Jaki OLED 48" ?

citisus

Member
Różnią się kolorem tylnej obudowy.
Właśnie wjechały z obudową Wanilia Ice .
Wygląda obłędnie.
Z przodu nie ma żadnych różnic.
Cena specjalna dla niebieskich członków foru.
Słuchawki FN 4 za 399 zł gratis
Plus pakiet gratisów dla niebieskich dodatkowo.
.

Jasny kolor z tyłu, gdzie się kurz zbiera....no ryzykowne :)
A który typ jest czarny?
Czekam na test....ale pewnie się zdecyduję.....hahaha
 

agricola

New member
Wysoka cena jak na taką przekątną od LG. Zresztą Philips też dość mocno wycenił - miejmy nadzieję, że ceny spadną dość szybko, chociaż to jak kiki pisze nie napawa optymizmem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Cena jest rewelacyjna , przekonali się o tym Ci którzy już kupili.
Tak, dla niebieskich jest z pełnym rabatem.
 

citisus

Member
Panasonic też zapowiedział wypuszczenie OLEDa 48".....robi się ciekawie.
Niestety nie będzie to nowy jasny panel z chłodzeniem.
Ale mimo wszystko konkurencja cieszy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, każdy oled posiada powłokę antyrefleksyjną.

Panasonic kosztuje prawie dwa razy drożej przy tej samej wielkości i tej samej matrycy, mając znacznie uboższe multimedia.
 

citisus

Member
Od 3 dni mam ten telewizor. Pierwsze wrażenia...
Już pierwszy kontakt z nim podnosi ciśnienie. Wyjęcie z pudła jest kłopotliwe, bo w przeciwieństwie do większych modeli karton nie jest rozbierany a górna połowa tv to cienka tafla szklana 3 mm gruba. :) Pomogło położenie kartonu płasko na podłodze i wysunięcie tv na styropianie opartym pod grubszą częścią odbiornika.

Pierwsze włączenie i małe rozczarowanie....tv nie jest wstępnie kalibrowany. Fabryczne, standardowe ustawienia rozczarowują...tego nie da się oglądać. W porównaniu do Panasonica, którego nabyłem rok temu to nędza ...Panasonic miał obraz od razu porządnie zestrojony. Po przeglądnięciu internetu udał się obraz doprowadzić w miarę do porządku...
Dalej.....pilot mały i poręczny...ale ubogi w przyciski...z których jeszcze 6 jest przypisanych komercyjnym internetowym uslugom (niektóre niedostępne u nas). Pilot ma rolke do przewijania i steruje kursorem po ekranie jak myszką komputerową. Niestety, jest to mało wygodne, bo by trafić kursorem w małe ikony trzeba dużo szczęścia.
Generalnie system operacyjny mocno rozczarowuje. By dostać się do funkcji trzeba wielokrotnego klikania i szukania w kolejnych sub menu.
Myślałem, że nic gorszego niż Panasonic nie można wymyśleć....okazuje się, że można :)
Szczególnie wkurza przejscie do EPG i Telegazety.....to co w innych tv wymaga jednego przycisku, tu trzeba skomplikowanych operacji....i jeszcze EPG ma tak małe litery, że b. ciężko się czyta nawet z niedużej odległości.
Dalej, tv ma kiepskie powłoki antyreflrksyjne (jeśli je ma) bo działa jak dobre lustro. Okna, meble wszystko co jaśniejsze ładnie się odbija. Szczególnie nieprzyjemne przy filmach w ciemniejszej tonacji (Panasonic jest zdecydowanie lepszy).
I to nie jest jasny telewizor....na forach specjaliści podają, że ciemniejszy o 10% od zeszłorocznej serii CX. W słoneczny dzień w jasnym pokoju może być problem, zwlaszcza, że są mocne lustrzane odbicia
Dalej tv nie czyta starych modułów CI...tylko nowe CI+. Co śmieszne, że przy strojeniu tv sat..można wybrać dostawcę serwisu ....w tym TNK, której nie obsługuje :)
Generalnie telewizor przeładowany aplikacjami i nastawiony na internet...a nie da się ich wywalić czy poblokować. Może młodzi się tym pasjonują, ale nie dla zwykłego oglądacza telewizji. Tyle na razie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kalibracja znacznie pomaga jakości obrazu.
Po kalibracji 99% jest bardzo zadowolona z jakości.

Wiele osób bardzo lubi system WebOS, widać każdy ma inne preferencje.
Jasność - trzeba korzystać po kalibracji z jaśniejszych trybów podświetlenie.
Mam duże nasłonecznienie z wielkich trzech okien i nie zasłąniam ich nawet gdy słońce świeci na ekran.

Aplikacje , to rzecz gustu, ale jeśli masz zewnętrzne platformy cyfrowe - to nie musisz z nich w ogóle korzystać. A telewizor działać będzie jako monitor.
W klasie cenowej 4500 zł ten oled jest naprawdę znakomity.
 

citisus

Member
Kalibracja znacznie pomaga jakości obrazu.
Po kalibracji 99% jest bardzo zadowolona z jakości.

Wiele osób bardzo lubi system WebOS, widać każdy ma inne preferencje.
Jasność - trzeba korzystać po kalibracji z jaśniejszych trybów podświetlenie.
Mam duże nasłonecznienie z wielkich trzech okien i nie zasłąniam ich nawet gdy słońce świeci na ekran.

Aplikacje , to rzecz gustu, ale jeśli masz zewnętrzne platformy cyfrowe - to nie musisz z nich w ogóle korzystać. A telewizor działać będzie jako monitor.
W klasie cenowej 4500 zł ten oled jest naprawdę znakomity.
Co do zalet i jakości matrycy OLED nie musimy się przekonywać :)
Tylko....
- Mówimy o klasie cenowej 5.500 bo trzeba dopłacić 10% wartości telewizora by się to dało oglądać. Ciekawe, że Panasonic może dostarczać sprzęt zupełnie przyzwoicie ustawiony.
- LG chwali się jaki to ma inteligentny system...a nie da się się ustawić pod własne preferencje. I o ile upierdliwe dostanie się do EPG można przeżyć ...... to mikra wielkość liter może być dla wielu osób dyskwalifikująca. To nie jest 65" tylko 48". Owszem, można kupić dodatkowo za 300 zł tuner tv- sat i korzystać z telewizora jak z monitora, tylko chyba nie o to chodzi.... :)

- W moim drugim oledzie Panasa też nie ma problemów z jasnością....tu chyba LG zabezpiecza się przed reklamacjami z powodu wypalenia. :) Słabą jasność potwierdzają pomiary (np. rtings.com)...jest gorzej niż w poprzedniej serii CX.
A poza tym fajny telewizor :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie wiem czemu kupiłeś za 5500, jak dla niebieskich jest w podanej cenie i to dodatkowo z pakietem gratisów o wartości 500 zł . I masz już kalibrację profesjonalną w tym !
 

citisus

Member
Piszę o klasie cenowej 5.500 + kalibracja bo taka jest cena regularna w sklepach.
Kupiłem w promocji dużo taniej + dostawa i płatność kartą przy odbiorze gratis. :)
Osobiście wolę otrzymać sprzęt fabrycznie zapakowany i ew. samemu zająć się kalibracją. Zwłaszcza, że nie jestem niebieski :)
 

janunio

New member
Bez reklam
Przestrzegam; TV fabrycznie spakowany niczego nie gwarantuje !!!
Znam przypadek, że TV stojący w kartonie upadł na bok. Po otworzeniu kartonu okazało się, ze matryca pękła. Pudło nadal było w stanie "dziewiczym".

Najlepiej zamówić w sklepie z osobistym odbiorem. Potestować na przygotowanych materiałach video ...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zawsze mi się wydawało, że kupując tv, lepiej aby ktoś zaufany sprawdzil przed wysyłką czy wszystko w porządku.
Osobiście, w tym wypadku wolalbym aby Kiki wyciągnął tv z kartonu, podłączył i sprawdził przed wysyłką, czy aby na pewno tv nie ma jakis fabrycznych wad.
 

SDman

Banned
Przestrzegam; TV fabrycznie spakowany niczego nie gwarantuje !!!
Znam przypadek, że TV stojący w kartonie upadł na bok. Po otworzeniu kartonu okazało się, ze matryca pękła. Pudło nadal było w stanie "dziewiczym".

Najlepiej zamówić w sklepie z osobistym odbiorem. Potestować na przygotowanych materiałach video ...
Dlatego należy otworzyć pudło przy kurierze i sprawdzić stan produktu. W sklepie sprawdziłem tylko, że jest zapakowany fabrycznie i świeci.
Reszta w domu, a ponieważ to MM więc dla klubowiczów nawet 45 dni na zwrot.
Testowanie w sklepie jak najbardziej ale to można już wcześniej zrobić -wybrać model dla siebie.
Potem zapolować na ekstra cenę.
 
Ostatnia edycja:

citisus

Member
Przestrzegam; TV fabrycznie spakowany niczego nie gwarantuje !!!
Znam przypadek, że TV stojący w kartonie upadł na bok. Po otworzeniu kartonu okazało się, ze matryca pękła. Pudło nadal było w stanie "dziewiczym".

Najlepiej zamówić w sklepie z osobistym odbiorem. Potestować na przygotowanych materiałach video ...
Nie do końca. PRZESTRZEGAM....niektóre sklepy traktują odbiór w sklepie jak sprzedaż stacjonarną bez możliwości zwrotu!! Trzeba czytać regulamin....to co drobnym drukiem. Potem już tylko zostaje szarpanie się z serwisem.
A co można sprawdzić w sklepie gdy nie ma warunków? Współczesne TV są zbyt skomplikowane by to robić na kolanie.


Oczywiście, że telewizor trzeba rozpakować przy kurierze i sprawdzić czy nie ma uszkodzeń mechanicznych.
Miałem przypadek, że TV u mnie w mieście, załadowany do busa kuriera nie dojechał....wrócił z adnotacją, że nie odebrałem :) Oczywiście został uszkodzony. Sprawdzenie przed wysyłką niczego nie gwarantuje.
Porządne sklepy wręcz przestrzegają by sprzęt dokładnie sprawdzić przy kurierze...Jeśli kurier narzeka to za telefon i do centrali...

A co do kalibracji to chyba lepiej robić w miejscu, w którym będzie się go eksploatować.
 
Ostatnia edycja:

citisus

Member
Kalibracja, a wklepanie ustawień od @kiki, to dwie różne rzeczy ��
Takie ustawienia to nonsens.... każdy telewizor musi mieć indywidualne wartości, bo wynika to z rozrzutu tolerancji użytych elementów elektronicznych.

Pytanie, dlaczego nie robi tego producent wypuszczając z fabryki półprodukt.
 
Do góry