Jaki projektor 3D w technologii short-throw? Benq W710ST vs Optoma GT750 vs coś 1080p

jawala

New member
Zależy jeszcze z jakiego trybu chcesz korzystać, bo kinowy jest dość ciemny-ja nie lubię tego typu obrazu, ale są ludzie, dla których to najważniejszy aspekt. Po kilkuset godzinach projektor będzie świecić słabiej-pamiętajcie o tym.

Czy to znaczy, że jest możliwość włączenia trybu kinowego i obraz będzie jeszcze ciemniejszy niż w trybie eco ? właśnie chodzi mi o to czy jest możliwość ściemnić jeszcze tryb eco, gdyby na białym ekranie okazał się jeszcze zbyt jasny ?
 

marimba22

New member
Czy wówczas wentylator chodzi wolniej niż w samym trybie eco ? czy niezależnie od innych ustawień jest to stała prędkość dla trybu eco ?

Nie wiem, nie słucham wentylatora. Zupełnie mi nie przeszkadza, jest cichy w trybie eco.
Chyba za bardzo obawiasz się tego hałasu, przecież masz na tym oglądać filmy albo grać w gry. Przy nawet cichych dialogach już nie słychać wentylatora zupełnie!!!
 

mario001

New member
Hej, marimba22

Mam problem, przyslali mi ekran Avteka Cinema Pro MG 240 i jest uszkodzony, czekam na rozwoj sprawy i już się zastanawiam jaki będzie inny ekran...?
Jak zamocowałeś w końcu projektor, winda, czy uchwyt sufitowy? Bo kupiłem uchwyt Kaubera 42cm minimalne, mocowanie uniwersalne, ale te ramiona przykręcane do projektora tak sobie pasują. Dwa mocowania w projektorze nachodzą się, mniejsza śruba z większą :/ muszę pokombinować.
Chciałem jeszcze zapytać jak z gwarancją naszych projektorów, bo dzwoniłem do videoprojektor to dowiedziałem się, że na podstawie dowodu zakupu, też nie dostałeś żadnych papierów, karty gwarancyjnej itp? Pozdr.
 

marimba22

New member
Hej, marimba22

Mam problem, przyslali mi ekran Avteka Cinema Pro MG 240 i jest uszkodzony, czekam na rozwoj sprawy i już się zastanawiam jaki będzie inny ekran...?
Jak zamocowałeś w końcu projektor, winda, czy uchwyt sufitowy? Bo kupiłem uchwyt Kaubera 42cm minimalne, mocowanie uniwersalne, ale te ramiona przykręcane do projektora tak sobie pasują. Dwa mocowania w projektorze nachodzą się, mniejsza śruba z większą :/ muszę pokombinować.
Chciałem jeszcze zapytać jak z gwarancją naszych projektorów, bo dzwoniłem do videoprojektor to dowiedziałem się, że na podstawie dowodu zakupu, też nie dostałeś żadnych papierów, karty gwarancyjnej itp? Pozdr.

Widzisz... jednak te ekrany Avtek'a to badziew. Mój po wymianie jest w porządku, poczekaj, jak Co wymienią to pewnie będzie ok, a co było uszkodzone ???
Na razie nie zamontowałem projektora, wystawiam go na krzesełko do projekcji - zdecydowałem się zbudować coś w rodzaju otwieranej szafki z drzwiczkami które stanowią sufit - drzwi się otwierają o 90 stopni na nich jest zamontowany projektor - troche to u mnie jeszcze potrwa.
Co do gwarancji to rzeczywiście karty gwarancyjnej nie mam, mam tylko fakturę - oby to wystarczyło w razie awarii...
 

mario001

New member
Uszkodzenie jest spowodowane transportem. Po rozpakowaniu okazało się, że ekran musiał być przygnieciony... Teraz pewnie będę nieźle ugotowany! Święta idą sprzęt czeka a tu reklamacja w DPD potrwa pewnie wieczność. Pomyślałem, że kupię kolejny, ale kto wie czy mi oddadzą kasę, to nie moja wina, ale żebym nie został z dwoma.
Co do montowania projektora. Są 3 gniazda gwintowane do których dobrałem śrubki M3, ale jeszcze zostaje jedno większe do którego nie pasuje M5 (za mała), a M6 standardowa ma nie ten skok gwintu. W Optomie jest "rzadszy". Trzeba szukać......
 

seok

New member
Witam, czy orientuje się ktoś jakiej prędkości jest koło kolorów w tej optomie gt750? Gdzieś słyszałem, że x2, ale nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi.
 

GracX

New member
Bez reklam
podbijam pytanie o prędkość koła w optomie gt 750 oraz benq w700.

oraz pytanie w optomie gt 750 jaka technologia 3d jest zastosowana? pytam gdyż efekt w kinie nawet mi się podoba ale po jakimś czasie łzawią mi oczy musze je potrzeć i mogę oglądać dalej nie wiem czy wpływa tak na mnie dana technologia czy ogólnie 3d, dodam iż głowa przy 3d mnie nie boli.
 

marimba22

New member
podbijam pytanie o prędkość koła w optomie gt 750 oraz benq w700.

oraz pytanie w optomie gt 750 jaka technologia 3d jest zastosowana? pytam gdyż efekt w kinie nawet mi się podoba ale po jakimś czasie łzawią mi oczy musze je potrzeć i mogę oglądać dalej nie wiem czy wpływa tak na mnie dana technologia czy ogólnie 3d, dodam iż głowa przy 3d mnie nie boli.


W Optomie jest 3D za pomocą okularów aktywnych - w kinie są pasywne (jeśli się mylę, to niech ktoś szybko mnie poprawi).
Mam Optomę 3 tygodnie, efekt 3D demonstruję wszystkim znajomym i wszyscy są zaskoczeni. Ok 10 osób u mnie potwierdziło, że efekt jest lepszy niż w kinie. Wszystko zależy od materiału, niektóre filmy są do bani, ale większość chodzi po prostu pięknie. Szczególnie polecam dodatki do "This is it" można je zdobyć tu: This Is It (2009) [NapisyPL] Enhanced Edition 1080p.3D.Half-SBS.BluRay.DTS.x264 ť Filmy HD 720p 1080p m720p m1080p Filesonic.com Bajki Seriale Lektor Dubbing Zagraniczne Wszystko Za Darmo - to chodzi po prostu oszałamiająco. Wszystkim prezentowałem też Avatara 3D SBS, bo każdy go widział w 3D - wszyscy potwierdzili, że w kinie było gorzej.
 

jawala

New member
Czy te okulary można wykorzystać również do oglądania telewizora 3D ? Bo te od telewizorów podobno do projektora nie pasują.
 

marcoDCE

New member
Dzieki za info ale aktualnie przebywam na terenie Anglii wiec wolę kupywać na e-bay. Bardzo byś mi pomógł wysyłając konkretny model lub link z góry DZIĘKUJE. Czy muszą być firmowe WIDZISZ RÓŻNICE OGLĄDAJĄC??? Znalazłem tańsze niefirmowe ale nie mogę podsyłać jeszcze linków daj jakiś kontakt to podeśle.
 

marimba22

New member
Czy te okulary można wykorzystać również do oglądania telewizora 3D ? Bo te od telewizorów podobno do projektora nie pasują.



Nie pasują.
Ja mam okulary Optoma 3D ZD201 DLP-Link - mój brat ma Acera i różnią się tylko logiem... są po prostu od tego samego chińskiego producenta z innym napisem firmowym. Nie wiem, czy te by się sprawdziły, ale daję 99%, że efekt będzie ten sam. - Okulary 3D do projektorów DLP-Link ! ! ! (2012109578) - Aukcje internetowe Allegro
 

maybah

New member
Też mam tą optomę gt750 i ekran kraftmann-a 108" zajefajnie się ogląda. Odległość projektora od ekranu 1,70 m a ja sobie oglądam z około 4 metrów. Nie czuję nawet zmęczenia oczu :)

Pytanie:

Czy okulary Optomy te 3D-RF będą działać? Bo wcześniej przeczytałem że tylko z okularami DLP-Link (synchronizacja z obrazem)
Dzięki za odpowiedz:)
 

marimba22

New member
Czy okulary Optomy te 3D-RF będą działać? Bo wcześniej przeczytałem że tylko z okularami DLP-Link (synchronizacja z obrazem)
Dzięki za odpowiedz:)

Będą, ale musisz kupić jeden egzemplarz z odbiornikiem (droższe) kolejne już nie (ten sam typ, ale bez odbiornika). Odbiornik wpinasz do projektora i synchronizacja odbywa się między okularkami a odbiornikiem. Nawet jeśli odwrócisz głowę na sekundę synchronizacji nie stracisz, my z DLP Link tracimy, ale po sekundzie jak wzrok wraca na ekran już wszystko jest ok. Moim zdaniem nie ma sensu płacić ok 150zł więcej za parę z odbiornikiem i 100zł więcej za każdą.

Koledzy, a jak Wasze wrażenia odnośnie efektu tęczy ??? Widziałem go na moim Benq, tutaj zupełnie nie zauważam!!! A Wy???

Mario001 masz już pewnie docelowy ekran ??? Jak wrażenia teraz ??? U mnie proj wyświecił już ok 130 godzin i coraz bardziej mi odpowiada jakość obrazu (może odzwyczaiłem się od TV:)
 
Ostatnia edycja:

GracX

New member
Bez reklam
marimba a jaki model benq miałeś? nie umie znaleść info jaka prędkość ma koło kolorów w tej optomie ktoś na forum napisał iż ma tylko 2x.
 
Do góry