Jaki LED do 4000 PLN ? Sony, Sharp

mario.79

New member
Witam. Interesuje mnie zakup tv do max 4000. Myślę że tą cenę mogę kupić lepszego 40 cali niż gorszego 46 cali. Oglądam przede wszystkim mecze piłki nożnej, filmy i programy podróżniczo-naukowe. Fajnie jakby miał możliwość oglądania filmów divix,avi z USB, by można było za jego pośrednictwem oglądać serwisy w stylu iplex, ipla, you tube. Obecnie posiadam plazmę Panasonic PV70 ale to tylko HD Ready, słaba czerń, kolory takie sobie słaba ostrość kolorów i pixele (to pewnie wina hD ready). Mój brat ma 37 Sony KDLW5500 i widać tam (pod N) rewelacyjnie (a może to tylko porównując z moją plazmą), dlatego zastanawiam się nad Sony i może Sharp Aquos.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
- 25m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
-około 2,5-3,50m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?
- 1 lub 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?
- w większości czasu na wprost, jednak czasem będzie zdarzało się oglądać tv pod kątem.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
- ma stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ?
- okno od pokoju, w którym będzie stał tv jest od strony (zachód), jednak słońce będzie świeciło co najwyżej na oglądających tv, okna nie są duże
7.Jaki masz obecnie telewizor ?
Panasonic 37PV70
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
Szybki czas reakcji, dobrą czerń
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?
cyfra + hd, filmy po hdmi z komputera 720p, 1080p (tu zależy mi żeby tv współpracował z komputerem, bo w przypadku mojego obecnego tv jest tragedia - nie łapie rozdziałki).
10.Jakie urządzenia ?
komputer, cyfra +, pioneer VSX-416
11. Co będzie oglądane najczęściej
jestem maniakiem piłki nożnej więc mecze, do tego filmy i programy podróżniczo-naukowe
12.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?
około 3 h
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
canal + sport hd, travel planet, national geografic, tvp sport, orange sport
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?
chętnie skorzystam z opcji w stylu iplex, ipla, you tube - mam livebox tp więc fajnie jakby miał bezprzewodową kartę sieciową WI-FI
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
nie
16.Preferencje co do marki ?
Z tego co słyszałem to najlepsze są Sony lub Sharp ale nie mówię "nie" innym markom :wink:
17.Preferencje co do wielkości ?
minimum 40 cale
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
max do 4000 zl.
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
dobrze jakby miał ale będzie mało używane (bo mało póki co programów 3D a jak będzie więcej to i tv pewnie pójdzie to wymiany bo będzie słaby technologicznie
 

mario.79

New member
Lepszy Sharp LE 830 czy Sony KDL-40hx750/755 a może lepiej dołożyć 1000 zł i kupić 46 cali, któyś z tych telewizorów razem z okularami 3D ?
 

mario.79

New member
Ok to już jestem zdecydowany, kupuję 46 cali tylko jeszcze dylemat czy Sony hx750 lub hx755 czy ten Sharp LE830 bo nie wiem. Zakup coraz bliżej :)
 

mario.79

New member
słońce jest boczne więc podczas dnia (popołudniu) pada na oglądających, ale wieczorem czy w zimę prawie tego nie robi, bo mimo że słońce jest od zachodu to okna nie są duże a mieszkanie na poddaszu czyli ma skosy i słońe tak mocno nie daje.
 

mario.79

New member
na szczęście u mnie nie ma z tym problemów i właściwie nic się nie odbija a już zwłaszcza wieczorem i w nocy. przeanalizowałem ofertę ratalną sklepów z tymi telewizorami i to co piszą o nich inne osoby i na placu boju został Sony KDL-40HX755 (bo ma wi-fi dołączone w przeciwieństwie do hx750) i plazma P42ST50E. Cena jeszcze w miarę (nawet w Euro)a znając mnie za 2 lata już będę myślał że warto byłoby wymienić na coś nowszego i pewnie za kilka lat zmienię.
 
Ostatnia edycja:

ippfam

New member
Miałem w domu TV z serii Sharp LE830 tylko z tą różnicą, że model 52 cale. Porównywałem go ze swoim starym TX-L37V10 Panasonic i prawie bym już go zostawił ale ten model nie ma dobrej ostrości drugiego planu jak i problem z ustawieniem czystości bieli, strojenie tunera DVBS to w tym modelu jakaś porażka, jak i brak możliwości ustawień własnych czyli ulubionych wrócił po dwóch dniach do sklepu. Zapewne Sony będzie zdecydowanie lepszym wyborem.
 

Kamart

New member
W Sony HX755 masz ustawioną dla satelity listę C+ i n.
Ja mam 40 cali i uważam że efekt 3D lepiej wygląda dla większej przekątnej ekranu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam Sharpa, mam ulubione ustawienia, ostrość w drugim planie jest rewelacyjna ( nawet Sharp - znaczy ostry) i wystarczy skalibrować telewizor aby cieszyć się niezwykłą jakością .
Ma właśnie 52LE 830, a miałem różne. Telewizor wymaga dobrego Bitrate i gra jak z bajki.
 

mario.79

New member
3D to i tak pieśń przyszłości bo owszem jest kilka meczów i filmów w takim formacie ale to nadal mało i dużo tam ograniczeń (okulary, nie można za bardzo kręcić głową). Na pewno kupię sobie okulary takie by obejrzeć czasem coś w 3D ale tym się nie bazuje. A co do listy C+ to i jak skoro nie ma HDD to mało to przydatne dla mnie bo często coś nagrywam. Chodzi mi bardziej o obraz gdzie lepszy (ostrość, kolory, czerń) czy tym Sony czy w plazmie Panasonica
 

mateo85

New member
potwierdzam słowa kikiego też miałem parę tv przed sharpem żaden mu nie dorównuje w jakości obrazu ostrość drugiego planu jest mistrzowska wystarczy trochę pobawić się ustawieniami! fabryczne mody są do d.....więc nie warto go oceniać po wyciągnięciu z pudełka.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 

Kamart

New member
3D to i tak pieśń przyszłości bo owszem jest kilka meczów i filmów w takim formacie ale to nadal mało i dużo tam ograniczeń (okulary, nie można za bardzo kręcić głową). Na pewno kupię sobie okulary takie by obejrzeć czasem coś w 3D ale tym się nie bazuje. A co do listy C+ to i jak skoro nie ma HDD to mało to przydatne dla mnie bo często coś nagrywam. Chodzi mi bardziej o obraz gdzie lepszy (ostrość, kolory, czerń) czy tym Sony czy w plazmie Panasonica

Podłączasz zew. dysk i nagrywasz. Ja tak robię i nie ma problemu. Jak nie wiesz jak skalibrować to możesz zamówić taką usługę (ja tak zrobiłem i polecam). Obraz na Sony bardzo dobry.
 
Do góry