Jaki OLED 48" ?

citisus

Member
Zastanawiam się nad wymianą plazmy TX-P46GT30 na oleda. Niestety miejsca mam tylko 112 cm, więc nic większego niż 48" nie wejdzie. Stary Panasonic nadal gra bez zarzutu ale nie odbierze DVB-T TE i żre prąd jak smok :)

Na rynku są tylko 3 modele - LG 48CX (najtańszy ale trudno dostępny), Sony (KD-48A9) i Philips (48OLED935/12 - drogi 8.500). Szukam opinii co do serii tych telewizorów....bo rozrzut cenowy duży.
To drugi TV więc nie namawiajcie do większego :) Po zakupie oleda GZ950 przestał cieszyć oko.
Będzie służył wyłącznie do oglądania TV ...głównie z satelity ( NC+ Conax). Odległość 3m, dzienny pokój.
Z góry dziękuję za opinie.
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Na rynku są tylko 3 modele
Jeśli możesz to poczekaj jeszcze kilka miesięcy. Ten rozmiar wszedł na rynek dopiero w 2020 roku.
Wiosną i latem (maj/czerwiec/lipiec/sierpień) pojawią się na rynku 48-calowe OLED-y przeznaczone na 2021 rok.
Na pewno będzie trochę więcej modeli niż w 2020 roku. I system Smart TV będzie w nich bardziej aktualny.
 
Ostatnia edycja:

citisus

Member
Jeśli możesz to poczekaj jeszcze kilka miesięcy. Ten rozmiar wszedł na rynek dopiero w 2020 roku.
Wiosną i latem (maj/czerwiec/lipiec/sierpień) pojawią się na rynku 48-calowe OLED-y przeznaczone na 2021 rok.
Na pewno będzie trochę więcej modeli niż w 2020 roku. I system Smart TV będzie w nich bardziej aktualny.

Dzięki za odpowiedź. Jasne, że mogę poczekać. W sumie aż tak mi na aplikacjach nie zależy, choć prostota w sterowaniu wskazana. Z tego powodu Panasonica używam tylko jako monitora a steruje Technisatem Combo. O niebo lepszy interface.
Ciekawi mnie tylko skąd taka różnica w cenie pomiędzy LG a Philipsem ....prawie 50%
 
Ostatnia edycja:

citisus

Member
Pamiętaj o tym że jeśli długo masz włączony telewizor to matryca OLED może się powypalać w kilku miejscach

Może....ale w praktyce nic się nie dzieje. Mam OLEDa półora roku ...oglądam wszystkie kanały, dużo słynnych kanałów informacyjnych z paskami :) .....i nic się nie dzieje. Plazma ma 10 lat i też zero wypaleń.
Jeśli się ogląda różne kanały bez maksymalnych ustawień, bez stałych obrazów to raczej nie grozi.
 

Undziak

Member
Przede wszystkim operuj tymi 112cm a nie przekątną. W starszych TV były szersze ramki. Jeśli plazma działa i nie masz ciśnienia na 4K to zostaw plazmę. Ja kupiłem OLEDa, działa, na 4k jest bajka ale na pozostałych tak samo jak plazma a często gorzej. Nie to, żebym negował zakup tylko chłodno patrzę na to wszystko.
Jak widzę to chyba najlepszą opcją byłby LG CX48".
 
Ostatnia edycja:

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Ciekawi mnie tylko skąd taka różnica w cenie pomiędzy LG a Philipsem ....prawie 50%
Dopóki firma LG będzie sprzedawała swoje OLED-owe matryce innym producentom OLED-ów, dopóty OLED-y innych producentów (w podobnej klasie cenowej) będą droższe od OLED-ów firmy LG. Chociaż różnica aż kilkudziesięciu procent oczywiście zastanawia i zniesmacza.
 
Ostatnia edycja:

citisus

Member
Dopóki firma LG będzie sprzedawała swoje OLED-owe matryce innym producentom OLED-ów, dopóty OLED-y innych producentów (w podobnej klasie cenowej) będą droższe od OLED-ów firmy LG. Chociaż różnica aż kilkudziesięciu procent oczywiście zastanawia i zniesmacza.

Jak ktoś polecał, skłaniam się w kierunku LG. Jednak ciekawi mnie jakie są różnice pomiędzy tymi seriami tv, skoro taki rozrzut cen. Pewnie cena nowości....
Mogę jeszcze poczekać, T2 dopiero wchodzi za dwa lata. Stara plazma jest jeszcze w dobrym stanie.
Choć nie spodziewałem się, że pomiędzy oledem a plazmą będzie tak duża różnica w jakości obrazu. Nawet na kanałach SD.
 

citisus

Member
https://dvbt2.pl/index.php/10-wazne/1-kiedy-dvbt2-w-polsce
Przejście z DVB-T na DVB-T2 odbędzie się w 4 etapach (między marcem a czerwcem w przyszłym roku).

https://www.displayspecifications.com/en/brand/a1025

Specyfikacje 3 nowych 48-calowych modeli OLED LG z serii C1 (na 2021 rok) są już podane.
https://www.displayspecifications.com/en/comparison/f8f6193f8d

Czyli do wyłączenia DVB-T zostało nieco ponad rok. Niewiele czasu do namysłu.
Specyfikacja LG jest dość ogólnikowa. Zobaczymy co pokażą testy i jaka będzie cena. Na razie 48CX jest u nas trudno dostępne...jak będzie z 48C1?
8.500 za Philipsa to nonsens. Może jednak Sony?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kiedy planujesz zakup ?
Bo Oledy 48" nowe Oledy będą w marcu po 20.03 - za 4999 zł
 

omnia

New member
Philips o tej przekątnej jest drogi bo ma wbudowany soundbar no i taka przekątna w OLEDach to rzadkość. Ogólnie upierasz się przy tej przekątnej?
 

citisus

Member
Philips o tej przekątnej jest drogi bo ma wbudowany soundbar no i taka przekątna w OLEDach to rzadkość. Ogólnie upierasz się przy tej przekątnej?

O, na to nie zwróciłem uwagi. Czyli wiem już skąd ta wysoka cena Philipsa.

W necie trafiłem na informację, że w tym roku LG związku z dużym zainteresowaniem pięciokrotnie zwiększy produkcję matryc tego rozmiaru....do miliona sztuk. Czyli jest nadzieja na spadek cen.

Niestety mam tylko tyle miejsca. Inaczej musiałbym wymieniać meble, a nie chce. Jak pisałem to jest mój drugi telewizor...... Choć zdaję sobie sprawę, że w tej samej cenie można mieć 55".
 

citisus

Member
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...i-oled-tv-do-1-miliona-sztuk-w-2021-roku.html - pisaliśmy o tym.
Ceny będą specjalne na 48" i to modeli A1 ( czerwiec) i C1 ( w marcu)
Warto !
Można dokupić oddzielny soundbar dobrej klasy.
Oferty specjalne tylko dla niebieskich i to z pakietem dodatkowym, plus słuchawki Meridian gratis - można się już zapisywać.

Brzmi interesująco ...czyli będę czekał niecierpliwie :)
A tak z grubsza jaka będzie różnica pomiędzy serią A1 i C1? Może warto poczekać.
Edit:
Już doczytałem A1 będzie mieć matrycę 50 Hz, HDMI tylko 2.0 i gorsze upłynnienie ruchu.
Nie używam TV do gier, ale w sporcie może być różnica. Ciekawe jaka będzie różnica w cenie.
 
Ostatnia edycja:

omnia

New member
Philips OLED 48 cali to jest też po prostu telewizor Premium. Ma wszystko co najlepsze Philipsy OLED mogą mieć.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz teraz w opisach w newsach wszystkie model opisane bardzo dokładnie.
Różnice znajdziesz szybko.
 

citisus

Member
Masz teraz w opisach w newsach wszystkie model opisane bardzo dokładnie.
Różnice znajdziesz szybko.

Poczytałem....i trochę się zawiodłem. I A1 i C1 nie dostaną nowego jasnego panelu typu "evo". A1 to będzie proteza ze starym procesorem, 50 Hz odświeżania i zredukowana liczbą starych złaczy ...w dzisiejszych czasach żenada.
C1 ma nowszy procesor ale to model zorientowany na gry i współpracę z komputerem......raczej to monitor.
Zobaczymy co pokażą testy....i jaka będzie cena. I co wycisną z tego panela inni producenci.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Cena jest specjalna na przedsprzedaży w marcu dla niebieskich członków forum.
Dodatkowo pakiet gratisów plus dodatkowo słuchawki gratis za 799 zł
 

citisus

Member
Cena jest specjalna na przedsprzedaży w marcu dla niebieskich członków forum.
Dodatkowo pakiet gratisów plus dodatkowo słuchawki gratis za 799 zł

Czy wiadomo w jakiej specyfikacji będą te telewizory?
Seria CX była w różnych wersjach....48CX5LA, 6LA, 7LA, 8LA i 9LA...
 
Do góry