Jaki tv do ps3?

hazbi

New member
W gazetce w media markt w Gdańsku jest 42" za 2130,33 , pytanie ile sztuk i czy we wszystkich marketach. Promocja od 20 do 22.
 
Ostatnia edycja:

yah0o

New member
plasma rulez

Czemu jesteście tak uprzedzeni do plasmy, świetnie się nadaje zarówno do tv (tu moim skromnym zdaniem obraz jest o niebo lepszy od lcd), jak i do konsoli. Oczywiście kwestia "znaku wodnego" na matrycy po statycznym obrazie- ok efekt taki występuje, ale jest przejsciowy. Tak naprawde na lcd również potrafi podobne zjawisko wystąpić i nikt tyle krzyku nie podnosi . Kwestia poboru prądu to już totalny mit - przeciętna nowa plasma pożre max 50W więcej niż podobny LcD, co nie przekłada się drastycznie na rachunki. Sam jestem posiadaczem Plasmy Panasonic TH-37PV80P i nie mogę narzekać - obraz cudo (mimo że to tylko 1024x720), porównuje z LCD SHARP LC-46XL2(koszt ponad 5k) moich starych i obraz (oczywiście nie HD) jest po prostu lepszy. Teraz zbieram na plazme 46" - wybór padł na Panasonic TH-46PY8P za 3,4k zł (FullHD 100hz). Widziałem tego tv w zestawie z PS3 wyglądało to wszystko miodnie.. PS3 jest następnym pewnym wyborem zarówno jako odtwarzacz BlueRay, jak i sprzęt do giercowania.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Ogólnie mówić to i Plazma i LCD stoją dzisiaj na tym samym poziomie. I to i to ma swoje wady i zalety. Osobiście użytkuję LCD Panasonica, model 37LZD800 i jestem bardzo zadowolony i nie mówię, że Plazma jest gorsza.
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
Czołem
PLAZMA i tylko PLAZMA
Panasonic albo jak 32" to LG
Powidoki sa i jak ale taka uroda plazmy - wole powidoki i super kolorki, brak smuzenia i ladna czern oraz spokojną ilumnacje. Do każdego sygnału nadaje się lepiej, a przecież chodzi włąsnei o przyjemnośc oglądania, i cena często lepsza. :cool:
 

Glaeken

New member
Mam podobne pytanie, ale interesuje mnie bardziej na co powinienem zwrocic uwage kupujac tv pod PS3 ? Jakie sa najistotniejsze parametry na ktore trzeba zwrocic uwage przy zakupie tv typowego do konsoli do grania PS3 ? Na dzien dzisiejszy wiem ze bedzie to tv nie wiekszy niz 32 cale, z pewnoscia LCD z Full HD... ale czy cos jeszcze ?
 

bananoke

New member
jaroslawp napisał:
Od tego trzeba było zacząć: 21"crt vs ... coś za 2kzł.
Wspomniany LCD do PS3 (gry + filmy) zapewne będzie cacy. Do sygnału telewizyjnego (zwłaszcza SD) nie wiem, nie widziałem.
Przy wyborze PDP 37" lub 42" PV80 też będzie widoczna różnica i to spora, "in plus" oczywiście. I ładnie "obrabiają" sygnał SD - widziałem.


napisales wspomniany lcd - pv80 to plazma
ja sie myle czy ty ?
i druga sprawa ten model nie obsluguje full hd wiec czy bedzie to najlepszy wybor ?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Full hd ma sens jeśli siedzisz blisko TV - dla przykładu przy ekranie 50" jest to odległość poniżej 2 metrów od TV.

Jeśli prześledzisz poprzednią dyskusję to zauważysz, że pierwsze pytanie było o LCD - zresztą to było Twoje pytanie :D

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

beamer

Banned
W Saturnie jest LCD 40" 100hz Full HD Samsung seria 6xx. Cena chyba 3000 zł. Myśle że ciekawa oferta bo jeszcze przed świętami seria 6xx Samsunga chodziła powyżej 4000 zł.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
I myślisz, że co?
Że full hd zapewni Ci lepsze kolory? A może lepszą głębię obrazu?
Może lepszą czerń?
No to powodzenia...

Na PS3 jedyne co masz pewne w FULL HD to filmy BluRay, gier jest zaledwie kilka - ale nawet wtedy musiałbyś oglądać z odległości około 1,5 metra żeby dostrzec różnicę między full hd a hd ready.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

bananoke

New member
Masta_J napisał:
I myślisz, że co?
Że full hd zapewni Ci lepsze kolory? A może lepszą głębię obrazu?
Może lepszą czerń?
No to powodzenia...

Na PS3 jedyne co masz pewne w FULL HD to filmy BluRay, gier jest zaledwie kilka - ale nawet wtedy musiałbyś oglądać z odległości około 1,5 metra żeby dostrzec różnicę między full hd a hd ready.

Pozdrawiam,


dzieki , to cenna informacja :)
czyli na moim miejscu bralibyscie panasonica ?:>
 

zbynio81

Member
MASTA J ma racje FULL HD nie ma sensu do grania na PS3 jezeli ma sie ograniczone fundusze. I tak wszystkie gry (prawie) sa w rozdzielczości 720p i tylko pieniadze w bloto sie wyda na "fullka hadeka". Sam mam PANASONICA PLAZME i naprawde nie narzekam a teraz sa 42 cale nawet ponize 2 tysiakow.
NIC TYLKO ZAWITAC DO SKLEPU:eek:k:
 

linksan

New member
hmm

Cze jestem tu nowy i nie owijając w bawełnę chciał bym sobie kupić dobry tv do Czarnuli . Interesują mnie firmy z sony i sharpa przedział do 4000 zł


thx za odpowiedz
 

cyber78

Member
Bez reklam
linksan napisał:
Cze jestem tu nowy i nie owijając w bawełnę chciał bym sobie kupić dobry tv do Czarnuli . Interesują mnie firmy z sony i sharpa przedział do 4000 zł


thx za odpowiedz

Sony KDL-40W4000 lub KDL-40W4500 (ten ma 100hz, ale jest droższy).
Ja na koniec stycznia kupiłem KDL-40W4000 za 3250zł i jest bardzo OK do PS3, nie ma wsparcia 100Hz ale nie zauważam żadnych problemów, zero klatkowania itd., uważam że dopłata do 100Hz około 700zł nie jest potrzebna, ten sobie świetnie radzi.

Uwaga na Sharpa 42'' na dzień dzisiejszy Sharp wyprzedaje te modele bo to stara seria, myślę że na dniach pojawi się nowa.
 

bananoke

New member
a ja sie rozgladam za panasoniciem 42pv80 - czy jest szansa na zakupienie go do ceny 2000 zl ? nie wiecej ? jesli tak to prosze o informacje (nie chce linkow do modeli za 2250 owe juz widzialem)
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Według mnie wkońcu kiedyś zaczną robić więcej gier w FullHD. Gra w prawdziwym 1080p wygląda lepiej. A po za tym wkońcu kiedyś będą musili zacząć robić gry, które zaczną wykorzystywać więcej mocy PS3 a nie tylko 40% :p
 
Do góry