jaki kupić

mirek1004

New member
Wybrać tv:
1.O jeden rozmiar większy niż się zaplanowało(np 37cali na 40-42 cale)
2.Wieszamy TV możemy wybrać o dwa rozmiary większy (np 37cali na 50cali)
3.lepiej kupić większy TV HD REDY niż mniejszy Full HD
4.Wieszamy TV na wysokości od podłogi 35cm do 50cm (pod TV szafka,lub stolik inaczej bedzie wygądało że TV wisi za nisko)
5.TV lcd :
podłączony komputer(gry komputerowe)
jasny pokój(dużo okien)
czeste oglądanie TV w dzień
mniej męczy wzrok(bardziej wrażliwi)
obraz bardziej "żyleta" ale wrażenie sztuczności
6.TV Plazma
obraz bardziej naturalny ale bardziej męczy wzrok(bardziej wrażliwi)
TV oglądany pod kątem takiej samej jakości co na tradycyjnym TV (TV lcd wyblakły obraz)
lepszy do kablówki ,anteny dachowej i sygnału SD
Osobiście wybrałem plazmę:
LCD bardzo się poprawiły ale ta sztuczność,brak głębi obrazu,odcieni kolorów,plastyczności obrazu.(sprawdzane w domowych warunkach)
A w sklepie lepiej prezentują się TV LCD i pewnie z tego powodu i większa
popularność.
Pozdrawiam.
 

karuza1

New member
co wybrać?

Witam wszystkich! Czytam wasze forum i widze ze tu sami specjalisci, a wiec bardzo prosze o rade i dla mnie :)
Chce kupic tv lcd 32 lub 37", moje finanse to max 3200zł (oczywiscie biore pod uwage ceny w sklepach internetowych), odległosc ogladania to 3 - 4 metry, tv bedzie stał zawisnie moze za 6 miesiecy, narazie bedzie podlaczony pod zwykla kablowke a za jakies 3 m-ce pod tv cyfrową, chcialabym zeby tv mial 100hz.
wybralam takie modele doradzcie ktory lepszy: samsung 37" A 656 czy philips 32" PFL 9613?
a moze jeszcze cos innego? prosze doradzcie bo wariuje :)
Pozdrawiam!
czekam na szybkie odpowiedzi bo chciaabym juz cos w koncu kupic....
 

krystek_s

New member
krystek_s napisał:
Planuje wymiane tv bo moj zaczal nawalac i wybor jest tak wielki ze nie wiem czego sie zlapac :( Jakies rady?

Jakie masz warunki - wielkość pokoju: ok. 19m^2
Jaki sygnał: cyfrowa tv kablowa smstv Technisat MF4K (za rok moze wersja hd z tej kablowki)
Jaka odległość od ekranu: 3 metry
Jakie urządzenia do podłączenia: komp pc, dvd, w przyszłość bluray
Jaka klasa cenowa: 0-3000
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: w dzien i noc, ale wiecej w noc
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: okna od zachodu, slonce zaglada dopiero po 15 w lato. tv bedzie stal na bocznej scianie. w lato zasuniete sa rolety
Ile osób zasiada przed telewizorem: 2
Co ogladasz najczesciej: filmy i sport
Jaki masz telewizor: 29 cali kineskopowy,
Ma stać czy wisieć: stać

Może 37LG5000? lub Panasonic TX-37Lz70P?
Może jednak ma ktoś jakis pomysł? Bo na święta chciałbym juz nowy mieć a nadal nie mam pomysłu bo co się zdecyduje na jakiś to widze inny i znów wszystko od pocz atku :(
 

maruda73

New member
Tv 26

Panowie i Panie
Dość dużo piszecie o tv ale o wymiarach przekraczających moje oczekiwania. Cóż, nie mam na tyle dużego pokoju aby umieścić w nim tv 32, 37, 40, 42 cale nie wspominając o większych przekątnych ekranu. Dość sporo już poczytałem o temacie w prasie, w internecie, porozmawiałem ze sprzedawcami (różne sklepy). Mam obecnie tv CRT Philipsa 21 cali oglądam go z odległości 2,20 metra. Jako, że LCD (z tego co wiem takich małych plazm żadna z firm nie robi) jest smuklejszy więc jeszcze ta odległość o jakieś parę centymetrów się zwiększy, obok tv jest okno. Jeśli ktoś proponowałby aby jednak skusić się na 32 cale to od razu piszę, ze wymiary już zostały poczynione i wiekszy model nie wchodzi w rachubę. Ogladam z żoną duzo, tzn. filmy zarówno z dvd, divx, jak i HBO i C+, choć nie mam wykpionej opcji HD z tego wzgledu, że dekoder PHILIPS DSX 6010 nie obsługuje za "dobrze" tego formatu jaki sam tv nie wyswietli tego HD. Po zmianie tv i owego dekodera istnieje mozliwość dokupienia owych opcji.

Wracając do sedna sprawy - mam swoją propozycję SONY KDL 26E4000, ma on pewne wady : panel 8 bitowy (wyswietla tylko 256 odcieni koloru). Dekoder MPEG4 to zarówno i wada i zaleta. Wada jest zapewne to, że przez to więcej kosztuje. W Polsce z tego co wyczytałem jest tylko kilka miejsc gdzie sie wykorzystuje ten format przesyłu sygnału. Polska ma przejść do roku 2012 na ten format, jednak, jak wiemy, róznie z tym u nas bywa. pytanie czy warto dopłacać. Czy kupić i ceiszyć ze się ma dla samego "ma" i udawać szpan w trampkach. Brak 100 hz odswiezania (w 26 nie ma takiej opcji ale "znawcy" nie sa co do tego pewni w 100 procentach - brak innymi słowy - MotionFlow ) Do tego tv nie zamierzam podlaczać komputera ani innych zrodel sygnału poza wymienionymi. Czy modelem który sobie wybrałem, mial ktos juz doczynienia - ma ogląd o poglad ?

Dość mocno lansowany jest przez sprzedawców Sharp i Panasonic, nie zamykam sie na inne propozycje.

Pozdrawiam
Robert
 

hanti

New member
ostatnia 5 wypowiedz

Edit: ok mimo ze napisalem niby tych 5 wypowiedzi ciagle nie moge dodac linku, troche lipa to zabezpieczenie, a jakby cos to odblokujcie moze ceneo zeby mozna bylo dodawac.. :/ pewnie troche ten % warn sie zapelni po tych 5 postach oj ;(

WŁAŚCIWA TREŚĆ POSTU:

Jakie masz warunki - wielkość pokoju: ok. 10m^2
Jaki sygnał: cyfra+ albo nka
Jaka odległość od ekranu: 2 metry
Wielkość: 32"
Jakie urządzenia do podłączenia:pc, dekoder cyfry lub nki, w przyszlosci jakis odtwarzacz w stylu popcorn co odtwarza mkv pliki etc
Jaka klasa cenowa: do 1500
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: dzien
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: nie dotyczy, srednio jasno, promienie nie beda padac na tv
ile osób zasiada przed telewizorem: 3
Co ogladasz najczesciej: filmy , wiadomosci
Jaki masz telewizor: 25" thomson 4/3 crt,
Ma stać czy wisieć: stać

ułatwie to troche a wiec ktory telewizor z tych -->
www . ceneo . pl / Telewizory_LCD ; 004c303+n1500 ; 01732_cale_P1 - 576 . htm (spacje nalezy usunąc) wtedy pod tym linkiem sa tv do wyboru do 1500zl
pozdr
 
Ostatnia edycja:

izza

New member
co kupic, bo mam kompletny mętlik w głowie, proszę o pomoc

Jakie masz warunki - wielkość pokoju: ok. 20^2
Jaki sygnał: kablówka
Jaka odległość od ekranu: 2-2,5 metra
Wielkość: 37-40
Jakie urządzenia do podłączenia dvd
Jaka klasa cenowa: do 3000-3200
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: dzien, wieczor
Jakie masz nasłonecznienie pokoju promienie nie beda padac na tv
ile osób zasiada przed telewizorem: 1-3
Co ogladasz najczesciej: filmy , wiadomosci
Jaki masz telewizor: 26 crt sony
Ma stać czy wisieć: stać

zastanawiam się czy w moim przypadku konieczne/pomocne jest to 100hz, myslałam o sony kdl 40w4000, samsung le37a656, ale przeraża mnie jego awaryjność, jest jeszcze toshiba 37rv555dg, i philipsy ale bez 100 hz, dlatego sama nie wiem co wybrac, pomożcie biednej kobiecie, dziekuję za wszystkie sugestie
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
do cacumena :)

Napisał lolek126
Witam kolejny raz więc teraz ja zacznę od początku ; LCD będzie współpracowało z kablówką UPC – sygnał cyfrowy i amplituner kina domowego onkyo i odtwarzacz blue –ray onkyo, Ale póki co to wiadomo że więcej będę oglądał zwykłe programy cyfrowe czy filmy nagrane w formacie DVD ze skalowane do 1080p niż programy w HD ( których jest mało czy filmów na blue-ray ) w związku z powyższym jest ograniczenie co do wielkości LCD …. Odległość LCD do oczu wynosi mniej więcej 3.30-3.50 m ( może troszkę więcej ) więc wg mnie ja mogę kupić 40 a na maxa 42 cale i o ile odległości nie brakuje przy oglądaniu programów HD czy filmów z blueray-a - jeśli chodzi o 42 cale ) to boję się że na zwykłe programy cyfrowe z kablówki UPC czy filmy DVD nawet ze skalowane do 1080p to nie wiem czy nie powinienem kupić 40 cali – CO TY O TYM SĄDZISZ O TEJ ODLEGŁOŚCI A ROZMAIAR LCD ?A MOŻE WIDZIAŁES U KOGOŚ UPC CYFROWĄ TO WIESZ JAK TO ODBIERA ?
Następna sprawa nie muszę kupować teraz mogę poczekać nawet i pól roku a jeśli np. wiedziałbym że pod koniec roku wyjdzie jakiś nowy model niesamowity to bym i poczekał do końca roku- jednym słowem nie śpieszy mi się zbytnio z zakupem. Pieniądze jakie mogę wydać to granice 8000 tyś. zł. Więc ten Philips 9803 by się mieścił w tej kwocie. Ale tak jak mówię że nie wiem czy te 42 cale to będzie ok. czy nie należałoby kupić 40 cali dlatego się zastanawiałem nad samsungiem 40 A 856 czy sony 40Z 4500 ale na mój gust jeśli wielkość LCD byłaby dobra to obraz Philipsa chyba przebija oba te modele, skoro jeśli chodzi o obraz to nie ma się czego wstydzić porównując go do plazmy panasonica czy też pioniera i to pisali ludzie którzy w domu mieli i to i to więc piszą to co myślą w tym temacie. A z drugiej strony jak mi się nie śpieszy to może warto poczekać te kilka miesięcy i zobaczyć co pisamki napiszą o tym nowym samsungu Luxia jeśli będzie on faktycznie występował w Polsce w 40 calach i będzie on podświetlany ledowo, bo 46 cali to na 100% jak na mój pokój to jest za dużo ( bo sam pokój nie jest mały ale jest w kwadracie )
A również martwi mnie ten ambilight że on nie będzie dawał efektu jak nie będzie powieszony na ścianie. Byłem przekonany, że jeśli będzie stał na stoliku, a zanim będzie firana i to duża firana to te światełka ledowe będą się odbijać na niej ale ty sprawdzałeś i mówisz że efekt tego jest mizerny, ale weź jeszcze raz przemyśl czy właśnie na takiej firanie to czy te światełka w nocy nie będą się odbijać na niej? Bo zupełnie co innego gdyby on stał np. metr przed ścianą to nie ma na czym się odbijać to światło wytwarzane za LCD, ale w moim wypadku będzie firana duża i może jednak trochę tego światła będzie się odbijać co myślisz o tym konkretnym przypadku ? Może jednak będzie efekt ambilightu nie taki jak na ścianie ale będzie on widoczny napisz co myślisz.
Pozdrawiam gorąco i czekam na odpowiedzi J
lolek
ps. z tego co wycztałem o tym nowym samsungu to faktycznie może być żyleta :) i jest cieniutki :) fajnie to wygląda ciekaw jestem jak z podświetleniem czy dobrze sobie radzi i generalnie jaka jest szybkość matrycy itp sprawy. na infolinni w samsungu kiedy i za ile nic nie wiedzą ale za to jest w 40 calach. Szkoda że ta najwyższa seria Luxia 8000 nie będzie występować w 40 calach ona jest 200 hz a seria 6000 i 7000 jest 100 hz:-(
 
Ostatnia edycja:

cacumen

Member
Bez reklam
lolek126 napisał:
Napisał lolek126
Witam kolejny raz więc teraz ja zacznę od początku ; LCD będzie współpracowało z kablówką UPC – sygnał cyfrowy i amplituner kina domowego onkyo i odtwarzacz blue –ray onkyo, Ale póki co to wiadomo że więcej będę oglądał zwykłe programy cyfrowe czy filmy nagrane w formacie DVD ze skalowane do 1080p niż programy w HD ( których jest mało czy filmów na blue-ray ) w związku z powyższym jest ograniczenie co do wielkości LCD …. Odległość LCD do oczu wynosi mniej więcej 3.30-3.50 m ( może troszkę więcej ) więc wg mnie ja mogę kupić 40 a na maxa 42 cale i o ile odległości nie brakuje przy oglądaniu programów HD czy filmów z blueray-a - jeśli chodzi o 42 cale ) to boję się że na zwykłe programy cyfrowe z kablówki UPC czy filmy DVD nawet ze skalowane do 1080p to nie wiem czy nie powinienem kupić 40 cali – CO TY O TYM SĄDZISZ O TEJ ODLEGŁOŚCI A ROZMAIAR LCD ?A MOŻE WIDZIAŁES U KOGOŚ UPC CYFROWĄ TO WIESZ JAK TO ODBIERA ?
Następna sprawa nie muszę kupować teraz mogę poczekać nawet i pól roku a jeśli np. wiedziałbym że pod koniec roku wyjdzie jakiś nowy model niesamowity to bym i poczekał do końca roku- jednym słowem nie śpieszy mi się zbytnio z zakupem. Pieniądze jakie mogę wydać to granice 8000 tyś. zł. Więc ten Philips 9803 by się mieścił w tej kwocie. Ale tak jak mówię że nie wiem czy te 42 cale to będzie ok. czy nie należałoby kupić 40 cali dlatego się zastanawiałem nad samsungiem 40 A 856 czy sony 40Z 4500 ale na mój gust jeśli wielkość LCD byłaby dobra to obraz Philipsa chyba przebija oba te modele, skoro jeśli chodzi o obraz to nie ma się czego wstydzić porównując go do plazmy panasonica czy też pioniera i to pisali ludzie którzy w domu mieli i to i to więc piszą to co myślą w tym temacie. A z drugiej strony jak mi się nie śpieszy to może warto poczekać te kilka miesięcy i zobaczyć co pisamki napiszą o tym nowym samsungu Luxia jeśli będzie on faktycznie występował w Polsce w 40 calach i będzie on podświetlany ledowo, bo 46 cali to na 100% jak na mój pokój to jest za dużo ( bo sam pokój nie jest mały ale jest w kwadracie )
A również martwi mnie ten ambilight że on nie będzie dawał efektu jak nie będzie powieszony na ścianie. Byłem przekonany, że jeśli będzie stał na stoliku, a zanim będzie firana i to duża firana to te światełka ledowe będą się odbijać na niej ale ty sprawdzałeś i mówisz że efekt tego jest mizerny, ale weź jeszcze raz przemyśl czy właśnie na takiej firanie to czy te światełka w nocy nie będą się odbijać na niej? Bo zupełnie co innego gdyby on stał np. metr przed ścianą to nie ma na czym się odbijać to światło wytwarzane za LCD, ale w moim wypadku będzie firana duża i może jednak trochę tego światła będzie się odbijać co myślisz o tym konkretnym przypadku ? Może jednak będzie efekt ambilightu nie taki jak na ścianie ale będzie on widoczny napisz co myślisz.
Pozdrawiam gorąco i czekam na odpowiedzi J
lolek
ps. z tego co wycztałem o tym nowym samsungu to faktycznie może być żyleta :) i jest cieniutki :) fajnie to wygląda ciekaw jestem jak z podświetleniem czy dobrze sobie radzi i generalnie jaka jest szybkość matrycy itp sprawy. na infolinni w samsungu kiedy i za ile nic nie wiedzą ale za to jest w 40 calach. Szkoda że ta najwyższa seria Luxia 8000 nie będzie występować w 40 calach ona jest 200 hz a seria 6000 i 7000 jest 100 hz:-(
No i teraz jest O.K.
A co do "Philipsa" 9803H -Ambilight 2 jest bardzo słaby i jedyny godny polecenia jest w 9903H-ten model jest zbliżony do ...ideału.Na innym tle
-firana może być ...dziwacznie a nie o to chodzi?!?
Sam kupiłbym bez wahania "AUREĘ"-...ALE CENA ZAPOROWA!!!!!!
Odległość do oglądania przy ekranie FULL HD 46" to 1,8 m a HD READY 2m

UPC nie znam , ale ONKYO ma kuzyn i wydał na to prawie 10000zł-efekt
wyśmienity , lubi współpracę z dobrym LCD.
O czekaniu piszę z uwagi na zły kurs walut - wielki wpływ na cenę .
Oczekuję na określenie pozostałych elementów tj.rodzaju i modelu kamery cyfrowej i analogicznego aparatu przewidzianych do współpracy z ekranem LCD a także konfiguracji PC w ramach DLNA iewentualnie innych komponentów będących uzupełnieniem całości.

To istotne bo wszystkie "wyższe" modele LCD w tym "PHILIPS" już są
multimedialnymi centrami rozrywki domowej.

Co mogę ..to pomogę Wszyscy producenci przedstawią od wiosny swoje "cuda" , radzę przyjrzeć się "Sharpowi" z serii DX i powoli przygotowywać się na spory wydatek.
"Luxia" to najnowszy typ podświetlenia LED-backlight edge i oszczędność
w zużyciu prądu do 40% w stosunku do dotychczasowych modeli a matryca
z najlepszych a przy takim odświeżaniu efekt końcowy powinien ..oszałamiać.
A "Philips" już przedstawił super model o ekranie 21/9 -nowość światowa!!
Krótko pisząc za 2-3 miesiące najwcześniej przygotować się na zakup albo
tanio z przecen rocznika 2008- do 40% mniej , ale technologie nie takie ...chociaż sprawdzone. Żadnych pochopnych decyzji-szkoda "kasy"!!!!!
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam a powiedz mi kolego bo za grosz się na tym nie wyznaje wycztałem że gość miał problemy z ustawieniami ostrości balansu , kontrastu itp i nawet próbował ustwić ręcznie za pomocą TABLIC KALIBRACYJNYCH i też za bardzo szału nie bylo chodzi o 9803> Powiedz mi co to jest te tablice kalibracyjne i co sie nimi robi i skąd sie je bierze i czy do wszytskich lcd sie to stosuje ? I z tego co wcześniej napisałeś to ja mogę klupić w razie czego 42 cale jeśli mam od lcd do oczu 3.30-3.50 m zarówno w hd jak i w SD czy z DVD będzie się dobrze to oglądało? Choc jesli będzi eto samsung to i tak wybiorę 40 cali ale jakby sharp czy philips to już wchodzi w grę 42 cale. Pozdrawiam
lolek
 

cacumen

Member
Bez reklam
lolek126 napisał:
Witam a powiedz mi kolego bo za grosz się na tym nie wyznaje wycztałem że gość miał problemy z ustawieniami ostrości balansu , kontrastu itp i nawet próbował ustwić ręcznie za pomocą TABLIC KALIBRACYJNYCH i też za bardzo szału nie bylo chodzi o 9803> Powiedz mi co to jest te tablice kalibracyjne i co sie nimi robi i skąd sie je bierze i czy do wszytskich lcd sie to stosuje ? I z tego co wcześniej napisałeś to ja mogę klupić w razie czego 42 cale jeśli mam od lcd do oczu 3.30-3.50 m zarówno w hd jak i w SD czy z DVD będzie się dobrze to oglądało? Choc jesli będzi eto samsung to i tak wybiorę 40 cali ale jakby sharp czy philips to już wchodzi w grę 42 cale. Pozdrawiam
lolek
Przy takiej odległości od ekranu może być i 46" LUXIA albo inny a co do kalibracji proponuję to przeczytać:

http://www.av.com.pl/index.php?s=3&file=42
http://www.av.com.pl/index.php?s=3&file=39
http://www.av.com.pl/index.php?s=3&file=40
Jak z powyższego wynika nie jest to takie proste ,ale możliwe a już łatwiej ,
ale z należytą starannością można się wspomóc "menu serwisowym" dostępnym w danym odbiorniku.
Na tym forum również są wypowiedzi w tym temacie.
Proponuję z wszystkim się zapoznać ....i zobaczymy co dalej???
 

szymuR

New member
Witam! Słyszałem wiele ciepłych słów o tym forum więc może wkońcu tu dostane odpowiedz na moje pytanie... Jestem graczem XBOX360/PS3 i szukam jakiegoś dobrego LCD do gier. Narazie gram na SD TV, a czasem przenoszę się do salonu gdzie mam 40' Samsunga FULL HD 100Hz. Mam 2,5k na LCD. Oto schemat mojej dziupli :) Proszę o jak najlepszy TV LCD do 2,5k. BArdzo prosze o pomoc!

KRZESŁO---2m----->TV

Wielkość pokoju: niewiem
Jaki sygnał: brak
Jaka odległość od ekranu: 2metra
Wielkość: 32-37 (ewentualnie 40)
Jakie urządzenia do podłączenia:pS3/XBOX360
Jaka klasa cenowa: do 2500
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: dzien, wieczor
Jakie masz nasłonecznienie pokoju promienie beda padac na tv, ale mam zasłony
ile osób zasiada przed telewizorem: 1-2
Co ogladasz najczesciej: gry i filmy
Jaki masz telewizor: CRT
Ma stać czy wisieć: stać



PROSZĘ RÓWNIEŻ O WASZE PROPOZYCJE!

P.S Czy różnica w grach jest pomiędzy 100Hz a normalnym TV (chyba 50Hz)?
 
Ostatnia edycja:

To_masz

New member
stary zepsuty na nowy

Witam, od pewnego czasu czytam forum, od paru dni także strony klubowe :cool:
Prawda jest tak że czym dłużej czytam tym mniej wiem, zaliczyłem też kilka wycieczek do okolicznych sklepów.
geneza: Panasonic crt ~29cali 100Hz quintrix zrobił bunt, trzeba go będzie chyba wywalić (druga naprawa w ciągu 10ciu dni).


Wielkość pokoju: b. duży
Jaki sygnał: antena na dachu, dvd, komputer, w przyszłości może tv-sat
Jaka odległość od ekranu: 4-6m
Wielkość: ? pewnie od 40cali w wzwyż
Jakie urządzenia do podłączenia:może kiedyś konsola
Jaka klasa cenowa: 2500 - max 3000 pln
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: dzieciaki dzień, ja wieczór
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: duże - rano zasłony żeby móc oglądać, po południu bez problemu
ile osób zasiada przed telewizorem: 2-5
Co ogladasz najczesciej: wiadomości, filmy
Jaki masz telewizor: Panasonic quintrix ~29cali 100Hz (CRT)
Ma stać czy wisieć: ze względu na 'młodzież' raczej wisieć

pozdrawiam

To_masz
 

cacumen

Member
Bez reklam
To_masz napisał:
Witam, od pewnego czasu czytam forum, od paru dni także strony klubowe :cool:
Prawda jest tak że czym dłużej czytam tym mniej wiem, zaliczyłem też kilka wycieczek do okolicznych sklepów.
geneza: Panasonic crt ~29cali 100Hz quintrix zrobił bunt, trzeba go będzie chyba wywalić (druga naprawa w ciągu 10ciu dni).


Wielkość pokoju: b. duży
Jaki sygnał: antena na dachu, dvd, komputer, w przyszłości może tv-sat
Jaka odległość od ekranu: 4-6m
Wielkość: ? pewnie od 40cali w wzwyż
Jakie urządzenia do podłączenia:może kiedyś konsola
Jaka klasa cenowa: 2500 - max 3000 pln
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: dzieciaki dzień, ja wieczór
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: duże - rano zasłony żeby móc oglądać, po południu bez problemu
ile osób zasiada przed telewizorem: 2-5
Co ogladasz najczesciej: wiadomości, filmy
Jaki masz telewizor: Panasonic quintrix ~29cali 100Hz (CRT)
Ma stać czy wisieć: ze względu na 'młodzież' raczej wisieć

pozdrawiam

To_masz
W tej cenie , to można wybrać takie modele:

http://www.ceneo.pl/;004c303+m2500+n3000;017P1-578-579P2-12564.htm

http://www.skapiec.pl/site/cat/22/filtr/_0_2942,898_0_3731_0_0_0_0_2500-3000_0

Przy każdym jest opis i można się zdecydować.
 
Ostatnia edycja:
Do góry