Jakie DVD z DIVX

deniro24

Member
Bez reklam
Po kilku godzinach testowania ogólne wrażenia pozytywne. Obsługa Xvid/DivX narazie wzorowa - wszystkie Xvidy, które wieszały się na Pioneer DV600 idą na 880 bez żadnego problemu. Obsługa napisów, podobnie jak w poprzednim modelu - 780HX - idealna. Natomiast troszeczkę gorzej wygląda obsługa nagrywanych płyt dvd dwuwarstwowych. Niektóre płyty ładuję się o wiele dłużęj niż np. na DV600.

aneks niestety nie pomogę Ci bo nie mam pendrive'a.

Pozdrawiam.
 

bithmore

New member
Pytanie dla posiadaczy fergusona 880.
czy jesli pod usb podepne dysk twardy w kieszeni zewn. to odczyta partycje NTFS? czy trzeba fat32 koniecznie miec. Moglby ktos to sprawdzic? no i pytanie jak ogolnie spisuje sie to dvd, warte tak samo jak wersja 780 ?
 

maciej_s20

New member
bithmore napisał:
Pytanie dla posiadaczy fergusona 880.
czy jesli pod usb podepne dysk twardy w kieszeni zewn. to odczyta partycje NTFS? czy trzeba fat32 koniecznie miec.

Opisałem już w innym wątku: NTFS nie działa. Musi być Fat lub Fat32.
 

Markuss1

New member
Dzik84 napisał:
Upscalling Panowie i Panie!!! Jak to wygląda na dużym full hd?? Porównywalnie z Pioneerem 400/600?!?!?!?!?! HALO?!

Na dobrych płytkach dvd (filmy oryginalne) efekt upscalingu naprawdę niczego sobie. Mam tv Pioneer model sx5080d i nawet na gazetowym wydaniu filmu na dvd obraz naprawdę miodzio (kabelek hdmi mam za 20 zł....)
Na divix-ach tak sobie, ale wiadomo, że z pustego to i Salomon nie naleje!

Ogólnie dvd całkiem fajne, ale ma pewną wadę: nie widzi pena 8GB.
Np 4GB i mniejsze trybi bez problemu. Nie wiem czy chodzi o markę pamięci (Kingston), czy raczej jest to niedopracowanie softu tego dvd...
 

panjacek

New member
Zarówno Encoder Microsoftu jak i Codec 6.8 DiviX potrafią przygotować materiał w rozdzielczości HD 1920x1080, czyli w pełnej jakości Full HD. Nawet przed kilkoma miesiącami podałem linki do moich próbek. Pliki WMV HD oraz DivX HD można zapisać na płytach DVD. Mieści się ok godziny matereiłu w doskonałej jakości.
Moje pytanie jest takie: czy ten Ferguson odtworzy płytę DVD z takim zapisem?

Pozdrawiam panjacek
 

Markuss1

New member
panjacek napisał:
Zarówno Encoder Microsoftu jak i Codec 6.8 DiviX potrafią przygotować materiał w rozdzielczości HD 1920x1080, czyli w pełnej jakości Full HD. Nawet przed kilkoma miesiącami podałem linki do moich próbek. Pliki WMV HD oraz DivX HD można zapisać na płytach DVD. Mieści się ok godziny matereiłu w doskonałej jakości.
Moje pytanie jest takie: czy ten Ferguson odtworzy płytę DVD z takim zapisem?

Pozdrawiam panjacek

Podaj linki do takich próbek, to nagram je i sprawdzę...
 

jaceniek

New member
panjacek napisał:
Zarówno Encoder Microsoftu jak i Codec 6.8 DiviX potrafią przygotować materiał w rozdzielczości HD 1920x1080, czyli w pełnej jakości Full HD. Nawet przed kilkoma miesiącami podałem linki do moich próbek. Pliki WMV HD oraz DivX HD można zapisać na płytach DVD. Mieści się ok godziny matereiłu w doskonałej jakości.
Moje pytanie jest takie: czy ten Ferguson odtworzy płytę DVD z takim zapisem?

Pozdrawiam panjacek

Do końca wyczerpałeś moją mysl. O to mi chodziło :)

Tu masz linki
 
Ostatnia edycja:

Markuss1

New member
jaceniek napisał:
Do końca wyczerpałeś moją mysl. O to mi chodziło :)

Tu masz linki

Ściągnąłem z tego linka próbkę wmv 720p - niestety wyskakuje hasło "nieobsługiwana rozdzielczość video" (obojetne czy na penie, czy płytce jest ten plik).
1080p nie próbowałem, ale chyba tym bardziej nie obsłuży...

Natomiast plików DIVIX HD nie widzę w tym linku, a sam jestem ciekaw czy da radę...
 

BaRiBaL

Member
Dzik84 napisał:
Upscalling Panowie i Panie!!! Jak to wygląda na dużym full hd?? Porównywalnie z Pioneerem 400/600?!?!?!?!?! HALO?!

Wyglada bardzo dobrze na plazmie panasa 42" - porownywalnie z upscalingiem w PS3 a wiadomo, ze ten jest naprawde niezly. Niestety nie mam porownania z pionkami.
Wkurza tylko, ze do dysku przenosniego podlaczanego via USB musi byc dodatkowe zasilanie, ot w wymienionym juz Playstation3 nie potrzeba dodatkowego zasilania by konsola widziala dysk i odtwarzala divXy.
Ja z zakupu jestem bardzo zadowolony, co prawda kupilem tego ferdka glownie po to by corcia mogla go katowac bajkami na dvd czy w divx/xvid zamiast czytnik konsoli, ale i samemu pewnie czasem cos moze obejrze jak nie bedzie doplywu nowosci na BD :)
 

deniro24

Member
Bez reklam
panjacek nie ma stacjonarnego odtwarzacza dvd na rynku europejskim, który odtworzy plik w większej rożdzielczośći niż Pal, więc ani WMVHD alni DivXHD nie pójdą również na Fergusonie 880.

W odpowiedzi na pytania o upscaling to czysto subietywnie odniosę się do upscalingu Fergusona w porównaniu do Pioneer'a DV600. Oba odtwarzacze stoją u mnie obok siebie, więc oczywiście sprawdziłem tą kwestię. Wydaje mi się, że DV600 odrobinę lepiej upscaluje niż 880. Obraz z Pioneer'a - trochę, ale jednak - jest ostrzejszy na wszystkich rozdzielczościach (720p, 1080i, 1080p). Wydaje mi się, że Samsung 1080P7 (któreo już sprzedałęm) również dawał odrobinę ostrzejszy obraz niż nowy Ferguson. Sprawdzane na plażmie Samsunga 42Q91 oraz lcd Samsunga 40F86, kabel hdmi Tech+Link z serii WiresCR. Są to oczywiście moje subiektywne spostrzeżenia. Natomist mi Ferguson miał służyć tylko i wyłącznie do filmów Xvid/DivX i tutaj wyprzedza o kilka długośći wszystkie odtwarzacze dvd które do tej pory miałem/mam (obsługa napisów i "trudnych" kodeków).

Pozdrawiam.
 

Markuss1

New member
Markuss1 napisał:
Ściągnąłem z tego linka próbkę wmv 720p - niestety wyskakuje hasło "nieobsługiwana rozdzielczość video" (obojetne czy na penie, czy płytce jest ten plik).
1080p nie próbowałem, ale chyba tym bardziej nie obsłuży...

Natomiast plików DIVIX HD nie widzę w tym linku, a sam jestem ciekaw czy da radę...

Znalazłem już w sieci próbki do HD DIVX i ten sam efekt, tzn. "nieobsługiwana rozdzielczość video" - już przy 720p.
Idzie tylko sam dźwięk...
 

Markuss1

New member
CyRuS napisał:
Tez sprawdzalem z dokladnie takim samym rezultatem. Czyli informacje o obsludze WMV v9 oraz VC-1 to czysty marketing?

Raczej to nie marketing, bo przecież "zwykłe" WMV odtwarza. Nie mylmy go z WMV w postaci HD - to zupełnie inna bajka i żeby to odtworzyć potrzebny procesor z większą mocą obliczeniową, a takiego ten ferdek niestety nie posiada..
 

xform

Member
Witam, doczytałem gdzieś o przydługawym ładowaniu zdjęć w Fergusonie 880 w dużych rozdzielczościach w porównaniu np. z Pionkiem 600 - czy może ktoś potwierdzić/zbadać ten temat??
 
Do góry