłoby dołożyć kilkaset PLN i zakupić LC32GD9E??? Może tuner naziemnej telewizji cyfrowej okaże się przydatny? Jeśli tak, to kiedy to może nastąpić?
Mam jeszcze kilka pytań, gdzie produkowane są takie modele SHARP-a, jak LC32: GA9E, BV9E oraz GD9E? Czy róznica pomiędzy modelami serii 8 i 9 wynikająca z krótszego czasu reakcji matrycy oraz systemu poprawy ostrości obrazu jest rzeczywiście zauważalna (w cenie na pewno jest zauważalna)?
Pewnie nie jeden z uczestników tego Forum powie, że uparłem się na SHARP-a i zarzuci mi to, że nie biore pod uwagę innych modeli, innych firm. Taki już jestem, jak mi coś przypadnie do gustu, to będę wybierał spośród danej gamy produktów, pozostałych nie biorąc pod uwagę. Jest to wynikiem poniekąd Waszych opinii, które są bardzo pochlebne na temat wszystkich modeli SHARP-a.
Ok, ostatnie pytanie. Interesuje mnie również kino domowe. Czy sensownym jest kupowanie kina domowego LG lub Samsunga, nawet jeśli posiada ono wyjście HDMI? Nie ukrywam, że zależy mi na dobrym przestrzennym dźwięku, ale z drugiej strony nie chcę wydawać kolejnej fortuny na kino domowe (wystarczy, że wykosztuję się na LCD). Jeśli nie takie kompaktowe kino domowe rodem z koreańskich firm, to jakie? Czy róznica pomiędzy sygnałem przesyłanym przez HDMI,a innym, zwykłym kablem, bedzie zauważalna?
Z góry dziękuję, za Wasze rady i opinie.
Serdecznie pozdrawiam, Marcin.
 

jar.cin

New member
Witam Wszystkich serdecznie!
Dziękuję za Wasze opinie na temat wyboru pomiędzy formatem 32" a 37". Chodzi oczywiście o modele SHARP-a, a konkretnie rozważane były: LC37GA8E,
LC37BV8E,
LC32GA9E,
LC32BV9E.
Skoro jednak decydowałbym się na jeden z dwóch ostatnio wymienionych modeli, to czy nie warto byłoby dołożyć kilkaset PLN i zakupić LC32GD9E??? Może tuner naziemnej telewizji cyfrowej okaże się przydatny? Jeśli tak, to kiedy to może nastąpić?
Mam jeszcze kilka pytań, gdzie produkowane są takie modele SHARP-a, jak LC32: GA9E, BV9E oraz GD9E? Czy róznica pomiędzy modelami serii 8 i 9 wynikająca z krótszego czasu reakcji matrycy oraz systemu poprawy ostrości obrazu jest rzeczywiście zauważalna (w cenie na pewno jest zauważalna)?
Pewnie nie jeden z uczestników tego Forum powie, że uparłem się na SHARP-a i zarzuci mi to, że nie biore pod uwagę innych modeli, innych firm. Taki już jestem, jak mi coś przypadnie do gustu, to będę wybierał spośród danej gamy produktów, pozostałych nie biorąc pod uwagę. Jest to wynikiem poniekąd Waszych opinii, które są bardzo pochlebne na temat wszystkich modeli SHARP-a.
Ok, ostatnie pytanie. Interesuje mnie również kino domowe. Czy sensownym jest kupowanie kina domowego LG lub Samsunga, nawet jeśli posiada ono wyjście HDMI? Nie ukrywam, że zależy mi na dobrym przestrzennym dźwięku, ale z drugiej strony nie chcę wydawać kolejnej fortuny na kino domowe (wystarczy, że wykosztuję się na LCD). Jeśli nie takie kompaktowe kino domowe rodem z koreańskich firm, to jakie? Czy róznica pomiędzy sygnałem przesyłanym przez HDMI,a innym, zwykłym kablem, bedzie zauważalna?
Z góry dziękuję, za Wasze rady i opinie.
Serdecznie pozdrawiam, Marcin.
 

jar.cin

New member
I jeszcze jedno,
Buszując po internecie natknąłem się na telewizorki LCD Toshiba. Co o nich sądzicie bo cenowo całkiem nieźle się prezentują na tle konkurencji zwłaszcza, gdy się porówna to, co one oferują. Szczególnie, moim zdaniem, warta uwagi jest seria WL66 i to zarówno 32", jak i 37". Skąd Toshiba bierze matryce do produkcji swoich LCD?
Pozdrawiam serdecznie, Marcin.
 

jar.cin

New member
Witam ponownie,
Czy kino domowe Pioneer DCS-360 z HDMI jest warte uwagi i czy dobrze bedzie współpracowało z LCD SHARP-a, np LC32GA9E? Czy moc 360W jest wystarczająca do pokoju 4x5 m? Pytam bo podobne zestawy LG, czy Samsunga oferują moc całego systemu rzędu 700-800W. Mankamentem tego Pioneera jest to, że nie odtwarza DVixów, ale czy to aż taki duży minus?
Pozdrawiam, Marcin.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Jar.cin--> jak karabin maszynowy :)
Sharp 32BV9 jest produkownay w Japonii (na moim tak jest napisane).
O Toshibach wymienionych przez Ciebie czytałem pochlebne opinie.
DCS-360 odtwarza divxy. http://www.pioneer.pl/pl/products/42/100/42/DCS-360/index.html Nie wiem jak z pl czcionką, ale sądzę , że tak. Odtwarzanie divx czasami sie przydaje. Oglądam takowe czasami, i dobrze "zrobiony" divx bywa lepszy od niejednego źle "zrobionego" filmu na dvd, zwłaszcza tego z gazety. Na BV9 divx wyglądaja dobrze. Jak gra DCS-360, najlepiej jak sam posłuchasz w jakims sklepie. Sądzę, że "na początek" wystarczy. Stereo z niego raczej zbyt dobre nie będzie, ale KD zapewne tak.
Ma hdmi, przydatne złącze.
 

aleksanderd

New member
gkozoduj napisał:
Witam,

Dużo piszecie o modelach 26'-32', a ja chce kupić 37', tylko nie wiem jaki... :confused:
Ma to być TV za kwotę do 4500zł z możliwie najlepszymi parametrami. Ogladałem następujace modele:
- Samsung LE37S71B (4253zł)
- LG 37LC2R (4219zł)
....może dołożyć 500zł i wybrać:
- Samsung LE37R72B (4999zł)
- Sharp LC-37GA8E (4699zł)

a może inne marki.... Philips, Panasonic, Sony, JVC..... :rolleyes:

W SAMSUNG'ach martwi mnie jedno wejście HDMI i nie wiem czy w przyszłości będzie można ten sygnał rozdzielić (myślę o podłączeniu n-ki i dvd przez HDMI), a w innych markach niski kontrast i trachę gorszy design.

Proszę o podpowiedzi. Mam czas do końca miesiąca na wybór. :confused:



Pójdz do MM albo rtveuroagd i zerknij na 37pf7411 albo 37pf7331 a zobaczysz rewelacyjna jakosc PIXEL PLUS. Ja chodziłem przez dwa miesiące zerkałem na samsunga r72 na Panasa na Sharpa i ostatecznie wybrałem Philipsa 7411. Obraz o niebo lepszy od pozostałych, tyle samo cyfrowych wejsc HDMI z HDCP. itp.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Po ostatniej obniżce Ceny Sharpa - 37 GE 1 uległy zmianom. I są oczywiście niższe . Sharp 46 xd1 - też jest nowa niższa cena .
Rewelacyjna cena będzie też na 37 Toshiba Full HD.

aleksandersd - Ja wybrałbym zdecydowanie ..... JVC 37 R 71 za 5299 zł
Ten spelni Twoje oczekiwania na długie, długie lata.
Samsung 40 N 71 - gra wręcz koncertowo , a jeśli potrzebny do komputera - to nie ma lepszego, jakość cudowna .
Jeśli idzie o ceny to wczoraj Panasonic obniżył - znacznie na plazmy, a w wielkości 37" plazma Panasonica należy do absolutnej czołówki światowej.
I przy mniejszych odległościach warto ją skonfrontować z LCD

pozdrawiam
 

gkozoduj

New member
kiki napisał:
Ja wybrałbym zdecydowanie ..... JVC 37 R 71 za 5299 zł
Ten spelni Twoje oczekiwania na długie, długie lata.

Czy ktoś już kupił ten model, a może znacie podstawowe parametry tego TV (kontrast, kąty, czas reakcji itp.) Ja chyba zdecyduję się na SAMSUNG'a LE37S71B (4253zł), choć zawsze myślałem o JVC, ale trzeba dołożyć 1150zł - czy warto??:?:
 

butryk

New member
AstroCD napisał:
Przyłączam się do pytania.

Planuje zakup LCD 37", bo i taki rozmiar uznałem za najbardziej rozsądny obcenie w zakupie do mieszkania z dużym pokojem.
Odwiedzając większe sklepy typu Media, Saturn, RTV, trudno coś wybrać bo wybór jest bardzo duży. Jeśli jednak chce się wydac 5000 na TV, to trzeba dobrze wybrać.

LCD planuje podłączyć do Cyfry i komputera dla HD. W przyszłości do "n", ale to dopiero na wiosne, jak poprawią, bo jak na razie to źle działający syf.
Proponuję dołożyć jeszcze te 1600zł i kupić toshiba (chyba jedyny tak tani tv 37" full hd.Oto link http://digitalo.pl/product_info.php/cPath/54_71/products_id/1137
Pozdrawiam
 

butryk

New member
"chyba" dobra toshiba 37WL67Z full hd

roslonp napisał:
witam polecam TOSHIBE 37WL66 w cenie 5300 lub w pełnej HD AMOI za 7000. Co do TOSHIBY mam od tygodnia 32 i jestem zadowolony ma dwa HDMI a AMOI widziałem jak gra to rewelacjia.
Naprawdę obejrzyjcie sobie tę Toshibę 37WL67Z(6599zł)-telewizorek warty zastanowienia-dość niska cena jak na full hd- 2 hdmi(hdcp),Czas reakcji: 8 msec. Kąt widzenia: 178º Gwarancja 24 ,oto link
http://digitalo.pl/product_info.php/cPath/54_71/products_id/1137
Pozdrawiam.Ps jak ktoś ją kupi proszę o krótki komentarz obcowania z "n"-chodzi mi głównie o podłączenie programów hd przez hdmi
 

Gregys

New member
Witam

Jestem nowy na forum - pozdrawiam wszystkich serdecznie.
@butryk: ten tv ma 1080i a wszyscy dążą do 1080p (o ile lektura tego forum coś mi dała i dobrze zrozumiałem terminy i pojęcia podstawowe ;))
 

gatar

Active member
Bez reklam
miro72 napisał:
pomozcie jaki mam kupic lcd 32 zastanawiam sie nad sony V2000 jvcx70 sharp bv9 moze jakis inny odpiszcie prosze o rade
Najlepiej jak byś mógł obejrzeć jak "wybrańcy grają" w miejsu docelowym.
Jeąli nie możesz to bierz Sharpa. :)
 
Do góry