Jaki rodzaj telewizora posiadasz?

Jaki rodzaj telewizora posiadasz?


  • Total voters
    0

play007

New member
Bez reklam
Ja kupiłem plazmę samsunga ps43e450, jest w nim bardzo dobry obraz.
Wiadomo, w dzień plazma więcej zużywa prądu, ale też nie jest żadną trudnością zmniejszyć jasność jak się ciemno robi.
Leda już bym w życiu nie kupił bo to jest to samo co lcd, które już powoli wycofują z rynku.

Jeżeli coś wycofują z rynku to prędzej plazmę jak lcd led.Jeżeli zmniejszamy jasność w plaźmie która i tak nie jest wybitna to działamy na korzyść zużycia pradu kosztem walorów dobrego obrazu.Czyli sobie szkodzimy.Po jaki licho kupować plazmę jak mnie nie stać na prąd.Plazma zużywa prąd niezależnie czy dzień czy noc - tylko zużycie to zależy od ilości scen jasnych i ciemnych w obrazie podczas oglądania.
Można tak wyregulować plazmę zmniejszając kontrast i jasność do 0 że weźmie mniej prądu jak led a że obrazu nie będzie to nie ważne ale za to jaka czerń.
Plazmy generalnie nadają się do oglądania tv w nocy a nie w dzień do mocno nasłonecznionych pomieszczeń a ledy są po prostu uniwersalne.
 

jarod20

New member
Ilu użytkowników, tyle opinii. Kumpel oglądając film na mojej plaźmie stwierdził, że obraz jest zbyt ciemny a kolory mdłe. Ja z kolei nie mogę znieść cukierkowych barw na jego LCD. A efekt teatru doprowadza mnie do nerwicy :) Ale przecież każdy ma swój gust, każdy inaczej odczuwa barwy. Jak powiedział ktoś mądry, jeden lubi pomarańcze, drugi jak mu nogi śmierdzą :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak sie nie ma podstawowej wiedzy z zakresu regulacji tv, albo co lepiej opiniuje Lcd na podstawie tego co widzimy w sklepie (tryb demo) to sie nie dziwie. Taki tv mozna smialo wyregulowac tak aby swiecil mozliwie naturalnie, nie ma to nic wspolnego z cukierkowymi kolorami. Takie tezy glosza tutaj frustraci ktorzy nigdy nie mieli ostatnich modeli postawionych obok siebie w domu. Dla mnie plazma jest ciemna, za ciemna. Nie potrafi oddac tego co mi bardzo odpowiada, duzo bardziej jest to dla mnie istotne jak jak czern. Niech kazdy wybiera co chce, ale swiadomie (sam mam tez plazme) a jak sie wypowiada to na stol kilka tv i obiektywne relacje, bo to co czytam ostatnio nawet nie jest smieszne (nie kieruje tego co Ciebie jarod20)
 

czek

New member
Ilu użytkowników, tyle opinii. Kumpel oglądając film na mojej plaźmie stwierdził, że obraz jest zbyt ciemny a kolory mdłe. Ja z kolei nie mogę znieść cukierkowych barw na jego LCD. A efekt teatru doprowadza mnie do nerwicy :) Ale przecież każdy ma swój gust, każdy inaczej odczuwa barwy. Jak powiedział ktoś mądry, jeden lubi pomarańcze, drugi jak mu nogi śmierdzą :)

Porównanie "drastyczne" :mrgreen: ale co do kolorów mam podobnie, gdyż nie lubię przesyconych kolorów, a w rodzinnym domu tak niestety mają, ja osobiście u siebie "Nie mam TV, mam projektor"
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Ciekawie:lol:. A jeżeli któż posiada dwa rozdaje TV? Nu i nie można głosować na dwa?:D. Kino , to tylko plazma! Gry i reszta to LCD. Ale to tylko moja skromna opinia.
 

Dżyngis-chan

New member
Zgłaszam dwa LCD, plazma stara poszła do teściów, miała po pięciu latach pastelowe kolory, nie do zaakceptowania.

Jak dodać głos do ankiety?
Coś lub ktoś tu miesza :)
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Moge zglosic dwa telewizory plazmowe . daewoo i panasonic. Posiadam tez sprawny telewizor kineskopowy sony ktory dziala od 23 lat bez usterki.
 

kagarotto

New member
Plazma Plazma Plazma !!! Zeby led czy lcd podobnie wyswietlal obraz trzeba napewno zaplaci duzo wiecej :) dobra plazma w 42 calach od 3 tys mozna kupic odpowiadajacy wyposazeniu i parametrom led kosztuje przynajmniej 3,5 jak nie lepiej :) szkoda ze nie robia tak dobrych plazm bez tych wszystkich wodotryskow moze i cena by przemawiala do klinetow ktorzy szukaja tylko jakosci :)
 

enforces

New member
Mam w domu kilka tv, żadnej plazmy więc mogę porównywać z tym co widzę w sklepach. Porównując różnego rodzaju te co mam to najlepiej wypada z nich
LG 47LM760S.
 
Do góry