Jaki LED do 4000 PLN ? Sony, Sharp

mario.79

New member
Chyba będę zmuszony go kupić. Chciałem plazmę Panasonica ale intryguje mnie to bzyczenie/brzęczenie. Boję się tego bo po zakupie mojej obecnej plazmy PV70P słyszałem pykanie/trzask co jakiś czas z tyłu obudowy. Musiałem oddawać 2 razy do serwisu nie nie miałem tv chyba ze 3 tygodnie. Nikt tego nie słyszał za bardzo ale ja tak. W serwisie też nie bardzo i tylko mocniej mi poskręcali tv. Potem już nie było tych trzasków i nie wiem czy to wina obudowy była czy czegoś innego. Boję się, że teraz będzie tak samo i coś będzie mi brzęczeć. Bo reszta chyba ok (kolory, czerń, ostrość obrazu). A brat ma Sony W5500 i z tego co oglądamy jest super (zwłaszcza mecze w nsport lub eurosporcie) a to już przecież 2 lata jak kupił.
 

mario.79

New member
Byłem w Saturnie i jakoś bardziej mi podpasował ten LED Sony 46hx750. Nie wiem czy to kwestia puszczanego materiału ale jakoś blado ta plazma. Sam już wiem, ale Sony robił wrażanie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na sklepie nie da się zrobić porównania z uwagi na oświetlenie którego nie masz w domu. W domu jest zupełnie inaczej.
 

mariusz67

Member
Bez reklam
A moze niech sie wypowiedza osoby kture mialy u siebie w domu plazme i leda i wtedy bedzie wiecej do myslenia co wybrac ???
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To nie jest tak . Ja mam różne modele w domu.
I nie ma jednej odpowiedzi.
Wszystko zależy od warunków , potrzeb, możliwości i oczekiwać.
Najlepszy system na świecie to prezentacja w Twoim domu.
Tam jesteś expertem i tam sam wybierasz , z kilku uzgodnionych wcześniej modeli.
 

mario.79

New member
Zgadza się. Ale z tego co pisałeś warto kupić ten 46 cali hx750. W euro może uda mi się znaleźć fajne raty (bo w saturnie dają trylogię Spiderman:)). Minusem jest że jest drożej i trzeba kupić razem z 3 parami okularów, które pewnie bym sprzedał ze 2 pary to będzie korzystniej. Bo chyba muszę wziąć na raty.
 

mario.79

New member
W końcu wczoraj kupiłem Sony 46hx750. Jak gra nie wiem bo jakoś nie miałem weny go rozpakować :) Dziękuję wszystkim za posty, dużo mi pomogły. Pozdrawiam
 

plum99

New member
W końcu wczoraj kupiłem Sony 46hx750. Jak gra nie wiem bo jakoś nie miałem weny go rozpakować :) Dziękuję wszystkim za posty, dużo mi pomogły. Pozdrawiam

Ciekaw jestem Twoich wrażeń po rozpakowaniu. Sam jestem niemal zdecydowany na ten model. Brakuje mi przysłowiowej "kropki nad i", aby go kupić. Podziel się wrażeniami. Może i ja się zdecyduję.
Dla mnie kontrkandydat dla 46HX750 to Sharp 46LE830. I między tymi dwoma teraz się zastanawiam.
 

mario.79

New member
W razie czego wyślij prywatną wiadomość to chętnie odpowiem :) Ja przeczytałem tu mnóstwo postów i sam ich trochę napisałem, byłem też w sklepach. Nad tym Sharpem też się zastanawiałem ale design ładniejszy w Sony (to akurat może najmniejsza zaleta, bo on ma grać a nie wyglądać ale zawsze :)), Sony jest w ogólnej sprzedaży, w większej ilości sklepów i jest to relatywnie nowy model (hx850 jest dla mnie nieosiągalny cenowo), a Sharp jest na wyczerpaniu (w Saturnie sprzedawca odradził mimo że był na stanie bo to stary model). Sony ma lepszy dostęp do serwisu (obym nigdy nie musiał z niego korzystać :)). Mam notebook Sony więc powinno lepiej się to łączyć. Nie spotkałem żadnej opinii negatywnej o Sony ani na Ceneo, Skapcu, Euro itp a o Sharpie i owszem. Sony z tego co czytałem ma lepszy dostęp do serwisów internetowych (a w Sharpie z tym słabo i wiem to z pierwszej ręki). Takie były moje refleksje i wybór padł na Sony. Co się okaże po włączeniu zobaczymy ale jestem dobrej myśli.
 

Kamart

New member
Ja mam 40hx755 i jestem bardzo z modelu zadowolony (a jakiś czas wybierałem co kupić i czekałem aż kiki zamieści jego test, ale po prawie 2 miesiącach czekania na test - podobno test wpisuje się do dziś - zdecydowałem się go kupić).
Jakość SD ok (TVN24 prawie jak HD), HD bajka. Polecam!
 

mario.79

New member
Ogólnie TV jest fajny tylko kilka rzeczy mnie zastanawia. Jak podłączyć go do internetu, mam livebox (ten nowszy) i telewizor go nie widzi w ogóle. Laptop czy inne urządzenia w pokoju go widzą a tv nie (livebox jest w innym pokoju). Te 6 stopni odchylenia w sumie nie przeszkadza ale zastanawiam się po co jest i czy nie zamontować go normalnie na kąt prosty. No i nie wiem co mu powłączać by był najlepszy odbiór, narazie włączyłem mu te wszystkie redukcje na duże, tryb eco, lepsze barwy na max itp ale musiałem sporo zmniejszyć jasność (była na 60) bo czerń była szara i ogólnie obraz był za mdły i zbyt jasny. Oglądam w trybie standard lub sport (nie wiem jak można oglądać tryb film i kolory ciepłe) i odcienie neutralne. Ta kalibrcja jest męcząca ale widzę że drzemie w nim potencjał.
 
Do góry