Jaki tv do ps3?

Forest89

Active member
Bez reklam
Masta_J napisał:
Totalna bzdura.
Wszystko zależy od odległości od TV.

Pozdrawiam,
No oczywiście, że tak. Np jak usiąde 4 metry od TV to nie widzę znacznej różnicy między 720p a 1080p, ale jak już siedze z odległości 1,5 metra to w grę FullHD przyjemniej mi się gra. ;)
 

pejotpe

New member
Bez reklam
k0val napisał:
mam pytanie dlaczego odpala mi fife 09 w 1080p skoro na pudełku pisze że jest w 720p???
Odpowiedź jest prosta: skaluje z 720 do 1080. Koszt czasowy, to tylko koszt przeskalowania, za to nie trzeba renderować grafiki od razu w 1080, na co potrzeba ok. 2,25 razy więcej mocy GPU (w porównaniu z 720p).
 

k0val

New member
no tak niby skaluje to ja wiem ale ps3 ma opcje skalowania jedynie gier z psone i two a gier z ps3 nie skaluje.A więc z kąd to się wzięło i dlaczego...?
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Cholera wie. Część gier oznaczonych tylko jako 720p działa na 1080p (skalowanie przez konsolę), część się buntuje i obniża rozdziałkę do 576. Może chodzi o to, czy gra jest w 50, czy 60Hz (Quest for Booty mi działał, reszta na 50Hz nie)...
 

zbynio81

Member
tak jak Miasta napisał inni widza inni nie.
pomysl tylko ze jezeli zaliczasz sie do tych dobrze widzacych i czepiajacych sie to chyba lepiej jak przez sekunde zajarzysz ze pojawil sie green ghosting niz caly czas na lcd w ciemnosci widzisz tylko cern tak jak opisales to w GTA i nic wiecej, badz czasami efekt "smużenia-6ms" lub wiecej w zaleznosci od lcd.
mam plazme i raz spostrzeglem ten cały green ghosting dokladnie w Asssin-ie
 

fantattoo

Member
Kup 42 cale, nie pożałujesz. Ja teraz po cichu klnę czasami kiedy gram w Killzone2 lub COD5. Większy ekran daje lepszą "widoczność" ;)
 

bananoke

New member
fantattoo napisał:
Kup 42 cale, nie pożałujesz. Ja teraz po cichu klnę czasami kiedy gram w Killzone2 lub COD5. Większy ekran daje lepszą "widoczność" ;)

swieta prawda mam demo killzone jak gralem na 21 crt to celownik mial moze 3-4 cm na ekranie teraz mam 42 panasonicu ma z 40 cm ^^ celowanie o niebo latwiejsze


i w gta tez ranking mi sie podniosl od kiedy mam wiekszy tv
 

xilove

New member
Potrzebuje rady w wyborze tv do ps3.
Poszukuje tv hd ready lcd 32 cena max 1600zl.
Jaki model dlaczego itp.
Moja propozycja:
agito.pl/telewizory-lcd/samsung-32-lcd-le32a454.360.335190.html
Jesli ktos moze pomoc w wyborze byl bym bardzo wdzieczny.
 

mietek099

New member
Osobiście posiadam model LE37A451 i jestem w pełni zadowolony. Telewizor kupowałem głównie pod PS3 i spełnia moje oczekiwania. Nawet radzi sobie dobrze z sygnałem SD, chociaż cudów tutaj nie oczekiwałem. Natomiast jak podasz mu mocny sygnał (PS3/HDMI) to dopiero pokazuje pazura. Zobacz jeszcze ten TV w akcji i porównaj z jakimiś innymi modelami. Ceny pospadały więc może dostaniesz za tą kwotę coś lepszego. Ostateczny wybór należy do Ciebie.
 

Maxavelli

New member
LE40A656 - po pogrzebaniu w menu serwisowym i ustawieniach, obraz na PS3 jest sliczny - kontrast 50 000:1 i czas reakcji 4ms robia swoje. Ale po wyjeciu z pudelka to zenada, trzeba nad nim posiedziec ;-).

Zeby nie bylo - sluzy mi TYLKO do grania (czasem do filmow HD). Nie mam nawet anteny wpietej do TV - po prostu telewizja mnie nie interesuje.
 

izon

New member
Krotkie pytanie Sony Bravia 40W4000 czy Samsung 40A656?? Ktory wybrac i dlaczego ??Bardzo prosze o konkrety.Najmilej by bylo jak by odp. ktos z posiadaczy ktoregos z modeli:)
 
Ostatnia edycja:

Dymis

New member
Nie miałem przyjemności testować soniaka, ale z mojego samsunga jestem bardzo zadowolony. Kupiłem go z myślą o grach i w 100% spełnił moje oczekiwania. Nie ma żadnego smużenia, kolory są nasycone, ostrość odpowiednia, wszystko gra i huczy! Kablówka SD z odległości 3m wygląda naprawdę dobrze, nie wspominając już o HD, gdzie przy pierwszym odpaleniu filmu w wysokiej rozdzielczości zbierałem szczękę z podłogi.
Tak jak już ktoś wcześniej pisał... Po wyjęciu TV z pudełka nie ma rewelacji, ale przy odpowiedniej ingerencji w ustawieniach obraz żyleta!
 

cyber78

Member
Bez reklam
Ja mam 40W4220 (to samo co 40W4000) - zastanawiałem się też nad modelem Samsunga o którym piszesz. Bardzo podobne parametry.
Zresztą Samsung i SONY robią matryce wspólnie, więc jakość obrazu uzależniona jest od elektroniki i bajerów.
SONY ma dekoder DVB-T MPEG4 jeżeli ci zależy.
Wybrałem SONY bo na koniec stycznia znalazłem promocję za 3250zł i załapałem się na gwarancję SONY 5lat za free.
Ten TV sprawuje mi się z konsolką bardzo dobrze, ma szybki procesor obrazu i dobrą elektronikę więc nie widać w grach braku 100Hz. Po ustawieniach parametrów obrazu wszystko jest OK. Jeżeli nie zależy ci na DVB-T to kieruj się ceną i wyglądem zewnętrznym, estetyką.
 

Royek

New member
izon musisz określić do czego ci tv potrzebny. Ja chce tv w 70% do ps3 i szukając długi czas wybrałem 40W4000. Samsunga i soniacza testowałem w marketach podłączając swoją konsole. Obrazy były podobnej klasy, ale czytając różne wątki skusiłem się na sony. Jeszcze go nie mam ale go zamierzam kupić w najbliższym czasie. Co do tego samsunga to moge ci powiedzieć tylko, że te jego 100Hz to tylko na papierze. Sony zaś ma całkiem dobrą elektronike, tak jak już kolega powiedział w poście wyżej. Jeśli pewien nie jesteś to popatrz za jakąś prezentacja domową tych modeli(podobno takie rzeczy są możliwe).
 

Ralfo

New member
Witam, też stanąłem przed wyborem TV do PS3 ale po kolei:

Max co mogę wydać do 2.5k zł ale wolałbym taniej

TV będzie w 90% pod Gran Turismo 5, reszta telewizja/inne gry.

Planuje go używać do mojego pseudo kokpitu (teraz podpięty PC z monitorem CRT), odległość jaką da rade w moim pokoju to 1m max (2m jak w inne gry/telewizja)

I tu moje pytanko, czy w ogóle ma sens pakować się w TV HD rdy (a jak tak to ile cali), czy może lepiej poszukać jakiegoś monitora full HD 26 cali powiedzmy?

No i jak co może ktoś poleci konkretny model :p
 

szymuR

New member
Telewizor do gier (PS3)

Jutro jadę po TV pod moje PS3, gdyż mój CRT się spalił. Mam 3000zł i najbardziej mi się podoba LE37B650. Czy będzie on dobry do gier i filmów BD?
Proszę o szybką odpowiedz, bo już jutro jadę po niego!
Proszę również o inne propozycje, ale ten Samsung mi naprawdę odpowiada! Tylko czy będzie on odpowiedni do PlayStation3?
 
Do góry