Jaki rodzaj telewizora posiadasz?

Jaki rodzaj telewizora posiadasz?


  • Total voters
    0

Amin32

New member
Długo się zastanawiałem nad plazmą lub lcd - ale ostatecznie wybór padł na to drugie. Chociaż nie wykluczam, że kiedyś kupię plazmę.
 

bluray

Banned
Plazmy to 4% sprzedaży.
Jak widać, forumowi PDP aktywiści (czytaj: fani plazm) stanowią bardzo ważny ale całkowicie pomijalny margines.
Piszą z reguły:
PLAZMA: pastelowe i naturalne barwy na wykresach,
Pastelowe, bo nie mają możliwości podania jasnego obrazu !

W każdym salonie prezentacyjnym, te smutne, ciemnie ekrany pod ścianą, w rogu i prezentowane ze wstydem, z drganiem, migotaniem 50 Hz , kremową bielą ; TO BYŁY PLAZMY = PDP !!!
HANDLARZE przestali eksponować plazmy, bo ich nikt nie chciał kupować.
To było już w latach 2009 - 2011.
NIC Z TEGO NIE WYNIKA !
Na każdym LCD taki tryb jest obecny.

Zaś "słynnej" extra szerokiej palety barw NIKT nie zobaczy oprócz ekspertów na drogiej aparaturze pomiarowej.

Jeżeli oglądasz filmy w całkowitej ciemności : kup plazmę.
Dziś każdy wyższej jakości LCD w takich warunkach zrobi Ci rajc !
 

El Greco

New member
No ale z ta calkowita ciemnoscia, to ostro pojechales. To fakt, ze na plazy plazma moze(!) byc w sklepie blada, kto twierdzi jednak, ze ta technologia funkcjonuje jak beamer w ciemnosci, nie powinien sie udzielac na podobnych forach. Czy tv-kineskopowe, tez ogladano tylko w zupelnej ciemnosci ;-)

Te smutne plazmy w jasnych pomieszczeniach sklepowych, nie sa adekwatnym przyladem potencjalu, ktory posiadaja, jezeli twoje porownania pochodza z sal sklepowych, to tylko pograza cie w naszych oczach.

Z ta szeroka paleta barw, pomyliles chyba sie z porownaniem do nowej technologii OLED smyku, plazma pracuje w systemie RGB(czerwien, zielen, nebieski), a OLED w WRGB, bo dochodzi biel jako czwarty subpixel, po to, by zwiekszyc precyzje odtwarzania. Na pograniczu swiecenia sasiednich farb, powstaja Yellow, Magenta i Cyan, te skolei tworza inne itp. Pocz<taj cos o kalibracji i zainwestuj nieco czasu w pozyskanie odpowiedniej wiedzy, strzelanki i marudzenie tego ci nie zastapia, ani twoja chybiona intuicja.

Nie paleta barw, ale plastyczny obraz jest domena plazmy, w LCD nie ma takiej opcji.
 

RHJG

New member
Bez reklam
El Greko wypowiadaj się w Swoim imieniu cyt: "to tylko pogrąża cię w naszych oczach" koniec cytatu.Nikt tu nie jest dla ciebie smykiem, a o poziomie merytorycznym Twojego postu nie ma sensu polemizować.....
 

El Greco

New member
El Greko wypowiadaj się w Swoim imieniu cyt: "to tylko pogrąża cię w naszych oczach" koniec cytatu.Nikt tu nie jest dla ciebie smykiem, a o poziomie merytorycznym Twojego postu nie ma sensu polemizować.....
Przepraszam ale...co w moim poscie nie jest z sensem i nie na temat .Czy do ciebie rowniez nie dotarla tresc skrotowego wyjasnienia na temat funkcjonowania plazmy i LCD Plazma, oprocz technologii OLED ma najwiekszy kontrast na rynku(natywny !). Jak reaguje obraz wraz ze zwiekszeniem kontrastu i dwrotnie, poczytajcie sobie na np. Wikipedia. Im wieksza jest ta roznica miedzy czernia, a biela, tym intensywniejsze i zywszy jest obraz, odwrotnie wiec mamy do czynienia z wyblaklymi barwami pastelowymi jak twierdzil nieoczytany user powyzej. Zainwestujcie troche czasu, by chociaz w minimalnym stopniu zrozumiec funkcjonowanie takich parametrow, to procz nabycia pozytecznej wiedzy unikniecie osmieszenia na fachowych forach i w zyciu codziennym. Ja rowniez nie jestem wszystkowiedzacym ale nie madrkuje sie w tematach o ktorych zielonego pojecia nie mam, a do telewizjnego geniuszu dzieli mnie przepasc, niestety u zdecydowanej wiekszosci na tym "forum", to lata swietlne. Czasami dobrze jest stac z boku i kumulowac...

do siego roku
 
Ostatnia edycja:

viki0987

Member
Z racji posiadania 2 tv Led Philipsa i samsunga. Z czystym sumieniem i zadowoleniem mogę powiedzieć że jestem w 100% zadowolony z swojego 65vt60 . Zero sztucznego przyciemniania jak to jest w ledach dla mnie bardzo widoczne. Jak chcę zobaczyć mega clouding i banding idę do sypialni i załączam Philipsa 55 pfl 7008 .

Nie zamienił bym tej plazmy na żadnego leda. Super czerń przekladajaca się na żywe kolory :)
 
Do góry