Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

szkari

New member
Witam

Jestem na kupnie telewizora LCD 37' (bo plazmy mi wszyscy odradzają, bo podobno się wypalają piksele, a telewizor ma służyć na długie lata). Sygnał mam z kablówki, ale nie wykluczone że kiedyś przeniose się na "n-ke". Cena telewizora to max. 6000zł i tu pojawia się problem: czytam to forum od dłuższego czasu, przeglądam, spisuje modele i ide do sklepu je pooglądać. Wiele razy wymieniany jest model Samsunga 37' LE37R72B, dużo ludzi do poleca i ogólnie wszyscy mówią że to git telewizor. Ja natomiast uważam zupełnie inaczej, widziałem ten tv w sklepie i obraz zupełnie mi sie nie podoba, taki kremowy strasznie, widać wszystkie niedoskonałości. Wogóle wszystkie samsungi tak mają. Oczywiście nie przy obraznie HD tylko przy zwykłej kablówce.
Ja natomiast szukam TV który będzie dobrze wyglądał dobrze przy obrazie z kablówki (na razie) i w przyszłości przy sygnale HD. Zamierzam też do niego podłączyć obraz z komputera przez D-SUB oraz ogladac filmy na DVD i DivXie, co ma także istotne znaczenie. Jestem w zupełnej kropce.
 

jaroslavus

New member
czerń

Wydaje mi się, że czerń nie zależy aż tak od źródła, jak od ustawień tv i jakości matrycy i elektroniki. Spróbuj sobie pogrzebać w menu w różnych tv. Co do czerni i chyba wogóle jako lcd chwalony jest loewe oraz sharp i JVC.
 

Tai Chi

New member
Ponawiam i proszę o pomoc

Rafciq napisał:
Witam,
Co wybrać Samsung-a LE26R72 czy Philips-a 26PF7321?
Jestem "cenowo" przekonany do Samsunga ale może są argumenty które mnie przekonają do Philipsa.
Będę wdzięczny za każdą opinię i podpowiedz.

Witam Was,
troszkę po forum pochodziłem i niestety wszędzie wszycy kupuja 32 cale lub wiecej, a ja mam 2 metry do TV i wydaje mi sie że 32 cale to za dużo. Zastanawiam się własnie nad dwoma 26" typami i jeśli ktoś by mógł mi pomóc w wyborze to było by pięknie. A więc czy warto zapłacić za
Philips 26PF7321 - 3185 PLN
czy może lepiej wybrać tańszego Samsunga LE26R72B za 2687 PLN??

Może polecicie cos innego??

Pozdrawiam
 

jarwisz

New member
Bez reklam
witam
jak widać są to porównywalne LCD
róznica minimalna na korzyść Samsunga to kontrast i wejscie PC /może okazać się przydatne/ oraz jak piszecie cena
za Philipsem przemawia pixelplus oraz drugie HDMI

ja mimo to brałbym Samsunga


pozd
 

Tai Chi

New member
jarwisz dziękuję za "pomocną dłoń". W gąszczu dostępnych LCD ciężko się nowicjuszowi połapać. Dodam, że LCD będzie wykorzystywane do oglądania TV z kabla, niebawem premiera Gothica3 więc będzie też podłączony do komputera. Poza tym do wraz z LCD zakupie DVD.

Patrząc w przyszłość nasówa mi się pytanie. Czy te 26 cali to rozsądne minimum do HD czy raczej za mało. Myślę o tym żeby w bliżej nieokreslonej przyszłości zakupić n-kę lub inny sygnał operatora z obrazem HD.

Jeśli ktoś z Was mógłby wyrazić swoje zdanie i pomóc nowicjuszowi ....

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

jarwisz

New member
Bez reklam
tu nawet nie chodzi o "n"-kę - jak wystarcza Ci ekran 26" to OK
ja w każdym razie brałbym większy,dużo większy.
Ewentualnie kup teraz 26 a za 2-3 latka kupisz kolosa

pozd
 

ww-05

New member
poczekać na nowe technologie

Tai Chi napisał:
jarwisz

Patrząc w przyszłość nasówa mi się pytanie. Czy te 26 cali to rozsądne minimum do HD czy raczej za mało. Myślę o tym żeby w bliżej nieokreslonej przyszłości zakupić n-kę lub inny sygnał operatora z obrazem HD.

Jeśli ktoś z Was mógłby wyrazić swoje zdanie i pomóc nowicjuszowi ....

Pozdrawiam
1.Sprzęt LCD tanieje dość szybko - jak możesz to czekaj
2.W przyszłym roku być może zadebiutują już nowe technologie LaserTV i TVSED z o wiele lepszym odwzorowaniem kolorów - tym bardziej warto poczekać
3.Jak już musisz to staraj się kupić coś w miarę taniego i dobrego, co zadowoli Cię jeszcze po wejściu tych nowych technologii. Wydawanie teraz dużej kasy na prawdopodobnie "schyłkowe" technologie nie ma moim zdaniem większego sensu.
4.Tak więc może na razie kupić większy monitor LCD do komputera niż nowy TV LCD...?
 

Tai Chi

New member
Dziękuję Wam za porady. Co do "musu" to w listopadzie chce nabić trochę kosztów. Wybrałem do tego zadania 26" LCD :). Ci co maja swoje firmy wiedzą o co chodzi.

Co do nowych technologii to kiedy można na nie liczyć?? Niestety mają one jedna podstawową wadę. Trzeba za nie w początkowym okresie bardzo bardzo słono płacić. Dopiero po paru miesiącach ceny normalnieją do akceptowalnego poziomu, dostępnego dla rozsądnych ludzi. Tak więc chyba jednak zainwestuje w tą "schyłkową technologię" (he he) tyle tylko, że może faktycznie postaram się znaleźć cos tańszego niż philips 26" za 3200 PLN. Chyba jednak skusze sie na tego samsunga LE26R72. Z drugiej strony to będzie jednak zakup na parę lat więc wolałbym dołożyć preset złotych i mieć coś co jest po prostu lepsze niż gorsze.



Jeśli ktoś miał do czynienia z tymi monitorami to będę wdzięczny za przelanie w tym tamacie swojej opini w posta :). Może błednie zakładam,ze moje typy są "trafione". Może polecicie cos innego....



Co do monitora LCD do komputera to już mam 17" i zmieniać na razie nie bedę.



Pozdrawiam
 

semaisa

New member
Lcd 32 Konkretny wybor.

Witam.
Zglaszam sie z prożbą o to aby specjaliscie doradzili mi co do zakupu LCD.
1. Pokój 3,5 x 3,5 metra
2. Kablówka
3. Do 3000zł z haczykiem w postaci do 200zł ;p
4. Do podłaczenia Pc , DVD
5. Pokój posiada jedno standardowe okno z tym ze zainstalowalem ''Zasłone'' ?
6. Odległość od ekranu: około 3m
7. Ogladadam Tv o każdej porze dnia.
8. Przeznaczenie dla 1 osoby.
9. Mam zamiar korzystac z technologii HD.
10.Posiadany tv: 17' In PC ;]

pozdrawiam !
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
nie wystarczy na telewizor który można polecić.
Jedynie 32 s 71 i 32 lg lc 2 są w Twoim kręgu zainteresowań.
Alu tu sam musisz wybrać.
pozdrawiam
 

kernit1

New member
kiki napisał:
witam
nie wystarczy na telewizor który można polecić.
Jedynie 32 s 71 i 32 lg lc 2 są w Twoim kręgu zainteresowań.
Alu tu sam musisz wybrać.
pozdrawiam

Widziałem jeszcze Panasonica 32le60 w RTVEuro AGD w promocji za 2750 pln oraz Sharpa 32p70e podajże w tym samym sklepie lub w MM za 2800 pln. Może te by były lepsze, ale musiał by się wypowiedzieć ktoś kto miał z nimi do czynienia np. Kiki.
 

albert123

New member
Ktory LCD lepszy?

Witam wszystkich!
Jestem juz na etapie wyboru konkretnego modelu tv LCD. Wydaje mi sie ze powinien miec co najmniej 40 cali (odl. ok. 3 m.)
Po przeczytaniu wielu postow wybralem kilka typow.
Czy moglibyscie mi doradzic ktory bedzie najlepiej spisywal sie w moich warunkach glownie bede ogladal cyfre+ i dvd moze kiedys ps3. Mam tez pytanie do Kikiego. Wiem ze sprzedajesz i organizujesz pokazy. Czy jest mozliwosc takiej prezentacji w krakowie i ew. kiedy?
A oto moje typy:
Samsung 40" LE40F71B,40m71 lub 40n71
SHARP LC-42XD1E
JVC 40S70
Z gory dziekuje za pomoc
pozdrawiam
 

gugol

New member
Philips

Cz,
ja nabylem ostatnio LCD Philipsa 42pf7420 i goraco polecam. Cena moze jest ciut wyższa niz w Szajsungach i LShitach ( ok 7 tys ) ale wierz mi warto.. Oblukaj temat na stronie producenta i porownaj....
pozdr
 

alterna2005

New member
Panasonic tx 32le60p

witam ! od miesiąca jestem posiadaczem tego modelu , kupiłem go przez allegro , za 3300zł . Głównie służy mi do ogladania tv odległosc 2,5 m, sygnał z kablówki upc [ obraz nie jest żyleta, bo to sygnał naziemny ale jest ok. bałem sie przy zakupie ze bedzie dużo gorzej ale za to przez dvd jest super. Chciałem sie podzielic ta informacja z innymi kupujacymi bo sam przed zakupem korzystałem z porad na forum...:confused:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
sprawdzić mozna wszystko.
Sharp 32 P 50 jest w rozdzielczości 940 - ma matrycę Palowską.
Panasonic w tych telewizorach korztysta z różnych matryc. W swojej klasie cenowej wystarczy .
Oczywiscie do porównania można go wziąć również.
Ale klasa cenowa w dalszym ciagu - nie ta. Tu nie zawsze będziesz zadowolony.
pozdrawiam
 

mer123

New member
TV LCD- co kupic??

WITAM wszystkich na forum.
Kupiłem konsole x-boxa 360 i potrzebuje czegoś do poprawy jakości obrazu(mam stare tv sprzed 5 lat)

Mam kilka pytań odnosnie tv lcd - a dokłaniej , chodzi mi o to :
-jaka firme wybrac??
-co kupić ??
-gdzie kupić ??
-czy oplaca sie sprowadzac tv z za granicy?? slyszalem ze moga byc jakies problemy jezeli kupi sie tv ze stanow bo maja tam jakies inne czestotliwosci czy cos takiego;)

Nie dysponuje gotowka na plazme ale na lcd powinno wystarzyc
Chcialbym zamknac sie w granicy 3tys. zl
Nie wiem czy lepiej kupic wieksze tv czy mniejszy z wieksza rozdzielczoscia
Przede wszystkim bedzie to tv do gier . Telewizje ogladam rzadko , moze czasem wrzuce cos fajnego na dvd.

Pomozcie
 

GDA

New member
Generalnie na każde swoje pytanie znajdziesz odpowiedź na forum ale siłą rzeczy w różnych tematach - kazdy model ma swój temat,
kwota 3000 zł to niezbędne minimum i raczej polecałbym trochę ją zawyżyć - nie kupujesz TV co miesiąc tylko na klkanaście lat takze lepiej wydać więcej teraz niź za kilka miesiecy żałować że kupiłeś coś "słabszego"

gdzie kupić? poszukaj np tutaj www.ceneo.pl lub www.skapiec.pl - porównaj sobie rożne modele i firmy w widełkach ceny jąką dysponujesz,
z zagranicy nie opłaca się ściągać z powodu braku gwarancji

osobiście polecam mój wybór Panasonic 32LX60P (3500 zł w promocji) temat o nim znajdziesz na forum oczywiście, stosunek cena > funkcjonalność jest znakomity
 
Do góry