Jaki tv do ps3?

Zinnsash

New member
stoje przed podobnym dylematem, max 42", do max 2000, 99% czasu bedzie uzywany do konsoli. Napalilem sie na PFL 4007 ALE niedawno udalo sie taki wyrwac dla rodzicow do pokoju 32" i... jestem rozczarowany. Choc rodzice tylko i wylacznie ogladaja TV cyfrowa naziemna, to ten model kiepsko sie do tego nadaje. Przy TVP 1HD albo tvp 2, ktos szybciej machnie reka i tak jak by hmmm widac kilka krawedzi tej reki, nie jest to smuzenie, bardziej cos jak efekto stroboskopu tego co widac? nie wiem jak to opisac, tak czy siak nieciekawie to wyglada - a mial byc wypas. Co dziwniejsze, niedawno kupilem tez TV babci, 39 PFL 3807 (czyli teorytycznie nizszy model jak rozumiem) a obraz jest super plynny i nie ma takiego psujacego ogladanie efektu jak 4007 i to 32"! I teraz jestem w kropce. 4007 nie kupie bo z tym obrazem to porazka z lekka, o input lagu 3807 nic nie wiem. Przyczailem sie niedawno na samsunga F5300 albo F5500 i tu znowu pojawia sie ALE, a mianowicie te modele choc z akceptowalnym input lagiem, to nie maja HDMI arc, a nie bede kupowac nowego TV, zeby uwsteczniac sie w rozwoju. Poradzcie blagam, co ma niski input lag, obraz jak zyleta, HD, max 42" ii w miare miesci sie w 2000zł ? (50"+ plazma bez hd odpada :p)
 

Shinjiro

New member
1. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-3m
2. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1 jeśli kumple wpadną to nawet do 4
3. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
4. Telewizor ma stać czy ma wisieć? będzie wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? słońce pada na telewizor dlatego okno jest zasłaniane roletami
7. Jaki masz obecnie telewizor? Miałem Samsung 37A656
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Jak najniższy input lag, FullHD
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? mam nc+
10. Jakie urządzenia? nc+ oraz konsola ps3 (a kiedyś tam ps4)
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? max do 5h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? obojętnie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? Raczej nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 50-60%
16. Preferencje co do marki? Ciężko mi określić, nie mam zaufania do LG oraz Sharpa ale jeśli mają jakieś dobre telewizory to czemu by nie kupić.
17. Preferencje co do wielkości? 37" lub 39" - Nie da rady większego, nie zmieści mi się na ścianie.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Miałem tylko Samsunga A656 i byłem z niego bardzo zadowolony. Ciężko mi określić co mnie denerwuje w telewizorach ale na pewno klatkowanie przy szybkich ruchach lub jakieś inne smugi.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Po równo.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Do 1800zł. Ewentualnie mogę dołożyć i wydać z 2000.
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Nie wymagam. NIe jest mi to potrzebne.

Po tym jak padł mi Sansung A656 szukam jakiegoś innego telewizorka który służyłby mi do grania. Wcześniej rozmyślałem nad telewizorem SAMSUNG UE39F5500 ale szczerze, nie mam pojęcia jak się nada do gier dlatego potrzebuję pomocy. Niestety budżet nie pozwala mi wydać wystarczająco dużo a pokój nie jest zbyt wielki żebym mógł posadzić telewizor o większych calach.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nikt tu smużenia nie chce mieć i braku płynności, ale za to full hd najważniejsze; do tego o plazmach też nie chcą słyszeć - błąd Panowie, błąd.

Pozdrawiam,
 

Shinjiro

New member
Plazmami nie jestem zainteresowany..nie mam do nich przekonania. Znajdzie się jakiś dobry LCD w takich parametrach jakie napisałem? Co myślicie o Samsung UE39F5500? Nie wiem jak wygląda sprawa z input lagiem w tym telewizorze.
 

Shinjiro

New member
A jesteś w stanie polecić jakąś dobrą plazmę do 2000zł z niskim input lagiem? To może rozwarze propozycje i zainteresuje się plazmą. Oczywiście jakieś propozycje telewizorów LCD byłyby mile widziane :)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
nie kupuj plazmy ..całkiem z niskiej półki zawiedziesz się to gwarant
Ja natomiast gwarantuję, że MAXAN wypisuje totalne bzdury.

@Shinjiro
Jakiegoś niesamowitego wyboru nie masz, znajdź plazmę w odpowiadających Ci rozmiarze (pamiętaj, że minimum w plazmach to 42") i cenie, zobacz jak gra i kupuj :)

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

fanaticco

New member
Przepraszam, że linkuję a nie pytam tutaj bezpośrednio, ale może rzucilibyście okiem na mój temat dot. wyboru telewizora do konsol? Niestety dopiero dzisiaj zauważyłem na forum ten wątek (czyli już po utworzeniu osobnego tematu). Chociaż z drugiej strony - na TV nie tylko będzie przecież grane.:oops:

hdtv.com.pl/forum/inne/102692-futbol-gry-filmy-plazma-czy-led-co-lepsze.html

(wybaczcie, że w takiej formie, ale nie mogę wstawiać bezpośrednich linków)
 

D86G

New member
Telewizor pod PS3 + filmy

Witam.
Stoję przed zakupem telewizora, oraz konsoli PS3 + kierownicy. Mam bzika na punkcie Gran Turismo.
Pokój aktualnie ma 12m, odległość od TV to ok. 1,5 - 2m.
W kwestii rozmiaru - minimum 39", może 40/42" (mniejsze nie, większe też nie).
Budżet: 1.000 na konsolę, więc na telewizor zostaje coś w okolicach 1.800-2.000.
Więc jak widać - dobrej plazmy za to nie kupię :)
Pozostaje wybierać spośród LEDów, i tutaj istotnych jest kilka rzeczy z tego co już wyczytałem:
- kontrast, im wyższy tym lepiej
- rozdzielczość - Full HD jednak góruje - i w filmach i w wielu grach
- input lag - im mniejszy tym lepiej, lecz ciężko znaleźć jakiekolwiek dane
- czas reakcji - im mniej milisekund tym lepiej (dlatego wszystko pokroju 10 ms, 8 ms odpada na wstępie)
- jakość - bo jednak nie mam zaufania do niektórych marek. Sharp to już nie to co kiedyś, pogorszyli się. LG jakoś z zasady nie ufam. Philips może robić dobre suszarki, ale telewizory.. No i inne takie.
Ogólnie dziś na rynku dominują Panasonic, Samsung i Sony.

Przejrzalem parę modeli i w oczy rzuciło mi się kilka poniższych:

PLAZMA Samsung 43", bez bajerów, HD Ready
www .euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ps43f4500.bhtml
Niestety, tylko HD ready, więc raczej skreślam.

LED Samsung 40",z bajerami, Full HD
www .euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue39f5300.bhtml
Nigdzie nie można znaleźć info nt. input lagów w Samsungach, podobnie nt. kontrastu, czasu reakcji ms.. Ma ktoś jakieś info?

LED Sony 40", bez bajerów, Full HD
www .euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-kdl-40r470a.bhtml
Sony, fakt płacimy nieco za markę. Ale też - nigdzie nie ma tych info co w przypadku Samsunga.

Ogólnie, dowiedziałem się, że w przypadku PS3 input lag ma być jak najniższy, szybkość reakcji ms podobnie, zaś kontrast jak najwyższy. Szkoda tylko, że większosć producentów nie podaje tych informacji.

Poza tym, liczyłem na inne propozycje z waszej strony.
Telewizor będzie wykorzystywany głównie do PS3 (w przyszłości pewno PS4), a wiem że konsole maja problemy z Full HD (skalowanie). Jednak fajnie byłoby obejrzeć czasem film w Full HD.
Poza tym, nie wierzę w takie opinie, że gry gorzej prezentują się w Full HD. Wyższa rozdzielczość = więcej detali. A grać bedę raczej w te flagowe tytuły, więc i te najbardziej dopracowane.


Reasumując, mógłby mi ktoś polecić kilka modeli ? Full HD, z naciskiem na najniższe input lagi i czasy reakcji oraz najwyższy kontrast? Coś może sprawdzonego, cokolwiek..?

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

dubhead

New member
Panowie miał ktoś z was do czynienia z lg 29LN450B? Jestem praktycznie na niego zdecydowany, ale nie chce potem żałować swojej decyzji, że coś mi smuży albo, że input lag jest duży... Szukam czegoś do 28 cali, bo 32 się nie mieszczą, pisze tutaj bo w sumie wątek założyłem w złym dziale i może tutaj szybciej uzyskam odpowiedź...
 

dubhead

New member
Widzę, że brak odpowiedzi, odświeżę i uzupełnię o takie coś:

1. Odległość od ekranu? 1-2m
2. Jak słońce świeci w pokoju? Okna z roletami, telewizor stoi na przeciwko (ale może niedługo to się zmieni).
3. Jak duży jest pokój? 3,5 m x 2,4 m
4. Preferowana technologia? LED/LCD/Plazma?
5. Jaki masz obecnie telewizor? Philips FlatTV 20'(?)
6. Jakie programy będą najczęściej oglądane na nowym TV? Filmy HD z komputera podłączonego do PS3, programy telewizyjne póki co bez HD
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem? Póki co telewizor włączam ok. 10 - 11, a wyłączam ok 23 - 24.
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? 80 % przy świetle, 20% bez światła
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? Ładny, odpowiednio wyważony, ale nie lubię mydlanego.
10. Matryca błyszcząca czy matowa? Taka, żeby telewizor nie służył jako lusterko
11. Preferowana wielkość telewizora? do 26-29 cali (32 się nie mieszczą).
12. Preferowana marka? Nie mam
13. Czego nie lubisz w telewizorach? Przekłamania kolorów, smużenia.
14. Jakie urządzenia będą podłączone? Playstation 3
15. Ile % do telewizji, a ile % do innych urządzeń? 60% TV 40% Playstation 3
16. Siedzisz na wprost telewizora czy również z katów bocznych? Różnie
17. Czy ważne jest wifi? Nie.
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? Nie muszę, zbędna opcja
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Nie muszę
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla? Nie koniecznie
22. Ma mieć 3D? Nie
23. Ma mieć slot na karty SD? Nie koniecznie
24. Ma mieć tuner DVB-S? Nie wiem.
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? Antenę TV, Playstation3, łącze HDMI
26. Jaki masz sygnał? Cyfrowy albo jeszcze naziemny, nie wiem.
27. Ile programów HD? Szczerze mówiąc nie wiem.
28. Ma stać czy wisieć? Stać
29. Rozdzielczość? HD Ready (bo FullHD raczej nie w tej cenie).
30. Na czym najbardziej Ci zależy? Wysoka jakość obrazu, żeby nadążał za dynamicznymi grami (niski Input lag) niska awaryjność, piękne kolory
32. Ile osób ogląda? 1, max 2.
33. Jaka klasa cenowa? Do 1000zł, ale jeśli będzie warto to przeboleję dopłatę do 200zł
34. Czy telewizor ma mieć 3D? Nie musi.
35. Co chciałbyś żeby miał TV? Wysoką jakość obrazu niski input lag.

Proponowano mi Philipsa 26PFL3207H i już chciałem go kupić, ale niestety nie ma gdzie... W Euro RTV AGD mają same egzemplarze z wystawy i to nie w moim mieście i nie ma możliwości sprowadzenia. Mnie interesuje model LG 29LN450B, ale niestety brak o nim informacji (głównie na temat input lag'a). Proszę o pomoc ponieważ mam spory mętlik w głowie, a szukam już od dobrych paru tygodni, żeby 32' mi się zmieściło to bym raczej już miał telewizor, ale tutaj właśnie sprawa się komplikuje bo chce mniejszy i widzę, że to rzadkość i wybór mniejszy i trudniejszy... Także jeszcze raz proszę o pomoc i będę wdzięczny, z góry dziękuje za wszystkie podpowiedzi!
 

nvk4

New member
Witam
Poszukuje TV do 2200zł który już niedługo będzie służyć głównie jako TV pod konsole PS4. Sporadycznie do filmów
TV musi być zakupiony w sklepie stacjonarnym, jakakolwiek wysyłka kurierem odpada (Satur, MEdia, Euro, u know what I mean)
Mam nadzieję, że poniższy schemat troszkę pomoże.

Pozdrawiam

1. Odległość od ekranu? 2-2.5m
2. Jak słońce świeci w pokoju? od lewej strony TV
3. Jak duży jest pokój? 3 m x 4.5m
4. Preferowana technologia? Nie mam pojęcia
5. Jaki masz obecnie telewizor? Stare, kineskopowe 26"
6. Jakie programy będą najczęściej oglądane na nowym TV? Głównie TV do konsoli - PS4. Do tego filmy FullHD
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem? Wieczorem.
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? 50/50
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? Pośrednio
10. Matryca błyszcząca czy matowa? Obojętne
11. Preferowana wielkość telewizora? 38-42"
12. Preferowana marka? LG, Samsung, Panasonic
13. Czego nie lubisz w telewizorach? Słabej ostrości obrazu, smużenia
14. Jakie urządzenia będą podłączone? Playstation 4
15. Ile % do telewizji, a ile % do innych urządzeń? 10% TV, 90% konsola
16. Siedzisz na wprost telewizora czy również z katów bocznych? Na wprost
17. Czy ważne jest wifi? Tak
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? Nie
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Nie jest to wymóg konieczny
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla? Nie
22. Ma mieć 3D? Nie
23. Ma mieć slot na karty SD? Nie koniecznie
24. Ma mieć tuner DVB-S? Nie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? Antenę TV, Playstation4
26. Jaki masz sygnał? Cyfrowy
27. Ile programów HD? Okaże się w przyszłości
28. Ma stać czy wisieć? Stać
29. Rozdzielczość? FullHD
30. Na czym najbardziej Ci zależy? Wysoka jakość obrazu, niski Input lag, żywe kolory, niski pobór pradu
32. Ile osób ogląda? 1, max 2.
33. Jaka klasa cenowa? Do 2200zł
 

brok

New member
Witam, czy monitor z tunerem Samsung T22C300EW dobrze nadaje się do PS3? Będzie sobie również dobrze radził jako telewizor? Początkowo chciałem kupić zwykły telewizor ale w tej cenie raczej ciężko o full hd 22 cale.
 

kobietakot

New member
Witam, mam pytanie jaki kupić tv do playstation 3 ponieważ nie mam nic dobrego w moim pokoju .Najlepiej bez żadnych bajerów i żeby nie był za drogi poprostu tv który można nazwać dobry do ps3 :p .Dzięki i pozdrawiam
edit: ktoś mnie kiedyś pytał o rozmiary pokoju bo pytałem no więc w razie czego rozmiary pokoju ok. 7 na 4m od tv siedze ok. 3 -6 m zależy czy siedze czy coś. :p
Mało kasy chcesz wydać, ale i tak polecam Ci plazmę Panasonic, może jakąś tańszą serię plazm albo może jakiś używany model na allegro znajdziesz? Mój były facet mówił, że do gier tylko Panasonic, ale ja tam się nie :) pozzdro
 

Pierniczeq

New member
Witam, mam troszkę nietypowe pytanie :) Planuje zakup nowego telewizora, nie ma być on tylko do PS3, ale między innymi (samej konsoli też na razie nie mam). Wybór jak na razie najbardziej skłania się ku LG 50PN6500. Mam jednak nieco wątpliwości. Mianowicie teraz też posiadam plazmę Panasonica 42", modelu niestety nie pamiętam i po podłączeniu laptopa do tego telewizora i grania w Skyrim była troszkę masakra - nie umiem określić z jakiego powodu, czy tego że gra jest ogólnie troszkę ciemna, grało mi się bardzo niewygodnie, oczy zaczęły mnie boleć i lepiej było mi grać na ekranie laptopa (na TV grałam w rozdzielczośći 1920x1080). Dużo lepiej było gdy włączyłam sobie Guitar Hero - tam nie było żadnych tego typu problemów, ale rozdzielczość niższa, bo gra nie pozwalała na więcej. Stąd moje pytanie - czy kiedy kupię plazmę, którą wymieniłam (LG 50PN6500) efekt podczas grania może być podobny?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Jeśli to jest coś co tylko Ty widzisz to tak samo może być na LG.
Obraz zawsze można rozjaśnić jeśli jest za ciemny, ciężko powiedzieć bo mało napisałaś.

Pozdrawiam,
 
Do góry