Jaki rodzaj telewizora posiadasz?

Jaki rodzaj telewizora posiadasz?


  • Total voters
    0

PeteShadow

New member
Bez reklam
Jestem zdania, że powinienem mieć plazmę, jednak względy ekonomiczne zdecydowały że kupiłem LCD. Prąd już tańszy nie będzie. ale boli mnie każda chwila w której widzę beznadziejne podświetlenie nowego LG serii LM. Nie wiem czy bardziej bolała by mnie świadomość że plazma żre 300W.
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Niestety na to wychodzi. Coś z masochizmu chyba w sobie mam ;)
Żeby nie było - ten telewizor nie jest zły, powiedziałbym nawet że jest bardzo dobry. Funkcjonalności mogą zachwycić. Jakość obrazu świetna. Działa wzorcowo w 2D i w 3D, Smart na 4+. Co więcej: kontrast, kolory głębia czerni są wzorcowe, a nierównomierności podświetlenia prawie nie widać... dopóki oglądamy go przy oświetleniu dziennym lub w jasno oświetleniu pokoju.

Cały ten syf z podświetleniem wychodzi dopiero, gdy chcemy oglądać w mroku lub przy słabym oświetleniu pokoju. Wtedy niestety cały urok pryska jak bańka mydlana.

Czarę goryczy przepełnił serwis LG, który po prostu centralnie mnie zlał. Zgłoszenie serwisowe zostało odrzucone już na etapie komunikacji mailowej! Nie pofatygowali się nawet żeby wysłać technika. Drążyłem temat i w końcu otrzymałem kuriozalną odpowiedź. Nierównomierności podświetlenia należy wykazać na ekranie testowym telewizora, który jak wiadomo jest zdjęciem drużyny footbolowej wykonanym w pełnym słońcu! Na tym obrazku nie ma ani jednego czarnego fragmentu! Kpina z klienta i tyle.
 
Ostatnia edycja:

xeo151

New member
Bez reklam
Nie wiem czy bardziej bolała by mnie świadomość że plazma żre 300W.

Tyle, że te 300W to maksymalny pobór prądu, a nie stały. Mam wzmacniacz co ma pobór prądu prawie 500W, myślisz, że ciągnie tyle cały czas ?
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Niestety przy rozmiarach typu 55"-60" średnia to grubo powyżej 200W, a max to niestety 500W. Miałem okazję pomierzyć watomierzem zużycie Samsunga 51" PS51E6500 i brał minimum 150W przy praktycznie czarnym ekranie, 250W przy obrazie ze studia TVN, maksymalnie docierał w okolice 295W.
 

lm648

Banned
A ja natomiast proponuję takie porównanie:
cena Twojego TV LG 55" 55LM670S minus cena plazmy np. 50PM470;
powstała różnica wynosi ile PLN ? i na jaki okres wystarczy ? przy zużyciu prądu przez plazmę na poziomie 250W (czyli 8 h dziennie będzie 2 kWh) w cenie 0,58 PLN/1kWh, tj. 1,16 PLN dziennie.
Ile wyszło ci lat na tzw. amortyzację ceny LCD LED do poziomu ceny plazmy :)
W moich obliczeniach średnio pow. 15 lat (a nawet więcej), czyli my już dawno będziemy oglądać TV nowej technologi (nie LED-y) a TY jeszcze będziesz "amortyzował" "energooszczędnego" LED-a:)
Przemyśl, sprawdź, oblicz, wyciągnij wnioski :) Pozdro
 
Ostatnia edycja:

copperman

New member
A ja natomiast proponuję takie porównanie:
cena Twojego TV LG 55" 55LM670S minus cena plazmy np. 50PM470;
powstała różnica wynosi ile PLN ? i na jaki okres wystarczy ? przy zużyciu prądu przez plazmę na poziomie 250W (czyli 8 h dziennie będzie 2 kWh) w cenie 0,58 PLN/1kWh, tj. 1,16 PLN dziennie.
Ile wyszło ci lat na tzw. amortyzację ceny LCD LED do poziomu ceny plazmy :)
W moich obliczeniach średnio pow. 15 lat (a nawet więcej), czyli my już dawno będziemy oglądać TV nowej technologi (nie LED-y) a TY jeszcze będziesz "amortyzował" "energooszczędnego" LED-a:)
Przemyśl, sprawdź, oblicz, wyciągnij wnioski :) Pozdro

Brawo! To jest rozsądny głos obalający mit o potwornym zużywaniu prądu przez plazmy Tym się motywowałem kupując mój pierwszy płaski tv Panasonic 50ST50 i jestem nim oczarowany.Pozdrawiam.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie, wam brakuje do szczescia takiego kalkulatora oplacalnosci z jakiego korzystaja przyszli uzytkownicy instalacji gazowej w autach :)
 

zwierzak11

New member
kolego IM648- twoje wyliczenia są zbyt tendencyjne (wziąłeś droższego LCD i najtanszą plazmę !!!) przy róznych przekątnych gdzie skok przy lcd w cenie jest duży. Ja w zeszłym roku kupując LCD Sharp 52" 830 miałem róznicę w cenie do samsung D6900 - 1700pln przy twoich założeniach daje to ok. 5-6 lat na zwrot różnicy (LCD 80watt plasma 250 watt), nie mniej wybór TV należy do kupującego - cieszmy się naszymi panelami czy to plazma czy LCD
 

lm648

Banned
................ przy twoich założeniach daje to ok. 5-6 lat na zwrot różnicy (LCD 80watt plasma 250 watt), nie mniej wybór TV należy do kupującego - cieszmy się naszymi panelami czy to plazma czy LCD
Wbrew pozorom 5-6 lat w elektronice to nie jest mało :) oczywiście każdy decyduje za siebie, a argument energooszczędności LED-a (w tle ze znanymi nam jego wadami wyświetlanego obrazu) jakoś do mnie nie przemawia :) Pozdro
 

Dżyngis-chan

New member
Ja kupiłem plazmę samsunga ps43e450, jest w nim bardzo dobry obraz.
Wiadomo, w dzień plazma więcej zużywa prądu, ale też nie jest żadną trudnością zmniejszyć jasność jak się ciemno robi.
Leda już bym w życiu nie kupił bo to jest to samo co lcd, które już powoli wycofują z rynku.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzyngis - ja Cie bardzo prosze, wiem ze byl sw.Mikolaj i komputer przyniosl ale badzmy powazni bo jeszcze ktos wezmie na powaznie Twoje przemyslenia a to nie pierwszy taki post. Dzieki.
 
Do góry