Jaki tv do ps3?

kraks

New member
wlasnie przymierzam sie do kupienia wlasnie 32 calowego samsunga lcd i zastanawia mnie czym tak naprawde roznia sie te modele le32b530, ..., le32b550, le32b551, le32b650, le32b651 itd... ? Moglby ktos wyjasnic o co chodzi i ktory warto wybrac bo roznice widze glownie w cenie ?
 

chomikowiec

New member
Witam.
Wiem że zadam to samo pytanie już enty raz,ale mam taki dylemat ...
Jaki w końcu ten Tv do ps 3 jest dobry?
Przeczytałem już tu tego tyle że "wiem że nic nie wiem"....
Raz piszecie że np. samsung jest ok ,pare stron dalej że nie;P
Sam już żadnego zdania nie mam.

kwota jaką chciałem wydać na tv to około 3k...
spodobał mi sie samsung Le40a656 ale odradzacie samsungi?
standardowo chodzi mi oto żęby niesmużyło itp:>
Z góry dzięki za pomoc i sorki że jestem kolejną osobą która pyta.
 

chomikowiec

New member
Umm wiem że są miłośnicy Lcd i plazm:>
Ale tak na poważnie im więcej czytam tym bardziej juz głupieje.
Ummm niema jakiegoś tv typowego pod Ps 3;p? do tej kasy:p?
Wiem że to może głupie pytanie;P
Kiedyś był problem uzbierać kase...:p okazało ssię że gorzej jest wybrac Tv niż zebrać kasiorke hehe.
Może ktoś ma jakieś konkretne propozycje Tv ?
Bo szczerze dlamnie wszystkie te opisy mowia to samo....wszystkie opisy tv w sklepach sa tak samo "piękne" ;/
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
debeef napisał:
Tylko, że do 3K możesz mieć problrmy z wypalaniem przy plazmie...(teraz tylko poczekać na miłośników plazm:mrgreen: )
Od kiedy cena jest wyznacznikiem wypalania?
Panasonic 46" FULL HD to bardzo dobry TV, nowa seria, na plazmę lepiej zawsze uważać ale powinno być wszystko ok.

Pozdrawiam,
 

kraks

New member
Witam, może jak napisze cos konkretniej to ktos pomoze przy wyborze o co bardzo proszę. Tak wiec pojechałem wczoraj do Saturna/MediaMarkt w celu obejrzenia dostępnych TV. Przypomne ze potrzebuje kupic dwa TV 32 i 37 cali. Pojechalem wstępnie nastawiony na Samsungi le32b550 i le37b550. Na miejscu powiedzieli mi ze są to podstawowe modele i lepiej kupic le32b651 (lub 652) i le37b651 (lub 652) które podobno maja jakies elektroniczne możliwości poprawy sygnalu nie cyfrowego i inne bajery poprawiajacy wizje. Telewizję ogladam głownie z platformy cyfry+ poprzez tuner dreamboxa. I tutaj moje pytanie nr 1 do Was. Czy w takim przypadku naprawde warto dopłacać do modeli 651/652 zamiast 550?
Druga sprawa to raczej odradzali mi Samsungi proponując Sharpy lub najlepiej sony bravia modele KD-L 32 W 5720 K - 3099 zł i KD-L 37 W 5720 K - 3999 zł. które podobno są odpowiednikiem samsungow 651/652. I tutaj pytanie nr 2 do was: Czy rzeczywiście lepiej dopłacić i kupic zaproponowane sony czy tez może sony ale modele odpowiadające Samsungom 550 a nie 651/652 bo takie tez widziałem i były tansze. Z gory dzieki za pomoc, mam nadzieje ze podajac tyle konkretow ktos się wypowie.
 

debeef

New member
Bez reklam
Od kiedy pamiętam Saturn był zawsze drogi, a ceny które piszesz to potwierdzają, choć od czerwca nie interesuję się w tak dużym stopniu tematem tv.
Mam sharpa i nie narzekam, pisano o jego przechodzeniu w róż czego ja nie widzę, dlatego należy także ze spokojem podchodzić do opinii ekspertów, bo często widzą rzeczy których inni nie widzą lub są widziane kiedy postawi się koło siebie dwa tv-ki. Ja byłem uparty w temacie 100 hz, a teraz prawie wogóle tego bajeru nie używam.

Co do sklepów także trzeba być ostrożnym, bo często konkretne marki są zachwalane, bo producenci dają sprzedawcą bonusy za sprzedaż modeli konkretnych firm. Telewizory te są też bardziej eksponowane, a także mają lepszy sygnał.
 

rafallosan

New member
Pomocy:)

Witam,jestem szczęsliwym posiadaczem PS3 i Xboxa360.Wszystko by było pięknie i fajnie ale mam tylko monitor 19 calowy do ktorego mam podlaczone moje cudowne konsole.I własnie tu sie zaczyna problem bo nie wiem jaki tv kupic.Jednego tylko jestem pewiem ze to bedzie 32 do 37 cali a reszta to juz wielka niewiadoma.Marzy mi sie tv o swietnej jakosci obrazu,zeby sluzył tez do ogladania filmow itp.Mam pewne typy,oto one:

Samsung UE32B6000,

Philips PFL8404H,

SONY BRAVIA 2 KDL-32W4000,

Jestem zielony w tym temacie.Prosze o pomoc.Z gory dziekuje za kazda podpowiedz i opinie.
Ps.mam na tv odlozone 4000 tys.:)
 

mateuszgreloch

New member
A co powiesz na Sony KDL-37W5500? Zmieścisz się w ~3000 zł a telewizor bajka [filmy w 720p powodują opad szczęki, nie mówiąc już o 1080p]. Sam mam 40 calowego brata i po włączeniu ps3 i np. Killzone 2 [graficzny potwór] nie mogę oczu nacieszyć.
 
Ostatnia edycja:

tomek_fcb

New member
debeef napisał:
Od kiedy pamiętam Saturn był zawsze drogi, a ceny które piszesz to potwierdzają, choć od czerwca nie interesuję się w tak dużym stopniu tematem tv.
Ja na Saturna złego słowa nie powiem, owszem mają drogo, podobnie jak MM ale zdarzają się bardzo dobre promocje. Swojego Sama 46" B750 kupiłem za 5370, cena poza promocyjna była 6999 a w MM 7999 stan na koniec sierpnia br. Także interes zrobiłem dobry, teraz wpadam w śmiech jak widzę, że w takim Euro Rtv Agd mój egzemplarz widnieje jako "nowość" w cenie powyżej 8tys. hehe. Jeszcze jedno, myślałem, że skoro cena promocyjna to i z tv coś jest nie tak, np. powystawowy albo jeszcze inna bajka. Okazuję się, że moje obawy były bezpodstawne, wszystko śmiga elegancko, model solidny i w porównaniu do Sony 40" W4500 którego miałem wcześniej spisuje się znakomicie. :)
 

mczdeb

New member
Mam pytanko.

Chcę wymienić monitor do kompa, PS3 mam podłączoną do telewizora w salonie, ale powoduje to duże ograniczenia w dostępie do tego sprzętu. Zawsze ktoś inny ma coś ważniejszego do obejrzenia. Nie planowałem wydawania jakiejś dużej kasy, ale czy lepiej będzie kupić monitor 22-24" z hdmi, czy po prostu poczekać i dozbierać kasę na TV. Co polecilibyście i ewentualnie jakie modele.
 

mateuszgreloch

New member
To zależy, czy używałbyś wyświetlacza głównie jako monitor dla PC i PS3, czy też częściej oglądałbyś TV. Ja osobiście miałem ten sam dylemat, ale kupiłem do pokoju TV, do którego podłączam kompa. Raz, że komfort w oglądaniu filmów jest większy, a dwa, że strony internetowe i ogólnie praca z komputerem nie jest taka uciążliwa jak co po niektórzy twierdzą.
 

prusaq

New member
Witam! Mam zamiar kupic ps3 i telewizor. Problem jest oczywiscie z wyborem Tv ktory musi byc malych rozmiarow ze wzgledu dosc czestych podrozy. Na allegro widzialem pare modeli samsunga 23 cale 2333hd , P2370hd , t240hd albo LG m237wd , 22LH2000. Tv potrzebuje glownie do ps3 a drugim zrodlem bedzie laptop(filmy HD czasem SD), telewizji nie ogladam. I tu moje pytania, czy da sie normalnie grac na tych telewizorach, chodzi o plynnosc itp.? Ktory z nich mozecie polecic? A moze jakis zupelnie inny bedzie lepszy? Cena najlepiej do 1300zl. Pozdrawiam.
 

wojciecham

New member
Hej wam!

Od 1,5 miesiące szukam telewizora HD pod PS3 (i męczy mnie już to). Problemem głównym jest ograniczenie spowodowane rozmiarem pokoju i miejscem dostępnym. Z tegoż powodu rozmiar TV musi być 32'' (odległość od tv 1,3m). Telewizor ma być w 75% do grania na PS3 a reszta tam oglądanie kabla i BR. Przede wszystkim chodzi o to by był niski input lag i niezauważalny smearing, a także czerń była na w miarę przyzwoitym poziomie (wiele gier jest w ciemnościach). Gram w gry wszelakiego typu ( zwykle najwyższe poziomy trudności ). Po wielu poszukiwaniach znalazłem niby 32v5500, ale niektórzy podają, że w tv sony jest widoczny smearing, z kolei niby panasonic lcd 32g10 nie ma z tym problemu, ale tam jakość czerni to bida straszna. Mógłby coś ktoś powiedzieć na temat tych TV? Lub polecić co innego? Byłbym wdzięczny, bo sporo czasu już straciłem na wszelkie poszukiwania. (Wiem, że wszystkie problemy rozwiązała by zapewnie jakaś plazma, ale naprawdę - nie mam gdzie postawić, chyba że ktoś zna jakąś dobrą plazmę 32''?)

EDIT: budżet tak do 3000pln (jeśli chodzi o tv lcd)
 
Ostatnia edycja:

Rufi-PS3

New member
Witam, zastanawiam się nad kupnem telewizora który będzie przeznaczony głównie do Ps3 (telewizję też będę oglądał lecz trochę rzadziej) . Przekątna tv może wahać się od 32'' do 42''. Telewizor będzie podpięty kablem HDMI. Od telewizora będę siedział z odległości około 1,5m - 2m. Zależy mi na dobrej jakości obrazu. Cena najlepiej do 2500 zł (choć 100 lub 200zł nie zrobi dużej różnicy).
Pozdrawiam ;).

PS: Mam jescze takie proste pytanie, czy hz (np.100hz) to są klatki na sekundę?
Jeśli tak to jaki będzie dla mnie najlepszy?
 

lexo

New member
Rufi-PS3 napisał:
Witam, zastanawiam się nad kupnem telewizora który będzie przeznaczony głównie do Ps3 (telewizję też będę oglądał lecz trochę rzadziej) . Przekątna tv może wahać się od 32'' do 42''. Telewizor będzie podpięty kablem HDMI. Od telewizora będę siedział z odległości około 1,5m - 2m. Zależy mi na dobrej jakości obrazu. Cena najlepiej do 2500 zł (choć 100 lub 200zł nie zrobi dużej różnicy).
Pozdrawiam ;).

PS: Mam jescze takie proste pytanie, czy hz (np.100hz) to są klatki na sekundę?
Jeśli tak to jaki będzie dla mnie najlepszy?
Nie. Za klatki na sekundę odpowiedzialna jest konsola. Hz to częstotliwość odświeżania. W grach 100hz nie widać (moje zdanie).

Odnośnie wcześniejszego pytania polecam plazmę. Relatywnie niewielkie pieniądze za dobry obraz (porównywalny do dużo droższych LCD). Z powidokami rożnie. Jeśli będziesz grał długie godziny w gry gdzie masz nieruchomy HUD problemy mogą wystąpić (u mnie nie zanotowałem a gram dużo, mam Panasonica a te słyną z względnie małych powidoków). Aha, no i input lag niski w plazmach a w grach po sieci gdzie zależy ci na wynikach przydatne.
 
Do góry