Jakie DVD z DIVX

Storm

New member
Okay!!!

Don ma rację. Jak zależy ci na prestiżu i oglądaniu płytek DVD to weź panasa a jak chcesz oglądać xvidy to kup sobie dvd no name.
 

fomicz

Member
I o to generalnie chodzilo. Dosc duzo roznych rzeczy mam w Avi, wiec wszystko teraz zalezu od tego 'co wczesniej zdobede' ;)

Zakupilem Fegusona, co prawda 770 a nie 780 bo nie mieli 780 w MM. Kupilem ostatnia sztuke. Na razie podlaczylem i oejrzalem chwilke DVD - jaosc znakomita, raczej nic nie mozna zarzucic.
Jedyne zastrzezenie - pilot - no coz widac od razu, ze to nie sa odtwarzacze z wyzszej polki.
 

Storm

New member
Ferguson Made in Poland !!!

Bardzo gorąco polecam DVD w cenie 315zł Ferguson nowy model D-780 HX. Przetworniki i elektronika prawie identyczna jak w Denonie DVD-1920, napęd Philipsa, czytnik laserowy Sony. Odtwarzacz czyta polską czcionkę w txt ma wejście USB o oraz port HDMI ( skalowanie obrazu do 1080i). Pioneer DV-400 to przy nim zabawką i trzeba na własnę ryzyko bawić się we wgrywanie spolszczonego softu np Gufiaka. Ferguson udostępnia własne aktualizacje. Rekomendacja Kino Domowe 5 gwiazdek !!!:)
 
Ostatnia edycja:

mobyk

New member
Witam
Czy ktoś mi by wytłumaczyć na czym polega
Storm napisał:
ma wejście USB o oraz port HDMI ( skalowanie obrazu do 1080i).
-czy obraz będzie lepszy niż przez złącze euro
-dajmy ze filmy mam nagrane avi (dvix) słabszej jakości -to poprawi obraz
PS. Oczywiście posiadam telewizor LCD wyciem Hdmi
pozdro
 

Storm

New member
HDMI revolution !!!

HDMI to najlepszy dostępny w tej chwili interfejs na rynku A/V. Jest to połączenie cyfrowe specjalnie opracowane pod kątem sygnałów HDTV przez firmę Silicon Image USA. Oprócz możliwości przesyłania sygnały 1080P przesyła również wielokanałowy dzwięk 7.1. Żadne połączenia analogowe nie może równąć się z HDMI !!!
 
Ostatnia edycja:

dinderi

New member
Storm napisał:
elektronika prawie identyczna jak w Denonie DVD-1920, napęd Philipsa, czytnik laserowy Sony.
Ferguson ma elektronike i mechanike prawie identyczną z innymi odtwarzaczami dvd opartymi na chipie MTK - Philips, Yamaha, Pioneer, Onkyo, ale i cala masa tzw no-name. Czytnik laserowy "Sony" produkuje firma Light-On.
Wydawało mi się, ze ktoś pisał, ze "MTK to kiepski i tani chinski cip, nie to co superamerykański, najlepszy na świecie cip denona", ale nie pamiętam co to był za fachowiec.
 

Storm

New member
Ręce opadają !!!

Człowieku do ciebie nic nie trafia normalnie żadne argumenty. Jesteś jak beton za komuny. Piszesz takie banialuki, że włosy na głowie stają. Czepiasz się każdej mojej wypowiedzi. Daj se człowieku trochę luzu.
 

don111

Banned
cholera ten czytnik w Fergusonie może być nawet no-name, mniejsza o to ale mam przypadek że nagrywarka w kompie ledwo ładuje jedną płytkę nagraną przez siebie, a tymczasem Ferugoson odtwarza ja szybko i sprawnie (zacina się tylko w jednym miejscu - tam gdzie błędy CRC bo jest źle wypalona) :D
 

deniro24

Member
Bez reklam
don111 mi Ferguson łyknął bez problemu płytkę, z którą wszystkie odtwarzacze które mam w domu (plus nagrywarka w kompie) mają problemy z odtwarzaniem. A już myślałem, że będę musiał ponownie zaciągnąć serię Rocco Ravishes Ibiza...:p

Pozdrawiam.
 

dinderi

New member
Storm napisał:
Człowieku do ciebie nic nie trafia normalnie żadne argumenty. Jesteś jak beton za komuny. Piszesz takie banialuki, że włosy na głowie stają. Czepiasz się każdej mojej wypowiedzi. Daj se człowieku trochę luzu.
Człowieku, piszesz nieprawdę, dlatego się czepiam. Podajesz nieprawdziwe informacje więc musisz liczyć się z ich weryfikacją. Nie wiem skąd czerpiesz swoje wiadomosci, ale napewno nie jest to dobre źródło. W ten sposób wprowadzasz czytających w błąd.
Twierdzisz, ze Ferguson jest identyczny hardwarowo z Denonem, a to nie prawda. Tak samo, jak nie prawdą jest wiele z Twoich wczesniejszych wypowiedzi. Wciskasz ludziom kit, a nie na tym chyba polega "pomoc" w dylemacie zakupu, do celu którego służy to forum.
I prosze minie nie obrazac, bo przestaje mnie to bawic. Przesledzilem Twoje posty i potwierdza się niestety, ze kazdy kto podważa Twoje wypowiedzi, moze liczyć jedynie na inwektywy. Zachowujesz się jak zwykłe dziecko neo.
A co do napędu Fergusona, mogę o nim wyrazic się tylko w superlatywach. Po ostatnich testach jakie poczyniłem moge subiektywnie potwierdzić, ze odtwarzacz ten moze spokojnie konkurować z dużo droższymi.
A moje niekóre, wczesniejsze wypowiedzi na temat odtwarzaczy opartych na MTKu - jesli się ktos nie domyslił - były utrzymane w tonie ironicznym, wywołanym niektórymi opiniami, niektórych userów.
 
Ostatnia edycja:

Storm

New member
Odp.

:mrgreen: Kończę człowieku z tobą konwersację bo tak naprawdę to już nie ma sensu. Bajarantem to jesteś ty i to naprawdę wielkim. Siejesz taką popelinę na tym forum że szok !!!!!!!!! Nie chcę tego nawet komentować. Ciesz się swoim prymitywnym pionkiem DV400 którego trzeba non stop usprawniać i nam nie wciskaj prymitywnego kitu. I tak Ferguson jest lepszy od twojego podstwowego Pioneera.:mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

Storm

New member
Information for dinderi !!!

Kolego ja swoje informację mam z wiarygodnych źródeł min. z takiej zaj... prasy jak Audio, Hi-Fi, Kino domowe plus inne fachowe czasopisma a nie jakieś tam powielany banialuki zasłyszane w stajni twojego mentora pana G !!!
 
Ostatnia edycja:

fomicz

Member
Po kilku dniach uzywania Fergusona 770 kilka moich spostrzezen.
1.Wgralem do 770 soft z 780 i dziala ok, jedynie wyswietlacz pokazuje glupoty bo sa roznice w wielkosci wyswietlacza.
2.Odtwarzalem AVIki z USB - nie zauwazylem zacinania sie czy problemow z odczytem, mimo, ze USB jest tylko 1.1 (jedyny problem jest z szybkim przewijaniem - na plytach nie ma tego problemu).
3.Odtwarzanie z plyty ok, zadnych problemow. Jedynie samo wczytywanie plyty i filmu chwile trwa.
4.Mam zastrzezenie uzytkowe: dobrze byloby, gdyby po wylaczeniu DVD w trakcie odtwarzania filmu, po ponownym wlaczeniu odtwarzacz wracal do momentu w ktorym zostalo to przerwane.
 

at0m

New member
Ze specyfikacji znalezionej w internecie wynika, że nowy Ferguson D-880HX nie bedzie miał wyjscia analogowego 5.1. Czy ktoś może potwierdzić tą informację?

A juz myślałem, ze kupie sobie "idealny" odtwarzacz DVD/DIVX :???:
 

dinderi

New member
fomicz napisał:
2.Odtwarzalem AVIki z USB - nie zauwazylem zacinania sie czy problemow z odczytem, mimo, ze USB jest tylko 1.1 (jedyny problem jest z szybkim przewijaniem - na plytach nie ma tego problemu).
To jest ograniczenie, ktore wprowadzono programowo nawet w odtwarzaczach, mających procesor obsługujący 2.0 (Np. Pioneer dv400 i dv600) Mozna sie tylko domyslać, dlaczego ograniczono port USB do 1.1 pomimo, ze technicznie nic nie stoi na przeszkodzie by dzialalo 2.0. Tak jak przy odtwarzaniu filmu avi z USB, to nie ma takiego wielkiego znaczenia, bo zazwyczaj nie mają one wielkiego bitratu i strumien danych nie musi byc az tak szybki, to jak zauwazyłeś przewijanie jest dość wolne, co moze wynikac wlasnie z przepustowosci portu 1.1.

fomicz napisał:
4.Mam zastrzezenie uzytkowe: dobrze byloby, gdyby po wylaczeniu DVD w trakcie odtwarzania filmu, po ponownym wlaczeniu odtwarzacz wracal do momentu w ktorym zostalo to przerwane.
Dla materiału DVD wprowadzenie tej funkcji wymaga trochę zachodu, ale jest do zrobienia. Gorzej z divxami, jak dotad nie udało sie nikomu tego zrobić. Napisz do Weisa z forum www.divx.pl. On siedzi w Fergusonach, moze będzie umiał to zrobić.
 
Ostatnia edycja:

fomicz

Member
dinderi napisał:
Dla materiału DVD wprowadzenie tej funkcji wymaga trochę zachodu, ale jest do zrobienia. Gorzej z divxami, jak dotad nie udało sie nikomu tego zrobić. Napisz do Weisa z forum www.divx.pl. On siedzi w Fergusonach, moze będzie umiał to zrobić.
Manta (Prince)tak miala, ze jak wylaczylem ja pilotem w trakcie odtwarzania to po ponownym wlaczeniu zaczynala odwtarzanie w miejscu w ktorym byla w trakcie wylaczenia.
Mam wlasnie zmodyfikowany przez Wajsa soft do ferdka i pewnie gdyby to bylo mozliwe to juz by bylo zaimplementowane.
 
Ostatnia edycja:

dinderi

New member
fomicz napisał:
Mam wlasnie zmodyfikowany przez Wajsa soft do ferdka i pewnie gdyby to bylo mozliwe to juz by bylo zaimplementowane.
To jest możliwe. Kwestia tylko tego, czy osoba robiąca modyfikacje ma odpowiednia wiedzę i potrafi, czy nie :)
Prawie wszystkie odtwarzacze na MTK mają tą funkcję :) I zazwyczaj pamiętaja, bodaj 5 ostatnio odtwarzanych płyt z materiałem DVD. Przyznam, ze trochę mnie zaskoczyłeś informacja, ze Twój Ferguson jej nie ma. Czy na oryginalnym sofcie, tez to nie działa?
 
Ostatnia edycja:
Do góry