Jaki tv do ps3?

ekhm

New member
Szkoda, ze zamiast jakiejkolwiek sensownej odpowiedzi uczepiles sie najmniej waznej informacji (moze pomylkowej, ale z opisu tak nie wynika)

panasonic pl / oferta.php?prod=4380
panasonic pl / oferta.php?prod=4339
 

debeef

New member
Bez reklam
To samo co o samochodach Kia są całkiem ładne ponoć całkiem niezłe, ale nie są BMW, Mercedesem, VW, Subaru, Nissanem itd...krótko mówiąc rozglądałbym się za lepszą marką
 

sbronko

New member
Panas s10 mi nie podeszł - green ghosting mnie zmasakrował ...
Szukam dalej.
Wczoraj byłem w małym sklepiku RTV na Karmelickiej w Krakowie,
pogadałem ze sprzedawcą,
sugerował mi sprawdzić Panasa G10 -mówił że na nim powinno być lepiej
oraz pokazał mi LCDka Philips 42PFL7404H/12
i kurde z tego co widziałem i co wyczytałem teraz w parametrach TV, zaczyna mi się bardzo podobać.
Czy wiadomo Wam coś o nim? jak sobie radzi z grami?
Zachęcające w nim jest parę rzeczy:
1. to Philips, mam teraz Philipsa i go bardzo lubię, mam też w domu wieżę i DVD tej firmy
2. kolory - wyczytałem, ze ma "4 biliony kolorów (RGB 14 bitów)", to prawda?
3. rozmiar - 42 cale, podczas gdy większość LCDków ma 40
Jadę dzisiaj z konsolą pobawić się G10 i tym Philipsem, mam nadzieję, że coś wybiorę.

Nie wiecie może czy ten LCD Philipsa ma jakieś słabe punkty na które powinienem zwrócić uwagę? Szczególnie interesuje mnie jak u niego wygląda sytuacja ze smużeniem i z input lagiem?
Będę wdzięczny za odpowiedź.

pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Jak jesteś wyczulony na zielone to faktycznie LCD może być lepszym wyborem, sprawdź serię G a jak nie to zostaje Ci niestety LCD.

Pozdrawiam,
 

sbronko

New member
Masta_J napisał:
Jak jesteś wyczulony na zielone to faktycznie LCD może być lepszym wyborem, sprawdź serię G a jak nie to zostaje Ci niestety LCD.

Pozdrawiam,

teraz pytanie jaki?

philips 42 7404H
sony w5500
samsung b650
jeszcze inny?
 

filut1

New member
Ja mam 32"W5500.
No i powiem tak. Jestem zadowolony, ale co do grania, jakoś mi nie pasuje :confused:
problem jest taki, że smuży... bardzo smuży :(
Nawet podczas grania w LBP tło się rozmazuje i wg mnie jest to bardzo widoczne - chociaż żona nic nie widzi, i strasznie denerwujące. Raczej nie da się tego zmienić, chyba poprostu taki TV. Co do opóźnień nic nie zauważyłem, więc moim zdaniem jest ok.

Może to jest problem reakcji matrycy - 8ms? Inne modele mają np 2ms.

A 100 Hz w grze nic nie daje :razz:
 

sbronko

New member
Czy ktoś używa Philipsa 7404 albo 8404 (ponoć to ten sam panel + ambilight i funkcje sieciowe) z konsolą xbox360 albo ps3?
Nadaje się ten TV do grania?
 

boooh

New member
hehe, widzę, że nie tylko mnie ogarnia maksymalna frustracja jeśli chodzi o wybór tv do ps3. (sam waham się między lg 37lh5000 a sony 32w5500). Może przydałby się jakiś temat gdzie użytkownicy wpisywaliby jaki maja tv do ps3 i czy są zadowoleni ? Wyciągnąłbym statystyki i w końcu zasnął spokojnie ;) pozdro
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Trza gdzieś iść gdzie do plazmy jest podłączona PS3 - jak się nie widzi Green'a to brać plazmę i lepszego wyboru nie będzie.

Pozdrawiam,
 

sbronko

New member
Byłem wczoraj z żoną w sklepie kupić Philipsa, wyszliśmy ze sklepu z plazmą Panasa :D
Stwierdziłem, że jednak plazma jest najwszechstronniejsza. O zakupie zdecydował lepszy obraz TV z kabla, brak input laga, szybki czas reakcji, brak problemu kątów, szyba chroniąca ekran (mam dzieci :) ).

Pograłem wczoraj w parę gier na spokojnie, w tym w Burnouta - normalnie, bez doszukiwania się wad obrazu - i jak na razie jestem bardzo zadowolony :D . Green ghosting występuje - jak się go specjalnie wywoła i się na niego patrzy to jest okropny :). Ale jak się gra, to go... nie ma. Odbicia od szyby tez widać tylko pod odp. katem. Stwierdziłem, że nie ma co szukać idealnego TV, bo taki nie istnieje, a na pewnie nie do 3500zl, ta plazma wydaje mi się jednak najlepszym kompromisem to moich potrzeb.
Aha - jeszcze jedno - green ghosting jest na pewno słabszy w x10 - żona w ogóle nie wiedziała o co mi chodzi, gdy jej próbowałem to pokazać na x10. Dopiero na s10 zauważyła. Jednak ja widzę i tak na obu, więc wziąłem s-kę bo chciałem full hd.

Kupiłem w fajnym małym sklepie RTV na Karmelickiej w Krakowie. Polecam - goście w sklepie mieli dużo cierpliwości do mnie, pozwolili mi pobawić się kilkoma modelami TV, dlatego chętnie tam kupiłem, nawet jak TV kosztował te 200zl-300zl więcej niż w sieci :) No i sprzedawca dal mi parę dni na ew. zmianę decyzji :) Myślę ze plazma zostanie - ew. zmienię ja na model G - wziąłem 42 s10e i jedyne do czego mogę się przyczepić to owo wspominane przez wszystkich buczenie/syczenie TV.

Jak wyświetla jasny obraz to to słychać. Nie wiem czy w G10 będzie lepiej, jak mi będzie to bardzo przeszkadzać to jeszcze będę sprawdzał ten problem w G10.

Może to Wam coś pomoże, albo namiesza jeszcze bardziej. Ja zaczynałem od tego panasonica, zrobiłem duże kółko przez kilka modeli lcd i wróciłem do swojego pierwotnego pomysłu.
 
Ostatnia edycja:

cosmo1

Klub HDTV.com.pl
VIP
sbronko napisał:
Czy ktoś używa Philipsa 7404 albo 8404 (ponoć to ten sam panel + ambilight i funkcje sieciowe) z konsolą xbox360 albo ps3?
Nadaje się ten TV do grania?

Wg mnie 8404 pasuje jak najbardziej. Mam, korzystam i nie widzę wad :)
 

foofight

New member
Odgrzewam temat bo już sam nie wiem co wybrać a natłok informacji wbił mnie w kozi róg ;)

Krótko - TV główie do grania (PS3) i oglądania filmów (BR, DVD) - 32''.
Zawęziłem wybór do następujących modeli LCD (w kolejności, chyba nie chce plazmy)

1. Panasonic TX-L32G10E
2. Sharp Aquos LC-32DH77E
3. Sony KDL32V5610 (albo W5720) - sonego kupie raczej niechetnie ze wzgledu na sporo opinii o smugach

Skłaniam się ku panasoicowi. Ktoś może używa podobych modeli z grami fpp i moglby mi jakos pomoc ? Kazda rada mile widziana. Dzieki !


 
Ostatnia edycja:

play2snake

New member
TV do ps3 pomoc w wyborze

Witam to moj pierwszy post,wiec jesli cos pokrece to prosze o łagodne traktowanie:)
Ostatnio zakupiłem PS3 i podłaczona była do zwykłego tv ale po miesiacu grania zaczołem zastanawiac sie nad kupnem czegos konkretnego dla konsoli.
Brat polecił mi LG 47LG5000 ma taki tv z tym ze on uzywa go do ogladania telewizji (platforma n)i moje pytanie czy do konsoli taki tv bedzie ok ewentualnie jakies inne dobre rady w tym przedziale cenowym(do 3500) ,moze byc mniejszy 42cale np z tym ze wyczytałem ze mniejsze nie oddaja pełni efektu full hd.Telewizor ma słuzyc głownie do grania czasem filmy blue ray i dvd ,podłaczona bedzie tez cyfra ale na zwykłym dekoderze bez hd przynajmniej narazie (planuje zmiane na nke ale dopiero za jakis czas)
 

filut1

New member
może nagram filmik i wrzucę na youtube, to zobaczycie o co dokładnie chodzi z tym smużeniem, może to po prostu wina gry? Nie twierdzę że sony nie nadaje się do PS3 bo to chyba najlepsze wg mnie połączenie :D
 

pac

New member
filut1 napisał:
Ja mam 32"W5500.
No i powiem tak. Jestem zadowolony, ale co do grania, jakoś mi nie pasuje :confused:
problem jest taki, że smuży... bardzo smuży :(
...


Może to jest problem reakcji matrycy - 8ms? Inne modele mają np 2ms.

A 100 Hz w grze nic nie daje :razz:

to chyba nie możliwe :confused: może masz coś zle ustawione, tylko co?
tez mam sonego(2letni) i super współpracuje z ps3
musisz zapodac film, eksperci sie wypowiedzą :grin:
 

raqu

New member
filut1 napisał:
może nagram filmik i wrzucę na youtube, to zobaczycie o co dokładnie chodzi z tym smużeniem, może to po prostu wina gry? Nie twierdzę że sony nie nadaje się do PS3 bo to chyba najlepsze wg mnie połączenie :D
rzeczywiscie na demku lbp ten efekt wystepuje, tlo calkowicie zamazane, sam zwrocilem na to uwage na moim sony 40w4000, druga gra na ktorej ten efekt wystepuje jest killzone2, ale w duzo mniejszym stopniu ,w zadnej innej grze rozmycia drugiego planu nie stwierdzilem, mysle ze na wszystkich soniakach bedzie ten efekt, jednoczesnie uwazam tego tv-ka za strzal w dziesiatke jesli chodzi o ps3, wyswietla obraz wzorowo, tylko na LBP i delikatnie na killzone2 wystepuje efekt "utraty ostrosci tla", jak sie przesuwa obraz poziomo tlo staje sie jakby zamglone
 
Ostatnia edycja:

sbronko

New member
raqu napisał:
rzeczywiscie na demku lbp ten efekt wystepuje, tlo calkowicie zamazane, sam zwrocilem na to uwage na moim 40w4000, druga gra na ktorej ten efekt wystepuje jest killzone2, ale w duzo mniejszym stopniu ,w zadnej innej grze rozmycia drugiego planu nie stwierdzilem, mysle ze na wszystkich soniakach bedzie ten efekt, jednoczesnie uwazam tego tv-ka za strzal w dziesiatke jesli chodzi o ps3, wyswietla obraz wzorowo, tylko na LBP i delikatnie na killzone2 wystepuje efekt "utraty ostrosci tla", jak sie przesuwa obraz poziomo tlo staje sie jakby zamglone

tak gra chyba tak ma...
mam to samo na plaźmie Panasonic 42 s10
w LBP gdy biegnę wszystko jest rozmazane
zastanawiałem się właśnie czy to nie wina TV, ale widzę, że chyba nie :)

na kineskopie 29cali nie widziałem tego efektu - jak się przejdzie na duży TV to odkrywa się wiele nowych rzeczy, nie wszystkie są fajne :D
 
Do góry