jaki projektor ? 10-15 tys.

Vonda

New member
Jaki projektor w zakresie cen 10 - 15 tys. wartało by kupić ? nie koniecznie już, ale najchętniej jeszcze w tym roku, najdalej styczeń, luty 2012...
Przewidywany ekran w proporcjach 21:9 o wymiarach 135 x 315 cm (tj jakieś 135") ekran stały "ścienny" = malowana powierzchnia przygotowanej wcześniej ściany - jak malowany to kolejne pytanie zależne zapewne od jasności projektora; przewiduje "kotary" przesłaniające do formatów 16:9, ew. 3:4
Pomieszczenie ~35m2, projektor pod sufitem w odległości ~4m (to jeszcze do dogrania) Niestety nie jest to dedykowane pomieszczenie "kinowe" więc żona się nie zgodzi na "czarne" ściany ... ale będę walczył aby były jak najciemniejsze ;-) /wielkich sukcesów się nie spodziewam ;-) /
W związku z tym iż wyświetlanie będzie na ekranie typu CIH mile widziana opcja zdalnie regulowanego zoom'u, ostrości itp. - najlepiej z możliwością zapisania przynajmniej 2 pozycji - ale to nie jest priorytet - na pewno nie kosztem jakości obrazu a wiadomo, ze w tej cenie na pewne kompromisy trzeba się zgodzić ;-)
I jeszce jedno: biorąc pod uwage siłę moich przyzwyczajeń projektor powinien posłużyć dłuuugie lata ... żadko zmieniam sprzęt ;-)

Co warto kupić, ew. na co warto poczekać ? jakiś JVC się zmieści w cenie ? czy raczej Epson ? Miło by było jak by była "opcja" 3d ale 95 % nacisku stawiam na obraz 2d bo za pewne i tak w najlepszym przypadku takie były by proporcje 2d do 3d ... przynajmniej przez najbliższe kilka lat ...
 

lskibinski

New member
Troszkę przekracza budżet - Mitsubishi HC9000D, jak pogadasz dobrze, to dostaniesz wszelkie akcesoria do 3D w tej cenie, a może nawet jakiś rabat - link, widziałem maszynę w akcji i jest niesamowita
Żadnych Benq, Optoma itp. chińskie śmieci (bez urazu dla fanów HD20;P)
Sony VPL-HW20 na spokojnie kupisz, tylko pytanie czy to ci wystarczy;)
Na JVC słabo się znam (może ktoś inny), czytałem tylko opinie, ale jak znam życie, to za te pieniądze Mitsu zamiata pod dywan konkurencję (podobnie jak z HC4000). Ogólnie z tej półki widziałem wiele maszyn i ten nowy Mitsu po prostu niesamowity.
 

max8810

New member
Jaki projektor w zakresie cen 10 - 15 tys. wartało by kupić ? nie koniecznie już, ale najchętniej jeszcze w tym roku, najdalej styczeń, luty 2012...
Przewidywany ekran w proporcjach 21:9 o wymiarach 135 x 315 cm (tj jakieś 135") ekran stały "ścienny" = malowana powierzchnia przygotowanej wcześniej ściany - jak malowany to kolejne pytanie zależne zapewne od jasności projektora; przewiduje "kotary" przesłaniające do formatów 16:9, ew. 3:4
Pomieszczenie ~35m2, projektor pod sufitem w odległości ~4m (to jeszcze do dogrania) Niestety nie jest to dedykowane pomieszczenie "kinowe" więc żona się nie zgodzi na "czarne" ściany ... ale będę walczył aby były jak najciemniejsze ;-) /wielkich sukcesów się nie spodziewam ;-) /
W związku z tym iż wyświetlanie będzie na ekranie typu CIH mile widziana opcja zdalnie regulowanego zoom'u, ostrości itp. - najlepiej z możliwością zapisania przynajmniej 2 pozycji - ale to nie jest priorytet - na pewno nie kosztem jakości obrazu a wiadomo, ze w tej cenie na pewne kompromisy trzeba się zgodzić ;-)
I jeszce jedno: biorąc pod uwage siłę moich przyzwyczajeń projektor powinien posłużyć dłuuugie lata ... żadko zmieniam sprzęt ;-)


Co warto kupić, ew. na co warto poczekać ? jakiś JVC się zmieści w cenie ? czy raczej Epson ? Miło by było jak by była "opcja" 3d ale 95 % nacisku stawiam na obraz 2d bo za pewne i tak w najlepszym przypadku takie były by proporcje 2d do 3d ... przynajmniej przez najbliższe kilka lat ...

Co warto kupić, ew. na co warto poczekać ? jakiś JVC się zmieści w cenie ? czy raczej Epson ? Miło by było jak by była "opcja" 3d ale 95 % nacisku stawiam na obraz 2d bo za pewne i tak w najlepszym przypadku takie były by proporcje 2d do 3d ... przynajmniej przez najbliższe kilka lat ...[/QUOTE]
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Jaki projektor w zakresie cen 10 - 15 tys. wartało by kupić ? nie koniecznie już, ale najchętniej jeszcze w tym roku, najdalej styczeń, luty 2012...
Przewidywany ekran w proporcjach 21:9 o wymiarach 135 x 315 cm (tj jakieś 135") ekran stały "ścienny" = malowana powierzchnia przygotowanej wcześniej ściany - jak malowany to kolejne pytanie zależne zapewne od jasności projektora; przewiduje "kotary" przesłaniające do formatów 16:9, ew. 3:4
Pomieszczenie ~35m2, projektor pod sufitem w odległości ~4m (to jeszcze do dogrania) Niestety nie jest to dedykowane pomieszczenie "kinowe" więc żona się nie zgodzi na "czarne" ściany ... ale będę walczył aby były jak najciemniejsze ;-) /wielkich sukcesów się nie spodziewam ;-) /
W związku z tym iż wyświetlanie będzie na ekranie typu CIH mile widziana opcja zdalnie regulowanego zoom'u, ostrości itp. - najlepiej z możliwością zapisania przynajmniej 2 pozycji - ale to nie jest priorytet - na pewno nie kosztem jakości obrazu a wiadomo, ze w tej cenie na pewne kompromisy trzeba się zgodzić ;-)
I jeszce jedno: biorąc pod uwage siłę moich przyzwyczajeń projektor powinien posłużyć dłuuugie lata ... żadko zmieniam sprzęt ;-)

Co warto kupić, ew. na co warto poczekać ? jakiś JVC się zmieści w cenie ? czy raczej Epson ? Miło by było jak by była "opcja" 3d ale 95 % nacisku stawiam na obraz 2d bo za pewne i tak w najlepszym przypadku takie były by proporcje 2d do 3d ... przynajmniej przez najbliższe kilka lat ...

Wybór masz spory. HC9000 jest niestety w cenie powyżej 20 tys., więc pewnie odpadnie. JVC - nie wiem czy uda Ci się dostać model X3 w cenie 15 tys. Cena powinna być gdzieś +/- w tych okolicach. Przewidziałeś sporych rozmiarów ekran - w mojej opinii wystarczy Ci lampy na jakieś 1000 godz., żeby go odpowiednio zasilić. Spadek jasności po tym czasie będzie bardzo zauważalny - a mój ekran jest mniejszy od Twojego o 30 cali, więc możliwe u Ciebie ten efekt będzie widoczny jeszcze szybciej.

Tryby pamięci ustawień soczewek ma chyba tylko Panasonic - nowa linia JVC (premiera pewnie pod koniec roku) też będzie ponoć w to wyposażona.
 

redlum

New member
Bez reklam
Ja bym poczekał na nowe JVC - jak nie kupisz coś nowego - to pewnie będą promocje na starszy sprzęt (ale i tak bardzo dobry). Mi udało się wyrwać JVC RS15 za niecałe 8tyś.

PS. Przejrzyj testy na tej stronce Projectors at Projector Reviews ť Expert Advice on Projectors for your Home Theater, Business, or Classroom

a szczególnie wybór projektorów roku 2011 - z sierpnia
http://www.projectorreviews.com/1080p-projector/index.php

@Tidus1024 przejrzałem twoje screenshoty z HD350 i pierwsze co mi wpadło w oko - to jakby padnięte subpixele - to w aparacie czy w projektorze?
Przejrzałem fotki z HD4900 - są w identycznych miejscach - wiec to aparat
 
Ostatnia edycja:

Tidus1024

New member
Bez reklam
Ja bym poczekał na nowe JVC - jak nie kupisz coś nowego - to pewnie będą promocje na starszy sprzęt (ale i tak bardzo dobry). Mi udało się wyrwać JVC RS15 za niecałe 8tyś.

PS. Przejrzyj testy na tej stronce Projectors at Projector Reviews ť Expert Advice on Projectors for your Home Theater, Business, or Classroom

a szczególnie wybór projektorów roku 2011 - z sierpnia
2011 Home Theater Projectors - 1080p Projector Comparison Report

@Tidus1024 przejrzałem twoje screenshoty z HD350 i pierwsze co mi wpadło w oko - to jakby padnięte subpixele - to w aparacie czy w projektorze?
Przejrzałem fotki z HD4900 - są w identycznych miejscach - wiec to aparat

Szanse, że dorwie JVC z nowej linii poniżej 15k są bliskie zeru. W okolicach 15 obstawialbym X3.

PS. oczywiście, że matryca aparatu ma przepalone subpixele - mój JVC nie ma ani jednego martwego pixela. Niebawem wymienię mu lampę, a on wciąż działa jak nowy. Love it.
 

redlum

New member
Bez reklam
Ile już godzin na liczniku? U mnie niecałe 200. Lampa ma starczać na niby 1500h - ale wiadomo że czym bliżej końca tym mniejsza jasność.
 

User27

New member
W cenie 12-13 tyś mozna sprowadzić z UK nowy JVC DLA X3 z gwarancją ważną również w Polsce. Sklep jest na Ebay a projektor przychodzi po 2 dniach po zamówieniu.
 

redlum

New member
Bez reklam
Tylko czy każdy epson? Są przecież modele Epson EH-R4000 i EH-R2000 korzystające z bliźniaczej technologii co JVC.


PS na stronie epsona jest już TW6000 - "Bezprzewodowy projektor 3D Full HD" - ktoś już go widział?
 
Do góry