Jaki tv do ps3?

mishimaz

New member
Dzięki dienekes' shade
Mam jeszcze takie pytanie czy widzicie jakieś znaczne różnice w odrazie na tych tv. Chodzi mi dokładniej o takie parametry jak ostroś kolorów, odświerznaie, kont poziomy widzenia obrazu itp.

Właśnie czytałem strony internetowe i nie moge się zdecydować, pomyślalem że może opinia urzytkowników bardziej mi pomorze. Czekam na dalszą opinie porównawczą, dzieki:)
 

marcin0903

New member
bienius16 napisał:
Ma ktoś Samsunga LE32N71B i PS3 po hdmi?? Obraz dobrze jest wyświetlany, żadnych rozciągnięć czy ucięć obrazu??
Miałem ten TV do lipca, z tego co pamiętam obraz był bez zastrzeżeń, choć jak mówię miałem go do lipca czyli od roku prawie już go nie mam.
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Moim zdaniem jest to mit, sam mialem lcd full hd 100hz toshiby a teraz mam pioneera kuro hd ready. Na lcd obraz jest jeśniejszy przez co jest wrazenie ze jest ostrzejszy, Plazma ma obraz bardziej miekki ale moim zdaniem bije lcd na glowe jakością obrazu. Najlepszym rozwiązaniem jest jakiś test/prezentacja a wtedy ocenisz sam czy obraz plazmy nadaje się do konsoli. Mimo że byłem zagożałym zwolennikiem lcd to przekonałem się do plazmy i nie żałuję, to samo było w przypadku mojego kolegi który też jest bardziej zadowolony z plazmy niż lcd. Sprawdź a się przekonasz a opinie na forum traktuj jako "drogowskazy" a nie opinie decydujące o twoim wyborze;)
 

neogrisza

New member
witam mam dylemat zamierzam kupic tv głowniepod ps3 do tego rowniez zwykla tv z atny zbiorczej zey nie meczylo oczy ful hd 40 zastanawiam sie nad dwoma modelami sony KDL40D3500 ZA 4000 TYŚ I TOSHIBA ZF3500 za 6000 tys
ten drugi bardziej mi sie podobba wizualnie nie wiem jak technicznie czy sie oplaca dac 2 tys wiecej
a moze polecicie jakis inny lepszy
pozdrawiam cala ekipe
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
ja bym wybrał toshibe albo poczekał na w4000. Toshiba dobra lecz są jazdy z Polską gwarancją, musisz uważać gdzie kupujesz, a takto wszystko ok! Godna polecenia!
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
@neogrisza

Przy takiej kasie kupujesz Pioneera KURO 42" i cieszysz się pięknym obrazem zarówno w HD jak i SD.

Co do FULL HD to odpowiedz sobie najpierw z jakiej odległości będziesz oglądał i czy będzie ona mniejsza niż 1,5 metra.

Pozdrawiam,
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
No proste, ja tak zrobiłem i jestem mega zadowolony. Poczytaj http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23396 a przede wszystkim idz gdzieś do sklepu gdzie mają kuro 42 i podłącz konsole a sam się przekonasz:) Ja byłem sceptycznie nastawiony do plazm bo na forach się czyta że plazma jest beee do konsoli a wyszło że jest rewelacyjna. To jest w ogóle inna jakość obrazu niż na lcd, sprawdź sam to nic nie kosztuje a zdobędziesz dla siebie bardzo cenne doświadczenie i będziesz miał czyste sumienie po zakupie tak drogiego tv
 

Wyspa120

New member
Niechce otwierac nowego tematu dlatego napisze tu: Mam zamiar kupic nowy monitor lcd do komputera i chcialbym zeby mozna bylo go podlaczyc do ps3, wejscie musi byc D-SUB . chodzi mi najlepiej o bezposrednie podlaczenie...
 
Ostatnia edycja:

neogrisza

New member
hm dzieki za podpowiedz wziąlem ostatnio ps3 do pobliskego sklepu i sprawdzalem w akcji gta4 i demo grind na toshibie xf3500 i samsunga le40m87b ten drugi jest do kupienia za 4000 i na moje oko o wiele lepiej wwygladaja gry na samsungu , toshiba meczy oczy po 5 min wdlug mnie samsung wygladal lepiej moe to wina ustawien toshiby ?
co o tym myslicie ma ktos moze optymalne ustawienia dla obu tv
pozdrawiam
 

azbest84

New member
Albo blisko usiądź, albo kup projektor

A ja się dołączę do ogólnej dyskusji. Wogóle was nie rozumiem. Czy przy wyborze monitora do komputera też zastanawiacie się, że będziecie oglądać go z odległości 3 metrów. Mowa w tym dziale o ps3, a więc i zarazem blurayu. Na tym polega przewaga fullhd, że możesz go traktować jak monitor i siadać bardzo blisko.
Rozumiem brak pieniędzy, ale czemu nie cierpicie tak jak ja na małą wielkość telewizorów. Przy jakości 1080p można mówić o zupełnie innych rozmiarach. Jak oglądam z odległoś 4 metrów plazmę fullhd 60" to myślę sobie, że śmiało mogłaby być większa o te 10". Na początku robiła wrażenie, ale szybko należy sobie uświadomić nie co można mieć, a co chciałoby się mieć.
Czy jak wchodzicie do kina to dostajecie zawału? Siedząc w silverscreenie w ostatnim rzędzie mam odległość do ekranu na poziomie szerokości tegoż ekranu. I co? I ogląda się bardzo dobrze. Nierozumiem za tem, czemu nie przysuniecie podczas grania kanapy, albo fotela? Czasem jest to niewykonalne, ale napewno nie zawsze.
Polecam zajrzeć do działu z projektorami i zobaczyć jakie są opinie o graniu na 100". Bo to projektor jest królem w graniu z odległości 3 metry wzwyż.

P.S.
Fullhd to chwyt marketingowy? Proszę o litość. Hd ready to chwyt marketingowy, aby sprzedać coś niby nowoczesnego taniej. Nigdy nie było filmów (nośników) z maksymalną rozdzielczością hd ready. Po sd wymyślono fullhd, a że cena takich paneli przerosła możliwości konsumpcyjne to już inna sprawa. Przecież hdready jest tymczasowe. Poza tym, to co u góry, czyli docelowa wielkość telewizorów jest znacznie większa i dlatego tak naprawde cała ta wyższa rozdzielczość ujrzała światło dzienne (sam pomysł jak wiecie to staroć, bo po co komu fullhd przy 21").

Musiałem się wygadać, bo pisanie, że fullhd to chwyt marketingowy jest poniżej mojej wytrzymałości.
 

-AS-

New member
azbest84 napisał:
Fullhd to chwyt marketingowy? Proszę o litość. Hd ready to chwyt marketingowy, aby sprzedać coś niby nowoczesnego taniej. Nigdy nie było filmów (nośników) z maksymalną rozdzielczością hd ready. Po sd wymyślono fullhd, a że cena takich paneli przerosła możliwości konsumpcyjne to już inna sprawa. Przecież hdready jest tymczasowe. Poza tym, to co u góry, czyli docelowa wielkość telewizorów jest znacznie większa i dlatego tak naprawde cała ta wyższa rozdzielczość ujrzała światło dzienne (sam pomysł jak wiecie to staroć, bo po co komu fullhd przy 21").

Musiałem się wygadać, bo pisanie, że fullhd to chwyt marketingowy jest poniżej mojej wytrzymałości.

Witam,
pozwolisz, że się nie zgodzę z Twoją wypowiedzią.

Najpierw powstała nazwa "HD Ready", a potem "Full HD". Myślę, że to wyjaśnia, która z powyższych nazw powstała w celu informacyjnym, a która w celu marketingowym. Poza tym odbiorniki, która nazywasz "full HD" są również "HD Ready".

Nie będę po raz kolejny się rozpisywał na ten temat, dlatego wklejam link do mojej wcześniejszej wypowiedzi (w tym samym wątku) dotyczącej tego samego:

http://hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=166535&postcount=32

Pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
W 100% zgadzam się z -AS-em.

A koledze azbest84 marketingowy bełkot zrobił pranie mózgu ;)

Na tym forum są dziesiątki przykładów gdzie ktoś nadział się na ten marketingowy chłam z FULL HD i teraz albo musi się z tym męczyć albo kupuje coś normalnego czyli HD Ready ale lepszej jakości.
A opisane przypadki to na pewno mały tylko procent takich nacięć bo kto lubi pisać, że dał ciała na całej linii...

Jaki telewizor xx cali byle był FULL HD? To właśnie pytanie padające tutaj niesłychanie często i pokazujące jak FULL HD potrafi zrobić wodę z mózgu.

I o to tutaj chodzi, a nie o telewizory 52" calowe FULL HD, które występują tylko w takiej rozdzielczości i z natury już są dobre.

A to zdanko mnie rozwala totalnie :-D :-D :-D :

Hd ready to chwyt marketingowy

-AS- wyjaśnił o co chodzi więc pozostawię to bez dodatkowego komentarza.

Praw optyki nie da się przeskoczyć, w zdecydowanej większości przypadków jest to niewykonalne ;) podobnie jak np. w moim przypadku przesunięcie rogówki o rozmiarach 2,5 metra na 2 metry bliżej ekranu :hmm:

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

azbest84

New member
To chcecie mi powiedzieć, że za 3 lata zobaczymy telewizor 32, albo 37" w hd-ready? Filmy, ps3 telewizja (nie ta która oszczędza, tylko docelowa) wyznaczyły nową rozdzielczość na poziomie 1080p. Naipierw było hd-ready 50", ale z powodu ceny, a już wtedy w świadomości było 1080p. I o ironio, aby wykożystać nośniki full-hd kupowano telewizory hd-ready. Chwyt marketingowy to byłaby poczwórna rozdzielczość w telewizorze 60", bo ma ona zastosowanie w 100" wzwyż.
Nie twierdze, że nie jest lepiej wybrać dobry telewizor hd-ready zamiast fullhd. Mowa tu o czymś zupełnie innym. Przecież większość lcd jest gorsza nawet teraz od kineskopowego telewizora. Ale nie mówimy, że lcd to chwyt marketingowy.
Czy w aparacie potrzeba 6 mln pikseli. Wiadomo, że lepsze zdjęcie będzie z dużo lepszego, ale 2 mln pikseli aparatu. Przecież prawie nigdy nie powiększamy, aż tak zdjęcia, aby ta funkcja była do czegoś przydatna. Siedząc z 3 metrów nie wykorzystasz fullhd na telewizorze 32", ale polecam przybliżyć kanapę, albo fotel podczas grania. Jakoś od monitorów nikt się nie odsówa.
I raz jeszcze, gdyby nie cena i trudności technologiczne hd-ready nigdy by nie powstało i nie zadawano by pytania po co fullhd w małym telewizorze.

P.S.
Teraz będę najbardziej kontrowersyjny. Lepiej kupić większy telewizor, niż lepszy (nie dotyczy bliskiego siedzenia (rozdzielczość)). Za rok telewizor, który będą polecać na tym forum będą uważać za totalną kaszanę na tym samym forum, a wielkość zostanie, a do wad się wmiare szybko przyzwyczaisz, a jak to wady z najlepszego modelu i tak będą cię denerwować za rok. Przecież teraz polecicie kuro, a za rok czerń będzie już nieskończona w większości telewizorów, Za kolejny rok polecicie Telewizor z nieskończoną czernią, a będzie oled. I ci z kuro będą za 5 lat oglądali kuro, a inni zdążą za tę samą cene kupić wmiare dobry telewizor teraz i wmiare dobry oled za 3 lata.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
FULL HD i 32"?

Przy 50" poniżej 2 metrów jest OK.

To z jakiej odległości trzebaby było oglądać te 32"?

Teraz trochę jaśniej?

Za rok kaszanę?

Ludzie posiadający poprzednie generacje plazm Pioneera są niesamowicie zadowoleni nawet po kilku latach, o jakim więc 1 roku mówisz?

Do wad się przyzwyczaisz?

Powiedz to ludziom, którzy mają TV FULL HD i nie da się na nim praktycznie w ogóle grać np. na PS3 bo obraz ciągle skacze, klatkuje i jeszcze inne cuda.
Ty byś się przyzwyczaił?

Pozdrawiam,
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Mój przypadek może być przykładem że full hd to wcale nie full wypas. Plazma hd ready pobiła toshibę full hd mimo że jej natywna rozdziałka jest 2 razy mniejsza !

Nie zawsze więcej znaczy lepiej.

Pozatym temat jest już nudny i mimo że było powiedziane już chyba wszystko to nadal jest wałkowany. Wyjście jest jedno porównanie na żywo!
 

-AS-

New member
Witam,
zgadzam się z Masta_J. Również Liptonosz ma rację pisząc, że temat był już wałkowany mnóstwo razy i jest już nudny. Dlatego odpiszę krótko i na temat.

Pisząc to, przeszedłeś samego siebie:
azbest84 napisał:
Teraz będę najbardziej kontrowersyjny. Lepiej kupić większy telewizor, niż lepszy (nie dotyczy bliskiego siedzenia (rozdzielczość)). Za rok telewizor, który będą polecać na tym forum będą uważać za totalną kaszanę na tym samym forum, a wielkość zostanie, a do wad się wmiare szybko przyzwyczaisz, a jak to wady z najlepszego modelu i tak będą cię denerwować za rok. Przecież teraz polecicie kuro, a za rok czerń będzie już nieskończona w większości telewizorów, Za kolejny rok polecicie Telewizor z nieskończoną czernią, a będzie oled. I ci z kuro będą za 5 lat oglądali kuro, a inni zdążą za tę samą cene kupić wmiare dobry telewizor teraz i wmiare dobry oled za 3 lata.

Wybacz, ale nie mogę zgodzić się z żadnym zdaniem, które zacytowałem powyżej. Wydaje mi się, że nie widziałeś jeszcze słabego sygnału SD na dużym i kiepskim panelu Full-HD. I jeszcze radzisz, żeby usiąść blisko TV :rolleyes: .

Kuro wyszło prawie rok temu (wtedy je też kupiłem), a jednak żaden producent nie wypuścił przez ten czas na rynek telewizora, który mogłby z nim konkurować.

Pozdrawiam
 
Do góry