Jaki tv do ps3?

Masta_J

Active member
Bez reklam
100 Hz jest może i ważne ale co z tego jak te Toshiby same w sobie mają problemy z płynnością i smużeniem nawet z całym tym 100 Hz...

Pozdrawiam,
 

dienekes' shade

New member
NitekPL napisał:
Witam,

Pytanie jest o tyle zasadne, że w cenie 42' Toshiby można kupić 46' Sony, więc wolałbym wiedzieć czy jest za co płacić ;)

Witaj.

Osobiście doradzałbym Toszkę :eek:k: Od grudnia gram na ps3/ oglądam filmy z Blu Ray właśnie na tym modelu i mogę uznać, że przetestowałem ją wszechstronnie. Każdego dnia obraz generowany przez "zetkę" zachwyca, zarówno mnie, jak i innych domowników/ gości. Widziałem SONY w akcji i...eh, szkoda słów (smużenie, duchy, szarpanie). Naturalnie, wybór należy do Ciebie.

IMO, jedynym sensowym konkurentem dla Toshiby (w ramach tej techonologii, rzecz jasna) jest SHARP.

Dodam, że skoro w grę wchodzi Playstation 3, nierozsądnym byłoby lekceważenie zastosowania jej jako odtwarzacza BD, a tu 100 (120) Hz się przydaje. Proponuje wybiec w przyszłość ;)

Ps. Rozmiar, rzecz istotna, ale nawet 57 cali nie zrekompensuje lipnego obrazu.

Pozdrawiam,

Radek
 

NitekPL

New member
Dziękuję za odpowiedzi :)


@kiki
kiki napisał:
oczywiście że 100 Hz jest bardzo ważne w płynności obrazu. Podaj jaką masz odległość od ekranu i jaka klasa cenowa?
Odległość jakieś 3m (w przyszłości może wzrosnąć do 4 ;) ), cena do 6.000zł.


@dienekes' shade
Skoro używasz Toshiby do PS'a, to jeszcze mam pytanie czy w bardzo dynamicznych scenach występuje smużenie? Jeśli tak, to od jakiej, mniej więcej "prędkości"? Chodzi mi o to, czy smugi widać
-w grach typu Gran Turismo przy np. szybkich scenach z powtórki (pędzące samochody mijające stojącą w miejscu kamerę),
-czy w innych typach, np FPP i bardzo szybkie "kręcenie głową"
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
NitekPL napisał:
(...)Odległość jakieś 3m (w przyszłości może wzrosnąć do 4 ;) ), cena do 6.000zł.

(...)

No to spokojnie Pioneer 4280XA i zapomnisz o pytaniach o jakiekolwiek smużenie czy brak płynności.

A najlepiej sam to zobacz na prezentacji od KiKiego.

Pozdrawiam,
 

dienekes' shade

New member
NitekPL napisał:
Dziękuję za odpowiedzi :)

Skoro używasz Toshiby do PS'a, to jeszcze mam pytanie czy w bardzo dynamicznych scenach występuje smużenie? Jeśli tak, to od jakiej, mniej więcej "prędkości"? Chodzi mi o to, czy smugi widać
-w grach typu Gran Turismo przy np. szybkich scenach z powtórki (pędzące samochody mijające stojącą w miejscu kamerę),
-czy w innych typach, np FPP i bardzo szybkie "kręcenie głową"

Toszka jest "smugdeproof" ;) tj. smużenie w przypadku tego tv nie występuje. Gram zarówno w GT5:p, jak i fpsy (min. COD 4) i ani razu nie spotkałem się z duchami, zacięciami obrazu itp. To samo tyczy się filmów z BD - gra czysto, płynnie i bez "pozostałości w stylu Predatora" :-D. Należy pamiętać, że sam telewizor, owszem, jest najważniejszy, ale bez odpowiednich ustawień, obraz przezeń wyświetlany może wypaść niekorzystnie.

Inaczej sprawa ma się z niektórymi filmami z DVD, podkreślam: niektórymi , a mianowicie, potrafią "zaciąć". I tu smużenie nie występuje, ale obraz czasami "zaskoczy". Nie jest to IMO problemem, bo nie kupiłem tego telewizora dla tak słabego źródła :mrgreen:

Koniec końców, zgodnie z tym co napisał Masta_J, wszelkie wątpliwości rozwieje prezentacja i bezpośrednie porównanie interesujących Cię modeli.
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Co jak co ale Toshiba jak na lcd ma chyba najlepsze 100hz. Kwestia tylko czy się to lubi czy nie, w grach sie przyda ale przy filmach ja bym nie włączał.

Jeżeli chodzi o plazmę to nie wiem czy to moje urojenie czy nie ale wydaje mi się, że obraz jest płynniejszy o wiele niż w lcd.

Sam decyduje się na plazmę bo uważam, że jest to dobra technologia do wszystkiego i do filmow i do gier, w każdym "środowisku" sprawdza się znakomicie
 

marcin0903

New member
Od teraz, każdy twórca nowego tematu odnośnie wyboru TV do PS3 zostanie nagrodzony warnem! Tak więc proszę pisać w tym topicu, a nie zakładać tysiące innych!
Pozdrawiam!
 

poprostujacol

New member
Podany wcześniej model Pioneer 4280XA nie posiada Full Hd ani 100hz wiec Toshiba Z3030 wydaje mi sie lepszym rozwiazaniem do ps3. Skoro nawet gry chodzą w 60 klatkach to matryca 100hz w moim odczuciu poradzi sobie z nimi znacznie lepiej z odpowiednim "zapasem mocy". Mnie przekonuje 100hz ponieważ wiem o ile lepiej chodziły gry z ps2 na 100hz mimo że nie byly az takie szybkie.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Na co komu FULL HD przy 42" i odległości 3 do 4 m?

A co do 100 Hz w Pioneerze to mylisz się i cały Twój wywód padł :cool:

Po raz kolejny poza tym nie patrzcie na to co się wydaje dobrym wyborem tylko co NIM JEST, najlepiej zobaczyć to na własne oczy u siebie w domu.

Pozdrawiam,
 

poprostujacol

New member
Nie spieram sie, poprostu nie widzialem przypisu 100hz w opisie tego modelu. Pisząc w ten sposób otrzymam jakies informacje. Ja akurat skłaniam sie ku 37 calom przy tych 3 m od tv ale w 100hz i jednak full hd bo skoro ps3 obsluguje pelna rozdzielczosc to nie zamierzam wymieniac tv za kilka lat, najwyżej odsune fotele od tv. Potrzebuje maxymalnej płynności za stosunkowo niska cene. Liga angielska na C+ Hd tez była by przyjemna opcja.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Przy KURO przy 3 metrach ja skłaniam się ku 50" :) Bo to jest KURO właśnie.

Foteli nie musisz odsuwać, tylko znacznie PRZYSUNĄĆ, przy FULL HD i 50" widziałbyś to co trzeba z odległości poniżej 2 metrów do TV - przy 37" odpowiedz sobie sam ile to będzie...

Pozdrawiam,
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
full hd i 100hz to tylko komfort psychiczny i jeden z lepszych chwytow marketingowych w dziejach tv:) full hd zgadzam sie wygląda lepiej ale z odpowiedniej wielkosci i tylko jak tv stoja obok siebie, 100hz tylko w grach-ja bym za to doplacil max 100-200zl do tv. Mialem tv full hd 100hz a teraz wcale się nie upieram żeby mieć taki sam bo przekonałem się, że oprócz komfortu psychicznego niewiele mi to daje:)
 

-AS-

New member
Witam,
większość telewizorów zwanych 'HD Ready', akceptuje i wyświetla sygnał tzw. 'Full HD' poprzez skalowanie (jedne lepiej, inne gorzej). Jedyną różnicą pomiędzy nimi, jest natywna rozdzielczość oraz brak overscan'u w TV 'Full HD'. Nazwa 'Full HD' jest chwytem marketingowym, polecam głęboko przeanalizować wszelkie za i przeciw kupowania na siłę 'Full HD'. Ważniejszymi rzeczami, na które polecam zwrócić uwagę kupując TV, są: kontrast (ten prawdziwy), odwzorowanie kolorów, możliwości skalujące TV, jakość wykonania oraz (na którymś miejscu z kolei) natywna rozdzielczość matrycy. Moim zdaniem lepiej kupić dobry TV 'HD Ready', niż kiepski 'Full HD'.

Częstotliwość odświeżania 100Hz (lub 120Hz) w telewizorach przydaję się głównie przy oglądaniu sportu oraz (tak, jak pisze Liptonosz) przy grach.

Tak, jak pisze Masta_J - Kuro posiada tryb 100Hz, jest on ukryty pod nazwą Drive Mode. W Kuro są 3 tryby DM: 1 = 75 Hz; 2 = 100Hz; 3 = 72Hz.

Pozdrawiam
 

sleza

New member
Tylko Full Hd

Mam plazmę 60" full HD 100hz-R E W E L A C J A !To moja druga plazma,poprzednio miałem 42"HD ready,mam też dwa LCD 24" full hd i 15"-TYLKO PLAZMA LCD ma słabszy obraz!To oczywiście moja subiektywna opinia.
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Zgadzam się z -AS- . Sam kupowałem tv full hd 100hz bo był full hd hehe:) Dopiero po czasie zorientowałem się, że świat nie kończy się na grach a jest też zwykła tv sd i dvd. Full Hd wychodzi dobrze w grach i komputrze, choć i tak niewiele gier jest robione w 1080p a z kompa ciężko mi było korzystać przy 1080p. Moim zdaniem najlepszy uniwersalny tv to 720p - bo: gry sa w 720p, hdtv tez 720p, blu ray wygląda i tak świetnie w 720p oraz kablówka wygląda lepiej niż na panelu full hd. Ja się przekonałem że panel full hd nie jest żadnym wyznacznikiem jakości obrazu. Tv kupujemy dla obrazu a ten nie tworzy tylko full hd czy 100hz. Moim zdaniem to tylko polepszacze które czasami pogarszają tak jak to robi 100hz ze zwykłymi filmami.
 

mishimaz

New member
Witam
Jak większość ludzi noszących się z zmiarem kupna fajnego tv mam wiele rozterek, myśllem, że przeczytanie kilku forum, roziąże mójproblem. Niestety w tej chwili już całkowicie się pogubiłem. Prosiłbym więc o pomoc w znalezieniu odpowiedniego tv do moich wymagań.

Chciałbym nabyć tv LCD, full HD (lecz nie z nazwy, wolałbym żeby żeczywiście obsługiwało 1080 :)), z tego co wyczytalem jest to możliwe od 42' lub 46', więc niech posiada tą najniższą wymaganą przekoątną. tv mam zamiar oglądać z odległości ok 1,5-2,5m.

Będzie on przeznaczony przedewszystkim pod PS3 w związku z tym koniecznym by było żeby:
-posiadał wszelką redukcje szumów i nakładki poprawiające jakość obrazu
-likwidował efekty smurzenia, nie przejawiał tendencji do ząbkowania krawędzi
-nie powodował skakania odrazu (podobno w tym wypadku musi miec te 100Hz)
-posiadał dobre wysycenie kolorami, duży kontrast i tą głęboką "czarną" czerń :)
-dobrze jak by posiadał szeroki kąt widzenia
-dawał możliwie szeroki zakres ustawiania jego parametrów
-wykazywał się małą awaryjnością (choć nie wiem czy tv tej klasy mają jeszcze tendencjedo awarii :))

Planuję przeznaczyć na zkup ok. 4000 do max. 5000 tys.

Czasem przydało by się na nim też coś oglądnąć, wiec wcale bym się nie obraził jak by jakość fuszczanych na nim filmów była ok. Wiem, że zależy to od sygnału wq mom przypadku będzie to zwykła kablówi oczywiście PS3, ale nigdy nie wiadomo co przyniesie przyszłość. W każdym razie jest to dla mnie sprawa drugorzędna.

P.S. Wszelkie UZASADNIONE sugestie co do innych parametrów przyadnych mi w tv polepszających wizualną jakość gier na PS3 mile widziane.

Siedzi mi w głowie jakiś zabobon, przez który mam większe zaufanie do takich marek jak:SONY, PHILIPS,PANASONIC,SAMSUNG, a mniejsze do:SHARP, TOSHIBA, JVC (ale każdy z nich będzie dobry, pod warunkiem, że naprawe będzie porządny)

Prosze więc o podanie mi w jakiejś kolejności konretnych modeli tv (z różnicami dzielącymi je)- a juz ekstra by było jak byłby to ten jeden konkretny- odpowiednich dla mnie.

Z GÓRY BARDZO DZIĘKUJE ZA POMOC I POZDRAWIAM :)
 

-AS-

New member
Mishimaz - z mojego doświadczenia z płaskimi TV wynika jedno - czym więcej ulepszaczy obrazu włączysz, tym gorszy obraz. Każdy z nich ulepsza jakąść część obrazu, rujnując inne. Nie szukaj telewizora z dużą ilością ulepszaczy, szukaj TV z dobrym obrazem (w którym wyłączysz wszelkie ulepszacze). Moje 3 grosze

Pozdrawiam
 
Do góry