Co to jest PicturePerfect kampania i dlaczego jest ważna dla każdego z Was ?

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Co to jest Picture Perfect kampania i dlaczego jest ważna dla każdego z Was ?

pictureperfect_226.png


Kampania Picture Perfect została zapoczątkowana przez AVForums w Wielkiej Brytanii.
Strona temu poświęcona to PicturePerfect : AVForums campaign to improve television pictures | AVForums.com - UK Online
Kampania uzyskała wsparcie od znacznej liczby głównych graczy w branży, bo służyć ma w końcu do tego aby zagrał dobrze produkt każdego producenta.

Rozpoczęto akcję 18 czerwca 2012 r. tu: PicturePerfect_1.pdf .

Dlaczego mamy to robić?

Wiele zapytanych osób nie stara się o najlepszą jakość obrazu, albo dlatego że nie mają pojęcia że może być lepiej, że nie muszą, że im się nie chce, że im jest jak jest, że w końcu nie wiedzą jakie są ogromne różnice.

[youtube]fJP7rPC4Rb4[/youtube]

Nie muszą, ponieważ wydaje im się że telewizory są ustawione idealnie i wystarczy je wyciągnąć jedynie z pudełka. Zwykle są one na podświetleniu w trybie dynamicznym i nie jest to nawet blisko do dobrej jakości z ładnym obrazem.

Co gorsza jest to, że się ogromnej liczbie osób to się podoba. Najprościej byłoby jedynie przełączyć na podświetlenie film aby zbliżyć się do warunków naturalnej jakości.
Ale sporo osób przyzwyczajona do dużego kontrastu stwierdza :

Cytat: To zbyt nudny obraz, teraz.

Frustrujące.
To w końcu ich "zabawki i ich podwórko" i mogą mieć takie ustawienia jakie im się podoba, ale czy jest lepiej gdy obraz jest jaśniejszy i przekolorowany ?

Sondaż wykonany przez Ipsos MORI obnaża całą prawdę.

A oto wyniki : aż 50% osób nie ustawia swojego telewizora po wyjęciu z kartonu .

Z pozostałej ilości - 65% stwierdziło, że ustawili jedno podświetlenie "na oko" i tak zostało.
Nie korzystali z żadnej wskazówki, żeby obraz wyglądał dobrze.
Kolejne 28% stwierdziło, że poszli za informacją w Internecie lub skorzystali z rad rodziny lub przyjaciół w dostosowywaniu swojego telewizora.
Co również mieści się w pojęciu " na oko".

Tylko 3% stwierdziło, że było ich telewizor był skalibrowany profesjonalnie przez sprzedawcę lub dostawcę ze sklepu. A 2% dokonało własnej kalibracji przy użyciu wzorców testowych .

Wszystko to faktycznie oznacza, że tylko 5% osób posiada dokładny obraz końcowy.

Dlaczego to ma znaczenie, że telewizory nie są ustawione ?

I kogo to obchodzi?

Obchodzi filmowców. Filmowcy zrobili początek, bo chcą aby filmy i programy telewizyjne wyglądały tak jak zostały przez nich (filmowców) zrobione.

Oprócz korzystania z lepszego obrazu, ważnym bonusem jest fakt, że mając telewizor skalibrowany będziemy płacić znacznie mniejsze kwoty za energię elektryczną i oraz jest znacznie mniejsze ryzyko zmęczonych oczu.

Problemem jest w tym, że ludzie nie doceniają utraty ilości szczegółów z powodu nadmiernej jasności czy kontrastu. W rzeczywistości zdjęcia są tak przesycone i tracisz tak wiele szczegółów, że to niewiarygodne.
Tak więc naszym pierwszym celem jest pokazanie ludziom, jak wiele złego robi tryb którego używają na co dzień .

Stworzyliśmy nasz pierwszy film na PicturePerfect : AVForums campaign to improve television pictures | AVForums.com - UK Online z wiarą że jest bardzo przekonujący i mamy nadzieję, że przekona innych.

Zwolennicy

Producenci TV także postanowili zadbać o widza, dlatego prawie wszyscy wspomagają naszą kampanię. Pełna lista kibiców jest na stronie PicturePerfect : AVForums campaign to improve television pictures | AVForums.com - UK Online


Krok 1
Mam nadzieję, że możemy przekonać ludzi, że ich telewizory powinny być poprawnie skonfigurowany. Więc wyprodukowaliśmy dwa filmy, które być może będą w stanie skłonić ich
że warto uzyskać dobry obraz telewizyjny.

W pierwszym filmie pokazujemy, jak wybrać odpowiedni tryb obrazu.
To ma ogromny wpływ na jakość obrazu.
Tryb Kino lub tryb filmowy jest sposobem na bardziej dokładne obrazy niż dynamiczne czy żywe podświetlenie. Następnie chcemy przekonać ludzi, aby pobyli z tym ustawieniem chociaż taką chwilę by mogli się do tego przyzwyczaić i zacząć doceniać bardziej naturalne kolory i całą głębię szczegółów.

W drugim filmie pokazujemy jak wybrać odpowiedni rozmiar obrazu.
Masz złe ustawienie rozmiaru to znaczy że ściskasz, rozciągasz lub powiększasz obraz tak, że detale zostały utracone.
Staramy się dopasować obraz HD na ekranie HD tak by 100% szczegółów było widoczne.


Kroki 2 i 3
Wydamy więcej filmów przez resztę roku, aby pomóc ludziom zbliżyć się do doskonałości obrazu.

Uzyskaj indywidualną pomoc - hdtv.com.pl

Mamy jak zwykle nadzieję że społeczność naszego portalu pomoże jak zawsze podzielić się własnymi doświadczeniami i udzielaniem porad i wskazówek oraz jak zwykle odpowiedzią na trudne pytania .

AVForum
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Tryb Kino lub tryb filmowy jest sposobem na bardziej dokładne obrazy niż dynamiczne czy żywe podświetlenie.
Akcja dotyczy więc "oglądaczy" filmów.
Oceniam, że jest to tylko ok. 15 % tele-maniaków.

Mój TV (Sam C8000) oferuje wiele presetów. W zależności od pory dnia wybieram taki, który mi pasuje.
Pozostałe parametry reguluję poziomem energo-oszczędności.

Trzymam się zasady:
TV jest dla mnie a nie ja dla TV.
Pozdrawiam "niewolników" kalibracji.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Fajna inicjatywa ale raczej skazana na porazke. Z doswiadczenia wiem ze wiekszosc z tych osob nie bedzie zadowolona ze skalibrowanego ekranu i zmieni ustawienia. Tu jest czysta kwestia preferencji: albo lubimy naturalny obraz (czyli kalibracja) albo "vivid".

Wysyłane z mojego GT540 za pomocą Tapatalk 2
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Fajna inicjatywa ale raczej skazana na porazke. Z doswiadczenia wiem ze wiekszosc z tych osob nie bedzie zadowolona ze skalibrowanego ekranu i zmieni ustawienia. Tu jest czysta kwestia preferencji: albo lubimy naturalny obraz (czyli kalibracja) albo "vivid".
Obraz po kalibracji opiera się na kontraście natywnym i pokazuje wadę lcd, które mają właśnie niskie natywne kontrasty. Stąd też obrazy są mdłe po kalibracji bo też faktycznie brakuje tego kontrastu który robił wrażenie w ustawieniu dynamicznym (tyle że był uzyskany sztucznie). Zobaczymy jak to będzie wyglądac na oled, gdzie natywny kontrast zagwarantuje odpowiednią dynamikę obrazu :)
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
obrazy są mdłe po kalibracji bo też faktycznie brakuje tego kontrastu który robił wrażenie w ustawieniu dynamicznym
Tak więc ponownie apeluję:
TV dla nas a nie My dla TV.
Ustawiajcie jak Wam sie podoba.
Przy ogromnej różnorodności materiałów HD nie ma jednego doskonałego ustawienia.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Biorac pod uwage sygnal to skalibrowany tv powinien odbierac idealnie. Tylko nadawca sygnalu moze nie miescic sie w normach, ale nie widze tez sensu ustawiania tv do kazdego sygnalu, to obled. Co najwyzej do zmiany w oswietleniu pomieszczenia. Ale prawda jest ze narzekaja raczej tylko wlasciciele lcd.

Wysyłane z mojego GT540 za pomocą Tapatalk 2
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Ale o czym tu mowa ? Para w gwizdek.
Nie po to największy sprzedawca telewizorów daje oczoje*ne kolory by je zmieniać w naturalne. Ludzie mają zbyt szare życie by jeszcze szarość oglądać w TV. Jak ktoś ma pojęcie o naturalnych kolorach, wierności ich itp i potrzebę takichże, to kupuje Filipa i na każdym nastawie ma obraz idealny. Jednak niewielu woli taki obraz, sądząc po wynikach sprzedaży.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Znam przynajmniej 20 firm które przeszły przeszkolenie i potrafią dobrze kalibrować. Więc znających się jest więcej niż jeden gostek.
A na konkurencję najlepiej napluć ile się da.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
O co ten zamęt z kalibracją ? Czy czegoś nie rozumiem ? Chodzi o ustawienia z poziomu menu serwisowego (luminancja, chrominancja itp) ? Jeśli tak to przyznaję rację, że troszkę wiedzy się przyda. Jednak wielu pisze o ustawieniach bazujących na zwyczajnych suwakach (jasność, kontrast, nasycenie, ostrość, odcień itp) a tu już wątpię czy obcy gostek wiedziałby lepiej ode mnie jaki obraz chcę oglądać.
 

lm648

Banned
O co ten zamęt z kalibracją ? Czy czegoś nie rozumiem ? Chodzi o ustawienia z poziomu menu serwisowego (luminancja, chrominancja itp) ? Jeśli tak to przyznaję rację, że troszkę wiedzy się przyda. Jednak wielu pisze o ustawieniach bazujących na zwyczajnych suwakach (jasność, kontrast, nasycenie, ostrość, odcień itp) a tu już wątpię czy obcy gostek wiedziałby lepiej ode mnie jaki obraz chcę oglądać.

W ramach podstawowej lektury, na sam początek proponuję poczytać np. tu:
Ustawienia obrazu, błędy związane z nieprawidłowym obrazem
i jeszcze w wielu innych miejscach np. tu:
Ładniejszy obraz w telewizorze. Część 3: kalibracja z użyciem obrazów testowych - RTV - Telewizory - Trochetechniki.pl
a następnie podejmuj dyskusję :)
 

brodacz

Active member
Bez reklam
W ramach podstawowej lektury, na sam początek proponuję poczytać np. tu:
Ustawienia obrazu, błędy związane z nieprawidłowym obrazem
i jeszcze w wielu innych miejscach np. tu:
Ładniejszy obraz w telewizorze. Część 3: kalibracja z użyciem obrazów testowych - RTV - Telewizory - Trochetechniki.pl
a następnie podejmuj dyskusję :)

Podałeś te linki bo nie wiesz z kim dyskutujesz (wybaczam ;-)). Zanim na świecie istniał internet i telewizory LCD ja już swoim klientom kalibrowałem telewizory. Jednak wówczas na kineskopach było to niemal konieczne bo zbieżność kolorów, geometria, pozycjonowanie itp. były fabrycznie losowe. Do tego wchodziłem w menu serwisowe i różnymi metodami te parametry poprawiałem. Jeśli jednak ktoś o kalibracji pisze jako o ustawieniu parametrów z poziomu suwaków menu to jest to po prostu mocno nieobiektywne. Gdyby bowiem istniało takowe idealne ustawienie to producenci nie zawracaliby sobie głowy umieszczaniem w menu takich suwaków, tylko wszystkie te parametry byłyby ustawione z poziomu oprogramowania na stałe. Jako przykład podam klienta, któremu doskonale ustawiłem wszelkie parametry a on potem dzwoni, że w domu gra fatalnie bo jego stary Loewe świecił znacznie lepiej. Miał gość rację. Gdy odwiedziłem go w domu okazało się, że jasność miał w nim na maksa i własnie tak wyobraża sobie idealny obraz. Klient wie lepiej...
Ale jeśli nie wie to płaci za kalibracje :smile:
 
Do góry