Jaki projektor 3D w technologii short-throw? Benq W710ST vs Optoma GT750 vs coś 1080p

marimba22

New member
Za ile w końcu kupiliście ten projektor bo na videoprojektor24.pl jest w cenie 2979,90 zł. Wcześniej ktoś podawał niższą cenę. Czy w powyższym sklepie płaciliście z góry czy za pobraniem ?

Kupiliśmy za 2890zł plus 25zł przesyłka przy przedpłacie. W dzień dostawy zmieniła się cena na ich stronie. My zapłaciliśmy 2915zł za całość.
 

utik

New member
Czy w komplecie masz okularki - bo z tego co widze idzie do mnie projektorek z okularami ( wczoraj zamowielm dzis powinien dotrzec :D )

Teraz jeszcze ekran - ale tu jest maly problem z wyborem
 

marimba22

New member
Czy w komplecie masz okularki - bo z tego co widze idzie do mnie projektorek z okularami ( wczoraj zamowielm dzis powinien dotrzec :D )

Teraz jeszcze ekran - ale tu jest maly problem z wyborem

Nie, okulary są dostępne osobno. To zapłaciłeś 600EUR z okularami ??? No to gratuluję. Super cena:) Sprawdź tylko, czy nie zamówiłeś wersji z 3000ansi, bo ktoś wcześniej pisał, że i takie są sprzedawane pod tym samym oznaczeniem.
 

jawala

New member
Dobra cena, to kilka pytań: jak jest z gwarancją, czy można oddać do serwisu w Polsce, czy trzeba wysyłać do Irlandii, jaki koszt przesyłki, przedpłata czy za pobraniem ?
 

utik

New member
Nie bardzo wiem jak z gwarancja w polsce ( mieszkam od kilku lat w irlandii ) co do wysylki i gwarancji proponuje do nich napisac zapytanie ( dla mnie wysylka byla za darmo - wczoraj platnosc karta i wieczorkiem wyslali )
ale to nie jest irlandzka firma wiec moze do polski tez wysylaja
Kupowalem u nich juz kilka razy i wszystko jest w jak najlepszym pozadeczku
 

jawala

New member
Dzwoniłem przed chwilą do jedynego autoryzowane serwisu Optomy w Polsce i niestety tylko serwis w Irlandii, u nas nie przyjmą, ciekawe jakie koszta przesyłki, czy gra jest warta świeczki ?
 

utik

New member
Dziwne ze polski serwis dal taka informacje - to chyba sprzeczne z dyrektywa UE - no ale ....
Co do kosztow przesylki to zapewne jesli wysylaja beda w okolicach 20-30 Euro
Czy gra warta swieczki ? Nie wiem - weikszosc kupuje przez net - Irlandia ,UK , Niemcy , Hiszpania i Polska , no ale jesli roznica nie jest wielka a maja byc potem ewentualne problemy z gwarancja to ....
 

jawala

New member
Właśnie dostałem odpowiedź z irlandzkiego sklepu i niestety sprzedają tylko na terenie Irlandii, to jest tragedia, że tam można kupić GT750 za 600 zł taniej doliczając okularki... no comment.
 

utik

New member
teoretycznie mzona by pokombinowac jeli chcesz , kupic i wyslac ( polski kurier bierze 20E za paczke do 10 kg ) tylko to troszke kombinacji jest
 

jawala

New member
Przed zakupem zastanawiam się jeszcze nad ewentualnymi problemami z ustawieniem projektora, ponieważ jeżeli nie ma on zoomu to z tak krótką ogniskową każdy centymetr odległości od ekranu to kilka centymetrów obrazu. W związku z tym pewnie trzeba go ustawić dokładnie co do centymetra. W przypadku ustawienia na stole można go sobie przesuwać ale przy podwieszeniu pod sufitem przy drobnej obsuwie podczas wiercenia otworów może być problem ze zgraniem się z borderami ekranu, a może jednak nie jest tak źle ?, proszę o informacje użytkowników jak to wygląda z autopsji.
 

marimba22

New member
Przed zakupem zastanawiam się jeszcze nad ewentualnymi problemami z ustawieniem projektora, ponieważ jeżeli nie ma on zoomu to z tak krótką ogniskową każdy centymetr odległości od ekranu to kilka centymetrów obrazu. W związku z tym pewnie trzeba go ustawić dokładnie co do centymetra. W przypadku ustawienia na stole można go sobie przesuwać ale przy podwieszeniu pod sufitem przy drobnej obsuwie podczas wiercenia otworów może być problem ze zgraniem się z borderami ekranu, a może jednak nie jest tak źle ?, proszę o informacje użytkowników jak to wygląda z autopsji.

Można zrobić cyfrowe zmniejszenie obrazu z dużą dokładnością tzn. stopniowaniem zmniejszenia, oczywiście odbędzie się to kosztem ilości pixeli, ale jeśli to jest kilka centymentrów na ekranie np 2m szerokim, to nie ma to większego znaczenia.
 

jawala

New member
Czyli rozumiem, że brak zoomu nie jest problemem.
Jak to jest jeszcze z tym kontrastem, ponieważ różnica między Benq 710 (10 000) a Optoma GT750 (3000) jest ponad trzykrotna. Nie mam żadnego doświadczenia z projektorami więc pytam czy w takich samych warunkach lokalowych i oświetleniowych ta różnica będzie faktycznie widoczna i czym się objawia. Mam spory dylemat, który z tych projektorów wybrać. Benq na plus większy kontrast, zoom, żywotność lampy. Optoma na plus większa jasność i 3D ale niestety dużo słabszy kontrast, brak zoomu i krótsza żywotność lampy, a ja muszę zdecydować w tym tygodniu. Czy jakość obrazu z Optomy będzie zauważalnie gorsza ?
 

marimba22

New member
Czyli rozumiem, że brak zoomu nie jest problemem.
Jak to jest jeszcze z tym kontrastem, ponieważ różnica między Benq 710 (10 000) a Optoma GT750 (3000) jest ponad trzykrotna. Nie mam żadnego doświadczenia z projektorami więc pytam czy w takich samych warunkach lokalowych i oświetleniowych ta różnica będzie faktycznie widoczna i czym się objawia. Mam spory dylemat, który z tych projektorów wybrać. Benq na plus większy kontrast, zoom, żywotność lampy. Optoma na plus większa jasność i 3D ale niestety dużo słabszy kontrast, brak zoomu i krótsza żywotność lampy, a ja muszę zdecydować w tym tygodniu. Czy jakość obrazu z Optomy będzie zauważalnie gorsza ?

Mogę prównać tylko kontrast 5000:1, bo mam benq MS612ST i Optomy - Optomę oglądam na ekranie z gain 0.8 co na pewno trochę zwiększa kontrast (benq przy tym ekranie jest jak dla mnie troszkę za słaby 2500ansi musiałem ogładać w trybie normal) obydwa wypadają dobrze jak za te pieniądze. Moim zdaniem Optoma ma więcej plusów - ta żywotność to ściema - niewiadomo w jakich warunkach to było mierzone i ile która lampa naprawdę wytrzyma. Lepiej mięc 3500ansi i oglądać w econo, niż 2500ansi w Benq i cały czas jechać na jasnym ustawieniu. A 3d w Optomie... po prostu włączasz i się cieszysz...
 

jawala

New member
Co do większych plusów Optomy mam podobne wrażenie, minusy chyba jednak są mniej istotne i nie przesłaniają plusów. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji jaką jasność ma Optoma w trybie eco i czy w zaciemnionych pomieszczeniu na białym ekranie wystarczy ?. Zakładam, że będę oglądał tylko w eco ze względu na hałas, który w normal raczej będzie nie do przyjęcia w technologii DLP - nie oglądam hałaśliwych filmów, strzelanin i pościgów.
Czy poza zmianą trybu świecenia lampy jest inna możliwość przyciemnienia obrazu nie powodując przy tym pogorszenia innych parametrów obrazu ? po prostu obawiam się, że czasami będą takie warunki, że na białym ekranie tryb eco może być słaby jak i za mocny i wówczas przydałaby się jeszcze dodatkowa regulacja.
 
Ostatnia edycja:

marimba22

New member
Co do większych plusów Optomy mam podobne wrażenie, minusy chyba jednak są mniej istotne i nie przesłaniają plusów. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji jaką jasność ma Optoma w trybie eco i czy w zaciemnionych pomieszczeniu na białym ekranie wystarczy ?. Zakładam, że będę oglądał tylko w eco ze względu na hałas, który w normal raczej będzie nie do przyjęcia w technologii DLP - nie oglądam hałaśliwych filmów, strzelanin i pościgów.
Czy poza zmianą trybu świecenia lampy jest inna możliwość przyciemnienia obrazu nie powodując przy tym pogorszenia innych parametrów obrazu ? po prostu obawiam się, że czasami będą takie warunki, że na białym ekranie tryb eco może być słaby jak i za mocny i wówczas przydałaby się jeszcze dodatkowa regulacja.

Nie wiem jaka jest jasność w trybie eco, ale różnica między jasnym a standardowym (czyli eco) jest nieznaczna, podobnie jak w Benq (słyszałem, że w sanyo spada o połowę!!!) Na zwykłym ekranie 1.0 w zaciemnionym pomieszczeniu w eco będzie świecić aż za mocno!!! Dlatego ja wziąłem ten ekran z gain 0.8 i teraz się bardzo z tego cieszę. Jest kilka gotowych trybów które też regulują nasycenie oraz tryb użytkownika, gdzie naprawdę, jak dla mnie, jest baaaardzo dużo regululacji. Ja np. od wczoraj włączyłem tryb kolorow rgb 16-250 (czy jakoś tak), a nie od 0-250 i zyskałem bardzo znacząco czerń - mniej widać szczegółów w bardzo ciemnym obrazie, ale wszystko wygląda bardziej jak na tv - nie ma szarości tylko czarny obraz - jest super. Cały czas kombinuję z ustawieniami. Mam Optomkę tydzień i dopiero 25h wyświecone.
 

jawala

New member
Jeżeli projektor ma być za jasny na białym ekranie to faktycznie najpierw kupie projektor,a później ekran. Jeszcze trochę pomęczę temar hałasu, czy są tylko dwie prędkości wentylatora standard i eco, czy może więcej w zależności od innych ustawień ? Cały czas biję sie z myślami czy wytrzymam ten szum podczs dialogów czy cichych scen.
 

GracX

New member
Bez reklam
marimba a co powiesz jeśli ktoś ma białe ściany i sufit tak jak ja myślałem nad tą optomą ale przy moich warunkach chyba będzie za jasna..
 

jawala

New member
Gdzieś na anglojęzycznym forum czytałem, że aby wyświetlić z komputera na GT750 obraz 3D, komp musi mieć wyjście HDMI 1.4 - czy to prawda ? Mam laptopa z wyjściem HDMI ale nie wiem jakim, karta graficzna to dedykowana Gforce 9200M w technologii CUDA - czy prześle mi ona obraz 3D do Optomy ?
 
Do góry