Jakie DVD z DIVX

przemasg

New member
A co z Samsungiem?

Witam

Na stronie AudioVideo znalazłem ranking przetestowanego sprzętu:

http://www.av.com.pl/rankings/Ranking 12-07.pdf

Jest tam na stronie 2 zestawienie odtwarzaczy wielokanałowych, w klasie C jest Samsung DVD-HD950. Ponoć dobry ale nie można go już kupić.
Na stronie Samsunga jest teraz DVD-1080P7 - czy to będzie tak dobre jak poprzednik?
 

Firestorm

New member
Jak z wykorzystaniem powierzchni ekranu?

Witam.Korzystając z okazji i ,żeby nie zaśmiecać podepnę się do tego watku. Mianowicie mam tv Panasonica 37PV7 i tymczasowo jeszcze Bellwooda 301 (bez U).Oglądając "dvixy" zastanawia mnie jedna rzecz.Otóż rózne filmy zajmują rożnę powierzchnie ekranu.Niektóre całkiem dobrze dopasowuja sie do powierzchni ekranu inne zas wyświetlane sa tak ,że trzeba powiększyć obraz za pomocą zoomu bo wyświetlany obraz jest po prostu mały (albo w pionie albo w poziomie). Czy jak zmienię na lepsze DVD ,takie ze skalowaniem do formatu 1080 ,będzie mozliwe lepsze wykozystanie ekranu? Tak by nie trzeba było wł, opcji zoom?Może mi to ktoś wyjaśnić?Pozdrawiam.:confused:
 

Firestorm

New member
Panowie ,napisze mi ktoś coś odnośnie powyzszego postu .I ogólnie jakie różnice czekają mnie po zmianie bellwooda na lepsze DVD?
 

deniro24

Member
Bez reklam
No i kupiłem dzisiaj Fergusona 7800 w... lombardzie. Cena 190zł. Zaraz zaczynam go testować i porównywać z DV600 i Samsungiem 1080P7. Słyżyć mi będzie na codzień tylko do avików (przyznam szczerze, że Xbox1 jest dla mnie pod tym względem trochę uciążliwy). Pioneera już definitywnie wystawiam jutro na allegro i kupuję odtwarzacz HD, który będzie mi służył również do dvd. W tygodniu będę miał jeszcze najprawdopodobniej tak besztaną przez wszystkich Mantę Lord, więc porównam z Fergusonem pod kątem avików.

Pozdrawiam.
 

Mirazz

New member
Witam. A ja porusze watek, ktory moze szanowne grono zainteresowac i na ktory dotad odpowiedzi na forum nie znalazlem. Otoz niedawno stalem sie szczesliwym nabywca LG 32LC51, telewizorku taniego choc jak na moje potrzeby wystarczajcego (niezdecydowanym polecam). To tegoz tv podlaczylem moja stara (ma chyba z 3 lata) wiwe 238 kablem euro. Divxy i xvidy smigaly pieknie, jakosc z ok. 3 metrow byla calkiem godna. Dzisiaj z czystej ciekawosci podpialem do telewizorka moj laptop (HP 8220) zwyklym kablem vga i.... przezylem SZOK!! Po wyregulowaniu rozdzielczosci te same filmy divx o niebo lepiej, ciezko to opisac ale roznica jest po prostu dramatyczna. Ponadto przekonalem sie, iz moja wiwka zle podaje sygnal (chodzi o proporcje). Blyskawicznie podjalem decyzje o zezlomowaniu tego starocia i zakupie najnowszego Fergusona, ktory ma sie ukazac nam w marcu. Refleksja przyszla po chwili, czy aby na pewno nowy Ferguson (badz Pioneer, badz jakikolwiek inny przystepny >600 PLN odtwarzacz) podlaczony kablem hdmi do lcd, bedzie w stanie stanac w szranki ze zwyklym komputerem. Skad wynika taka duza roznica w jakosci (stara technologia? nizsza rozdzielczosc? analogowe zlacze kontra cyfrowe?). Bardzo prosze o jakas lopatologiczna rade, bo jezeli odtwarzacze dvd nie daja rady byc moze warto sie zastanowic nad jakims skladaczkiem media center. Dzieki z gory i pozdr dla forumowiczow.
 

Mirazz

New member
Witam. A ja porusze watek, ktory moze szanowne grono zainteresowac i na ktory dotad odpowiedzi na forum nie znalazlem. Otoz niedawno stalem sie szczesliwym nabywca LG 32LC51, telewizorku taniego choc jak na moje potrzeby wystarczajcego (niezdecydowanym polecam). To tegoz tv podlaczylem moja stara (ma chyba z 3 lata) wiwe 238 kablem euro. Divxy i xvidy smigaly pieknie, jakosc z ok. 3 metrow byla calkiem godna. Dzisiaj z czystej ciekawosci podpialem do telewizorka moj laptop (HP 8220) zwyklym kablem vga i.... przezylem SZOK!! Po wyregulowaniu rozdzielczosci te same filmy divx o niebo lepiej, ciezko to opisac ale roznica jest po prostu dramatyczna. Ponadto przekonalem sie, iz moja wiwka zle podaje sygnal (chodzi o proporcje). Blyskawicznie podjalem decyzje o zezlomowaniu tego starocia i zakupie najnowszego Fergusona, ktory ma sie ukazac nam w marcu. Refleksja przyszla po chwili, czy aby na pewno nowy Ferguson (badz Pioneer, badz jakikolwiek inny przystepny >600 PLN odtwarzacz) podlaczony kablem hdmi do lcd, bedzie w stanie stanac w szranki ze zwyklym komputerem. Skad wynika taka duza roznica w jakosci (stara technologia? nizsza rozdzielczosc? analogowe zlacze kontra cyfrowe?). Bardzo prosze o jakas lopatologiczna rade, bo jezeli odtwarzacze dvd nie daja rady byc moze warto sie zastanowic nad jakims skladaczkiem media center. Dzieki z gory i pozdr dla forumowiczow.
 

Storm

New member
Tani a dobry!

Odtwarzacz Bellwood 301U jest następcą swojego poprzednika Bellwood 301A.Model 301U zbudowany jest na nowej generacji chipsecie firmy ESS.
Umożliwia odtwarzanie: MP3, CD, CD-R, CD-RW, Xvid, MPEG, VCD, SVCD zachowując wysoką jakość odtwarznia. Rewelacyjnie radzi sobie z odtwarzaniem napisów z polskimi znakami. Odtwarzacz umożliwia również wyświetlanie z płyty CD obrazów i zdjęć zapisanych w formacie JPEG, Kodak-CD, oraz słuchać muzyki w formacie MP3 i WMA. Menu w języku polskim. Cena 178zł na allegro.pl​
 
Ostatnia edycja:

przemasg

New member
Mirazz napisał:
... To tegoz tv podlaczylem moja stara (ma chyba z 3 lata) wiwe 238 kablem euro. Divxy i xvidy smigaly pieknie, jakosc z ok. 3 metrow byla calkiem godna. Dzisiaj z czystej ciekawosci podpialem do telewizorka moj laptop (HP 8220) zwyklym kablem vga i.... przezylem SZOK!! Po wyregulowaniu rozdzielczosci te same filmy divx o niebo lepiej, ciezko to opisac ale roznica jest po prostu dramatyczna. ...


Przy podłączeniu kablem EURO jakość obrazu dramatycznie zależy od jakości kabla, może masz kiepski kabel...

Mirazz napisał:
...Skad wynika taka duza roznica w jakosci (stara technologia? nizsza rozdzielczosc? analogowe zlacze kontra cyfrowe?). ....

Złącze VGA też jest analogowe tyle, że przesyła obraz RGB, może gdybyś ustawił w EURO w swojej wiwie RGB to było by lepiej (ja mam tak podłączony tuner polsatu i jest lepiej, niż po Componencie<subiektywne odczucia, może plazma mi poprawia obraz po EURO a po Component nie>)
 

Mirazz

New member
przemasg napisał:
Przy podłączeniu kablem EURO jakość obrazu dramatycznie zależy od jakości kabla, może masz kiepski kabel...

Problem w tym ze mam calkiem znosny kabel (kosztowal powyzej 100 PLN), wiadomo cena nie warunkuje jakosci ale jak go kupowalem byl calkiem przyzwoity.

Złącze VGA też jest analogowe tyle, że przesyła obraz RGB, może gdybyś ustawił w EURO w swojej wiwie RGB to było by lepiej (ja mam tak podłączony tuner polsatu i jest lepiej, niż po Componencie<subiektywne odczucia, może plazma mi poprawia obraz po EURO a po Component nie>)

Wiem ze VGA jest analogowe :), mam ustawione EURO na RGB, kolory sa ladnie dosycone natomiast jakosc jest zdecydowanie nizsza niz z kompa po kablu VGA (pikseloza ect.). Tak wiec pytanie jest nastepujace, czy kupujac nowszy odtwarzacz z laczem hdmi uzyskam jakosc podobna jak z komputera?

Pozdr
 

Storm

New member
Bellwood !!!

Do 200zł tylko Bellwood. Na pewno jest lepszy od Pioneera z seri 400 i ma tylko 2 lata gwarancji. Jak dobrze się potargujesz to wyrwiesz go na allegro za 160zł. Kiki też go chwali.
 

przemasg

New member
Storm napisał:
Do 200zł tylko Bellwood. Na pewno jest lepszy od Pioneera z seri 400 i ma tylko 2 lata gwarancji. Jak dobrze się potargujesz to wyrwiesz go na allegro za 160zł. Kiki też go chwali.
Dzisiaj kupiłem go za 159 zł + 39 koszty wysyłki (na PortOne.pl), drugiego:) (dla rodziców)Mam pierwszego od roku i cały czas go chwalę. Na plaźmie 42 cale po componencie świetnie gra, dźwięk po optyku do amlitunera i kino gotowe:)
 

fomicz

Member
A co powiecie o Panasonicu DVD S53 porownujac do z Fergusonem 780?
Zastanawiam sie miedzy tymi 2 odtwarzaczami (oczywiscie zdaje sobie sprawe z problemami z zakupem Fergusona, ale moge poczekac).
 

dinderi

New member
Storm napisał:
Porównaj sobie desing, specyfikację, mechanikę oraz inne rzeczy!!!
Dziękuje, ja sobie porównałem. Ale nie na tyle, by wyrażać publicznie swoją opinię, w tym temacie. Mniemam, ze skoro Ty się wyrażasz, to masz doświadczenie w porównaniu tych odtwarzaczy.
Kolega zapytał co rózni te odtwarzacze i pewnie czeka na konkretne informacje uzytkowników, a nie akty strzeliste, oparte na "specyfikacjach".
Jesli sie opierac na specyfikacjach, to czemu kupiłeś Denona, a nie Mantę albo Belwood'a? Jak się wczytać w instrukcję obsługi, i do tego posiłkować testem, przeczytanym w jakiejs gazetce to wychodzi, ze specyfikacje mają zdecydowanie lepsze, niz ten twój Denon, na procesorze "made in china".
Zrób to porównanie dla kolegi. Ty jesteś super ekspert, a on laik. Zniż swój majestat i pomóż koledze, a nie podrzucaj hasła w stylu Adama Słodowego.
 

Storm

New member
Storm vs dinderi

Człowieku tym razem już całkowicie się skompromitowałeś bo jak piszesz że Denon jest na chińskim chipie tzn że nic nie kumasz a twoje ataki na mnie mają jakieś chore psychiczne podłoże. Denon DVD-1930 jest oparty o skaler Faroudji DCDi FLI 2310 produkcji GENESSIS MICROCHIP USA, za 1080P po HDMI w wersji 1.1 odpowiada układ SILICON IMAGE USA nr 9030, ma przetwornik cyfrowo analogowy obrazu ANALOG DEVICES USA ADV 7322 216 Mhz/11 bit i przetwornik dźwieku to układy BURR-BROWNA DSD 1608, za dekodowanie sygnału DSD odpowiada układ układ Sony. Mechanika jest z wyższej półki Pansonic/National/Matsuschita JAPAN !!!
Naprawdę poczytaj trochę prasy a nie pasjonujesz się w pisaniu paplaniny !!!
 
Ostatnia edycja:

dinderi

New member
Storm napisał:
Człowieku tym razem już całkowicie się skompromitowałeś bo jak piszesz że Denon jest na chińskim chipie tzn że nic nie kumasz a twoje ataki na mnie mają jakieś chore psychiczne podłoże. Denon DVD-1930 jest oparty o skaler Faroudji DCDi FLI 2310 produkcji GENESSIS MICROCHIP USA
Fragment z rocznego sprawozdania z dzialalnosci firmy Genesis Microchip Inc. za rok 2007:
"We operate through subsidiaries and offices in several countries throughout the world. Our head office is
located in Santa Clara (Silicon Valley), California. Our research and development resources are located in the
24
United States, Canada and India. The majority of our customers are located in Asia, supported by our sales offices in
China, Germany, Japan, Singapore, South Korea, Taiwan and Turkey. Our third party suppliers are located primarily
in Taiwan.
"
Żródło: http://library.corporate-ir.net/library/78/780/78051/items/261133/07_ar.pdf
Dla mnie "Taiwan", to nie są "Chiny", ale dla Ciebie, z tego co pamiętam, tak :)
Storm napisał:
za 1080P po HDMI w wersji 1.1 odpowiada układ SILICON IMAGE USA
Cytat z Investor'sFaq firmy "SILICON IMAGE, Inc.":
Silicon Image is a fabless semiconductor company, meaning that the company does not own or operate a semiconductor fabrication facility. Our semiconductor raw materials are manufactured by third party contractors using cost-effective complementary metal-oxide semiconductor (CMOS) processes, principally Taiwan Semiconductor Manufacturing Company for wafer fabrication. In the assembly, testing and packaging areas, we outsource to Amkor Technology in Korea, Advanced Semiconductor Engineering in Taiwan, Malaysia, and the U.S., and Fujitsu and Kawasaki in Japan. Our independent foundries, assembly and test subcontractors have all achieved ISO 9001 certificatio
Żródło: http://ir.siliconimage.com/faq.cfm
Dla mnie "Taiwan", to nie są "Chiny", ale dla Ciebie, z tego co pamiętam, tak :)

Storm napisał:
ma przetwornik cyfrowo analogowy obrazu ANALOG DEVICES USA
Cytat z raportu finansowego ANALOG DEVICES, Inc. za rok 2007:
"We are headquartered near Boston, in Norwood, Massachusetts, and have manufacturing facilities in Massachusetts, Ireland and the Philippines."
Żródło : http://phx.corporate-ir.net/phoenix.zhtml?c=95455&p=irol-reportsAnnual
Okej, tu się zgodzę, ze Filipiny to nie Chiny :p

Storm napisał:
"przetwornik dźwieku to układy BURR-BROWNA
Marka należąca do Texas Instruments. Cytat z http://focus.ti.com/general/docs/tiww.tsp?DCMP=TIHeaderTracking&HQS=Other+OT+hdr_worldwide :
TI has a long-standing presence in many of the world's major markets and has the best geographic coverage in the semiconductor industry. With manufacturing sites, sales and support offices located in Europe, Asia, Japan, and the Americas
Ta "Asia" dość zastanawiająca jest :)

Mechanika jest z wyższej półki Pansonic/National/Matsushita JAPAN !!!
Tutaj nie trzeba cytatu, bo wszyscy wiedzą, ze Matsushita ma ogromne fabryki w Chinach i innych krajach Azji.

Widzisz przyjacielu, nawet Twój super amerykański Denon, może być bardziej "Made in China", niż Ci sie wydaje.
To że cos jest zrobione w Chinach, czy innych krajach Azji, wcale nie musi być kiepskie, jak tu wszystkim starasz się udowodnić.
Opierasz swoje opinie o odtwarzaczach na wydumanych teoriach, dałeś temu dowód kilkakrotnie, przez zaledwie kilka dni. A na konkretne argumenty wytaczasz ciężkie działa, w celu szybkiej dyskredytacji interlokutora. Słabe to.
Storm napisał:
nic nie kumasz a twoje ataki na mnie mają jakieś chore psychiczne podłoże
Nasze, indywidualne, psychiczne predyspozycje pozostawiam obiektywnej ocenie uzytkowników forum.
Pozdrawiam i więcej opanowania życzę, Wyjdzie Ci to na pewno na zdrowie.
 
Ostatnia edycja:

Storm

New member
Odp. dinderi

Czy Opel Astra produkowany w Gliwicach jest polskim samochodem, czy LG produkowane w Mławie są polskimi telewizorami. Tak jeżeli chodzi o kraj pochodzenia- produkcji ale niestety już nie jeżeli chodzi o myśl techniczną i technologię. Sam napisałeś że Denon jest na chińskim chipie ale zaraz potem w odpowiedzi na moje pytanie udowadniasz, że wszystko na świecie jest chińskie. Nie chcę mi się z tobą więcej gadać. Sledzisz moje posty atakujesz a potem mówisz wyluzuj i pozdrawiasz. To jest kabaret !!!
 

don111

Banned
fomicz napisał:
A co powiecie o Panasonicu DVD S53 porownujac do z Fergusonem 780?
Zastanawiam sie miedzy tymi 2 odtwarzaczami (oczywiscie zdaje sobie sprawe z problemami z zakupem Fergusona, ale moge poczekac).
zamiast pieprzyć głupoty co jest chińskie a co koreańskie czy polskie :Dto wybór jest chyba prosty, jak zamierzasz oglądać tylko dvd to bierz Panasa bo ma prawdopodobnie ciut lepszą jakość obrazu a i firma markowa, a jak zależy Ci też na divx, mp3, usb i na wygodnej obsłudze tego wszystkiego to bierz Fergusona bo Panas pewnie jak zwykle potraktował olewczo te kwestie...
 
Do góry