Jaki projektor 3D w technologii short-throw? Benq W710ST vs Optoma GT750 vs coś 1080p

marimba22

New member
marimba a jaki model benq miałeś? nie umie znaleść info jaka prędkość ma koło kolorów w tej optomie ktoś na forum napisał iż ma tylko 2x.

Mam Benq MS612ST używam go do imprez karaoke. Przy wyświetlaniu białego tekstu na czarnym tle płynącego z dołu do góry, na ekranie w dolnej częsci widać tęczę masakrycznie!!! Jak napisy miną już 1/4ekranu to efekt ginie...
 

marimba22

New member
na nowym Pj efektu w ogóle nie ma czy jest jedynie znacznie zredukowany?

Na Optomie w ogóle go nie widzę. Na Benq ustawiałem napisy w filmach w kolorze żółtym (żeby zniwelować efekt tęczy), na tej Optomie mam białe i nawet jeśli są na czarnym tle, to efektu tęczy nie widzę. Benq ma niską rozdzielczość 800x600, ale to chyba nie ma wpływu?
 

jawala

New member
Żeby nie było tak słodko, jest to mój pierwszy projektor i nie wiedziałem co to jest efekt tęczy, ale niestety już wiem i widzę go praktycznie w każdej minucie na wszystkich filmach (mam za sobą tylko 38 godz.) Pozostałym domownikom nic nie mówię żeby nie sugerować. Gdzieś w anglojęzycznym teście czytałem, że koło x2 i trzeba z tym żyć. Oglądam obraz o szerokości 2m (przekątna 92") z 3m i niestety moim zdaniem to już jest max dla HD, a czasami celowo zmniejszam obraz, następny projektor już tylko fullHD. Nie wiem jak w projektorach z normalną ogniskową ale tu trudno ustawić idealną ostrość na całym ekranie trzeba trochę uśredniać. Może miałem zbyt wygórowane oczekiwania co do obrazu z projektora i trochę zostałem przyziemiony, wolałbym 80" lcd :smile: tylko cena dołuje. Jak się nie ma co się lubi ...
 
Ostatnia edycja:

mario001

New member
Mam już ekran Suprema Elegant 92". Tamten Avtek dalej się reklamuje :( Projektor spoko, efektu tęczy nie widzę, obraz wiadomo to nie FullHD i już. Dla mnie spoko, jest to pierwszy mój projektor, kiedyś jak będę inwestował w coś "grubszego", projektor HD i profesjonalny ekran, uważam, że ekran to dopiero problem i wydatek! Jakość obrazu i wygoda oglądania zależy od ekranu, ja trochę się wkurzam jak rozwinę ekran na max to zawijają się boki (przy przesuwaniu się kamery w akcji na filmie np wzdłuż ulicy, widać jak obraz się zniekształca), jak oglądam film który jest w proporcji 1.78 do 1 to trochę zwijam ekran i już się nie zawijają boki. Myślę o jakimś patencie... przegięcie dolnej rurki co zakańcza ekran w delikatny łuk (żeby naciągał bardziej boki, ale nie wiem co się stanie ze środkiem :)), przeciągnięcie sznureczka po brzegach, nie wiem, trochę śmieszne :)
Marimba22, jak Twój Avtek, zawija się? Jak patrzyłem na ten mój uszkodzony to widziałem, że czarne ramki są doklejane, może to usztywnia boki? U mnie jest całość malowana, gładka, jednolita powierzchnia.
3D w Optomie jest super, znajomi mają Samsunga 3D 55" i wcale nie wygląda lepiej (a ile kasy za TV), wszyscy są pod wrażeniem. Ja mam ok. 85godzin, Filmy wypożyczam w VideoWorld, cały styczeń BlueRay po 4,99zł :) jak tu nie oglądać :) Okulary mam DLP i kompletnie nie przeszkadza re-synchronizacja jak sięgam po chipsy, mrugnę okiem do już są gotowe.
 

marcoDCE

New member
3D w Optomie jest super, znajomi mają Samsunga 3D 55" i wcale nie wygląda lepiej (a ile kasy za TV), wszyscy są pod wrażeniem. Ja mam ok. 85godzin, Filmy wypożyczam w VideoWorld, cały styczeń BlueRay po 4,99zł :) jak tu nie oglądać :) Okulary mam DLP i kompletnie nie przeszkadza re-synchronizacja jak sięgam po chipsy, mrugnę okiem do już są gotowe.[/QUOTE]

A jakie te okulary masz??? oryginalne optoma czy jakieś inne??? ja mam optome i planuje dokupic do niej okulary ale mam dylemat czy kupić oryginalne czy tanie podróbki.? TESTOWAŁ KTOŚ PODRÓBKI, jest jakaś różnica podczas oglądania???
 

marimba22

New member
Jakość obrazu i wygoda oglądania zależy od ekranu, ja trochę się wkurzam jak rozwinę ekran na max to zawijają się boki (przy przesuwaniu się kamery w akcji na filmie np wzdłuż ulicy, widać jak obraz się zniekształca),


Marimba22, jak Twój Avtek, zawija się? Jak patrzyłem na ten mój uszkodzony to widziałem, że czarne ramki są doklejane, może to usztywnia boki? U mnie jest całość malowana, gładka, jednolita powierzchnia.
3D w Optomie jest super, znajomi mają Samsunga 3D 55" i wcale nie wygląda lepiej (a ile kasy za TV), wszyscy są pod wrażeniem. Ja mam ok. 85godzin.

Witam po przerwie:)
W moim Avteku po wymianie (nastąpiła ok 2 miesiące temu) widzę baaardzo malutkie nierówności w ekranie - podejrzewam, że spowodowane są przez rolki, na które nawija się materiał. Mam nadzieję, że to już się nie powiększy, bo wtedy podejrzewam, że po roku ekran będzie już do wymiany,
Nowy avtek czasami jest lekko zawinięty, ale wyrównuje się to po jakimś czasie od rozwinięcia - generalnie mój 200cm Pro MG sprawuje się dużo lepiej niż ekran mojego brata Avtek Cinema 240 CW - u niego boki zawijają się. Te ramki chyba nie są doklejane, tylko pomalowane i sprawia to takie wrażenie.
3D działa tak samo dobrze jak na telewizorach.

Od kilku dni mam zamontowaną Optomę w suficie - postaram się wkleić zdjęcia za kilka dni - teraz muszę mieć trapez na pozycji 6, a to już sporo i zauważyłem, że obszar bliżej lampy jest lepiej podświetlony, w pozostałej części słabiej (bo jest większa odległość). Myślę, że to kolejny defekt krótkoogniskowca (oprócz braku możliwości złapania pełnej ostrości na całym obszarze ekranu)
 

jablonviolin

New member
Witam! Od paru godzin jestem posiadaczem Optomy Gt750 i mam bardzo poważny problem. Moja Żona niestety widzi efekt tęczy i to bardzo - każdy ruch oczami, lub obrazu. Ja widzę go sporadycznie i mi to nie przeszkadza, ale jej bardzo.
Czy da się ten efekt jakoś zminimalizować w ustawieniach? Jeszcze nie skalibrowałem porządnie projektora i w ustawieniach poruszam się jeszcze niezbyt dobrze. Jak narazie puściłem parę filmów B-ray/DVD i wylączyłem go bo może będę go sprzedawał by kupic inny np. w technologii LCD.
Nie posiadam jeszcze kabla HDMI więc projektor do PS3 podłączylem przewodem AV. Czy ma to znaczenie a propo efektu tęczy i czy po podłączeniu kablem HDMI zminimalizuje sie ten efekt?
Prosze o pomoc, jak skalibrować tą Optomę aby zminimalizować tęczę (o ile jest to w ogóle możliwe?).
 

Topgun

New member
Witam!
Zdecydowanie podłącz kabelek hdmi ,bo inne do oglądania filmów z blu-raya to nieporozumienie(z wyjątkiem komponenta).Ostatnio miałem okazję przez 2 dni testować Benq W710ST i efekt tęczy też zaobserwowałem(napisy w filmie).
Ogólnie projektor ciekawy na tyle ,że zdecydowałem się na zakup.Obserwuję ceny tego Benka i spadają sukcesywnie więc niedługo go zamówię.Żródłem sygnału będzie głównie ps3,gry wyglądają obłędnie.Uzyskałem prawie 100 cali z odległości 1,5m i granie w Gran Turismo lub Ace Combat to była ogromna frajda.Filmy z blu-raya wyglądały super,po prostu żyleta.
Pozdrawiam
 

marcoDCE

New member
Nikt jeszcze nie odpowiedział czy tylko okulary OPTOMY będą śmigać z projektorkiem GT750GT. Na alledrogo znalazłem jakieś nołname:
Uniwersalne Okulary 3D do projektorów DLP-Link ! (2091115029) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Możecie coś powiedzieć na ten temat? będą działać dobrze?
Pozdrawiam.


No właśnie nikt nic nie wie na ten temat??? ja znalazłem coś takiego ale nie wiem czy nie ma różnicy w oglądaniu miedzy tymi okularami a oryginalnymi(dwa razy droższymi).
3d Projector DLP-LINK GLASSES | eBay
 

marimba22

New member
No właśnie nikt nic nie wie na ten temat??? ja znalazłem coś takiego ale nie wiem czy nie ma różnicy w oglądaniu miedzy tymi okularami a oryginalnymi(dwa razy droższymi).
3d Projector DLP-LINK GLASSES | eBay


Dlaczego miałyby nie działać. Jeśli zadziałają to efekt na pewno będzie ten sam. Na wszelki wypadek zamówiłbym tylko jedną parę i uprzedził sprzedawcę, że w razie niepowodzenia mam prawo zwrotu. Na allegro wcześniej ten sam gość sprzedawał pakiet 2 sztuki za 360zł!!! Ja dałem za jedne Optomy 295zł!!!
 

marcoDCE

New member
ja wiem że działać powinny bo po to są ale chodziło mi bardziej o opinie osoby która posiada takowe i wypowie sie na temat różnic między okularami BEZFIRMOWYMI a FIRMOWYMI. (CHODZI GŁÓWNIE O WIDZENIE OBRAZU) i dlaczego oryginalne są dwa a nawet 3 razy droższe.
 

djtrebor

New member
Witam wszystkich użytkowników Optoma GT750, po przeczytaniu tego wątku coraz bardziej skłaniam sie ku zakupie owego projektora :) Przymierzałem sie do zakupu Epson EH-TW 6000 W lub Optoma 33 ,ale patrząc na to że bedzie mi służył do grania na ps3 lub Xbox 360 oraz do fimów ,to ten projektor zupełnie powinien wystarczyć ,no i cena jego jest do przełknięcia .Obecnie używam swojego starego Projektora SONY VPL-CS5 który po wymianie lampy świeci ale niestety nie obsłuży już nawet 720p.wiec szukałem i czytałem . Ekran mam zwijany elektrycznie 4:3 rozmiary 220cm/165cm chyba 1:0 i przy Optomie gt750 wychodzi że bedzie stał 190 cm od ekranu na stoliku ,natomiast stary projektor wisiał ok 4,7m od ekranu jak jest u was podzielcie sie ,jak ukryliscie kable itp . najlepiej było by przetestowac ten projektor w domu ale nie ma takiej możliwosci . Odległośc obliczałem z kalkulatora ze strony Projectocentral.com . no zamierzam kupić okularki 3D DLP-link, te z alegro o których była mowa . Czy ktoś je testował ? Stwierdziłem że gry w 3d i tak sa wyświetlane w rozdzielczosci 720p wiec nie ma co kupować projektora full hd 3d jeżeli się mylę niech ktoś mnie poprawi. Czekam na wasze sugestie i podpowiedzi oraz dajcie znać czy te okularki z Alegro są ok.
 

GracX

New member
Bez reklam
Panowie prosze o pomoc dlaczego nie mam dzwięku poprzez HDMI po podłaczeniu PS3 w przypadku PC zmieniłem domyśle urządzenie z ps3 nie potrafie jednak sobie poradzić.(benq w700)

edit: w menu mam dzwięk ale po wlaczeniu gry znika...
 
Ostatnia edycja:

jacekblade

New member
Witam wszystkich użytkowników Optoma GT750, po przeczytaniu tego wątku coraz bardziej skłaniam sie ku zakupie owego projektora :) Przymierzałem sie do zakupu Epson EH-TW 6000 W lub Optoma 33 ,ale patrząc na to że bedzie mi służył do grania na ps3 lub Xbox 360 oraz do fimów ,to ten projektor zupełnie powinien wystarczyć ,no i cena jego jest do przełknięcia .Obecnie używam swojego starego Projektora SONY VPL-CS5 który po wymianie lampy świeci ale niestety nie obsłuży już nawet 720p.wiec szukałem i czytałem . Ekran mam zwijany elektrycznie 4:3 rozmiary 220cm/165cm chyba 1:0 i przy Optomie gt750 wychodzi że bedzie stał 190 cm od ekranu na stoliku ,natomiast stary projektor wisiał ok 4,7m od ekranu jak jest u was podzielcie sie ,jak ukryliscie kable itp . najlepiej było by przetestowac ten projektor w domu ale nie ma takiej możliwosci . Odległośc obliczałem z kalkulatora ze strony Projectocentral.com . no zamierzam kupić okularki 3D DLP-link, te z alegro o których była mowa . Czy ktoś je testował ? Stwierdziłem że gry w 3d i tak sa wyświetlane w rozdzielczosci 720p wiec nie ma co kupować projektora full hd 3d jeżeli się mylę niech ktoś mnie poprawi. Czekam na wasze sugestie i podpowiedzi oraz dajcie znać czy te okularki z Alegro są ok.


Witam, mam Optomę Gt750 od trzech tygodni i polecam wszystkim zakup tego projektora !!!!
To mój czwarty projektor i jestem bardzo z niego zadowolony. Nadmieniam ,że wcześniej miałem projektory 3LCD, ponieważ bardzo widzę efekt tęczy. Zaryzykowałem gdyż pomyślałem ,że najwyżej sprzedam Optomę ale o dziwo widać tęczę ale sporadycznie i nie przeszkadza mi to zupełnie. NIE WIDZĘ EFEKTU TĘCZY W CZASIE WYŚWIETLANIA MATERIAŁÓW 3D !!!!
Projektor jest stosunkowo mały, niedrogi i o naprawdę dobrym obrazie ( najlepszy oczywiście z blu ray lub gry z Playstation ). JEDNAK NAJWIĘKSZĄ ZALETĄ JEST OBRAZ 3D !!!!
Mam TV Samsunga 3d od roku i praktycznie zupełnie nie oglądam materiałów 3d bo nie jest to komfortowe gdyż okulary bardzo migoczą na jasnych elementach.
NA OPTOMIE 3D JEST PRZEPIĘKNE, BEZ MIGOTANIA, JASNOŚĆ WIĘKSZA NIŻ W KINIE, JASNY I BARDZO SZCZEGÓŁOWY BEZ "DUSZKÓW" OBRAZ WGNIATA W FOTEL, REWELACJA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

marcoDCE

New member
Witam, mam Optomę Gt750 od trzech tygodni i polecam wszystkim zakup tego projektora !!!!
NA OPTOMIE 3D JEST PRZEPIĘKNE, BEZ MIGOTANIA, JASNOŚĆ WIĘKSZA NIŻ W KINIE, JASNY I BARDZO SZCZEGÓŁOWY BEZ "DUSZKÓW" OBRAZ WGNIATA W FOTEL, REWELACJA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A JAKIE MASZ OKULARKI??? ( ORYGINALNE???) próbowałeś oglądać na jakiś zwykłych??? (bezfirmowych?) bo mam dylemat czy kupic oryginalne czy NIE???:-(
 

jacekblade

New member
A JAKIE MASZ OKULARKI??? ( ORYGINALNE???) próbowałeś oglądać na jakiś zwykłych??? (bezfirmowych?) bo mam dylemat czy kupic oryginalne czy NIE???:-(


Mam oryginalne kosztowały 280 zł, zamówiłem na Ebayu dwie sztuki nieoryginalnych za 90 $ , będą za tydzień. Myślę, że efekt będzie identyczny.
 

marcoDCE

New member
A wiec czekam na ciekawą recenzje. Odezwij sie jak dostaniesz i przetestujesz. dasz linka do tych nieoryginalnych.?
 

marcels3

New member
Witam!
Czy można przeskalować obraz w Optomie tak by wyświetlał się w formacie 16:9?
Mam właśnie taki ekran z czarnymi paskami i chciałbym by obraz był dokładnie dopasowany do ekranu. Miałem kupić Benq 710 ale chyba zmienię decyzję i kupię Optomę GT750, ekran już wisi Avtek Cinema electric 240 MG
 
Do góry