jaki kupić

digitalus

Banned
marmarki napisał:
Witam serdecznie,

Właśnie kupiłam swój pierwszy telewizor LCD (JVC LT-32A90BU) 32 cale. Podłączyłam go do kablówki UPC (docelowo ma działać pod Aster City). Martwi mnie niestety jedna rzecz - większość programów wygląda jak animowane - obraz jest nieostry, nie widać konturów itp. W sklepie wszystko wyglądało ok, ale teraz jestem mocno zawiedziona tym, co oglądam. Czy to jest normalne przy telewizorach LCD czy może ten model JVC jest taki średni? Jeśli to wina telewizora, powiedzcie, co polecacie. Niestety zupełnie się na tym nie znam...

Bardzo proszę o odpowiedź!

Pozdrawiam
Marta
wybralbym plazme bo bardzo duzo osob jest rozczarownych jakoscia obrazu w lcd.to tylko jeden z wielu przykladow. duzo osob jednak caly czas kupuje lcd . po co wybierac gorszy produkt. do sygnalu o malej rozdzielczosci sd czyli polsat , tvn, tvp najlepsza jest plazma.
lcd dobrze wyglada tylko w sklepie, gdy zrodlem jest sygnal hd. w domu bedzie odwrotnie. na lcd jakosc obrazu sd bedzie slaba .w telewizorze plazmowym zdecydowanie lepsza. ale ten argument tez nie moze wszystkich przekonac.
to zdjecia z teoretycznie najgorszej plazmy. zrodlo sygnalu tuner pioneer 1430 ( kabel euro) przez component ze zwyklego tunera ferguson 7600 jakosc obrazu jest jeszcze lepsza. jesli juz kupowac to plazme panasonic, samsung, lg. jesli kogos stac to oczywiscie plazme pioneer.
rozmycie ekranu na drugim zdjeciu(but pilkarza) to wina aparatu fotograficznego. na obrazie tego nie ma. widac wyraznie drugi plan czyli kibicow . widac tez kropelki wody obok pilkarza.
nowe modele plazm lg, panasonic o rozmiarze 60 cali z funkcja eco pobieraja troche wiecej niz 200 wat, na pewno nie jest to duzo, plazma lg 50 cali PS i PQ3000 ponizej 200 wat.
tu dowod
http://www.youtube.com/watch?v=vAktJMhe_AA&feature=related
 

Attachments

  • zdf3.jpg
    zdf3.jpg
    42 KB · Wyś: 602
Ostatnia edycja:

jack_sparrow

New member
Czesc,
i ja prosze o rade.

Jakie masz warunki - wielkość pokoju: ok. 25m2

Jaki sygnał: Aster, podstawowy pakiet z kabla ze sciany :) Jak sie zdecyduje na TV to pewnie wezme od nich dekoder i pakiet HD.

Jaka odległość od ekranu: 2-2,5 m

Wielkość: 42

Jakie urządzenia do podłączenia: nagdywarka dvd, ew. dekder Aster.

Jaka klasa cenowa: do 3000

Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: wieczór/noc

Jakie masz nasłonecznienie pokoju: małe

ile osób zasiada przed telewizorem: 1-2

Co oglądasz najczęściej: wiadomosci (typu tvn24), filmy divx, sport

Jaki masz telewizor: jakis Thomson crt 26" 16/9

Ma stać czy wisieć: wisieć

Telewizor nie musi miec dekodera dvb-t.

Jestem prawie zdecydowany na LG 42pq3000 lub 6000.
Wiem, ze to prawie to samo ale 6000 jest imo ladniejszy, a to jednak kawal sciany zajmuje :) a LG dlatego ze kumpel pracuje w serwisie LG.
Tylko, ze te modele to jednak nie fullHD, zastanawiam sie czy np. pilka w C+HD nie lepiej wyglada na full. Kumpel ma Panasa full i mecze wygladaja swietnie, ale jak przelaczy na 720 to prawde mowiac ja roznicy nie widze.
Tylko nie wiem czy tak mozna porownywac, nie znam sie na tym.
Tutaj:

eee... mial byc link, ale nie moge jeszcze wklejac.
jak w google wpiszecie:
"HD czy Full HD? Plazma czy LCD?"
to wyskoczy link z benchmark.pl

pisza ze do sportu lepsze bedzie hdready i ze w zasadzie zadna tv nie nadaje w fullhd. Jak to jest?
Jesli bylaby duza roznica w jakosci to ew. moge dolozyc pare zl do fulla.
Dzieki za wszelkie sugestie.
pozdro, jack
 

GIZIU

New member
Witam, bardzo proszę o pomoc w wyborze TV:
Jakie masz warunki - wielkość pokoju: ok. 20m2 (4m x 5m) ale za rok będzie przeniesiony do większego
Jaki sygnał: Zwykła antena dachowa, w przyszłości satelita
Jaka odległość od ekranu: 2-3 metry
Wielkość: 50
Jakie urządzenia do podłączenia: PC, X360
Jaka klasa cenowa: do 8500zł
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: wieczór/noc
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: duże ale mam duże zasłony
Ile osób zasiada przed telewizorem: 1-2
Co oglądasz najczęściej: filmy BD/DVD, DivX 720p,
Jaki masz telewizor: jakiś stary Sony 21"
Ma stać czy wisieć: stać ale możliwe że w przyszłości będzie wisieć
Telewizor nie musi miec dekodera dvb-t.

Jestem napalony na Pioneer'a LX5090, czy w tej cenie znajdę coś lepszego ? Z góry dzięki za pomoc
 

digitalus

Banned
Witam
LX5090 to najlepszy wybor.tydzien temu tzn mialem okazje podlaczyc tuner cyfry + do LX5090 ( to nie jest moj telewizor tylko klienta ) . jakosc obrazu bardzo dobra. kolor czarny jest niesamowicie czarny, widac to wyrazne gdy zmieniamy kanal . menu softu tunera c+ jest w kolorze czarnym i czerwonym, czegos takiego jeszcze nie widzialem. kolor czarny robi niesamowite wrazenie. jesli oczywiscie ktos zwraca uwage na takie szczegoly.
zaden lcd nie ma takiego obrazu. mozna tylko sobie pomarzyc
jedyna wada tego telewizora to cena.
 

krzeminek

New member
co kupić :)

Witam!
Po przeprowadzce przymierzam się do kupna telewizora, jednak po dość wnikliwym przejrzeniu forum nie wiem dalej co wybrać. Proszę o poradę, zadanie trudne bo interesuje mnie jak największa przekątna i jednocześnie dobra cena.

Moje warunki i preferencje:
-Preferowany rozmiar: min. 50"
-Jakie masz warunki - wielkość pokoju: ok. 35m^2
-Jaki sygnał: Cyfrowy Polsat (narazie bez kanalow HD ale dojdą po kupnie telewizora)
-Jaka odległość od ekranu: 6 metrów
-Jakie urządzenia do podłączenia: kino domowe, aparat cyfrowy, moze pc
-Jaka klasa cenowa: ok. 5000zł
-Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: dzień jak i noc ( no może 40% dzień, 60% noc)
-Jakie masz nasłonecznienie pokoju: dość spore ( dwa okna + drzwi balkonowe ale rolety tez są)
-Ile osób zasiada przed telewizorem: najcześciej 2, max 4
-Co ogladasz najczesciej: wiadomości, sport, film
-Jaki masz telewizor: 32" Samsung crt
-Ma stać czy wisieć: wisieć
-Chciałbym aby był 100hz i miał full hd
-Preferowane modele: brak, liczę na was. Nie wiem czy lcd czy plazma. Na Pioneera Kuro mnie nie stać 8k, Samsung 58b680 zacna wielkośc ale cena 7,8k to praktycznie też 8tys, Sony 52W5500 - 6800zł to dalej prawie 2k wiecej niz zakładam. Czy dostanę coś dobrego za ok 5000zł?? i jednocześnie dużego??
Czy moze wziąść coś mniejszego np. 46" (moze sony 46w5500) tylko czy on nie będzie za mały z odległości 6m??

Proszę o pomoc i z góry dziękuję,
pozdrawiam Tomek.
 

krzeminek

New member
Dzięki kiki za pomoc ;)
Naprawdę zacny ten Panas. Powiedz mi proszę jeszcze jak on wychodzi w porównaniu do Samsunga 50b650 ?? Bo widzę, że to podobna klasa cenowa.
A no i biorę jeszcze pod uwagę tego Soniaka 52W5500 choć droższy o 1,5k i nie wiem czy warto sie nim zastanawiać.
Dzięki z góry wszystkim za odpowiedź.
 

fly2fly

New member
Witam,

jestem zdecydowany na plazmę panasonica 37'', nie wiem jednak na który model się zdecydować. Zastanawiam się nad modelami PV80, PV8, X10Y i X10E. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Pozdr.
 

sew_server

New member
witam, potrzebuje pomocy

Jakie masz warunki - wielkość pokoju 16m
preferowana marka: Sony, LG, Samsun, w sumie kazda znana marka
preferowana wielkość ekranu - 32"
jaki sygnał. – głównie cyfrowy (ale na razie nie HD), czasem analogowy
jaka odległość od ekranu – 2-3m
jakie urządzenia do podłączenia – PC, tuner cyfrowego Polsatu (nie HD)
jaka klasa cenowa – do 2300-2700 max
więcej oglądasz w dzień czy w nocy: dzień i noc
jakie masz nasłonecznienie pokoju: bardzo dobre, do poludnia az za jasno
ile osób zasiada przed telewizorem 2-3
Jaki masz ulubiony program : TVN, Polsat Sport/Euro Sport
jaki masz telewizor 29 Soniak, CRT
Ma stać czy wisieć - stać
Co Cię wkurza w telewizorach – smuzenie ;]
Czego oczekujesz od telewizora - dobrego obrazu, by nie było "zbyt dużych pixeli", brak smuzenia, plynny obraz
Full Hd czy HD ready – mysle ze Fiull HD
Czy masz swoich faworytów – myślałem o SONY KDL 32V4000, ewentualnie SONY KDL 32W4000 (czy dolozenie 400zl jest warte?) lub ostatnio "wyczailem" SAMSUNG LE-32B650 . Ktory z tych? Moze cos zupelnie innego?

z gory wielkie dzieki jezeli ktos mi pomoze przy wyborze telewizora ;]
 

digitalus

Banned
witam
napisales ze masz telewizor sony czyli oczekiwania ktore dotycza jakosci obrazu w nowym telewizorze beda wysokie.
wybralbym tylko jeden telewizor czyli plazme PANASONIC TX P 37 X 10Y
dlaczego wlasnie ten model? bo zapewia najlepsze skalowanie sygnalu sd . zdecydowanie lepsze od kazdego lcd.
http://www.ceneo.pl/;0152332951-10.htm
 
Ostatnia edycja:

dbogdan

New member
Proszę pomocy, jakiś czas temu myślałem o zakupie tv lcd, skłaniałem się w stronę Samsunga, bo kilku znajomych ma i raczej jest ok, natomiast zacząłem czytać forum, wizyta w MM i zwariowałem, pomocy!!!
w domu trochę nerwowo bo kiedy i kiedy, stary panas 28 już padł a na 14 kiepsko się ogląda

Jakie masz warunki = 6 m x 3,4 m tv na dłuższej ścianie
Preferowana wielkość matrycy = 37 - 42
Preferowane marki : nie mam
Preferowana technologia = LCD /raczej/
Jaki sygnał: kablówka cyfrowa TOYA,
Jaka odległość od ekranu = 3m, pod kątem do 4 m
Jakie urządzenia do podłączenia: zestaw kina, PC, BlueRay
Jaka klasa cenowa = do 3000 PLN
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy = raczej wieczorami
Jakie masz nasłonecznienie pokoju = płd. wschód, są rolety jest ok.
Ile osób zasiada przed telewizorem = 1-5
Jaki masz ulubiony program = Eurosport, tvn-y, discovery
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła = zależy kto ogląda, często tak, kinkiet na przeciwnej ścianie tv na wys.2m
Ma stać czy wisieć = docelowo raczej wisieć
Czy ma być HD Ready czy Full HD =
raczej Full HD


Dodatkowo będzie kupowane kino domowe - tylko jakie????

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam,
 

digitalus

Banned
witam
do telewizji kablowej odradzam lcd.prosze przeczytac poprzednia strone tego tematu. najlepszy wybor to plazma, szczegolnie gdy zrodlem sygnalu bedzie telewizja kablowa.
jesli nie chcesz byc rozczarowany kup plazme.
np.37 cali to PANASONIC TX P 37 X 10Y.
 
Ostatnia edycja:

dbogdan

New member
Dzięki digitalus za podpowiedź,
przemyślałem propozycję ok. decyzja na plazmę, tylko czy 37 czy 42? różnica w cenie niewielka
i czy panas,
bo jeszcze chcę kupić zestaw

pzdr
 
Ostatnia edycja:
Do góry