jaki kupić

darecki74

New member
TOSHIBA 42" REGZA LCD 42ZV555DG Czy warto ?

Witam.jak w nagłówku zastanawiam się nad wyborem tego tv ew jakiegoś samsunga w okolicy 3-4 tysia o przekątnej 40 - 46'.Ma ktoś doświadczenia z tymi tv ? Dużo czytałem opinii ale wybrać coś...POMOCY !!
Głownie tv chodzi pod C+ i na dvd onkyo ze skalowaniem.
 

digitalus

Banned
witam
optymalny wybor to plazma. panasonic , samsung, lg.dlaczego plazma? wystarczy przeczytac poprzednie posty tego tematu.
najlepsza jest plazma pioneer ale cena niestety zaporowa:)
 

Bandzioch

New member
Do konsoli do max 2000zl

Witam , to moj pierwszy post na forum . Mam taki probilemik moj crt 21 cali i lcd 19 no nie powiem troche juz odstaja od dzisiajeszych wiadacych technologii . Budżetem jakim dysponuje to 2000zl , co prawda bede je mial pod koniec wakacji , ale wole troche sie popytac i poradzic co mam kupic . najchetniej w tym przedziale cenowym chcialbym miec full hd , gdyz mam konsole xbox 360 i chcialbym ją troche sprawdzic przy najwyzszej rozdzielczosci , oprocz tego podpial bym czasami pc aby obejzec jakis film. Czy w tym przedziale cenowym moge kupic dobre lcd 32 ? Co prawda odleglosc od scainy to jakies 2 metry i spokojnie bede mogl dobrze ogladac .Narazie mam kablowke , no nie jest najlepsza ale za to ma duzo ilosc programow bo cos kolo 50 .Cos kolo swiąt kupie "N'' lub "Cyfre" .
 

m1sza

New member
Witam serdecznie :)

Obecnie jestem na etapie wyboru telewizora plazmowego i waham się między:

Panasonic TX-P42X10Y

Samsung
PS42B450

Przeznaczenie
PS3/Xbox360
Kablówka (Aster cyfrowy z HD)
Divx

A może jeszcze coś takiego:

Panasonic P42S10ES (full HD)

Niestety nie mogę wklejać linków :(.

Czekam na uwagi i z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
 

wysokamegi

New member
Witam,

Dołączyłam do forum gdyż mam zamiar kupić plazmę lub LCD. Nasz stary telewizor już ledwo zipie i lada dzień zgaśnie. Myślimy o zakupie TV 42 cale, max. do 5000 zł. Na dzień dzisiejszy są to :
sharp - 42 DH77
lub
sony - 40 Z4500 lub 40 W5500
lub
panasonic - 42S10E

Mamy telewizję cyfrową w UPC z możliwością odbioru programów HD (niestety jest ich jak na lekarstwo), ale TVN i HBO są HD a te programy często oglądamy. Od czasu do czasu wypożyczamy film oraz włączamy grę (głównie mąż i syn). Lubimy oglądać filmy akcji, bajki, informacje. Mamy pokój 20m2 i płd.-zach. okno. Niechby stał, po co ma wisieć?

Będąc w sklepie zauważyłam że Sony i Sharp mają problem z ruchomym obrazem, nie jest on najlepszej jakości. Natomiast zaletą ich obrazu jest mnogość szczegółów i kontrast. Z kolei panasonic ma jakby zamglony obraz, mniej wyraźny (nie widać tak szczegółów). Czy tak jest rzeczywiście czy chodzi tu o sygnał i różne ustawienia tych telewizorów ?

Który z ww. telewizorów byłby optymalny dla naszej rodzinki biorąc pod uwagę sygnał jaki posiadamy oraz sposób w jaki byłby wykorzystywany ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
bardzo dobrze zauważyłeś najważniejsze elementy technologii.
Ale w domu jest trochę inny sygnał orz zdecydowanie inne światło
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=42611 , nie wspominając o sygnałach demo na sklepie.
Teraz tak - masz bliską odległość więc liczy się skalowanie czyli plazma wygrywa.
Oglądasz wieczorami - czyli czerń a co za tym idzie głębia obrazu - czyli plazma wygrywa.
Obraz jest bardziej łagodny , kinowy - czyli wskazywało by na plazmę
Ostrość obrysu wskazywałaby na Sharpa , który przy nasłonecznienie też wypadł by lepiej.
Jeśli będziesz miała wątpliwości to prezentacja w Twoim domu - pozbawią Cię ich w kilka godzin.
 

wysokamegi

New member
Dziękuję Ci Kiki za podpowiedź. Będę miała możliwość zobaczyć jak pracuje 42Z4500 u znajomych (z taką samą kablówką). Myślę, że kupię plazmę i jeśli okaże się gorsza niż sony to oddam i wezmę któryś z ww. LCD. Podzielę się swoim wyborem i spostrzeżeniami. Z artykułu wynika, że przy sklepowym oświetleniu większość telewizorów ma czerń lepszą niż w rzeczywistości. Ale chodzi tylko o LCD ? Bo jeśli chodzi o PDP to jego czerń w sklepie nie wypada najlepiej. Czy PDP w domowych warunkach mają lepszą czerń ?
 

digitalus

Banned
Witam.
wysokamegi zajrzyj na 20 strone tego tematu,przeczytaj co napisala marmarki o LCD. jesli nie chcesz byc rozczarowna kup plazme.plazma zapewnia znacznie lepsza jakosc obrazu.
 
Ostatnia edycja:

geralt18

New member
Witam.

Poszukuje telewizora do salonu. Telewizor będzie stał w odległości 3m od kanapy. Niestety maksymalna wielkość to 37 cali (wnęka w meblościance nie pozwala na większy TV). Słońce pojawia się w pokoju dopiero popołudniu, ale są żaluzje tak więc nasłonecznienie to nie jest duży problem. Telewizje oglądam najcześciej w dzień i troszkę wieczorem.

TV będzie podpięty do laptopa - filmy divix - 50% czasu, kablówki UPC (analog) - 30% i konsoli Xbox 360. Chciałbym kupić TV do 2500zł.
Technologia nie ma dla mnie znaczenia - ważniejsza jest jakoś obrazu w tej cenie. Podobnie z rozdzielczością - a chyba nawet wolałbym HD Ready - bo mam wrażenie, że przy moich źródłach sygnału to na FHD obraz będzie gorszy. Może bardziej przydałoby się 100Hz niż Full HD? Podobno do grania 100Hz bardz przydatne??

z góry dziękuję za pomoc i wszelkie sugestie odnośnie wyboru TV.
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
witam
jesli rozmiar ekranu nie moze przekraczac 37 cali to zwrocilbym uwage na plazme panasonic o rozmiarze 37 cali.
jesli nie jestes przekonany ze plazma to dobry wybor proponowalbym zabrac so sklepu dwie plyty.pierwsza plyta to dowolny film (divx) druga plyta to np Twoj ulubiony film na dvd (oryginal).poprosic sprzedawce aby podlaczyl dvd do telewizora lcd, pozniej do plazmy. zwrocic uwage na szczegoly na obrazie i czy lcd mozna ogladac po pewnym katem. katy widzenia nadal pozostawiaja duzo do zyczenia w LCD. nie w kazdym sklepie mozna dokonac takiej oceny bo czasami sprzedawcy nie chca sie zgodzic. tak bylo w jednym sklepie MM.sprzedawca odmowil takiej prezentacji.
uwazam ze sa trzy grupy klientow
1.zdecydowana tylko na plazme
2 zdecydowana tylko na lcd
3.nie jest zdecydowana na wybor telewizora, podejmuje decyzje w sklepie, oceniajac jakosc obrazu w sklepie. to nie jest zawsze dobre rozwiazanie bo bardzo czesto w domu sa zupelnie inne warunki niz w sklepie , w domu mamy tez inne zrodlo sygnalu.
zaliczam sie do pierwszej grupy , zwracam uwage tylko na plazme. lcd nigdy nie bedzie mialo podobnego obrazu do tradycyjnego telewizora crt(kineskop)
nawet w niektorych lcd oled ekran ma szybe lub cos podobnego szyby to dlatego aby uzyskac lepszy czarny kolor .w jakims stopniu obraz byl podobny do plazmy lub crt.
plazma to lepszy wybor bo kazdy punkt ekranu sklada sie z trzech oddzielnych komorek, kazda w innym kolorze - czerwonym, zielonym i niebieskim. A to oznacza, ze plazma moze wyswietlic miliardy kombinacji czerwieni, zieleni i błekitu. jesli kupimy plazme - kolory beda lepiej odpowiadac barwom "prawdziwego świata”.
 
Ostatnia edycja:

wysokamegi

New member
Oglądałam wczoraj u znajomych 40Z4500 (mają UPC analogową) i muszę przyznać, że telewizor spisywał się b.dobrze. Wiadomo, że jakość programów TV nie była rewelacyjna, ale spodziewałam się czegoś gorszego i z odległości ok. 2 oglądało się bardzo dobrze. Natomiast filmy blu-ray i F1 na p3 były super. Widoczny każdy szczegół, jak to się mówi obraz żyleta. Nie zauważyłam też braku płynności na F1.
 

nadro

New member
Cześć wszystkim,

Jakie masz warunki - wielkość pokoju: ok. 15m2 (3m x 5m)
Jaki sygnał: żaden - tylko z PC. Co najwyżej próbap odłączenia domowej anteny do telewizji naziemnej.
Jaka odległość od ekranu: 2-3 metry
Wielkość: 42
Jakie urządzenia do podłączenia: PC, PS3
Jaka klasa cenowa: do 2500
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: wieczór/noc
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: małe, dodatkowo mam duże zasłony
ile osób zasiada przed telewizorem: 1-2
Co oglądasz najczęściej: filmy, korzystanie z tv jako monitora (zamiast ekranu laptopa 11")
Jaki masz telewizor: brak
Ma stać czy wisieć: wisieć
Telewizor nie musi miec dekodera dvb-t.

Przęgladam już to forum od kilku dni. Do tego podróż po wszelkiech sklepach i supermarketach.
Do dzisiaj byłem w 100% przekonany do lcd Toshiba 42XV500PG lub 42XV550PG. Był niby idealny, fullHD, 42", ponoć brak smużenia i cena 2500zł z ratami 0% (Euro RTV i AGD). Dzisiaj oglądałem go na zywo i został już tylko jeden na magazynie, a sprzedawcy jakoś ponuro o nim mówili.
Po takiej rozmowie wszedłem z ciekawość do Auchan, a tam wyczaiłem Philips 42PFL5603. Wyceniają go na 2099zł więc ja na ta firmę i model cena atrakcyjna. Oczywiście łatwo isę domyśleć, że jest to model wystawowy, który do nich przyjechał w listopadzie.
Ostatni, też model wystawowy (ale w dobrej cenie), to SONY KDL-40L4000 za 2377zł.

Pomóżcie mi proszę, bo jutro muszę coś wybrać (jedyny dzień gdy mogę mieć transport załatwiony)... :roll:
 

robsz2209

New member
co kupić 50' w górę

Witam bardzo serdecznie. Czytałem wszystkie posty i dalej nie wiem co mam sobie kupić.
Jestem zainteresowany kupnem lcd o przekątnej powyżej 50', najlepiej 100 Hz/lub więcej/. W cenie do 8000 PLN.
W chwili obecnej posiadam Toshiba Regza 42' Z3030, ale chciałbym większy.
Co myślicie o SONY KDL 52EX1 lub W5500. Może jakieś inne propozycje? W SONY podoba mi się 5 letnia gwarancja.
 

digitalus

Banned
witam
o takim rozmiarze ekranu czyli 50 cali najlepsza bedzie plazma. jesli masz juz lcd to kup plazme panasonic.przekonasz sie ze to lepszy wybor niz lcd. jesli dobrze poszukasz to za 8000 zl mozna kupic plazme pioneer kuro.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
w klasie cenowej do 8000 zł najlepszym ekranem we wszystkich rankingach jest Pioneer LX 5090 - o ceny pytaj na priw.
 

Zimny.pm

New member
Witam.

Dzieki temu forum mam pewien zarys sytuacji, ale czlowiekowi ktory cale zycie spedzil przed CRT potrzebna pomoc...

-Preferowany rozmiar: 40"
-Jakie masz warunki - wielkość pokoju: ok. 16m^2
-Jaki sygnał: Cyfrowy Polsat (narazie bez kanalow HD)
-Jaka odległość od ekranu: ~3 metry
-Jakie urządzenia do podłączenia: pc, moze jakies kino domowe w przyszlosci
-Jaka klasa cenowa: 3000 - 3500
-Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: oba, ale jesli juz to wieczorem
-Jakie masz nasłonecznienie pokoju: małe
-Ile osób zasiada przed telewizorem: 2
-Co ogladasz najczesciej: 1-TV 2-komputer (filmy, gry) (raczej dynamiczne sceny ;p)
-Jaki masz telewizor: 29" Telestar CRT
-Ma stać czy wisieć: wisieć
-Preferowane modele: LE40A656 i LE40B650

Po pozytywnych opiniach na temat Samsungow, chcialbym kupic ktorys z tych co wyzej. Najwazniejsze dla mnie bedzie odladanie telewizji.
Tu mam pytanie: czy jest jakas roznica miedzy nimi jesli chodzi o ogladanie programow z dekodera Polsatu (w przyszlosci moze N)?
W drugiej kolejnosci TV bedzie wykorzystywany do ogladania filmow z kompa ewentualnie z pena (divix).
Zastanawiam sie nad roznicami w matrycach i nad tym co w moim przypadku bedzie lepszym wyborem. Hmm, a moze jakis inny Samsung?

Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam
Zimny
 

digitalus

Banned
witam
Zimny.pm jesli jestes przyzwyczajony do tradycyjnego telewizora z kineskopem to najbardziej zblizona jakosc obrazu ma plazma.
Mam monitor lcd i plazme.nawet bardzo dobry sygnal z tunera satelitarnego w komputerze wyglada gorzej w lcd niz w plazmie. lcd juz nigdy nie kupie.nie mam zadnych uprzedzen do lcd ale widze to co jest na ekranie.zanik szczegolow i fatalne kąty patrzenia. to jakas pomylka ze aby dobrze cos ogladac trzeba siedziec prosto przed ekranem. wybierz plazme na pewno bedziesz bardziej zadowlony niz z lcd.
 
Do góry